Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2007., 11:54   #1
Predugovor

Kupujem zamljište za gradnju obiteljske kuće u Zagrebu. Vlasnik 1/1, sve ok, čeka vlasnički list u gruntovnici.Naime on je to kupio ali se predomislio sa gradnjom na toj lokaciji pa predao uknjižbu. Ja ću zemljište kupiti putem kredita.
Htio bih potpisati s njim Predugovor, pa vas molim za pomoć,da ne plaćam odvjetniku jer i sam već knap sa lovom, a čeka me još puno toga.

Molim Vas ako netko ima Predugovor za kupnju zemljišta da mi pošalje na mail [email protected]
Unaprijed hvala svima
 
Old 07.05.2007., 14:01   #2
Predugovor ti je isto što i ugovor, samo umjesto prezenta upotrebljavaš futur.
Ugovor: Osoba A kupuje zemljište...
Predugovor: Osoba A kupit će zemljište...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Old 07.05.2007., 14:16   #3
Quote:
Sascha123 kaže: Pogledaj post
Predugovor ti je isto što i ugovor, samo umjesto prezenta upotrebljavaš futur.
Ugovor: Osoba A kupuje zemljište...
Predugovor: Osoba A kupit će zemljište...
pa ne bih baš rekla.

Je vrlo je sličan ali nije isti. Predugovor obvezuje na sklapanje glavnog ugovora.
Ako je predugovor pisan onda je i glavni ugovor pisan.

Ali treba voditi računa o klauzuli rebus sic standibus. Da se ne bi netko predomislio!!!!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 07.05.2007., 14:23   #4
IZGLED PREDUGOVORA

Evo jedan primjerak da se i drugi mogu koristiti njime.


XX iz _________, ___________, JMBG: (u daljnjem tekstu: Prodavatelj)
i
YY iz _______________, ______________, JMBG: (u daljnem tekstu: Kupac)
sklopili su u Zagrebu, dana 00.00.2000.godine, slijedeći:


PREDUGOVOR O KUPOPRODAJI NEKRETNINE

Članak 1.
Ovim Predugovorom Prodavatelj i Kupac ugovaraju kupoprodaju građevinskog zemljišta.
Prodavatelj prodaje, a Kupac kupuje građevinsko zemljište u __________, _____________, k.č. broj 0000 k.o. _______ čija ukupna površina iznosi ___ m2.

Članak 2.
Ovim Predugovorom ugovorne strane suglasno ugovaraju da će u skladu s niže navedenim uvjetima iz ovog Predugovora, sklopiti konačni Ugovor o kupoprodaji nekretnina, a nakon što Prodavatelj ishodi i Kupcu preda:
- dokaz o vlasništvu od nadležnog Općinskog Suda u _______.
- izvod iz Katastarskog plana i posjedovnicu koja je usklađena sa stanjem zemljišno knjižnog Izvoda.
Troškove ishođenja dokumentacije i usklađenja u cjelosti snosi Prodavatelj.

Članak 3.
3.1
Kupoprodajna cijena ugovorena je u iznosu ________ EUR-a (slovima, koju će Kupac do kraja isplatiti Prodavatelju po sklapanju konačnog kupoprodajnog ugovora.
3.2.
Kupac je isplatio Prodavatelju polog (kaparu) u iznosu od _________ EUR-a (slovima što Prodavatelj potvrđuje potpisom ovog Predugovora.
3.3.
Ostatak ugovorene kupoprodajne cijene u iznosu od _____________ (slovima Kupac se obvezuje isplatiti Prodavatelju po potpisu konačnog kupoprodajnog ugovora, odnosno po odobrenju kredita poslovne banke.

Članak 4.

Prodavatelj jamči Kupcu da je prodana mu nekretnina isljučivo njegovo vlasništvo te da nije opterćena nikakvim knjižnim niti izvan knjižnim teretima, te da ne postoje nikakva prava trećih osoba koja isključuju, umanjuju ili ograničavaju prava kupca. Ako bi se naknadno utvrdili bilo kakvi drugi tereti, snosit će ih Prodavatelj u cjelosti.

Članak 5.

Prodavatelj će u konačnom Kupoprodajnom ugovoru ovlastiti kupca da bez ikakvih daljnjih pitanja i odobrenja prodavatelja izvrše upis prava vlasništva kupljenih nekretnina u Zemljišne knjige i ostale javne isprave u korist i na ime kupca, ali tek po isplati ukupne kupoprodajne cijene .

Članak 6.
6.1.
Eventualno razvrgnuće ovog Predugovora moguće je isključivo temeljem obostranog pismenog sporazuma između Prodavatelja i Kupca.
6.2.
Stranke su suglasne da bi u slučaju razvrgnuća i jednostranog, neopravdanog odustanka od kupnje predmetne nekretnine ovog Predugovora od strane kupca, prodavatelj pretrpio štetu, te stoga prodavatelj ima pravo zadržati iznos pologa (kapare) iz članka 2.2. ovog Predugovora.
6.3.
Ukoliko do razvrgnuća dođe iz drugih razloga, a koje nisu odustanak Kupaca, već odustanak Prodavatelja, Kupac zadržava pravo raskinuti ugovor time da mu se prodavatelj obvezuje vratiti dvostruki iznos danog pologa (kapare) iz članka 2.2. ovog Predugovora.

Članak 7.
Sve troškove vezane za sklapanje ovog Predugovora, a kasnije i ugovora snosi Kupac u cijelosti.

Članak 8.
U slučaju spora stranke će spor pokušati riješiti mirnim putem, a u slučaju sudskog spora proizlašlog iz ovog pravnog posla ugovaraju da je nadležan Sud u Zagrebu.

Članak 9.
Ovaj Predugovor sačinjen je u 5 (pet) istovjetnih primjeraka od kojih svakoj od ugovornih strana pripadaju po 2 (dva), a 1 (jedan) primjerak zadržava Javni bilježnik.

Članak 10.
Stranke primaju prava i obveze proistekle iz ovog Predugovora, te ga u znak suglasnosti s preuzetim pravima i obvezama osobno i dobrovoljno potpisuju.


U Zagrebu, 00.00.0000.godine.



PRODAVATELJ:

KUPAC:
zlatkozg is offline  
Old 07.05.2007., 23:20   #5
Ovo je već bolesno Zlatko. Javi se doktoru na vrijeme. Stvarno misliš da ne kužimo šta radiš? Drugi nick ista osoba. I onda još sam sebe reklamiraš postavljajući pitanje pod jednim nickom i odgovarajući pod drugim nickom. Misliš da se tu ni s kim nećeš pohvatat?
Ajmeee..............
I ovaj post pastiram i tamo gdje isto daviš.
colour is offline  
Old 07.05.2007., 23:35   #6
Quote:
colour kaže: Pogledaj post
Ovo je već bolesno Zlatko. Javi se doktoru na vrijeme. Stvarno misliš da ne kužimo šta radiš? Drugi nick ista osoba. I onda još sam sebe reklamiraš postavljajući pitanje pod jednim nickom i odgovarajući pod drugim nickom. Misliš da se tu ni s kim nećeš pohvatat?
Ajmeee..............
I ovaj post pastiram i tamo gdje isto daviš.


hvala svima koji su mi na PM poslali primjerak predugovora
danas sam potpisao Predugovor, grunt imam, haha
Davor
 
Old 07.05.2007., 23:45   #7
Quote:
davormatic1 kaže: Pogledaj post


hvala svima koji su mi na PM poslali primjerak predugovora
danas sam potpisao Predugovor, grunt imam, haha
Davor
naveo si da prodavatelj čeka vlasnički list....
a odkuda znaš da će on i postati vlasnikom nekretnine.

Nekretninu ti je mogao prodati jedino onaj koji je upisan u zemljišnu knjigu.
A ti nisi stekao grunt!! Grunt ćeš steći tek kad se upišeš u zemljišnu knjigu..

Sad nemaš ništa, imas samo osnov za nešto
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 08.05.2007., 00:09   #8
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
naveo si da prodavatelj čeka vlasnički list....
a odkuda znaš da će on i postati vlasnikom nekretnine.

Nekretninu ti je mogao prodati jedino onaj koji je upisan u zemljišnu knjigu.
A ti nisi stekao grunt!! Grunt ćeš steći tek kad se upišeš u zemljišnu knjigu..

Sad nemaš ništa, imas samo osnov za nešto
a nisam ja to napisao, to što ti spominješ.ovu šprancu od zlatka sam vidio kasnije kad sam več poptpisao svoj predugovor.
Pa, dobro nemam još grunt u zemljišnim knjigama ali sam dao kaparu,pa nemoj mi sad uzimati tu radost
 
Old 08.05.2007., 07:30   #9
[QUOTE=davormatic1;8383486]. Vlasnik 1/1, sve ok, čeka vlasnički list u gruntovnici.Naime on je to kupio ali se predomislio sa gradnjom na toj lokaciji pa predao uknjižbu.


a kako nisi napisao?

Upravo sam ti poboldala
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 18.07.2007., 20:02   #10
Ugovor o kupoprodaji nekretnina

bok,

htio sam pitati gdje mogu nac primjerak kako se pise Ugovor o kupoprodaji nekretnina? ako mi moze netko pomoci bio bi zahvalan!


pozdrav!
croxxx69 is offline  
Old 18.07.2007., 22:03   #11
imas sprancu u knjizari

kupis popunis i onda za tri mjeseca dodjes kod mene da ti napisem anex
Vespazijan is offline  
Old 18.07.2007., 22:14   #12
Quote:
croxxx69 kaže: Pogledaj post
bok,

htio sam pitati gdje mogu nac primjerak kako se pise Ugovor o kupoprodaji nekretnina? ako mi moze netko pomoci bio bi zahvalan!


pozdrav!
Nemoj se sa tim zaje, jer skoro svaki slučaj se razlikuje. Preporučio bi ti da odeš odvjetniku da ti sastavi ugovor. Inače bu tak kak ti je vespa rekel da budeš anex radil. Pošalji na PM o čem se radi, pa ako imam nešto u svojoj kolekciji dat ću ti, nema bada.
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Old 19.07.2007., 12:44   #13
Kupovina kuće-molim pomoć

Molim pomoć sa par informacija u vezi kupnje kuće, naime ovo mi je prvi puta u životu da kupujem nekretninu, pa sam skroz zelena. Ne kupujem na kredit.
Da li netko zna kako ide cijeli proces, predugovor, kapara, ugovor, što se obično navodi u predugovoru i ugovoru, koje sve papire trebam dobit na uvid od vlasnika kuće i drugo što još i ne znam, a netko tko je prošao cijelu stvar zna. Da li sve treba prepustit odvjetniku (jel to uobičajeno?), ja baš i ne bi radi love, jer imam taman koliko kućica košta.
Eto, unaprijed hvala
zrrinka is offline  
Old 19.07.2007., 14:00   #14
ovo ću spojit sa ugovorom o kupoprodaji nekretnina, a obzirom da često naviru ovakve teme mogli bi ih stavit za top-teme, samo se trebam sa vojkyem konzultirat
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 20.07.2007., 01:13   #15
evo jedna mala zamjerka u " IZGLED PREDUGOVORA
Evo jedan primjerak da se i drugi mogu koristiti njime." tamo pise u clanku 6.2 i 6.3 da je povrat novca iz clanka 2.2, ali mora pisati iz 3.2 (kapara, ili?)

inace fala za taj ugovor!
croxxx69 is offline  
Old 20.07.2007., 13:04   #16
Quote:
zrrinka kaže: Pogledaj post
Molim pomoć sa par informacija u vezi kupnje kuće, naime ovo mi je prvi puta u životu da kupujem nekretninu, pa sam skroz zelena. Ne kupujem na kredit.
Da li netko zna kako ide cijeli proces, predugovor, kapara, ugovor, što se obično navodi u predugovoru i ugovoru, koje sve papire trebam dobit na uvid od vlasnika kuće i drugo što još i ne znam, a netko tko je prošao cijelu stvar zna. Da li sve treba prepustit odvjetniku (jel to uobičajeno?), ja baš i ne bi radi love, jer imam taman koliko kućica košta.
Eto, unaprijed hvala
Bježi od predugovora, ako je to to što želiš kupiti, sklapaj ugovor o kupoprodaji. Trebaš vlasnički list, koji sama možeš podignuti da vidiš jel postoje tereti na nekretnini.
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Old 20.07.2007., 15:31   #17
Quote:
Vespazijan kaže: Pogledaj post
imas sprancu u knjizari

kupis popunis i onda za tri mjeseca dodjes kod mene da ti napisem anex
tako je
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 20.07.2007., 16:05   #18
ljudi ja sam to još pospajala jel non stop ide jedno te isto pa možda nešto staro nekome pomogne, obzirom da se ljudima očito ne da listat u rikverc po temama
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.