Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2014., 14:05   #61
Quote:
Flissiicoo kaže: Pogledaj post
Onda ne shvaćam tvoju svrhu javljanja ovdje.
Ma drži se i polako,super si ti mladić i zaslužuješ samo najbolje od života.... tralalala.... jesi to htio ćut?

Kažem ti ko odraslom čovjeku da budeš muško čisto zbog promjene.

Neću više pisat jer mi se neda...
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 14:13   #62
A što ako je meni pisanje I "dramatiziranje" neka vrsta terapije?
Ako sam u životu dosta toga potiskivao, a ovdje dobivam priliku izraziti se koliko hoću.
I što znači budi malo muško za promjenu?
Hoćeš da te istučem?
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 18:17   #63
Daj altec.. "pusti čovjeka"..
Ova virtualna terapija.. ako ikako pomaže.. Super.. Sa velikim S..
Jedna od pozitivnih strana binarnog okruženja/bivanja.......

Btw.. što znači biti odrastao/muško?
Tog sam spola i tih nekih godina.. možda i preko čak..
Ali nikada nisam došao do esencije tog termina/značenja..
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 19:03   #64
kraj jednog-početak drugog

Lagano slažem kockice sad pred kraj još jedne godine. Sabrao sam donekle misli i odredio si neke prioritete.
Čitajući svoje misli iz prijašnjih stanja, možda jesam malo bistriji.
24 godine su tu, svi kažu; pa mlad si, sve je pred tobom. Prihvaćam to kao poticaj za još veće preuzimanje odgovornosti i rizika u svom životu.
Grupna psihoterapija mi jako puno pomaže da se donekle otvorim, a usput čujem i tuđa iskustva, poglede na život, razmišljanja. Na neki način forum uživo.
Smirio sam se i među ljudima.
Iako po ulici hodam ko pokisli golub, trudim se ići uspravno i optimistično koliko ide.
Odlučio sam sortirati određene stvari u svojoj glavi, raščlaniti bitno od nebitnoga i tako rasteretiti mozak svakakvog smeća. Iako, svaki dan se borim i često jedva ustanem iz kreveta od nemoći i iscrpljenosti, ali evo, tu pišem, tako da energija još nije ishlapila.

Ok, čuo sam i čitao tu da nisam zanimljiv i da si nađem prijatelje ko i svi normalni ljudi, itd. Sada sam na to imun zato jer sam ojačao (recept:koktel od agruma ) i imam definitivno više samopouzdanja nego prije kad sam otvarao temu.

Mnogi ljudi pišu blogove da podijele svoja mišljenja i iskustva s drugima. Trude se biti zapaženi i originalni.
Ovo je možda moj nekakav psihoblog.

Svi tražimo neke kalupe jer je život prekompleksan, a eto, meni za sada odgovara ovaj stil potrage (kalupljenja), pa kom paše, ne paše, briga me...
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2014., 02:28   #65
covjece neznam sta da ti lazem ... j asma umro cca prije 4 i pol godine ... ne ... nisam umro ... nesto je umrlo u meni .. nema . gotovo .. zivot patnja i bol .... ali pooooooooolaaaaaaaaaaaakoooooooo su se iskre pojavile .... iako je daleko i sumnjam da cu ikada zivjeti punim plucim akao sto sam prije ... hebig a.. i bol je zivot .. i patnja je dio zivota .. samo sto sad imam puno vise toga .. gusi me sve to .. no tebi to nece pomoci najvjerojatnije .. ali eto .. pokusavam ti areci da .. hebig a.. valjda je ono tak kak je .. ni ja ni ti sigurno ne uzivamo u ovom zivotu .. tkav kakav je .. al je zivot! .. puno vise .. mislim da si tog svijestan i zato se i "bunis" .. na ovaj ili onaj nacin .. nisi bezveze u ovom stanju u kojem jesi .. puno je tu razloga ... i subjektivnih ali vjeruj mi ako mozes da ima i objektivnih .. ne pomaze ali sigurno objasnjava trenutnu situaciju ne samo tebe nego i mnogih u slicnim stanjima ..

ja umirem svako malo .. ali ima i dorih iskustava . kao sto rekoh .. sam zivot je definitivno vrijedan iskustv a.. pa popizdim cesto kad osjetim da tonem ... pizdim sve vise .. i to mi je nazalost jedan od nacine kako drzim glavu iznad vode .. dok utezi vuku ... cupam si kraljeske da ne potonem .. a tako bi bilo lako pustiti se .. prepustiti .. al hebiga ... to onda vise nije zivod .. vrijedan ..

zvuci stravicno .. ali u stvarnosti je jos gore

lakse mi je s vremenom .. iako mi je tuzno sto sam se naviknuo .. ali to je bila cijena prezivljavanja ... hebig a.. bar nisam do sada morao parazitirati ljude i biti kanibal .. jos uvijek nisam zombi ... tjesim se nekim takvim pizdarijama

terapiju od pocetka koristim samo u najgorim trenucima .. a da nebi doslo do novih bum se zaustavil ... raspisal sam se o sebi jer ti iskreno nisam znal rec niakj pametnije pa mozda vidis neke moje greske ili nekaj pak dobroga kaj ti pomogne .. j aneznam .. htijel bi pomoc ali nije lako kad nemres sebi .. kak bum onda drugome

evo malo pozitive da zasjeni ove moje nebuloze o jednoj mladosti

zivio
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 19:05   #66
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
raspisal sam se o sebi jer ti iskreno nisam znal rec niakj pametnije pa mozda vidis neke moje greske ili nekaj pak dobroga kaj ti pomogne .. j aneznam .. htijel bi pomoc ali nije lako kad nemres sebi .. kak bum onda drugome

zivio
Čini mi se da u ovom trenutku jedino sam sebi mogu pomoći.
Trenutno sam baš prazan.
Više ni inspiraciju za pisanje nemam.
Sam sebi sam istovremeno najveći prijatelj i neprijatelj. I njih dvojica se bore, a ja mogu samo tražiti načine kako smnajiti dominaciju ovog drugog.
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 21:31   #67
Quote:
Flissiicoo kaže: Pogledaj post
Čini mi se da u ovom trenutku jedino sam sebi mogu pomoći.
Trenutno sam baš prazan.
Više ni inspiraciju za pisanje nemam.
Sam sebi sam istovremeno najveći prijatelj i neprijatelj. I njih dvojica se bore, a ja mogu samo tražiti načine kako smnajiti dominaciju ovog drugog.
nisi definirao drugoga .. odnosno .. tko je ovaj koji zeli prekinuti dominaciju onog drugog

hebiga zvuci prelako ali mozda se moze pojaviti treci i potera ovu dvojicu u kut

neznam prijatelju .. ja si gradim svoj vlastiti zatvor .. ali ono 5 zvjezdica .. ako uspijem brijem da cu si presuditi dozivotno

hebiga nije lako ni samoca ni izolacija ali alternativa je postala ubitacno smrtonosna
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 22:02   #68
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
nisi definirao drugoga .. odnosno .. tko je ovaj koji zeli prekinuti dominaciju onog drugog

hebiga zvuci prelako ali mozda se moze pojaviti treci i potera ovu dvojicu u kut

neznam prijatelju .. ja si gradim svoj vlastiti zatvor .. ali ono 5 zvjezdica .. ako uspijem brijem da cu si presuditi dozivotno

hebiga nije lako ni samoca ni izolacija ali alternativa je postala ubitacno smrtonosna
A čuj, humor je lijek. A i dokaz da i nije sve tako strašno, iako su presude već svima donešene.
Tješim se da bar nisam smrtno bolestan ili fizički teže hendikepiran, a mlad još jesam.
Utjeha je i u kosi.

Utjeha kose

Gledo sam te sinoć. U snu. Tužan. Mrtvu.

U dvorani kobnoj, u idili cvijeća,

Na visokom odru, u agoniji svijeća,

Gotov da ti predam život kao žrtvu.

_

Nisam plako. Nisam. Zapanjen sam stao

U dvorani kobnoj, punoj smrti krasne,

Sumnjajući da su tamne oči jasne

Odakle mi nekad bolji život sjao.

_

Sve baš, sve je mrtvo: oči, dah i ruke,

Sve što očajanjem htjedoh da oživim

U slijepoj stravi i u strasti muke,

_

U dvorani kobnoj, mislima u sivim.

Samo kosa tvoja još je bila živa

Pa mi reče: Miruj! U smrti se sniva.

A.G.Matoš
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 23:27   #69
nego ... posto se ja pripremam za zatvor koji je u izgradnji jos ..

imas kakav dobar savjet za ... kak se u opce zovu friski zatvorenici?

s tim da sam si presudio samicu tak da nebi bilo .. dozivotnu no s mogucnoscu pomilovanja i uvjetnim pustanjem na slobodu
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 17:51   #70
https://www.youtube.com/watch?v=iuFEceEtQTo
Svjetlosni is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 10:54   #71
Moram eto napisati da sam konačno u jednoj solidnoj fazi.
Trgnuo sam se. Ili sam nekako potisnuo negativne utjecaje po svoje osjećaje. U zadnjih mjesec dana sam silom prilika bio izložen socijalnim kontaktima daleko više od prosjeka. I eto, nekako sam preživio.
Osjećaj je puniji kad su dani sadržajniji i kad obaveze ne pitaju.
Jučer mi je na autobusnoj stanici prišao čovjek i započeo neobavezni razgovor dok smo čekali bus. I u dosta navrata sam samoga sebe zapitao zar stvarno djelujem tako dostupno, pa ljudi imaju potrebu da me pitaju za smjer ili nešto slično..
Imam plan baviti se opet nekim sportom. Neki horizonti su mi se proširili, okolnosti se poklopile, a ja sam ih pročitao.
Sad valja zadržati taj skrivajući motiv i poticajni djelić energije.
A u igri je i mogućnost pronalaska posla kojeg stvarno želim. Radio bih u sezoni samostalno i bio bih presretan da me zovu.
Suma sumarum. Može doći do obrata, do poboljšanja.
Recept? Malo svog truda, malo volje, inteligencije, okolnosti, slučajnosti.
Bitan je nastavak traženja i prepoznavanja sebe i svojih vrijednosti.
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 11:10   #72
Fliss, drago mi je da ti je krenulo nabolje

Ulazes trud i neki ljudi ce to povremeno prepoznati... pa i dobro dodje sport .. meni u tezim trenucimma bude inspiracija kosarkaski Mozzart Drazen Petrovic, pa i Ivica Kostelic, neke njihove izjave mi daju veliku inspiraciju u zivotu, ali... ja sam ipak ja, i nije mi bas fora recimo hodajuciji svijetom okolo citirajuci druge.

Meni se pak dogadja to da mi nije lakonaci inspiraciju za bolji stil zivota.
Postoji kod mene ideja da bolje djelujem, i smanjim ta odugovlacenja i odgadjanja, no povratak na privremeno losije trenutke djelomicno mi izgleda i veoma neugodno, a tu su i pomijesane emocije... te teza snalazljivost u sadasnjosti.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 06:00   #73
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
nego ... posto se ja pripremam za zatvor koji je u izgradnji jos ..
misliš na ovaj; privatno financiran/u istraživačke svrhe..?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 23:37   #74
Ovdje sam (opet) u pravom trenutku.
Zaspim na tren, a budim se (opet) u okovima.
Svjesniji da nisu ni skidani. Samo navika patnje skrenuše misli u taj tren.
Dakle, ne idem još van, jer tu se još uvijek pušta dobra glazba, koja u ovom trenutku smiruje...
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 08:32   #75
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
misliš na ovaj; privatno financiran/u istraživačke svrhe..?
ma jok .. sam sebi gradim svoj zatvor .. prezirem nametnuti autoritet .. a prepotentnost mi je samo u porastu .. nesto u stilu .. zajebi sebe sjebi protiivnika

Quote:
Flissiicoo kaže: Pogledaj post
Ovdje sam (opet) u pravom trenutku.
Zaspim na tren, a budim se (opet) u okovima.
Svjesniji da nisu ni skidani. Samo navika patnje skrenuše misli u taj tren.
Dakle, ne idem još van, jer tu se još uvijek pušta dobra glazba, koja u ovom trenutku smiruje...
glazba .. vibra .. frekve .. tesla je lijepo objasnio upute za iskonski dozivljav svemira .. iako su ljudi vec u svemiru samo netko vise netko manje svijestan .. uzivaj
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 22:53   #76
Nije lako. Samo to ću još reći. Savjeti zvuče jednostavno, ali ipak...
Nisam zadovoljan. Nisam sretan. Unatoč svakodnevno uloženom trudu...
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2015., 23:08   #77
Quote:
Flissiicoo kaže: Pogledaj post
Nije lako. Samo to ću još reći. Savjeti zvuče jednostavno, ali ipak...
Nisam zadovoljan. Nisam sretan. Unatoč svakodnevno uloženom trudu...
jebeno je to zadovoljstvo stanje .. ali cini mi se ako ti je jasan cilj da je put nebitan odnosno poteskoce i prepreke su na njemu samo zato da ih predjes i prodjes na putu do cilja, briga prepreke i poteskoce za tebe pa bi pravedno bilo da i tebe nije briga za njih .. no zivot je rijetko pravedan .. spontana pravednost je stvarno lutrija zivota

.. samo rjesenja trazit treba ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 21:41   #78
zubo: Ja sam šaljivđija pa ću sa dodatcima šale reči što želim.

Znam, ovo što ovdje forumaši daju savjete zvuči kao da ti čelav čovjek prodaje lijek protiv čelavosti. Ali ima kako vidim dobrih savjeta zapravo.

Vjerovatno se osječaš ovako a volio bi se osječati ovako
To nije lako mnogima. Statistike nisu milostive prema ljudima pa kažu da
je sve više ljudi koji se osječaju kao u zatvoru. U vlastitom alkatrazu.
Ali kada ljudi izađu iz pravog zatvora, a znam neke, nisam ja, opet se
osječaju kao da su samo prešli u novi zatvor otvorenog tipa, u novi blok.
Dakle ljudima je prije svega zatvor u glavi, u mislima, točnije u stavu.
Upravo stav je najvažniji kod za dešifriranje i izalazak iz svih zatvora uma.
Ima tu ipak i uticaja okoline i okolnosti.
Ja nešto ražmišljam, kako su oni pobjegli iz zatvora u filmovima. Pa oni su dugo razmišljali, pripremali se i onda ih je akcija povela u bijeg. Nisu mogli preskočiti zid
jer ima straža, ima ograda bodljikava itd, ali oni su našli način.
Kažu da je tajna programirati sebe za pobjedu.
Kao ona poslovica, spartanci ne pitaju koliko ima neprijatelja, nego gdje se oni nalaze.
Nije to lako, samim time što živimo u doba vrlo ubrzano i kaotično.
Ali mnogi od nas moraju evoluirati da bi pobjegli iz "zatvora".
Budimo realni, problemi se riješavaju riješenjem. Samo treba nači riješenje.
Ne znam, možda treba udariti kontru. Medvjed te zaganja, a ti staneš pa kažeš, ili če mene medvjed pojesti ili ču ja pojesti medvjeda. Ma idem ja pojesti medvjeda. Nema zafrkancije. Samo ono: On meni nema jogurta!
Ma ima jogurta!
Pobjede se ne dobijaju bez odluke.
Porazi su skrivene šanse.
Ali naravno postoji taj problem brzog sagorijevanja energije,
lakog pada raspoloženja, gubitka osječaja samopoštovanja, radosti, entuzijazma. Tu treba pronači uzrok i problem riješavati.
Bilo kako bilo, bjeg iz zatvora je moguč. Život na slobodi je tada stvar prilagođavanja, nastavak umne evolucije, ono kao suviver.
Pozdrav i welkome to the jungle
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 00:15   #79
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
zubo: Ja sam šaljivđija pa ću sa dodatcima šale reči što želim.

Znam, ovo što ovdje forumaši daju savjete zvuči kao da ti čelav čovjek prodaje lijek protiv čelavosti. Ali ima kako vidim dobrih savjeta zapravo.

Vjerovatno se osječaš ovako a volio bi se osječati ovako
,
Zahvaljujem ti se na ovom tekstu. Jer r,azmjena mišljenja i iskustava djelomično oslobađa.
Treba tražiti rješenja. Da, tražim ih čim dosađujem ovdje čitačima željnih intrige, a ne jadikovki i polufilozofskih provala.
Postepeno se stvar kod mene mijenja. Shvaćam što me koči, i zašto su neki okovi teži.
No, u teoriji je to lijepo posložiti. Ali eto, trudimo se pratiti je u stopu, pa često zapinje i ta teorija pobježe. Jedno vrijeme sam mislio da sam se oslobodio misli o socijalnoj fobiji, a sad kao da me ope zatvaraju, kao posljedica određenih socijalnih iskustava. Ma nije nam bar dosadno u ovoj d žungli.
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 01:25   #80
Quote:
Flissiicoo kaže: Pogledaj post
Ma nije nam bar dosadno u ovoj d žungli.
meni je dosadno u djungli .. fali mi ljudi .. premalo ih je a nemam ljubavi da ih napravim vise

a meso u meso mi nije ni za rekreaciju a kamoli za pravljenje djece

a bjesnoca vlada medju zivinama .. ugrizen sam i zaraza se siri po mom tijelu .. lijeka nema na vidiku ..

upomoc
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.