Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2015., 13:16   #5401
Bok svima!

Od svih podforuma koji se tiču mršavljenja ovdje odlučila sam se na ovaj, atmosfera mi se najviše sviđa, bez pametovanja, sa konkretnim iskustvima i korisnim postovima.
Naime, odlučila sam da moram nešto napraviti po pitanju svog tijela, i da ovako više ne ide. Non stop se vrtim u začaranom krugu, i tako godinama. Imam 25 godina, 80kg i 173cm. Ovo je najveća kilaža u mom životu koju sam imala. Ne prođe dan da ne pomislim kako ti trebala na dijetu, i kako se sama sebi ovako ne sviđam. Zbilja, zbilja sam odlučila da je tome dosta!

Kad krenem mršaviti, to zbilja ide brzo. Međutim, moj najveći problem i strast su slatkiši i kruh. Ne krećem se previše, ne bavim se sportom.
Tako sam odlučila od danas napraviti par pozitivnih promjena u svojoj prehrani i načinu života. Neću počinjati sa ničim rigoroznim, ali:
Izbacit ću slatkiše.
Izbacit ću kruh, peciva, pekarske proizvode.
Kad sam u gradu i faksu neću jesti sve navedeno gore, nego ću se opskrbit voćem.
Sve što ću pojesti u danu, pojest ću do 18 sati.
Pješačit ću jedan dio puta do faksa. Ako taj dan nigdje ne idem, prisilit ću se napravit taj krug oko kvarta.
Kada je kriza, pojest ću neku voćku.
Piti ću zeleni čaj.
Kupit ću i taj posni sir kad ga već svi svugdje spominju

Moram napomenuti da nisam neka od prerigoroznih pravila, brojanja kalorija, i prehrane po točno određenim dijetnim jelovnicima. Stoga bih jela sve, osim gore navedenih stvari, u nekim normalnim količinama, dva do tri puta na dan, uz neko voće.

Početni cilj mi je doći do 75kg. Dalje ćemo vidjeti. Za moju visinu bi idealno bio 65 kg, no ja se ne mogu zamisliti sa takvom kilažom.

Htjela bih vas i obavještavat o napretku, kako bi imala bolju motivaciju i nekoga tko bi me mogao savjetovat, i 'dizat' kada ne budem imala toliko elana ko sada, i dijelit istu muku samnom

Do pisanja
UmaUma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 10:59   #5402
sretno i izvjestavaj nas!
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 10:23   #5403
Pozdrav svima,

Krecem u borbu s kilogramima koji su se dobro nakupili, ali bi mi trebala mala pomoc nutricionista da mi napravi nekakv program prehrane... da li netko ima za preporuciti nekog nutricionista u Splitu ?
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 14:00   #5404
UmaUma, predlažem da umjesto voća za "hitne intervencije" uzmeš povrće, sve ostalo je OK. Voće ima puno šećera i može ometati mršavljenje.

Max100, može li ovo? http://istineilaziohrani.blogspot.co...oru-bloga.html tu imaš besplatnih savjeta ali i mogućnost ličnog angažovanja.
p.s. http://www.anitasupe.com/individualne-konzultacije/
__________________
" Nikad ne možeš vidjeti dugu ako gledaš dolje. "
"Strpljen - spašen!"
mimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 17:06   #5405
Mršavim već pola godine nisam na nikakvoj dijeti niti treniram fizički, već sam odlučio da jedem sve zdravo što sam jeo u manjim količinama i da izbacim ono što šteti zdravlju. Sa 98 kg sam smršao na 85 ostalo je još nešto malo masnih naslaga na stomaku gotovo pa mi se vide trbušni mišići. Ovu sedmicu sam smršao pola kile malo me brine kako da zaustavim mršavljenje na određenoj težini da ne počnem gubiti mišićnu masu i ne dao Bog odem u anoreksiju. Imam apetit ali ne kao prije nema one emocije koja me je tjerala da se prenajedam svaki put. Nisam nikada gladovao tokom mršavljenja. Zanima me ima li neko da je mršao i da je uspiješno zaustavio se i zadržao na željenoj težini?
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 18:27   #5406
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Mršavim već pola godine nisam na nikakvoj dijeti niti treniram fizički, već sam odlučio da jedem sve zdravo što sam jeo u manjim količinama i da izbacim ono što šteti zdravlju. Sa 98 kg sam smršao na 85 ostalo je još nešto malo masnih naslaga na stomaku gotovo pa mi se vide trbušni mišići. Ovu sedmicu sam smršao pola kile malo me brine kako da zaustavim mršavljenje na određenoj težini da ne počnem gubiti mišićnu masu i ne dao Bog odem u anoreksiju. Imam apetit ali ne kao prije nema one emocije koja me je tjerala da se prenajedam svaki put. Nisam nikada gladovao tokom mršavljenja. Zanima me ima li neko da je mršao i da je uspiješno zaustavio se i zadržao na željenoj težini?
Jednostavno. Jedi vise kada dodjes na odredjenu tezinu, polako kroz nekoliko tjedana povecavaj kolicinu hranu, npr. 1 komad mesa vise ili pola tanjura povrca vise. Kroz metodu pokusaja i pogreski (posto pretpostavljam da ne brojis kalorije) trebao bi naci kilazu za odrzavanje.
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 20:43   #5407
Quote:
rockst@r kaže: Pogledaj post
Jednostavno. Jedi vise kada dodjes na odredjenu tezinu, polako kroz nekoliko tjedana povecavaj kolicinu hranu, npr. 1 komad mesa vise ili pola tanjura povrca vise. Kroz metodu pokusaja i pogreski (posto pretpostavljam da ne brojis kalorije) trebao bi naci kilazu za odrzavanje.
Ne vagam ništa od hrane niti brojim kalorije zdrava hrana mi je dostupna uvijek jer većinu uzgojim na svom seoskom imanju. Problem je bio u tome što sam imao naviku i neku potrebu da se svaki put prenajedem. Trenirao sam borilačke sportove i dizao utege pa sam uvijek imao veliki apetit to je ostalo i poslije prestanka sa treningom i onda sam se udebljao. Volio bih zaustaviti mršanje na 83 kg taman kad mi se budu dovoljno vidjeli trbušni mišići. U posljednje vrijeme jedem malo više domaće slanine i pokoju rizu suhog mesa. Bijeli kruh ne jedem nikako samo crni, vještačko slatko ne jedem gotovo nikako koristim domaći med, pekmez, domaće jabuke, kruške, šljive itd. Nadam se da ću pronaći neki način da se na vrijeme zaustavim na željenoj težini i prestanem mršati.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 18:46   #5408
Quote:
UmaUma kaže: Pogledaj post
Bok svima!

Od svih podforuma koji se tiču mršavljenja ovdje odlučila sam se na ovaj, atmosfera mi se najviše sviđa, bez pametovanja, sa konkretnim iskustvima i korisnim postovima.
Naime, odlučila sam da moram nešto napraviti po pitanju svog tijela, i da ovako više ne ide. Non stop se vrtim u začaranom krugu, i tako godinama. Imam 25 godina, 80kg i 173cm. Ovo je najveća kilaža u mom životu koju sam imala. Ne prođe dan da ne pomislim kako ti trebala na dijetu, i kako se sama sebi ovako ne sviđam. Zbilja, zbilja sam odlučila da je tome dosta!

Kad krenem mršaviti, to zbilja ide brzo. Međutim, moj najveći problem i strast su slatkiši i kruh. Ne krećem se previše, ne bavim se sportom.
Tako sam odlučila od danas napraviti par pozitivnih promjena u svojoj prehrani i načinu života. Neću počinjati sa ničim rigoroznim, ali:
Izbacit ću slatkiše.
Izbacit ću kruh, peciva, pekarske proizvode.
Kad sam u gradu i faksu neću jesti sve navedeno gore, nego ću se opskrbit voćem.
Sve što ću pojesti u danu, pojest ću do 18 sati.
Pješačit ću jedan dio puta do faksa. Ako taj dan nigdje ne idem, prisilit ću se napravit taj krug oko kvarta.
Kada je kriza, pojest ću neku voćku.
Piti ću zeleni čaj.
Kupit ću i taj posni sir kad ga već svi svugdje spominju

Moram napomenuti da nisam neka od prerigoroznih pravila, brojanja kalorija, i prehrane po točno određenim dijetnim jelovnicima. Stoga bih jela sve, osim gore navedenih stvari, u nekim normalnim količinama, dva do tri puta na dan, uz neko voće.

Početni cilj mi je doći do 75kg. Dalje ćemo vidjeti. Za moju visinu bi idealno bio 65 kg, no ja se ne mogu zamisliti sa takvom kilažom.

Htjela bih vas i obavještavat o napretku, kako bi imala bolju motivaciju i nekoga tko bi me mogao savjetovat, i 'dizat' kada ne budem imala toliko elana ko sada, i dijelit istu muku samnom

Do pisanja
Nisi puno debela, a 15 kilograma se može smršati za 6 mjeseci da ne bude prebrzo mršanje i da bude zdravo. Moj rođak ima 37 kg viška stalno govori da bi trebao smršati, a nikada da uradi prvi korak i odluči čvrsto. Ja sam smršao oko 13 kg nisam neku posebnu dijetu primjenjivao. Ako voliš slatko izbjegavaj vještačko slatko u koje spadaju i sokovi. Jedi ponekada kad osjetiš potrebu za slatkom datulju, grožđice suhe, voće različito koje u sebi ima prirodne šećere. Ako imaš od koga kupovati domaći med tri kašikice su dosta dnevno.

Izbjegaji bijeli kruh i ostalo pecivo sa bijelim brašnom, crni možeš jesti ali umjereno. Jedi sve ostalo što si jela ali postepeno smanji količinu.
Sekhem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 22:29   #5409
bok ljudi,
ja sam vec tjedan dana na dijeti uz pomoc herbalife-a..
za sad 1kg dolje i 1cm u struku
samo jako
(trening 3 puta tjedno)
kike_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 14:58   #5410
Pozz svima
evo danas je dan kad sam oducila bolje se hranit.. uz Herbalife imam probni program od 3 dana
U tom programu je caj i shake...
Pa cemo vidjeti rezultate,ne ocekujem cuda ali ocekujem manje kilica
CrvenokosaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 15:22   #5411
Nek mi netko objasni kako se mrsavi Herbalife proizvodima? I kako se to kombinira s normalnom prehranom?
rockst@r is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 12:28   #5412
Lijep pozdrav!
Dosta postova sam ovdje procitala, iako nisam nikada pisala, no sad je dosao i taj trenutak
Vaga pokazuje 83,8kg, što znaci da sam u zadnje dvije godine dobila deset kila. Nije bas pohvalno
Moja borba s kilogramima postoji oduvijek, jace sam građe, a u srednjoj skoli sam se udebelila do 90plus kg.
Stalno imam varijacije na temu kilaže, stoga shvaćam sve ostale koji pate od istog problema.
Slatko obožavam, dobra sam u izgovorima kad je vježbanje posrijedi, a i ono ''od sutra'' mi je dobro poznato.
No toga više nema, od SADA sam, ne na dijeti, već u procesu pomjene prehrambenih navika i stila života.
Ubacujem vježvanje, a izbacujem hranu iza 18h (osim čaše jogurta kasnije kad dodem s posla, valjda to nije škodljivo).
Čokoladu ograničavam na jednu kockicu ponekad... Ne ide mi potpuno odbacivanje, pokusala sam i deprimira me cinjenica da ne smijem NIKADA jesti cokoladu, ovako mi je lakse hahaha
Uglavnooom, nisam pesimistična, planiram vaganje ponedjeljkom pa šta bude
Drago mi je da postoje ljudi koji ce mi pomoci ili kojima cu ja pomoci, uz sebe imam muza koji mi je potpora, i ja sam njemu.
Držim fige vama i sebi da dodemo do zeljenog cilja.
__________________
when i called her evil she just laughed.
purple :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:56   #5413
Ako nekome treba ideja oko LCHF obroka može baciti pogled i na moj inagram profil u potpisu
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 09:06   #5414
Quote:
purple :) kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav!
Dosta postova sam ovdje procitala, iako nisam nikada pisala, no sad je dosao i taj trenutak
Vaga pokazuje 83,8kg, što znaci da sam u zadnje dvije godine dobila deset kila. Nije bas pohvalno
Moja borba s kilogramima postoji oduvijek, jace sam građe, a u srednjoj skoli sam se udebelila do 90plus kg.
Stalno imam varijacije na temu kilaže, stoga shvaćam sve ostale koji pate od istog problema.
Slatko obožavam, dobra sam u izgovorima kad je vježbanje posrijedi, a i ono ''od sutra'' mi je dobro poznato.
No toga više nema, od SADA sam, ne na dijeti, već u procesu pomjene prehrambenih navika i stila života.
Ubacujem vježvanje, a izbacujem hranu iza 18h (osim čaše jogurta kasnije kad dodem s posla, valjda to nije škodljivo).
Čokoladu ograničavam na jednu kockicu ponekad... Ne ide mi potpuno odbacivanje, pokusala sam i deprimira me cinjenica da ne smijem NIKADA jesti cokoladu, ovako mi je lakse hahaha
Uglavnooom, nisam pesimistična, planiram vaganje ponedjeljkom pa šta bude
Drago mi je da postoje ljudi koji ce mi pomoci ili kojima cu ja pomoci, uz sebe imam muza koji mi je potpora, i ja sam njemu.
Držim fige vama i sebi da dodemo do zeljenog cilja.
možda pomogne moje iskustvo. uglavnom, nakon godina dijeta i svega i svačega shvatio sam da dijeta ne postoji. jedem sve što jedem i inače, maksimalno smanjio kruh, nema sokova i nema hrane poslije 18. u 18 neka juhica i to je zadnje. poslije može samo voda. što se tiče aktivnosti, imam na mobitelu aplikaciju koja mjeri aktivnost (korake) i podešena je na 60 minuta dnevno. znači, ako sam kroz dan aktivan 60 minuta, super. ako sam npr 40 minuta, onda podvečer idem 20 minuta na sobni bicikl, šetnja ili bilo što i nema druge. 60 minuta moram biti aktivan. vaga pokazuje 4 kg manje u mjesec dana.. mislim da je to čist ok... bio sam gladan svega par dana navečer, sada više ni to. čim sam gladan, sjetim se veselja kad sam svako jutro lakši u prosjeku 20 dkg... (da, važem se svako jutro).
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 11:11   #5415
hvala @weever, koristit cu neke tvoje smjernice evo, ponedjeljak je, a ja imam kilu manje! 82.8.
Htjela bih vas pitati, koje vage su točnije, digitalne ili mehaničke? Mi imamo digitalnu, a kod prijatelja smo se vagali na mehanickoj i pokazuje sest kila manje!!? Oni kazu da je tocna, al nekako mi je to sve sumnjivo.
__________________
when i called her evil she just laughed.
purple :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 11:56   #5416
Moja mehanička i meni pokazuje 7 kg manje. Nakon što sam se vagala na 3 digitalne, još sam kod prvog vaganja prijateljici rekla da joj je vaga neispravna
antoana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:12   #5417

Is this thing on?


Došla sam se raspitat koje još metode koristite kad vas ulove cravingsi, osim, naravno, doći na ovu temu i tražiti emocionalnu potporu

Danas gledam ono ljubičasto božanstvo zvano Milka i zguglam kak si pomoći, kaže jedna metoda: "Odmah se makni odatle". I makla sam se iz stana, ali čeka me kad se vratim Kako odolit? One jeftine metode tipa pranja zuba ne pale, i dalje mi je draži okus čokolade nego kaladonta
di_đej is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 20:45   #5418
Bok svima! Priključujem se! Želim i trebam i odlučila sam da ću skinuti barem 10 kg, imam neke godine, inzulinsku rezistenciju i dosta mi je zajebancije više :-) Samo da se prijavim....ne znam još kako ću to ostvariti, ali saznat ću. Promijenila sam posao, ludnica mi je na novom poslu, i naravno - odmah kile idu gore, jer više jedem, nemamo kantinu, pekarnice su svuda oko nas, malo se krećem jer puno radim....ali nije to vrijedno toga...Odlučila sam uzeti stvar u svoje ruke....Tjedan dana mentalne pripreme, a onda...opako

Što se tiče cravingsa - reći ću što sam ja znala koristiti - kuhano jaje, šato (jel znate što je to?), konzervu tunjevine s malo majoneze, vruću šalicu mlijeka, malo pršuta, 2-3 hrenovke...jedini je bad što me to u početku zadovoljavalo, a sad više ne jer sam se kao navikla...probaj nešto od toga, bit će ti ok...šato s dodatkom okusa čokolade ili malo kuhane crne kave unutra i umjetni zasladjivač....jogurt u koji izmiksam neko voće i zaledim...pa onda kad me primi šiza grebem žlicom taj led...kao fol jedem sladoled... jel ti zvuči što zanimljivo?

i da - u stanu se ne drže milke, pekmez, nutella i slično...pojedi ili daj nekome ili baci...tek kad nemaš ništa u stanu možeš se opustiti...
petrafeeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 20:47   #5419
@weever - kakve juhice? pileće, teleće, krem...jel koristiš tijesto za juhu?
petrafeeling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 21:22   #5420
Quote:
petrafeeling kaže: Pogledaj post
... inzulinsku rezistenciju ...
U tom slučaju je keto / LCHF najbolji izbor.
https://www.dietdoctor.com/diabetes
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.