Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2003., 23:24   #1
Znojenje ruku

Iz čista mira pojavi se... ne smeta me u normalnim situacijama, ali nelagoda je kada mi se usred nekakve prezentacije počnu znojiti ruke a miš u ruci samo klizi...fuj...

..ima netko iskustava u borbi sa tim...?..
sweething_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 23:31   #2
vjezbe opustanja ?
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2003., 23:50   #3
...misliš... živci?...

...hm, može biti...

(eh, da je bar neka krema u prodaji, a živce kada budem uhvatila vremena)
sweething_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2003., 00:02   #4
Ista stvar... nikakve vjezbe ne pomazu, a, naravno, najvise kad znam da cu se s nekim trebati rukovati (znam da je ipak u glavi, ali mi to saznanje ne pomaze u borbi protiv same pojave).
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2003., 00:03   #5
Mozda bi mogla pitati u apoteci. Mislim da ima neka tekucina koja se za to koristi (cula negdje, davno, pojma nemam), ali ako ti to dodje u stresnim situacijama (dakle, nije iz cista mira), onda je to samo reakcija - neko crveni, a nekom se znoje ruke. Vjerojatno bi ti pomoglo kad bi se prestala s tim opterecivati. Probaj ovako: znoje mi se ruke. PA KAJ ONDA?!? Imam tremu i stalo mi je da ovo ispadne dobro. Malo sam nervozna. PA KAJ ONDA!?!
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2003., 00:42   #6
da Blaise...

...vidim da sve upućuje na to da bi trebala poraditi na mentalnom sklopu...

...hm, rambi i ti?.... a ja mislilm da se to samo meni događa, jer uvijek gledam u ruke ljudima u takvim situacijama i sve su suhe kao barut.... poražavajuće...
sweething_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2003., 01:06   #7
Na starom forumu u ovoj temi netko je bio preporucio Urotropin gel protiv znojenja. Imas ga u svakoj ljekarni za nekih 30ak kn.
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 14:56   #8
Znojenje dlanova

Cijeli život mi se znoje dlanovi, i to jako! Mislim da mi se u zadnje vrijeme još više znoje. Bila sam na raznim pregledima, sve je ok. Inače pretjerano se ne znojim po tijelu, pazusi, nausnica, leđa... nego samo ruke. Čula sam za operaciju u kojoj ti na ručnom zglobu nešto prerežu, žljezdu ili što već. Toga me malo strah, ali ako netko ima sličan problem neka nešto napiše o tome.
__________________
Moj potpis!!!!
LoknicaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 15:45   #9
Meni pomoglo

Meni se isto znoje dlanovi,no ne toliko pretjerano.Navodno su gljivice,ali nemam za njih karakteristicne simptome.Tocas ruke u kupku 10 minuta.Pa namazati kremom.Kupka od par kapi etericnog ulja cajevca i lavande.Ulje po peesu treba rastopiti u vrhnju ili medu jer nije topivo u vodi.Ja bih na dno lavora stavila malo tekuceg sapuna,u to etericna ulja i onda mlaku vodu.Dlanovi mi se vise ne znaje.Kupke sam radila svaki drugi dan desetak dana.Koza mi se na dlanovima oljustila.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 16:39   #10
Da,ali čini mi se da nisu u pitanju gljivice. Meni su ruke znojne 22 godine 24 sata dnevno, valjda i se veće nešto pokazalo. Inače, nemam nekih problema s rukama, ranice, ljuštenje...osim znoja.Al,probat ću to tvoje, možda uspije. Hvala
__________________
Moj potpis!!!!
LoknicaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 23:06   #11
Anemija.A može biti i čisto psihički.
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 12:41   #12
Loknice, ovo je za tebe:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=148937
ANTI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 23:26   #13
Hvala vam svima na odgovoru. Nisam skužila onu temu, pa se sad bacam na čitanje. Molim moderatore,da zaključaju temu, ako smeta. Pozdrav!!
__________________
Moj potpis!!!!
LoknicaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 01:30   #14
I meni se znoje dlanovi poprilično. I frendu s faksa isto. Mislim da je zato kaj smo oboje pomalo histerici (npr. na predavanju oboje znamo počet trzat nogom). Evo i sad su mi znojni dlanovi. Zna mi bit neugodno kad dođem na manikuru, il kad plešem s nekim, il kad sam npr. u kinu pa me dečko hoće čopit za ruku,a meni dlanovi obavezno znojni.
Jedna od rijetkih situacija kad mi se ne znoje dlanovi je kad se držim za ruku s nekim (osim ako nije u pitanju kino )..što bi trebalo bit kao stres, uzbuđenje ak si npr. na prvom dejtu...al eto ne.
Tak da uopće ne znam to objasnit suvislo.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 02:29   #15
Znojenje dlanova

Zdravo, Imam 19god i imam za mene Veliki problem sa prekomjerenim znojenjem dlanova i pomalo stopala al nisu toliki problem uopste, ali dlanovi jesu.
Konstantno mi se znoje, bez obzira dali sam smiren, nervozan, uzbuđen, bez obzira na godišnje doba(u zimi nešto manje, i kad je hladno vrijeme).
Evo sad dok pisem znoje mi se dlanovi(iako mi se skoro cijel dan nisu znojili), ma cim pomislim na to, cim pocnem pricati o tome
Najveći problem je kada se trebam rukovati s nekim; pri samoj pomisli na tu gestu, automatski mi se počinju ruke znojiti, prije negoli se rukujem, i osjećam se vrlo nelagodno i posramljeno radi toga. automatski kad sretnem nekog,samo mi znoj izbije iz dlanova
Istovremeno kada mi se znoje ruke, znoje se i noge.a pazuhi ne.
Znojenje dlanova zna doći i do te mjere da mi se znoj doslovno cijedi s dlanova, u pravom smislu rijeci, u vecini slucajeva.
Najgore je po ljetu; od svih dijelova tijela po najvećoj vrućini, najviše mi se znoje ruke i noge, pazuhi toliko ne.
ma ja se uvijek divim onim ljudima kojima se ne znoje ruke, i uvijek se pitam kakav bi to zivot bio sa suhim rukama.
Mal, glup problemcic,zanemarljiv, al nevjerovatno dosadan problem + raja i cure to nevole.
A sta bi mogao uraditi, dal cekati da da samo prestane ili ima nesto za uraditi? bukvalno sam na sve spreman, sta kog, koliko god...

p.s. u trazenju interneta vidio sam da ima jos ljudi s ovim problemom, al ja uzivo nisam jos nikog sreo...
Hvala
muderiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 02:01   #16
smiriti ce se za koju godinu...najcesce je na psiholoskoj razini..
iako na stopalima i rukama imamo najvecu koncentraciju zljezda znojnica...cak imma nekoliko desetaka tisuca puta vise nego pod rukom(tako neki podatak sam negdje procitala..nisam sigurna jel tocno)..
uglavnom-do nekakve 23 godine i ja sam mla problema s tim(posebice kada bi se isla upoznavati s nekim),ali nekko se samo smirilo..zadnjih par godina rijetko se znoje..znaju tu i tamo ako me bas uhvati psihoza i nervoza..ali daleko i neusporedivo manje nego kad sam bila tinejder...

inace gledala sam neku emisiju gdje su nekom japanskom biznismenu plasticni kirurzi odtranjivali te zljezde na rukama-bas radi cestog rukovanja sa poslovnim partnerima...
i dosta je to popularan zahvat tamo..
ali to mi je nekako preekstremno...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 02:25   #17
proveri hormone stitne zlezde, pojacano znojenje je jedan od simptoma hipertireoze. takodje pogledaj temu o hiperhidrozi ovde na zdravlju
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 13:10   #18
hvala.
a gledam sad ima mnogoo ljudi sa problemom znojenja (tezi ili blazi slucajevi))
a meni je to stvarno cudno, ja nikog dosad nisam sreo da mu se dlanovi znoje kao meni, znam ljudi kojima se povremeno znoje, al kao meni, nikog...

a imam pitanje, kod koje vrste doktora treba da idem? ja stvarno neznam...
muderiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 14:06   #19
Quote:
muderiz kaže: Pogledaj post
hvala.
a gledam sad ima mnogoo ljudi sa problemom znojenja (tezi ili blazi slucajevi))
a meni je to stvarno cudno, ja nikog dosad nisam sreo da mu se dlanovi znoje kao meni, znam ljudi kojima se povremeno znoje, al kao meni, nikog...

a imam pitanje, kod koje vrste doktora treba da idem? ja stvarno neznam...
treba da odes kod endokrinologa ili da odes u neku laboratoriju i da proveris t3, t4 i tsh (hormone stitne zlezde).
nisamlu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 06:06   #20
https://www.forum.hr/showthread.php?t=148937
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.