Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2004., 17:49   #21
ljudi moji, sms treba izbjegavat u širokom luku. svaka čast ak imaju i neke proizvode koji su okej, ali imam osobnih iskustava sa glavnim tehnologom i direktorom doticne firme. bože me oslobodi koji su to načini poslovanja i šta sve ne podmeću u svoju našmikanu ambalažu...u detalje ne mogu...

uzela sam danas neko (za mene) novo maslinovo ulje koje se pojavilo u dućkasu, kaže proizvedeno u Mimicama (?) od strane Poljoprivredne zadruge Orgula. Ambalaža je lijepa, boca tamna, pakiranje od litre, a ulje miriši iznenađujuće dobro, nema krutih čestica ni taloga...a košta nešto preko 50 kunića. iznenađena sam. da, extra djevičansko je.

u merkatoru imaju neka dva talijanska uvozna koja imaju markicu biološkog uzgoja. nisam ih probala, a silno me zanima kakva su. ako netko je, neka podjeli iskustva. inače, pobornik sam devize kupujmo hrvatsko kad god je to moguće (i češće).
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 19:23   #22
ajme majko... ljudi moji pa necete kupovat maslinovo ulje kod bilo koga!!! aha ova mi se baba svida i bolje se dere od drugih pa cu u nje uzet ulje-- ne ne. to vam je ka u mesara- imas svog stalnog mesara za kojeg zanas da je dobar i da ti nece sta cudno uvalit. mi smo prije uzimali iloi sa solte ili kod prijatelja lokalno kastelansko. a kako sad imamo oko kuce masline, radimo svoje ulje, tj. dajemo ga napravit. maslinovo ulje je zakon!!!
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2004., 23:26   #23
Talking

Ajde vi koji imate svoje masline odgovorite mi na dva pitanja:

1. Koliko maslina uberete s prosjecnog stabla u prosjecnoj godini
2. Koliko kg maslina treba za 1 litru ulja
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 00:40   #24
cca 100 kg je 15 litara ulja. jedno stablo cca 10 kg maslina (ako su krupne), daklem, 1,5 l
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 11:08   #25
a jure, di si sad???
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 11:40   #26
Quote:
Ljelja kaže:
a jure, di si sad???
Ne razumijem pitanje
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 11:43   #27
Quote:
magic kaže:
Ukoliko kupujete industrijski proizvedeno ulje preporucham ono iz Pirovca. Ima ga u velikim marketim i izvrsno je.
slazem se
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 11:53   #28
a sad malo glede zdravosti maslinovig

za razliku od drugih biljnih ulja maslinovo sadrzi preko 80% NEZASICENIH masnih kiselina
masnoca je neophodna za razvoj stanica ali za razliku od zasicenih i visestruko zasicenih masnoca, koje stvaraju kolesterol, nezasicene masti "jedu" nezdravi kolesterol i ciste organizam

elektra suncokretovo ulje je jedno od najgorih sto se tice visestruko zasicenih masnoca (sto stvaraju arterio sklerozu)- cak 70%

dalje maslinovo ulje sadrzi E vitamin, antioxidante i ina cuda, koje odrzavaju krvne zile i lijece od naslaga...
sto se tice mirisa

HLADNO PRESANO DJEVICANSKO ULJEje i najzdravije (najmanje termalnih promjena u sastavu) i najblazeg je mirisa
obozavam ga!
ja vec 3-4 god koristim iskljucivo to ulje za sve- od salate, palacinki, przenja... za sve!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 13:57   #29
kakve su to višestruko zasićene masne kiseline? toga nema. ima jedino višestruko nezasićenih. zasićena je zasićena, a ak je nezasićena, onda je mono- ili polinezasićena masna kiselina. maslinovo ulje ima najviše mononezasićenih.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 14:05   #30
citam i ucim, ja zadnje kupila od kumice na placu, bilo je dobro, valjda sam srecu imala
al ne mogu jest palacinke ni nista slatko na maslinovom
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 14:23   #31
Quote:
Ljelja kaže:
l kaže proizvedeno u Mimicama (?) od strane Poljoprivredne zadruge Orgula. Ambalaža je lijepa, boca tamna, pakiranje od litre, a ulje miriši iznenađujuće dobro, nema krutih čestica ni taloga...a košta nešto preko 50 kunića. iznenađena sam. da, extra djevičansko je.
to ulje je jako dobro, ali nije extra djevicansko.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 14:28   #32
Quote:
Septembar kaže:
a sad malo glede zdravosti maslinovig
ajd vidi link na predhodnoj stranici. tak je dobro sve opisano
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 17:54   #33
ja kupujem kornatsko vec godinama od suside. i super je. zena radi 200 litri na godinu.

A zasto ni jedno kupovno koje sam pomirisao ne mirisi kao ova domaca?? Susida kaze da je njene masline zasadio Marsal Marmont znaci 200godina su stare
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 19:08   #34
Quote:
tilla kaže:
to ulje je jako dobro, ali nije extra djevicansko.
moje vala jest! imaš dvije boce s istom naljepnicom, pa se malo treba zagledat koje je extra, a koje obično djevičansko
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 19:11   #35
Quote:
Ljelja kaže:
moje vala jest! imaš dvije boce s istom naljepnicom, pa se malo treba zagledat koje je extra, a koje obično djevičansko
ono od 50kn nije, nekako ne triba vjerovat naljepnicama.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 19:22   #36
Ne zamjerite,


ali posljednjih 6 mjeseci u Hrvatskoj za 50 kuna u marketu mozhesh kupit samo Trentonov shrot, al nikako extradjevichansko blabla maslinovo ulje.


Osim ako ne pishete o onim mikroskopskim bocama dovoljnim za jedno zachinjanje slate.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 19:41   #37
ma ne govorim o extraextra malenim bocicama, vec o ducanskoj Orguli od 1L i natpisu da je extra djevicansko i sve to za nesto manje od 60-ak kn. nema toga, nema... ma sto pisalo na boci...
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:15   #38
e kad niko nece procitati topic s onog linka. uvozno ulje je jeftinije ali ti ne znaci da je losije. naprotiv. nazalost
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2004., 22:25   #39
Ne mogu zamislit kuhinju bez maslinovog.
Moja obitelj je podrijetlomm dalmatinska, a takva nam je i prehrana. Maslinovo stavljamo skoro u sve, trosimo obilno. jedino ne przimo meso na njemu, jaja ili krumpire.
Miris i okus maslinovog ulja koje prave moji dide i baka je prava divota, ne moguu zamislit da se to nekome ne svidja. ali 100 ljud 100 cudi. i navika.
Pink Lemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 13:25   #40
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
e kad niko nece procitati topic s onog linka. uvozno ulje je jeftinije ali ti ne znaci da je losije. naprotiv. nazalost
ja sam procitala jos neki dan
jako dobar link, hvala ti!
evo bas mi treba uskoro boca novog pa razmisljam sta cu kupit. ne mogu rec da pare ne igraju nikakvu ulogu al jebi ga meni je puno dat 50 kuna za neko smece, radije dam jos 30 gore ako bi s time dobila nesto solidno
trosim malo, one man domacinstvo
377chiara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.