Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2008., 23:00   #41
Radio sam bris grla nema bakterija idem u pon. na kontrolu pa cu predloziti da rade punkciju.
Marko47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 09:42   #42
Quote:
Marko47 kaže: Pogledaj post
Radio sam bris grla nema bakterija idem u pon. na kontrolu pa cu predloziti da rade punkciju.
Ponovi bris i napravi ASO pretragu. Bris zna biti negativan a ASO pozitivan. Ponekad ne pogode štapićem mjesto koje je zahvaćeno streptokokom. Nisi mi odgovorio imaš li krajnike ili si ih vadio?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 10:49   #43
Radio sam 2 puta bris,a krajnike nisam vadio.
Marko47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 10:57   #44
Quote:
Marko47 kaže: Pogledaj post
Radio sam 2 puta bris,a krajnike nisam vadio.
Krajnici nakon težih upala ostaju puni kripta tj. rupica u kojima su se prije nalazili gnojni čepovi. U njih se nakuplja hrana i postaju idealno leglo za bakterije. Unutar tih kripti koje mogu biti dosta duboke se može razviti bakterijska upala koja kad se napravi površinski bris nije vidljiva. Dakle, obavezno napravi krvnu pretragu na streptokoke i traži uputnicu za specijalistu otorinca.
Moja pretpostavka je da su tvoji krajnici koji su najvjerojatnije izgubili svoju funkciju, sada zapravo leglo baktrija. Imaš upalu koja ti stalno tinja i zbog koje su ti konstantno povećani limfni čvorovi. Krajnici moraju vani jer stalna prisutnost bakterija u tijelu ti može prouzročiti ozbiljnije zdravstvene probleme.
Mislim da kod tebe nema nikakvog govora o limfomu, već je problem u traljavom pristupu tvoga liječnika.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 11:43   #45
Mozda si u pravu da infekcija dolazi iz krajnika pa zato mi se stalno grlo crveni,poslusacu tvoj savet pa cu uraditi aso,i videcemo sta ce ljecnik reci,inace ja cu traziti da mi urade punkciju za svaki slucaj ako aso bude -.
Marko47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 22:02   #46
Vadio samo opet krv sve je uredu limfna zlezda se malo povecala,na uz je u lateralnoj lozi oko 19x4mm u jugularnom lancu desno jos jedan cvor oko22x6mm,limfonodusi levo mi nisu signifikativno uvecani do 11x3mm.Uradio sam serologiju na toksoplazmozu koja je negativna,i rentgen pluca je dobar i zubi (Ortopan)takodje.Jedina dobra stvar je sto sam bio na orl pregledu ljecnik je rekao da ima gnoja u tonzilama da imam hronicnu upalu krajnika i da ih moram izvaditi rekao je da nije hitno nista,i da limfni nodusi budu uvecani iznad adamove jabucice kada je u pitanju tonzilitis,interesuje me jel one uvek budu uvecane na tom mestu ili mogu da budu i u sredini vrata a ja imam i jos jednu iza vrata?Radiolog mi je rekao da ultra zvuk pokazuje da su ocuvane forme i da su pojedinacne, i pomeraju se na dodir.
Marko47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 22:07   #47
Uradio sam i serologiju na epstaine bar virus koji je negativan i citomegalo virus kod kojeg su samo bila povisena anti tela.
Marko47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 22:10   #48
Quote:
Marko47 kaže: Pogledaj post
Vadio samo opet krv sve je uredu limfna zlezda se malo povecala,na uz je u lateralnoj lozi oko 19x4mm u jugularnom lancu desno jos jedan cvor oko22x6mm,limfonodusi levo mi nisu signifikativno uvecani do 11x3mm.Uradio sam serologiju na toksoplazmozu koja je negativna,i rentgen pluca je dobar i zubi (Ortopan)takodje.Jedina dobra stvar je sto sam bio na orl pregledu ljecnik je rekao da ima gnoja u tonzilama da imam hronicnu upalu krajnika i da ih moram izvaditi rekao je da nije hitno nista,i da limfni nodusi budu uvecani iznad adamove jabucice kada je u pitanju tonzilitis,interesuje me jel one uvek budu uvecane na tom mestu ili mogu da budu i u sredini vrata a ja imam i jos jednu iza vrata?Radiolog mi je rekao da ultra zvuk pokazuje da su ocuvane forme i da su pojedinacne, i pomeraju se na dodir.
Prijatelju, vadi krajnike i sve će biti ok. Krajnici su ti također limfni čvorovi koji su ti totalno u banani, a ostali limfni čvorovi su pojačani jer je u tijelu upalni proces i stalno su u pogonu jer proizvode antitijela koja ubijaju bakterije. Diži si imunitet. Ima bar u Srbiji dobrih travara. Posjeti koju babu koja se tim bavi. Dat će ti trave koje će te dignuti. Isto tako imaš more preparata na tržištu. Dosta se i tu o tome pisalo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 22:14   #49
ok
Marko47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 14:21   #50
dal je limfonodul isto ko i limfom??
weny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 15:23   #51
Indolentni folikularni non-hodgkinov limfom

Dragi forumaši,
zanima me je li se netko susreo s ovim tipom limfoma i kakva su iskustva "iz prakse"..
Svugdje piše da je ova vrsta limfoma neizlječiva i da se on uvijek vraća, pa me zanimaju tuđa iskustva u pogledu trajanja remisije, potpunog izlječenja i sl.
Hvala puno!!!
willowtree is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 13:35   #52
Limfom (non-Hodgkinov i Hodgkinov)

Pozdrav svima.
Evo pošto sam tražio sve na ovu temu na Forumu nisam mogao ništa opširnije naći. Baš čudno jer su ovu bolest svrstali na 2. mjesto malignih oboljenja kod ljudi.
Znam da ima dosta ljudi koji boluju od te bolesti i želim malo više pročitati iskustava i čuti razne savjete ostalih koji boluju od limfoma ( u narodu još zvani tumor limfnih čvorova) ili onih koji su ga ''prehodali''...
Naime bolest je jako agresivna i nažalost se često dijagnosticira već u uznapredovalom stadiju bolesti.


(17-godišnjak)
Još nešto. Molio bih dali mi netko može reći dali postoje limfni čvorovi na stražnjoj strani vrata. 10-15cm iznad lopatice jer sam opipao neke kvržice.
Također imam otečene limfne čvorove ispod čeljusti i ponekad oteknu sa lijeve i desne strane vrata.
Nije mi baš svejedno da odem kod doktora jer se nekako bojim što će mi reći. Pa me zanimaju vaša iskustva pri dijagnosticiranju.
Sve se mislim proći će ali evo, već otprilike 2 tjedna otećeni su :/ .
Trebam li ipak skupiti hrabrosti i otići kod doktora ?
zeczekonja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 21:39   #53
Quote:
zeczekonja17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Evo pošto sam tražio sve na ovu temu na Forumu nisam mogao ništa opširnije naći. Baš čudno jer su ovu bolest svrstali na 2. mjesto malignih oboljenja kod ljudi.
Znam da ima dosta ljudi koji boluju od te bolesti i želim malo više pročitati iskustava i čuti razne savjete ostalih koji boluju od limfoma ( u narodu još zvani tumor limfnih čvorova) ili onih koji su ga ''prehodali''...
Naime bolest je jako agresivna i nažalost se često dijagnosticira već u uznapredovalom stadiju bolesti.


(17-godišnjak)
Još nešto. Molio bih dali mi netko može reći dali postoje limfni čvorovi na stražnjoj strani vrata. 10-15cm iznad lopatice jer sam opipao neke kvržice.
Također imam otečene limfne čvorove ispod čeljusti i ponekad oteknu sa lijeve i desne strane vrata.
Nije mi baš svejedno da odem kod doktora jer se nekako bojim što će mi reći. Pa me zanimaju vaša iskustva pri dijagnosticiranju.
Sve se mislim proći će ali evo, već otprilike 2 tjedna otećeni su :/ .
Trebam li ipak skupiti hrabrosti i otići kod doktora ?
Zboga dijete pa nije svaki otečeni limfni čvor limfom
Najvjerojatnije si pod nekim infektom i limfni čvorovi su ti izreagirali. Odi kod dr izvaditi ćeš krv i vidit o čemu se radi i svakako si malo počni dizati imunitet nečim (vitamini, probiotici i sl.)
I ne drami jer nemaš nikakav razlog za to.
p.s. i ovo da se radi o drugom najučestalijem obliku maligne bolesti je posve krivi navod. ne znam od kud ti to. zapravo ima puno rjeđu pojavnost od karcinoma.

link na topic (doduše neispravnog naziva, to će modovi sigurno poraviti)
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 19:40   #54
bez ljutnje, ali kada vidis da mlada osoba od 22godine koja zivi od tebe par kuca premine od limfoma i ti napipas na sebi na vise regija limfica nije ti svejedno. Neznam cemu takve reakcije. Uglavnom samo sam trazio savjet. ... Napipao sam jos jedan kod kljucne kosti. Lezao sam u bolnici prije 2mj. Zbog tonzilitisa... Budem sutra otisao kod dr-a. Dali se mogu ikakve degenerativne promjene na limficima vidjeti preko krvi? Nvm. Budem javio nakon nalaza
zeczekonja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 20:02   #55
Quote:
zeczekonja17 kaže: Pogledaj post
bez ljutnje, ali kada vidis da mlada osoba od 22godine koja zivi od tebe par kuca premine od limfoma i ti napipas na sebi na vise regija limfica nije ti svejedno. Neznam cemu takve reakcije. Uglavnom samo sam trazio savjet. ... Napipao sam jos jedan kod kljucne kosti. Lezao sam u bolnici prije 2mj. Zbog tonzilitisa... Budem sutra otisao kod dr-a. Dali se mogu ikakve degenerativne promjene na limficima vidjeti preko krvi? Nvm. Budem javio nakon nalaza
Ne znam zašto smatraš moju rekaciju pretjeranom.
Gle, znam da je bed vidjeti da osoba od 22 godine umire od limfoma, ali isto tako znam da je užasno nezdravo zabrijavati na najgore u moru dijagnoza koje možeš imati i koje uopće nisu maligne, i ovo ti kažem iz debelog iskustva s malignim bolestima.
Iz krvi se može vidjeti broj limfocita i ako je pretjerano visok bez razloga, sigurno da će te poslati na daljnje pretrage.
Ja se mogu kladiti da ti nije ništa i da imaš upalni proces u tijelu i vezano je za toznilitis tj. za bakterije koje su ti napravile darmar u tijelu pa ti je imunosustav u ofenzivi, limfni čvorovi rade 100 na sat.
Diži imunitet, obavezno!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 21:09   #56
ma nisam bas ni pomislio najgore ali nekako mi predugo to traje. Prije 2mj. Sam izaso iz bolnice izlijecen. Prije 2tjedna pojavili se cvorici i nema povlacenja... Ali vidit cemo
zeczekonja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 10:37   #57
Quote:
zeczekonja17 kaže: Pogledaj post
ma nisam bas ni pomislio najgore ali nekako mi predugo to traje. Prije 2mj. Sam izaso iz bolnice izlijecen. Prije 2tjedna pojavili se cvorici i nema povlacenja... Ali vidit cemo
Potrebno je vrijeme da se vrate u normalu. Nekim ljudima nakon velike upale znaju neki čvorići ostati trajno uvečani.
Traži da ti se napravi ASTO pretraga (antistreptolizinski titar) da se vidi stanje streptokoka (pretpostavljam da ti je tozilitis prouzročio streptokok). Moguće je da te i dalje šoraju, bez konkretnih simptoma.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2012., 14:51   #58
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Potrebno je vrijeme da se vrate u normalu. Nekim ljudima nakon velike upale znaju neki čvorići ostati trajno uvečani.
Traži da ti se napravi ASTO pretraga (antistreptolizinski titar) da se vidi stanje streptokoka (pretpostavljam da ti je tozilitis prouzročio streptokok). Moguće je da te i dalje šoraju, bez konkretnih simptoma.
Budem to, tražit cu i KKS, UK i UZV sa kolordoplerom. Ipak da budem siguran al nevjerujem da ce moj doktor me na navedene pretrage poslati kompletno. Mozda samo KKS ili cu dobiti antibiotike.
Svuda su mi po tijelu cvorici. Cak mislim da sam napipao i u pubičnoj regiji (na preponi) .
Sutra kod doc-a ! Hvala!
zeczekonja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 17:20   #59
Non Hodgkinov limfon

Quote:
willowtree kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,
zanima me je li se netko susreo s ovim tipom limfoma i kakva su iskustva "iz prakse"..
Svugdje piše da je ova vrsta limfoma neizlječiva i da se on uvijek vraća, pa me zanimaju tuđa iskustva u pogledu trajanja remisije, potpunog izlječenja i sl.
Hvala puno!!!

Poštovani,
neznam dali će vam koristit ovaj tekst nakon toliko godina.

Osobno sam imao Non-Hodgkinov limfom velikostanični B , 2004.godine , iako je smrtnost 50 % uspio sam preživiti.
Jedno jutro sam se probudio sa nateklinom veličine jaja u pazuhu i 9 dana ništa se nije događalo , nit je raslo , niti me je boljelo.
Nakon toga sam otišao doktoru (Sv.Duh) koji su mi punktirali izraslinu radi analize.
U roku 24 sata od punktiranja počele su neizdrživi bolovi , mislio sam da ću poluditi.
I nakon toga taj vrag je poćeo rasti , tako da je za 15 dana narastao u pazuhu do veličine rukometne lopte uz strahovite bolove.
Na Sv.Duhu su ustanovili da nema nikakve upale i da odem u Merkur.
U Merkuru su me odmah zadržali , punktirali a na nalaz sam čekao 10 dana , uz užasne bolove i rast limfona.
Odlučili su operirati i tu veliku izraslinu su odstranili.
Svaka dva dana su mi previjali ranu koja nikako nije mjesec dana zarasla.
Nakon mjesec dana previjanja limfon je natrag malo po malo narastao na veličinu lopte.
Tek onda su shvatili da su mi zaboravili dati kemoterapiju.
Odredili su mi 6 kemoterapija koje sam dobijao svakih 15 dana.
Nakon tjedan dana limfon veličine lopte je nestao.
Kemoterapija je bila nepodnošljiva , sve je napala od noktiju na nogi do zadnje dlake na glavi , povračanje , jetra natekla +17 cm , 3 mjeseca nisam spavao....
Radje bi umro nego bi išao na 7. kemoterapiju.
I nakon toga , malo po malo , sam se oporavio.
U početku sam išao na kontrolne preglede , ali poslije ne jer mi je već sam boravak u čekaonici izazivao povračanje.

Osnovni problem u lječenju je dirati , bosti , punktirati , operirati limfon.
Da su mi odmah dali kemoterapiju izlječenje bi bilo puno lakše , brže i bezbolnije.
Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:38   #60
Može jedno pitanje?
Kolike su šanse da imam limfom ako mi je krvna slika kompletno uredna (KKS, SE, CRP, jetrene probe, alkalna fosfataza).
Naime, unazad 2 tjedna ( kad sam slučajno mjerila, tako da možda traje i dulje, ali ne dulje od sredine studenog) imam subfebrilnu temperaturu.
Ujutro i navečer je nemam, a tokom dana ide do 37,3.
Noćas sam se i oznojila, pa me sad odjednom svrbi koža - ne znam da li od nervoze( liječim se od anksioznosti), ali čitam da su to simptomi limfoma.
Uvećane čvorice na vratu i pazuhu definitivno nemam, a za preponu s jedne strane nisam sigurna d ali se radi o uvećanju ili je to normalno.

Hvala
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.