Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Pogledaj rezultate ankete: Sa svojim životom sam:
jako zadovoljan 3 5.17%
uglavnom zadovoljan 12 20.69%
nemam se razloga žaliti 11 18.97%
nemam se čime pohvaliti 8 13.79%
uglavnom nezadovoljan 12 20.69%
jako nezadovoljan 12 20.69%
Glasovatelji: 58. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2015., 13:07   #1
Koliko ste zadovoljni svojim životom?

Dakle, općenito. Kad se sve zbroji oduzme. Svatko ima lijepih i ružnih stvari, neke probleme, neke stvari kojima se raduje...no što prevladava kod vas? Ja sam uglavnom zadovoljan. Imam određenih emocionalnih i obiteljskih problema...ali mogu reći da se uspješno nosim s njima. Imam i neke vrline koje mi daju prednost pred drugima. Kako će budućnost izgledati ne znam kao niti itko, ali sam optimističan i vjerujem da će se stvari još popraviti u budućnosti. Zadovoljan sam i sa okolinom u kojoj živim. Nije idealna kao niti moj život ali pruža dosta mogućnosti. Vrlo važna stvar je da se čovjek mora prilagoditi okolini i raditi na sebi, te sinergički živjeti sa drugim ljudima. Nekad pruža pomoć, nekad je prima. Kakva je stvar kod vas? Volite li se hvaliti ili žaliti ili niti jedno niti drugo već ravnodušno prihvaćate situaciju? Imate li manjak samopouzdanja ili ste samouvjereni? Nijedna krajnost nije dobra ali mislim da je ipak bolje biti blago samouvjeren nego obratno. Eto, pišite...:klap:
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 19:44   #2
ima li pod BMK - boli me kurac ?
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 20:25   #3
bolje šuti ako nemaš što pametno za reći
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 23:12   #4
So far so god
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 01:41   #5
ja sam si otvorio sličnozovnu temu 2012.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=752655

ugl ako je zdravlje najvažnije već si tu mogu dati natprosječno zadovoljstvo, materijalnog mi isto nimalo ne fali, jedino ljubavno seksualno, ali bi mi to ionako stvorilo problema koliko i zadovoljstava

nemam se razloga žaliti = 7.5/10
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2015., 04:31   #6
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
ja sam si otvorio sličnozovnu temu 2012.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=752655

ugl ako je zdravlje najvažnije već si tu mogu dati natprosječno zadovoljstvo, materijalnog mi isto nimalo ne fali, jedino ljubavno seksualno, ali bi mi to ionako stvorilo problema koliko i zadovoljstava

nemam se razloga žaliti = 7.5/10
veliki umovi slično misle

i ja sam fizički apsolutno zdrav, ali to nije cilj života. To je glavni uvjet za sreću, ali ne možeš reći zdrav sam i to je to. Na tom temelju tek treba izgraditi sreću, s ostalim aspektima života.

što se tiče psihičnog stanja imam sličan problem kao i altec777 (dg. nam je mislim ista ) ali nam se životi po ostalim stvarima jako razlikuju.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 12:42   #7
Nisam zadovoljan. Okružen sam ljudima koji bi da upravljaju mojim životom. Majka prva za primjer. Budale su to ali ne kontaju.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 18:54   #8
Nemam se razloga žaliti.
pink bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 20:52   #9
Nemam niti jednog područja života koji je dobar. Na poslu je katastrofa, privatno je katastrofa, zdravlje je nešto bolje nego je bilo, u smislu da ne ležim po bolnicama, pa računa da sam puno bolje :-) ali u osnovi imam sto problema s kojima se drugi ne moraju boriti.
Ljudi koji su me voljeli i koje sam voljela su ili umrili ili se odselili van države. Uglavnom sve u svemu jad i bijeda, tješim se da će biti bolje, samo ne znam kad i kako. Trudim se promijeniti stvari, ali u ničem ne uspjevam. I uglavnom nailazim na egocentrične ljude, škrte i opsjednute novcem, a to uopće nije tip osobnosti koji mi odgovora i pitam se gdje su svi drugi i jel stvarno više nigdje nema nitko normalan? Nekidan mi je rodica pričala 45 minuta o svojim zubima na kavi, otišli smo kave da me nije pitala ni kako sam.

Nekad imam dojam da mi je život zadnjih godina neki reality show jer ovo jednostavno nije moguće sve odjednom i sve samo jednoj osobi. Mora biti neki reality, ne može biti stvarnost.

Da, težak dan.
lanajurce is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 22:15   #10
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
veliki umovi slično misle

i ja sam fizički apsolutno zdrav, ali to nije cilj života. To je glavni uvjet za sreću, ali ne možeš reći zdrav sam i to je to. Na tom temelju tek treba izgraditi sreću, s ostalim aspektima života.

što se tiče psihičnog stanja imam sličan problem kao i altec777 (dg. nam je mislim ista ) ali nam se životi po ostalim stvarima jako razlikuju.
Ti si jači od mene jer si odlučio završiti faks i radiš i još uz to
moraš raditi i na mentalnom zdravlju.

Ja ne radim i mogu se sto posto posvetiti lječenju sebe ali ajde toga sam
se uhvati baš pošteno tak da ipak nešto radim.

Svaka ti čast
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 10:46   #11
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Ti si jači od mene jer si odlučio završiti faks i radiš i još uz to
moraš raditi i na mentalnom zdravlju.

Ja ne radim i mogu se sto posto posvetiti lječenju sebe ali ajde toga sam
se uhvati baš pošteno tak da ipak nešto radim.

Svaka ti čast
bitno je u životu da se čovjek trudi i radi na sebi na svim poljima. svatko ima svoj životni put, i svi ga možemo poboljšati malim koracima i dugotrajnim radom. hvala ti
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 22:48   #12
Jako nezadovoljan: imam psihozu, bipolarni poremecaj, 110 kila - izgledam kao prascina, nemam srednju skolu, nemam posao, nemam curu,..
petko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 19:50   #13
Quote:
petko23 kaže: Pogledaj post
Jako nezadovoljan: imam psihozu, bipolarni poremecaj, 110 kila - izgledam kao prascina, nemam srednju skolu, nemam posao, nemam curu,..
a da poradiš na problemima? ne izgleda mi ništa nerješivo od toga što si nabrojao..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 13:55   #14
Quote:
petko23 kaže: Pogledaj post
Jako nezadovoljan: imam psihozu, bipolarni poremecaj, 110 kila - izgledam kao prascina, nemam srednju skolu, nemam posao, nemam curu,..
Ide to jedno sa drugim .. potraži stručnu pomoć ako već nisi

prvi i najvažniji korak ti je posao(bilo kakav) , teško je bez srednje zaposlit se, ali uvijek je moguće zaraditi neke novce .. samo ne smiješ odustajati

počmi vježbati , odma ćeš se bolje osjećati

zarađenu lovu štedi za upis u obrazovanje odraslih i završi srednju radi bolje budućnosti ..

važno je krenuti, korak po korak
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 16:40   #15
Uvijek može biti bolje, a i gore. Šta je, tu je. Biće bolje u drugom životu
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 22:05   #16
Zadovoljan sa sobom, nezadovoljan sa ljudima oko sebe. Ponekad se pitam dal je problem u meni sto nisam u stanju naci zadovoljavajuce ljude oko sebe. A mozda je ipak problem u njima.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 00:17   #17
dovoljno zadovoljan sobom da imam volje utjecati na okolinu u bilo kojem smislu .. depresija igra skrivaca sa ekspresijom



no nije tako zato jer "JA" ne cinim nista nego zato jer ionako nema smisla .. zato se trudim dati smisao necemu sto sam "JA" a to je cijeli svijet kojeg sam svijestan ..

ako je sve to svije(s)t moj(a) onda je logicno da zelim popraviti ono sto mi zagorcava zivot

nevjerojatno je kako nekima smeta tudja sreca .. a na tudju nesrecu se prave blesavi ili je iskoristavaju i usput omalovazavaju

no nista od pustih kritika .. rjesenja imaju smisao .. kritika je samo pocetak procesa .. zivota

.. ili cenzura smrti .. slobodan izbor
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 23:52   #18
Tesko pitanje.
Nisam ni zadovoljan ni nezadovoljan .
Problem je sto sam preambiciozan i sto sam postavio dosta visoke kriterije pa ne znam dovoljno cijeniti ono sto imam. Nisam sretan i zadovoljan dok ne ispunim zadani cilj, a kada ostvarim cilj postavljam si novi i tako unedogled. Stalno nesto lovim, a propustam uzivati u svemu sto sam do sada ostvario. Ok, zahvalan sam na svemu sto imam , ali jednostavno nikad nisam u potpunosti zadovoljan .
rap is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 20:31   #19
@ rap

nisi uopće usamljen u takvom osjećaju. dapače!

uvijek sam se pitao treba li biti zadovoljan s onime što imaš, ili uvijek težiti boljem. odgovor je: i jedno i drugo! istovremeno trebamo biti zahvalni na onomu što imamo i težiti da to još više poboljšamo i napredujemo.

što se tiče ankete, zadovoljan sam što je opcija 'uglavnom zadovoljan' preuzela vodstvo od opcije 'jako nezadovoljan'
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:43.