Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija

Računalna periferija Monitori, printeri...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2005., 12:10   #1
canon printeri

dvoumim se izmedju modela ipx4200 i 4000?potonji je nesto skuplji,neznam bas zasto buduci da 4200 ima bolje specifikacije,ili se varam?
Vraith is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 12:59   #2
kupi 4200...to je novi model

inače razlike mislim ni nema...sve je ostalo isto osim što i4000 ima predivan dizajn pa je zato možda u novoj verziji 4200 i cijena malo spuštena na račun onih prekrasnih linija i plastike...

za tij 800 kn i sitno nemaš ništa što može da konkurira cijenom, kako tinte , tako i otiska

u stvari ima bržih printera, ali ako trebaš sve te dodatke koje imaju ti printeri, morati češ dublje posegnuti u đep
obostrani ispis (automatic)
pisanje na CD
5 boja
troši toliko malo da se rasplačeš ako imaš Lexmarka
cijena zamjenskih boja je tolika da se rasplaču proizvođači irginala...(barem u HR)

uz to AUTOPOWER opcioje su fenomenalne...dakle on se opče ne treba paliti, več po potrebi se uključi odradi posao i opet ode na spavanje ...ugasi se...(nema problema s inicijalizacijom!)

u donji box stane oveča hrpa papira, tako da gornju (standardnu na mnogim modelima) možeš zatvoriti i pisač staviti u ormarič s ostalim HIFI komponentama

jednostavno...printer je više nego OK za te pare
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 15:17   #3
Starije verzije Pixmi (mislim da tu spada i 4000-ica) nemaju čip za provjeru boje. Drugim rječima u starije verzije možeš ubacivati nadopunjavanu boju, "OEM" boju itd, dok u nove samo originalnu Canon tintu. Makar mi je čudno da si uspio nači 4000 negdje da imaju na lageru obzirom da ih je Canon koliko mi je poznato povlačio. Znam da sam prije jedno mjesec dana uspio ugrabiti zadnju od dvije IP1500, svi ostali su mi nudili 1600-icu (koja ima provjeru). Ipak, obzirom da kupuješ skuplji printer onda možda nemaš ni namjeru stavljati "oem" boje.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 16:05   #4
Quote:
ljiga kaže:
Ipak, obzirom da kupuješ skuplji printer onda možda nemaš ni namjeru stavljati "oem" boje.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 19:04   #5
vidiš nisam imao pojma za to s čipom ...
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 21:14   #6
Quote:
ljiga kaže:
Starije verzije Pixmi (mislim da tu spada i 4000-ica) nemaju čip za provjeru boje. Drugim rječima u starije verzije možeš ubacivati nadopunjavanu boju, "OEM" boju itd, dok u nove samo originalnu Canon tintu. Makar mi je čudno da si uspio nači 4000 negdje da imaju na lageru obzirom da ih je Canon koliko mi je poznato povlačio. Znam da sam prije jedno mjesec dana uspio ugrabiti zadnju od dvije IP1500, svi ostali su mi nudili 1600-icu (koja ima provjeru). Ipak, obzirom da kupuješ skuplji printer onda možda nemaš ni namjeru stavljati "oem" boje.
mozes mi reci kolika je cijena tinte za ta dva modela,tj koji bi mi se bolji isplatio sta se tice toga
Vraith is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2005., 22:43   #7
ako je istina ono s 4200 da zahtjeva ketriđ s čipom, onda nema više ni najmanje trunke dileme...

i4000 je zakon...
TIGMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2005., 20:11   #8
Quote:
Vraith kaže:
mozes mi reci kolika je cijena tinte za ta dva modela,tj koji bi mi se bolji isplatio sta se tice toga
To najbolje pogledaj na nekom cjeniku, ja nažalost nisam expert, npr. link (niže imaš i OEM boju).
Još jedna bitna stvar, upitno je koliko je ta OEM tinta pouzdana, jeli daje istu kvalitetu i jeli može oštetiti printer nakon dužeg korištenja. (što nije toliki problem kod ip1500 koji košta oko 400kn pa ga razlika u cijeni tinte brzo isplati, čak ako i ode nakon 5 cartrige-a, međutim kod ip4000 koji košta skoro 3x više je već druga situacija)

PS Ja sa Canon-om nemam previše iskustva, kao što rekoh, (ovo mi je prvi, informaciju o chip-u sam saznao nedavno dok sam ga kupovao) tako da se konzultiraj sa još nekim.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2005., 23:17   #9
Canoni su opasni.........voli im pregoriti glava........moj savjet je epson photo printeri.....ispis na cd.......fotka mrak........zamjenske tinte i refil vrlo jednostavan.........canon je thermal bubble jet..........grije da printao.........
None is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 14:45   #10
canon iP 1500

Pozdrav svima!
Ima li itko od vas iskustva sa problemima vezanim uz printanje? Očišćen je, stavljen je novi catrige s bojama, izvršene su sve akcije autočišćenja, ne znam više što da radim da bi se isprintala stranica u nekoj boji koja NIJE crvena
Zna li možda netko gdje je najbolje odnijeti printer na servis (u Zagrebu)? Hvala unaprijed/svejedno
__________________
But life is not a succession of urgent "nows". It's a listless trickle of "why should I's"
pantalaimon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 16:44   #11
jel zna tko kolko kostaju zamjenske tinte za ip1900?
i dali valja taj printer onak za srednju upotrebu?
Tinkach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 17:11   #12
Quote:
Tinkach kaže: Pogledaj post
jel zna tko kolko kostaju zamjenske tinte za ip1900?
i dali valja taj printer onak za srednju upotrebu?
Zamjenske tinte i toneri
__________________
Ljudi vole čuti ono što im se sviđa, a ne ono što doista jest. Posljedica toga je laž.
Vik is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 18:12   #13
Bokić svima imam pitanjce!Imam Canon pixma mp140 i dost mi je već skupih originalnih boja ima li kakvih zamjenskig i gdje?hvalaaa
valiana1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:06   #14
Quote:
valiana1969 kaže: Pogledaj post
Bokić svima imam pitanjce!Imam Canon pixma mp140 i dost mi je već skupih originalnih boja ima li kakvih zamjenskig i gdje?hvalaaa
Jedino isplativo rješenje

http://adriatix.hr/A_DOC/Instruction/canon%20ip1600%20CISS%20USE%20MANUAL%20(1).pdf

Zadnje uređivanje Adriatix : 06.12.2010. at 21:15.
Adriatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 13:54   #15
da li ovo važi i za mp160??
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 14:40   #16
odvovor je potvrdan
Adriatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 23:33   #17
imam canon pixma mp160 i ne mogu ga instalirati na windowse 7, zašto? i dalje je netko uspio.
fifi30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.