Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2008., 11:41   #81
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Svećeništvo:

"Svećenik je izraz koji u povijesti religije označava osobu koja u ime zajednice prinosi žrtve i obavlja druge obrede. U najstarije vrijeme vjerojatno je otac obitelji prinosio žrtvu, a u daljnjem razvoju izdvajaju se posebne osobe koje se smatraju posrednicima između ljudi i boga (bogova)."


...........
da li je propovjednik uopće zanimanje? uglavnom kod mene je saturn u 12., a u ribama u 9. jupiter i mjesec...
za sada je saturn pokazao izvrsni potencijal za očajanje

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 03.05.2008. at 23:46. Reason: veliki quote
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 11:48   #82
karijeru ne smijete gledati samo kroz 10 polje jer ćete dobiti široke mogućnosti koje nećete moći suziti na jednu.

na osnovi vladara ascedenta vidjeti ćete gdje je usmjerena pažnja, i on kao takav predstavlja filter, sunce je sljedeći filter, pa mjesec, i kad sve to vidite gledate polje 6 i 10. i gledate šta ostaje od opcija
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 12:01   #83
Napomena:

Pitanja u vezi natalne karte staviti na topic Natalne karte, a pitanja općenito na topic Astro Help. Ovaj topic ima namjenu pisanja astroloških saznanja u vezi profesije, profesionalnog izbora i karijere.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 12:08   #84
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
karijeru ne smijete gledati samo kroz 10 polje jer ćete dobiti široke mogućnosti koje nećete moći suziti na jednu.

na osnovi vladara ascedenta vidjeti ćete gdje je usmjerena pažnja, i on kao takav predstavlja filter, sunce je sljedeći filter, pa mjesec, i kad sve to vidite gledate polje 6 i 10. i gledate šta ostaje od opcija

slažem se, treba početi od osnovne karakterne strukture: Sunce, Mjesec, Asc i njihovi vladari, a onda poslovna polja:
2. ovdje se vidi od čega osoba može zarađivati
6. kroz kakve radne uvjete najbolje funkcionira
10. kolike i kakve ima ambicije.
Nekome se profesija može vidjeti npr. kroz 2. i 6. kuću a da mu 10. uopće nije naglašena, takve osobe rade radi samog rada i zarađivanja i uopće im nije važno kakav posao rade.

Inače, Fish svaka čast ovo je jedan od najboljih topica na astro forumu!
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 12:12   #85
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
slažem se, treba početi od osnovne karakterne strukture: Sunce, Mjesec, Asc i njihovi vladari, a onda poslovna polja:
2. ovdje se vidi od čega osoba može zarađivati
6. kroz kakve radne uvjete najbolje funkcionira
10. kolike i kakve ima ambicije.
Nekome se profesija može vidjeti npr. kroz 2. i 6. kuću a da mu 10. uopće nije naglašena, takve osobe rade radi samog rada i zarađivanja i uopće im nije važno kakav posao rade.

Inače, Fish svaka čast ovo je jedan od najboljih topica na astro forumu!
e ovo mi je već puno razumljivije od Suspiriumovog posta
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 16:06   #86
Možda bolje da nam neko objasni koje crte iz natalne karte određuju moguće predispozicije za bavljenje politikom i šta je važno "gledati" kod nekoga ko se bavi politikom (možda je zanimanje političara i opisano u temi o izboru profesije , na žalost onomad nisam pažljivo čitala).

Još bi bilo korisno saznati šta bi predstavljalo kod političara odnos prema državi i narodu, gdje se vide diplomatske sposobnosti (vještina pregovaranja prvenstveno), taktičnost, autoritativnost, eventualna sklonost skandalima (bilo kakve vrste itd.), korupciji (može i kriminalu-imamo i u skorijoj povijesti takvih primjera ) i sprovođenju uspješnih reformi i ostalo.
Gledamo li isto kod žena i kod muškaraca? Preciznije, šta je u ženskom natalu odnos prema narodu, šta u muškom?

Neki političari su svoje narode odveli u potpunu propast, dok su ih neki drugi uzdigli, sigurno da tu ima puno nijansi baš na toj nekoj relaciji kako doživljava narod i državu koju vodi. (Ja ovo sve pretpostavljam, jer poznajem samo najosnovnije astrološke pojmove.)

Da skratim, mene bi ovo zanimalo u kratkim crtama (ako je bilo, molim neka neko stavi link ). Nije da imam političkih ambicija (mada mi je jedan astrolog rekao da moram probati. ) nego pratim politiku, a na žalost i radim sa političarima raznog kova.
ditta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 16:32   #87
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Možda bolje da nam neko objasni koje crte iz natalne karte određuju moguće predispozicije za bavljenje politikom i šta je važno "gledati" kod nekoga ko se bavi politikom (možda je zanimanje političara i opisano u temi o izboru profesije , na žalost onomad nisam pažljivo čitala).:
Važna je snaga 4,8 i 10 kuća, kao i snaga planeta u njima.
Četvrta kuća označava područje doma i obitelji,odnosno područje domovine.
Osmo polje,među ostalim, označava podršku koju dobijaš od drugih i koju moraš dobiti. Deseta kuća područje karijere i tvoja želja da se dokažeš i pokažeš drugima kao netko.
Općenito rečeno, da imaš izraženu,snažnu 8 i 10 kuću bez četvrte (i/ili bez izraženog mjeseca)to bi te opisalo kao probitačnu osobu za sebe, ali tvoje područje djelovanja mora biti teritorij na kojem djeluješ politički. Npr. Bill Clinton, J.F.Kennedy imaju vladara četvrte smještenog u desetoj kući. Njihova domovina je njihova karijera.Sanader ima svog sunčevog vladara Merkura u znaku Raka...

Za diplomaciju neznam, diplomat se ne bira nego imenuje, iako može bit bivši političar/ka.
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 10:41   #88
Hm, ja sam do sada bila uvjerena da je pisanje moj poziv, ali uopće se ne nalazim u opisima koji karakteriziraju književnika. Osjećam se malo izgubljeno sada. Venera mi je u 6. kući, Neptun u 1. kući, nemaju nikakve jake aspekte. Mjesec je u 5. kući, tamo je i sjeverni mj. čvor, ali luna mi je sva u kvadratima, nije mi uopće dobro aspektirana, čak je i sa merkurom u kvadratu, što me čini svime samo ne pjesnikom. A ja oduvijek pišem i čitam i čak sam i neke nagrade osvajala. A sad ovo. Kako je to moguće !? Stavila bih kartu, ali ne znam kako.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 14:17   #89
Quote:
Hermione Granger kaže: Pogledaj post
Hm, ja sam do sada bila uvjerena da je pisanje moj poziv, ali uopće se ne nalazim u opisima koji karakteriziraju književnika. Osjećam se malo izgubljeno sada. Venera mi je u 6. kući, Neptun u 1. kući, nemaju nikakve jake aspekte. Mjesec je u 5. kući, tamo je i sjeverni mj. čvor, ali luna mi je sva u kvadratima, nije mi uopće dobro aspektirana, čak je i sa merkurom u kvadratu, što me čini svime samo ne pjesnikom. A ja oduvijek pišem i čitam i čak sam i neke nagrade osvajala. A sad ovo. Kako je to moguće !? Stavila bih kartu, ali ne znam kako.
Pisanje je u prvom redu stvar Merkura/3. polja, ali i vladara ASC (izražavanje na van)...najprije pogledaj jačinu i kakve aspekte rade Merkur i vladar. Također važan aspekt za pisano izražavanje je aspekt između njih, posebno konjukcija vladara ASC na Merkur (osoba se izražava pisanjem). Venera i Neptun su "umjetničke planete" te njihov utjecaj profinjuje, aspekti na Merkur daju "umjetnost pisanja" (Venera-dar, Neptun-vančulni dar).

Mjesec u skladnom aspektu na Merkur govori o inspiraciji i osoba s lakoćom izražava ono što osjeća, ali izričaj više naginje pjesničkom izrazu posebno ako je i luna u vodenom znaku. U zračnom blizancu naginje novinarskom stilu, dok u vagi prema književnosti.


P.S. Ako imaš problema postaviti kartu, postoje uputstva u prvom postu topica Natalne karte. Ako ne ide, pošalji podatke na PM pa ću je postaviti na Topic s linkovima natalnih karta.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 15:09   #90
Meni je saturn u 9-tom polju u škorpiji (visoka pozicija? profesor?), ali loše aspektovan sa merkurom.
Merkur jeste u 1. polju (matematičarka štreberka ) a u 10. Jupiter (u strijelcu).
Sve u svemu, bavim se bankarstvom, uskoro profesionalni savjetnik za ulaganja i karijera ide uzlaznom putanjom. (valjda što su mi i znak i podznak jarac)
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2008., 17:58   #91
U svakom slučaju mislim da je greška a priori kretati od polja 6 ili polja 10. Mislim da treba uzeti prije svega sunce i vladar ac-a ono će pokazati primarni itneres.

10 polje je naša javna ličnost, naš uspjeh, no simbolika je tu uvijek preširoka i ne možemo ju suziti ako primarne elemente ne uzmemo na samom početku u obzir.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 10:59   #92
ajme čovjek bi na prvi pogled rekao užasna karta, sve same opozicije i kvadrati, al dobro on je Bik pa voli crveno ... poanta je da ga ti njegovi aspekti tjeraju naprijed i zato je uspješan
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 18:23   #93
glumci i film su uvijek univerzalna kombinacija lava i riba i strijelca. jupiter, neptun, sunce. Svaki iole poznati glumac ima nešto u 9 polju ili strijelcu a da je povezano sa neptunom suncem ili mjesecom.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 19:26   #94
Prije par dana smo imali neku raspravu u kojoj je svako iznosio slucajeve i nacine na koje je bio testiran prilikom predstavljanja za novo radno mjesto - pocevsi od raznoraznih psiho-testova pa sve do testova inteligencije i slicnoga.
Ja da sam kojim slucajem poslodavac druga stvar na koju bih gledao kod potencijalnog radnika bi bila natalna karta (uz pomoc profi-astrologa dakako ) tako da bih, primjera radi, gledao da izbjegnem nekoga sa vrlo afliciranom drugom ili osmom kucom ako bi to bila pozicija na kojoj se odlucuje o finansijama ili recimo nekoga sa slabijim trecom ili devetom kucom, merkurom i uranom bih odvratio od zurnalistike(banalni primjeri ali znate sta mislim etc...etc
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 13:24   #95
Sta bi moglo u natalnoj karti da pokaze profesiju Poshtara ili makar osobe koja radi za DHL, FedEx ili tome slichno?
papavero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 19:33   #96
Quote:
papavero kaže: Pogledaj post
Sta bi moglo u natalnoj karti da pokaze profesiju Poshtara ili makar osobe koja radi za DHL, FedEx ili tome slichno?
Naravno, krilati bog Merkur - glasnik bogova s Olimpa, pa bi osoba trebala da ima naglasenog Merkura, po meni, pozeljno u 6. kuci, jer ce se kao postar nahodati .
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 19:50   #97
Quote:
ditta kaže: Pogledaj post
Možda bolje da nam neko objasni koje crte iz natalne karte određuju moguće predispozicije za bavljenje politikom i šta je važno "gledati" kod nekoga ko se bavi politikom (možda je zanimanje političara i opisano u temi o izboru profesije , na žalost onomad nisam pažljivo čitala).

Još bi bilo korisno saznati šta bi predstavljalo kod političara odnos prema državi i narodu, gdje se vide diplomatske sposobnosti (vještina pregovaranja prvenstveno), taktičnost, autoritativnost, eventualna sklonost skandalima (bilo kakve vrste itd.), korupciji (može i kriminalu-imamo i u skorijoj povijesti takvih primjera ) i sprovođenju uspješnih reformi i ostalo.
Gledamo li isto kod žena i kod muškaraca? Preciznije, šta je u ženskom natalu odnos prema narodu, šta u muškom?

Neki političari su svoje narode odveli u potpunu propast, dok su ih neki drugi uzdigli, sigurno da tu ima puno nijansi baš na toj nekoj relaciji kako doživljava narod i državu koju vodi. (Ja ovo sve pretpostavljam, jer poznajem samo najosnovnije astrološke pojmove.)

Da skratim, mene bi ovo zanimalo u kratkim crtama (ako je bilo, molim neka neko stavi link ). Nije da imam političkih ambicija (mada mi je jedan astrolog rekao da moram probati. ) nego pratim politiku, a na žalost i radim sa političarima raznog kova.

Gleda se puno toga, ali po meni vrlo vazno je sljedece:

- znak Raka i polozaj Mjeseca, jer ovo govori o odnosu sa narodom, da li je covjek iz naroda, voli li ga/ju narod

- naravno vazna je 10 kuca, jer to ipak (makar za visoku politiku, ne za nekog malog odbornika) treba imati naglaseno veliki politicar, e sada ovisno o tipu politicara takva je 10 kuca. Npr, dosta politicara i drzavnika ima Saturn u 10 kuci, ali on obicno pored uspona donosi i pad i to prilicno bolan (primjer su Hitler, Kenedi..) Zna se tu naci i Neptun - ocaravajuci, magican uticaj na siroke narodne mase (opija svojim nastupima).

- vazno je i 11. polje koje govori o raznim udruzenjima i politickim strankama, pa bi bilo dobro da mu u ovom polju nesto osigura uspon kroz partijsku strukturu, npr. dobra Venera ili Jupiter (protekcije od uticajnih ljudi)..

Kada smo kod politicara - ima neko natal Baraka Obame?
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 20:01   #98
Ako su tocni podaci s neta, ovo bi trebala biti njegova natalna:

Barack Obama
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 20:11   #99
Hvala, Infra red. Idem virnuti kako nam Obama mirise .

Kada sam vidjela Obaminu kartu sjetih se neceg uzasno vaznog za politicare - simbolike Desc i sedme kuce.

Naime, na politicara ukazuje i sabor planeta okupljen oko Desc, jer on je sav tudji, puno vremena provodi u javnosti, okruzen drugim ljudima, debatuje, konfrontira se, svadja, ima jake neprijatelje.

Tipican predstavnik ovakvog politicara je Lenjin, ali evo i Obama ima masu planeta oko Desc.

Bilo bi dobro i da veliki politicar ima naglasen znak koji simbolise njegovu zemlju (opet Lenjin sa Mjesecom), a evo vidim i Barak ima Mjesec (srce i osjecaj za narod za domovinu, patriotizam) u znaku Blizanaca koji simbolisu americku naciju, ako se dobro sjecam.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 11.11.2008. at 00:01. Reason: spajanje postova
Eoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 20:40   #100
Chemerika je klasicni primjer raka - 04.07.1787
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.