Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2010., 21:02   #2001
Quote:
barun501 kaže: Pogledaj post
Molim vas da me savjetujete koju marku gume i model mi preporučujete u navedenim dimenzijama.
Napominjem da vozim passata 2003. godište, živim u Slavoniji. Nije mi namjera za sada da imam dva para guma ( ljetne/zimske ), već samo jedan.
Ja sam razmišljao da uzmem neke ljetne i to Mischelin.

Što mi Vi preporučujete ?

Hvala Vam na odgovorima.
ma kupi nove pa kojegod.
girling is offline  
Old 31.08.2010., 22:24   #2002
Quote:
barun501 kaže: Pogledaj post
Molim vas da me savjetujete koju marku gume i model mi preporučujete u navedenim dimenzijama.
Napominjem da vozim passata 2003. godište, živim u Slavoniji. Nije mi namjera za sada da imam dva para guma ( ljetne/zimske ), već samo jedan.
Ja sam razmišljao da uzmem neke ljetne i to Mischelin.

Što mi Vi preporučujete ?

Hvala Vam na odgovorima.

GY ultra grip 7+
Jesu zimske ali imaju nizak indeks trošenja i bez problema ih možeš voziti i ljeti.
_ov3rflow_ is offline  
Old 01.09.2010., 09:54   #2003
Quote:
_ov3rflow_ kaže: Pogledaj post
GY ultra grip 7+
Jesu zimske ali imaju nizak indeks trošenja i bez problema ih možeš voziti i ljeti.
Složio bi se s ovim za UG7, za UG7+ nikako. Imao sam obje gume na istom autu u istoj dimenziji i UG7+ je ekstremnija zimska guma s lošijim ponašanjem na višim temperaturama i puno izraženijim trošenjem.
babanghida is offline  
Old 01.09.2010., 10:40   #2004
CDRW veli da 7+ traje ko sladoled ljeti, i vjerujem da je tako. Čista zimska guma sa odličnim svojstvima, nikako ne može biti ljetna guma.
Josip09 is offline  
Old 01.09.2010., 10:46   #2005
Quote:
barun501 kaže: Pogledaj post
Molim vas da me savjetujete koju marku gume i model mi preporučujete u navedenim dimenzijama.
Napominjem da vozim passata 2003. godište, živim u Slavoniji. Nije mi namjera za sada da imam dva para guma ( ljetne/zimske ), već samo jedan.
Ja sam razmišljao da uzmem neke ljetne i to Mischelin.

Što mi Vi preporučujete ?

Hvala Vam na odgovorima.
Bojim se da te ljetni michelin nebu spasil po zimi. Čista ljetna guma sa smanjenim otporom kotrljanja, malo tvrđa kako bi duže trajala, ok je po ljetu na vrućem asfaltu, ali zimi nikako, ako govorimo o Michelin Energy Saver.

Kad sam kupovao gume u toj dimenziji dosta sam čitao i na kraju kupio Dunlop SP Sport Fastersponse. Iskustva korisnika govorila su da se s tom gumom može švercat i zimi, ako je suha i nema puno padalina. Naravno da to nije preporuka, ali ako si tako odlučio, Dunlop SP... je dobra ljetna guma, a zimi će biti bolja od ljetnog michelina.

Moje iskustvo nakon cca 2000km sa Dunlop SP Sprot Fastersponse: u početku su bile neke nejasnoče, auto je bio nestabilan na brzinama preko 130km/h, kao da guma kasni s reagiranjem na volanu. Nakon 500-tinjak kilometara, sve se promjenilo, gume su sjele kako im paše, skinuo se konzervirajući sloj. Auto je stabilan, guma ima odličan grip suho/mokro. Vrlo su udobne, imaju 4 dužna kanala za odvodnju vode, i mislim da mi je to najbolja ljetna guma do sada.
Josip09 is offline  
Old 01.09.2010., 13:31   #2006
Quote:
barun501 kaže: Pogledaj post
Molim vas da me savjetujete koju marku gume i model mi preporučujete u navedenim dimenzijama.
Napominjem da vozim passata 2003. godište, živim u Slavoniji. Nije mi namjera za sada da imam dva para guma ( ljetne/zimske ), već samo jedan.
Ja sam razmišljao da uzmem neke ljetne i to Mischelin.

Što mi Vi preporučujete ?

Hvala Vam na odgovorima.
Izbor je smanjen i ostala je trilema:
  1. Goodyear EfficientGrip 195/65 R 15 91 H
  2. Dunlop SP Sport Fastresponse 195/65 R 15 91 H
  3. Michelin Energy Saver 195/65 R 15 91 H

Najvjerojatnije bi odluka i išla tim redom.
Što Vi kažete?
barun501 is offline  
Old 01.09.2010., 14:09   #2007
Definitivno Dunlop.
Ne uzima ovaj efficient grip, to je guma koja navodi smanjenje potrošnje goriva i više kilometara, u tom pogledu michelinu nitko ne može parirati. Taj goodyeat ima kum na golfu 4 u toj dimenziji, i bio je zadovoljan u početku, evo nakon 10-ak tisuća km, požalio je. Guma je tvrda, bućna, neudobna, na kiši nije velemajstor.

Ako već želi eco/energy gumu onda je tu michelin.
A najviše bi ti odgovarao Dunlop od te tri navedene. Eto, moje osobno mišljenje.
Josip09 is offline  
Old 01.09.2010., 15:12   #2008
Dunlop SP Sport Fastresponse bi ja izabrao
exfreerider is offline  
Old 02.09.2010., 00:08   #2009
Quote:
barun501 kaže: Pogledaj post
Izbor je smanjen i ostala je trilema:
  1. Goodyear EfficientGrip 195/65 R 15 91 H
  2. Dunlop SP Sport Fastresponse 195/65 R 15 91 H
  3. Michelin Energy Saver 195/65 R 15 91 H

Najvjerojatnije bi odluka i išla tim redom.
Što Vi kažete?
po meni dunlop, ali još bolje kad bi uzo NOKIAN H ili Pirelli P6C zasad su te dvije najjače gume u toj dimenziji!
XPS-ZG is offline  
Old 02.09.2010., 00:11   #2010
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
P2500? Sranje. Zaobići. No kako ga uspoređuješ sa famoznim Saverom - bit će ti ko avion. Prije nego pitaš - Pirelli GUME su one s oznakom Zero ili Cinturato
daj kaj gluposti drobiš ... kakve veze ima kaj nije cinturato to je samo serija eko guma nema veze sa performansama!
XPS-ZG is offline  
Old 02.09.2010., 16:08   #2011
225/45/17

Molim lijepo za savjet.
Meni tribaju gume u navedenoj dimenziji iz naslova, dakle 225/45/17 za Lagunu. Pošto sam iz Dalmacije mislim da mi je pametnije uzet neku ljetnu ali da je dobra na mokrome. Također bi mi bilo draže da se brzo ne potroše . Otprilike pređem 10 - 15 kkm godišnje i rijetko vozim u unutrašnjost HR-a, tek koji put na skijanje na Kupres.
Idem za 10tak dana put ZG-a pa se mislim nabavit gume u SLO (može par savjeta i u tom pravcu, tipa kako sa carinom itd) jer izgleda da je ušteda opipljiva.
Hvala svima na savjetima
cagi is offline  
Old 02.09.2010., 16:42   #2012
Za kišu? Uniroyal Rain Sport 2. Samo nisu jeftine.
CDRW is online now  
Old 02.09.2010., 16:55   #2013
http://www.adac.de/infotestrat/tests...cePageId=31821

Uniroyal? Hm... nekad kišna guma, danas neznam, testovi je baš i ne preferiraju, koliko vidim continental conti sc3 ima bolje rezultate suho/mokro? Nisam nikad kupovao gume tih dimenzija pa neznam ni koja je razlika u cijeni npr. conti/uniroyal?
Josip09 is offline  
Old 02.09.2010., 18:28   #2014
Quote:
cagi kaže: Pogledaj post
Molim lijepo za savjet.
Meni tribaju gume u navedenoj dimenziji iz naslova, dakle 225/45/17 za Lagunu. Pošto sam iz Dalmacije mislim da mi je pametnije uzet neku ljetnu ali da je dobra na mokrome. Također bi mi bilo draže da se brzo ne potroše . Otprilike pređem 10 - 15 kkm godišnje i rijetko vozim u unutrašnjost HR-a, tek koji put na skijanje na Kupres.
Idem za 10tak dana put ZG-a pa se mislim nabavit gume u SLO (može par savjeta i u tom pravcu, tipa kako sa carinom itd) jer izgleda da je ušteda opipljiva.
Hvala svima na savjetima
kišnu bolju od nokiana nečeš nači
piturf is offline  
Old 02.09.2010., 20:18   #2015
Quote:
XPS-ZG kaže: Pogledaj post
daj kaj gluposti drobiš ... kakve veze ima kaj nije cinturato to je samo serija eko guma nema veze sa performansama!
Samo???
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Old 02.09.2010., 21:58   #2016
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post


Samo???
XPS-ZG is offline  
Old 03.09.2010., 10:20   #2017
Hvala na odgovorima. Vodit ću de prema ovom ADAC-ovom testu, znači gume sa gut 2,0 ocjenom.
-Bridgestone Potenza RE050 A
-Continental ContiSportContact 3
-Dunlop SP Sport MAXX TT
-Michelin Pilot Sport PS3
-Pirelli Cinturato P7
Ima li netko sa iskustvom da mi savjetuje između ovih koja je dugotrajnija i meni bolja (bolji aquaplaning, slabije mi ide de jezik pa ne razumijem ove stupce iz tablice na ADAC-ovom testu)?
cagi is offline  
Old 03.09.2010., 10:47   #2018
Quote:
cagi kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima. Vodit ću de prema ovom ADAC-ovom testu, znači gume sa gut 2,0 ocjenom.
-Bridgestone Potenza RE050 A
-Continental ContiSportContact 3
-Dunlop SP Sport MAXX TT
-Michelin Pilot Sport PS3
-Pirelli Cinturato P7
Ima li netko sa iskustvom da mi savjetuje između ovih koja je dugotrajnija i meni bolja (bolji aquaplaning, slabije mi ide de jezik pa ne razumijem ove stupce iz tablice na ADAC-ovom testu)?
Evo uspio sam naći prevedeno sve na naški, pobjednik je Pirelli CCinturato P7
-vrlo dobro izbalansirana ljetna guma
-dobra i po suhom i mokrom
-relativno mala potrošnja goriva
-low wear (niska potrošnja gume)
- najlakša na testu
,znači to je to.
cagi is offline  
Old 03.09.2010., 11:14   #2019
Quote:
cagi kaže: Pogledaj post
Evo uspio sam naći prevedeno sve na naški, pobjednik je Pirelli CCinturato P7
-vrlo dobro izbalansirana ljetna guma
-dobra i po suhom i mokrom
-relativno mala potrošnja goriva
-low wear (niska potrošnja gume)
- najlakša na testu
,znači to je to.
Pripazi da ti prilikom kupnje ne prodaju P7 bez ovog cinturato...Meni frend nazvao i pitao imaju li P7 cinturato i rekli su da imaju..Došli tamo kad ono P7 a od cinturata ni C...Tako da nazovi i provjeri da li imaju baš taj model i to dvaput da ne bi putovao iz Splita bezveze...
Vwovac is offline  
Old 03.09.2010., 11:46   #2020
[QUOTE=cagi;28702512]
-Bridgestone Potenza RE050 A
-Continental ContiSportContact 3
-Dunlop SP Sport MAXX TT
-Michelin Pilot Sport PS3
-Pirelli Cinturato P7


od tih 5 guma, po meni pirelli je na zadnjem mjestu. Moj poredak bi išao:

1.Continental ContiSportContact 3
2.Michelin Pilot Sport PS3
3.Dunlop SP Sport MAXX TT
4.Bridgestone Potenza RE050 A
5.Pirelli Cinturato P7

Nass=mokro
Trocken=suho

Što je manja ocjena, to je guma u tom području bolja. Eto, pa si nađi šta ti najviše odgovara.
http://www.adac.de/infotestrat/tests...cePageId=31821
Josip09 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.