Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2009., 18:22   #1021
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
Moj ne voli fen. Boji se i bježi. Nemam pojma kako ga groomerica uspije isfenirat. Nema šanse za bijeg jer je stol visoko i zavezan je
max voli feniranje, to mu najdrazi dio nakon kupanja, i kad se izludira po kuci, onda sjedne i gusta

a sta se tice veterinarskog stola, opca panika, bas kad ga je uhvatija zadnji put kasalj, odvedem ga u veterinara i sad on stoji ka kip i trese se, a veterinarka mu slusa pluca, i kaze meni da ga ne moze poslusat jer da on uopce od panike ne dise
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 19:13   #1022
moj je kao štene umirao od straha kod veterinara, čupa se, kliže po podu...
sad se navikao te imamo problema samo sa ulaženjem u vet. stanicu jer cvili ali kad uđe onda se umiri i strpljivo sačeka kraj.

sa fenom trenutno imamo problema... sačeka prvu minutu i onda laje i čupa se...valjda će se i na to naviknuti...

pozz. svim prekrasnim westyćima
sunset_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 14:40   #1023
Quote:
Max100 kaže: Pogledaj post
a sta se tice veterinarskog stola, opca panika, bas kad ga je uhvatija zadnji put kasalj, odvedem ga u veterinara i sad on stoji ka kip i trese se, a veterinarka mu slusa pluca, i kaze meni da ga ne moze poslusat jer da on uopce od panike ne dise
Isuse
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 00:27   #1024
pozzz svima,

zanima me da li vi oblacite kaputice svojim westijima kad se temperatura spusti ispod nule ?
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 03:38   #1025
mi imamo kaputic i ponekad ga oblacimo kad idemo na duze van, ili bas kad je snijeh ili kisa, onda obavezno, posto se volimo valjat po blatu ko prasence malo, kaputic bar malo ublazi stvar kad je kisa
Rubi_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 11:56   #1026
Mi oblačimo kaputić i super mu je al kabanicu mrzi, al na sve se navikne. Jučer nam je pao snijeg, a to je Bonyu prvi snijeg pa kad smo izašli van nije htio ni piškiti, sav je bio uzbuđen i zadivljen kao ono Šta je to? Sad ga obožava ide baš tamo gdje najdublje, skače, trči, roni...., njuška nosom pa mu se ispred napravi gruda pa ju lovi ma jednostavno ga je uživancija gledati stavit ćemo slike da nas vidite....
anjas89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 20:43   #1027
može pitanjce frendovi moji... Svako koliko kupate onim blagim šamponom svoje "bebeače"??? Rekli mi u salonu da smijem jednom tjedno,obzirom da imamo kuću i dvorište bude i u kući i u dvorištu,pa znate kakva uđe u kuću nakon ove bljuzge od vremena..moram ju često kupati... pozzdrav i tnx . )
WestyNola is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 21:34   #1028
ja kupam maxa sa nekim nježnim šamponom za štence, od zadnjeg kupanja je proslo oko misec ipo, uglavnom ga kupam svako misec ipo - dva i kazu da je i to previše...trudim se dobro ga iščetkat i obrišem ga vlažnim maramicama iz pet shopa i operem šapice kad dođe blatnjav... je da ne miriše baš nakon misec dana nekupanja ali mislim da bi mu unistila kožu da ga kupam svaki tjedan...mislim da je to previše.
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2009., 17:31   #1029
Ja Wispya kupam jednom mjesecno a isto imamo kucu i dvorište i najveći je problem ljeti kada je cijeli dan vani ili kada pada kisa, ali obrisemo mu nogice i stomak vlaznom maramicom ili mu samo operem sapice i osusim i tako je ok!
__________________
Mozda ja nikada necu biti netko ali nitko nikada nece biti ja!
**bubi** is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 20:33   #1030
E društvo imam jedno pitanje, ili dva, tri

Dakle. Prije 5 dana u naš doma došao je jedan mali westić, mužjak star 2 i pol mjeseca, točnije 3.1. će imati puna 3 mjeseca. I imam nekoliko pitanja. Prije svega da kažem da se evo već prilično dobro snašao u novom domu, prilagodio se i što se toga tiče nema problema, ALI .. primjetila sam da je malo.. nebih se usudila reći agresivan.. ali je mali ljutko. Primjerice ako ga idem četkati počne režat na češalj i grize i češalj i mene za ruku. Malo mi je to neobično za tako malo štene, da već ima takve reakcije. Osim toga ako ga netko primi u ruku i zagrli, često mu to nije po volji i isto se oglasi nekim mali režanjem, što me malo zabrinjava. Možda se brinem bez razloga, ali ipak želim čuti vaše mišljenje. Na koji način bi se odmah sada trebala postaviti da suzbijem to da mi za 5 mjeseci ne izraste u malog agresivka. I imam li se uopće razloga brinuti oko toga za sad?

Osim toga moram reći da se i ne veseli previše ljudima na ulici, iako mu svi prilaze s oduševljenjem jer je presladak, on se samo zavlači među moje noge i nikog ne doživljava. Ali,ajde, to mogu još razumjet, sve mu je to novo i nepoznato.

Zanima me vaše mišljenje i svaki savjet mi je dobro došao
Veliki pozdrav
axxxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2009., 13:20   #1031
Smile

Za stenad to je posve normalono...to je samo zaigranost. Uostalom, terrieri su lovacke pasmine, prema tome imaju uređenu sposobnost da se ne boje nicega, pa ni velikih pasa. Moja westy-ca uredno napada labradore i njemačke ovčare na ulici. ) Malo tijelo ali veliko srce. Ne brini se, do dobi od 9-12mj tocnije stene ce odrasti i postati mogo mirnije.
doglove is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 16:33   #1032
Quote:
axxxi kaže: Pogledaj post
E društvo imam jedno pitanje, ili dva, tri

Dakle. Prije 5 dana u naš doma došao je jedan mali westić, mužjak star 2 i pol mjeseca, točnije 3.1. će imati puna 3 mjeseca. I imam nekoliko pitanja. Prije svega da kažem da se evo već prilično dobro snašao u novom domu, prilagodio se i što se toga tiče nema problema, ALI .. primjetila sam da je malo.. nebih se usudila reći agresivan.. ali je mali ljutko. Primjerice ako ga idem četkati počne režat na češalj i grize i češalj i mene za ruku. Malo mi je to neobično za tako malo štene, da već ima takve reakcije. Osim toga ako ga netko primi u ruku i zagrli, često mu to nije po volji i isto se oglasi nekim mali režanjem, što me malo zabrinjava. Možda se brinem bez razloga, ali ipak želim čuti vaše mišljenje. Na koji način bi se odmah sada trebala postaviti da suzbijem to da mi za 5 mjeseci ne izraste u malog agresivka. I imam li se uopće razloga brinuti oko toga za sad?

Osim toga moram reći da se i ne veseli previše ljudima na ulici, iako mu svi prilaze s oduševljenjem jer je presladak, on se samo zavlači među moje noge i nikog ne doživljava. Ali,ajde, to mogu još razumjet, sve mu je to novo i nepoznato.

Zanima me vaše mišljenje i svaki savjet mi je dobro došao
Veliki pozdrav
Moje skromno mišljenje je da takvo ponašanje moraš sasijeći u korijenu, dok je još tako mali. Znam da je teško "kazniti" bebu, ali i to se mora. Naravo da ga nećeš tući ni išta drugo, već kad počne gristi ili režati na češalj, oštrim tonom i odlučno reći "fuj to!" ili samo "fuj!" i ne mijenjati ton kad se ljutiš, da ga ne zbuniš. Ako ne sluša i dalje, uz fuj ga možeš lagano sa strane vrata povući, kao lagano uštipnuti, nikako grubo da ga boli, čisto da osjeti neugodu. Dobro je napraviti i smotuljak od novina i uz "fuj" ga lagano šušnuti smotuljkom po guzi, nikako jako da ga boli!!!
On samo mora znat što smije a što ne. Kad napravi dobro, kad posluša nagradi ga odmah keksićem i oduševljeno kaži "doooobar!" ili "braaaaavo!" ali odluči se za jednu od pohvala.

Jako lijepo je o tome pisala GoldenDrop na temi "Štene dolazi.." ili tako nekako i njezini su mi savjeti bili presudni u odgoju mog wstyja koji je sada moj ponos i sluša, a nikad nije agresivan prema ljudima, a ni psima i jako je prijateljski raspložen.

Mi smo tako kad je bio beba radili s njim i isplatilo se. Sistem nagradice i kaznice. Nikad ga nismo udarili ili nanijeli mu bilokakvu bol, jer to je kontraefekt. Može se uplašiti.

Sretno!!!
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 02:05   #1033
pozdrav svima, šta kod vas ima

evo ja se baš ponadala da neću imati problema sa "crvenilom i lizenjem šapa " ali sad i mi imamo te probleme...
max je svašta jeo ovih blagdanskih dana, i kuhano i poslastice i paštetice ( svašta je dobio pod bor ), e sad ne znam da li je to razlog, ali poceo se više češati, a i danas kada sam mu išla ošišati nokte vidila sam da mu je dlaka na prednjim šapama između papučica potpuno crvena i da je koza isto ruzinavo crvena...odma sam se iživcirala jer već znam da je to problem kojeg se teško riješit...odlučila sam mu ne davati ništa sa strane od hrane i kupila sam mu vitamine VMP ( radi još nekih problemčića ) pa ću vidit oće li biti promjene u par dana, ako ne bude onda ću do veta inaće, ošišala sam mu sve dlake sa donje strane šapa tako da mu se ne sakuplja prljavština i da dlaka ne ostaje mokra...svi savjeti dobrodošli
Max100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 10:30   #1034
Pričekaj 10ak dana i ako se ne smanji onda ajde veterinaru...Kenny je alergičan na žitarice(nakon pustih eksperimenata s hranon ispalo je da su žitarice u pitanju) i kad pojede hranu s njima idućih 10ak dana se vrate simprtomi alergije pa onda nestanu tako da će i kod njega ako je u pitanju nešto šta je jeo. Btw Kenny je ima misec dana na TOTW i sve uvik pojede samo šta sad minja zube pa jadnik ništa ne grize samo guta A ja mu hranu polijem s malo bioaktiva da mu bude ipak malo lakše za gutat, da nije skroz suho
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 12:25   #1035
Quote:
zosopage kaže: Pogledaj post
A ja mu hranu polijem s malo bioaktiva da mu bude ipak malo lakše za gutat, da nije skroz suho

namoči mu s vodom na par sati da omekša, ja sam Beksu znala ostaviti u vodi cijelu noć a onda zgnječiti s onim za pire..inače jadničak ne bi ništa jeo
ivanica81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 23:04   #1036






Evo malo Bonya, sutra ima 8 Mjeseci
anjas89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 00:31   #1037
Question

večer svima, imam jedno pitanje... pokušavam nagovorit starce za kupnju westya i još su neodlučni... imamo kuću i dvorište... pa imam jedno pitanje da li westyi mogu biti samo vani, u dvorištu ? znači da ne budu u kući uopće ?
unaprijed hvala
__________________
Grad - to ste vi
M.J is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 01:41   #1038
Jel vam problem tako malog psa koji se baš i ne linja nešto držat u kući ili mu bar dopustit da ima pristup kući? Da imam Westya nema teoretske šanse da bi ga držala vani po cijele dane.
Maiya is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 09:10   #1039
A mogu oni stat vani ako im napraviš dobar box di im neće bit ladno jer su dosta osjetljivi ali on je druželjubiv pas i neće mu bit drago...Ako možeš kupi dva pa da žive u paru, tako im neće ništa falit...
zosopage is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 13:53   #1040
Kupila sam Westya u Vinkovcima i čovjek svoje westyće drži vani jer je uzgajivač i ima ih puno pa ne mogu biti u kući i rekao mi je da ga mogu držati ili vani ili u kući, ako će biti vani onda će skroz biti vani, znači nema biti će dan - dva u kući pa dan - dva vani jer im to ne valja za zdravlje... Trebaš samo boks koji je u zatvorenom ili ga negdje držati u zatvorenom kad je zima.
anjas89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.