Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2014., 12:09   #581
skinut lamperiju,stavit vunu,pa knauf. ne zaboraviti foliju
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 17:17   #582
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
petra00 oprosti, ali koliko to 'smrdi' na reklamu, pa to je strašno
daj molim te raspravljaj preko pm-a, tko je želio, vidio je.
ovo za reumu lica, od gljivica, njah da, prije nego velim neku ružno ružnu riječ što bi trebala raditi s tim, eto čisto da pitam, jel još netko od vas dobio taj simptom?

Ovo da djeca udišu spore, ha, udišu, je slažem se, trebalo bi ih maknuti iz tih prostorija, ili to svesti na najmanju moguću mjeru...

Ali isto tako ne treba sad s tih gljivica raditi bauk! Misliš da djeci pasivno pušenje manje šteti? Ili recimo taj fini 'purgerski' smogni zrak kad idu u školu?
Ili možda ona predivno-divna hrana u školskoj kantini? A da, ne jedu u onoj prčiji, aha, super, e onda je ona šunka u sendviču iz Konzuma 100% zdrava...
Da da petra00 ti si super mama pa svojoj djeci svaki dan spremaš 'fenomenalne' organski uzgojene orašaste plodove za školu, je da, one su isto 100% zdrave...

Kad su djeca u pitanju, tu sam posebno oprezan, i slažem se da ih treba zaštiti, ali ovaj stav kupite rekuperator od 5000kn, plus ugradnja i bla bla bla riješit će se svi problemi,

Da se vratim na temu, zakaj se našim bakama i dedama nije javljala ta plijesan? se to netko pitao? sad budete svi graknuli, je nisu imali izolacije, nisu imali pvc prozore, ali gospodo draga, plijesan se javlja i kod ljudi koji imaju drvene prozore i nemaju baš najsjajniju izolaciju... Pa gdje je onda 'fora'? Jel se itko pitao s čime su to naši 'stari' mazali zidove? Ha, da vas čujem? Da da znam da je to 'opasno' za raditi s time, ali, jel bilo gljivica, nije, gosopdo, nije...

E da i ne mogu odoliti, ovo čime bi povečala izmjenu zraka, uh, sad ti bi rekel kaj da radiš, ali eto, bum ti rekel ovo koje nije opet baš tak lijepo, ali kad razmisliš i nije baš toliko loše Kupi šator i odi u šumu živjeti, tamo bude izmjene zraka koliko hočeš
slažem se sa većinom tu navedenog,a sve što pojedinci navode kao lijek protiv gljivica samo je reklama(neznam iz kojih razloga)ljudi ulažu tiusuće i tisuće kuna u izolacije a samo je strujanje zraka bitno
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 19:35   #583
najbolje zračenje 2,3 put na dan. širom otvorit sve prozore, po mogućnosti napravit promaju. u kupatilu i kuhinji prozore držim na kipi sve dok vidim maglu na prozoru. a inače sam čula da ako su 2 prostorije različito grijane, da vrata između njih uvijek moraju bit zatvorena, jer inače iz tople u hladnu prostoriju ode para, a ne tolko topline. ja sam svoju plijesan pošpricala sa vodom u koju sam pomješala sode bikarbone (kašika na litru), ribala krpom, pa opet pošpricala za prevenciju. prvi put sam probala sirćetom, al na kraju čujem da kiselo pogoduje rastu plijesni, pa jebiga. a čula sam od stručnih ljudi da najbolje djeluje nešto lužnato (znači soda) ili alkohol. bolje probat tako šta, nego klorom trovar sobe. i da, dok sam ribala, stavila sam si šal preko lica da ne udišem spore kolko tolko. valjalo bi masku, al vald je i šal dobar. i kupila sam si i voštanu svijeću, jer kad nju zapališ u prostoriji, neki ioni nešto i onemogućava se kretanje spora plijesni po prostoriji. inače mislim da mi je plijesan došla, jer je pukla cijev, al nemam još dokaza. namještaj mi je bio odmaknut od zida 2,3,5 cm i svuda di je bio tako blizu (na sjevernom zidu) se stvorila plijesan (ali samo na zidu, ne na namještaju, zrak nije bio previše vlažan uopće)..i jebiga, sad mi je namještaj odmaknut po 10,20 cm od zida i čekam gazdaricu da jebeno dovede nekog da vidi tu glupu cijev.

Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Mi se trudimo održavati na 40-50% prozračivanjem, ali stan je loš i zidovi se natapaju kišnicom i kondenzacijom cijevi. Čim sunce ugrije nakon kiše pojavi se pljesan i stan počinje smrditi na vlagu.
jebote, u mojoj spavaćoj uvijek oko 60 posto. kad zračim 20 minuta uz malo jači vjetar mi se snizi na 40. a grijanje radi dan i noć. jebem ti ovaj stan

Zadnje uređivanje seronjaa : 22.02.2014. at 19:44.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 20:37   #584
Mranderson ili već kako se vabiš.
Naše bake i djedovi su imali kuće od drugačijeg materijala. Ljudi su gradili kuće od gline,hrastovine, takvih kuća i danas ima. Opeka je bila drugačija. Crijepovi stariji od 40 godina su i danas na kućama, moj ga otac ima.
Moj otac ima i trstiku u potkrovlju, koja je stavljana 80-tih godine, i eno je savršena. Umjesto ovih vještačkih sranja. Mislim da je mješana sa glinom, nisam sigurna. Tad se to stavljalo.
Ljudi su nekada piturali zidove domaćim krečom koji su u selu radili. Prozori s bili sa prirodnom ventilacijom. Zato nije bilo gljivica.
I sami bi napravili kreč, moj suprug to zna napraviti. Ako ikad bude moguće, napravit ćemo. neznam da se pravi kreč ima igdje kupiti.

Ako imaš bližnjeg uputi njemu nekulturne riječi. Ne znam tko vas uči takvim razgovorima sa ljudima.
Ja nisam dobila reumu ličnih kostiju zbog pljesni, nego konstantne vlage u stanu. Zidovi su počeli propuštati silne oborine i popucale su cijevi u stanu zbog loše izvedbe radova,to je trajalo par godina. U tom stanu niti ne znam kolika je vlaga bila, znam da je bilo vrlo neugodno živjeti. I kad bi se kuća ugrijala sa peći na drva je bilo kao da se kuhaš ili ključaš u toj vodi. Većina namještaja je stradala. Uopće nismo imali pljesan po zidu, jer ja odmah to rješim. Nakon svega smo se odselili, gazda nije ništa poduzimao. A bili smo više od 10 god tu, i sve je bilo ok dok voda nije prodla po zidovima.
U zadnje 2 godine mijenali smo 3 stana upravo zbog te vode, ove kiše su počele uništavat stanove i prikazivai svaku grešku na zidovima. Trenutno ne možemo spavati u spavaćoj, jer je zid popustio. Stavim slike pa ćeš vidjeti, novogranja stara 5-6 god. Ne želim više spavati u vodi, a i prozor mora stalno biti otvoren da se suši, nemam gdje sa namještajem.

Da i u tom stanu gdje sam ja dobila tegobe se isto desilo sujedi iznad mene. Zahavćena su bila 4 stana istim problemom. Najčešći simptom je jaka glavobolja kao kod prehlade i upale sinusa. Ali dr je pregledom vidjela da nije upala sinusa. Nego sveži zavežljaj i bježi iz močvare.
I suprug je imao blaže probleme sa sinusima, ali je kraći period bio u kući od mene.
Inače pitaj građevinare nek ti kažu kad spavaju u u kućama koje grade kako se osjećaju nakon spavanja u vlažnom. Ja jesam pitala, zato se niti ne ulazi prvu godinu u kuću. To je bolest. Mi mislili odmah u kuću nakon gradnje, e ne ide tako upravo zbog vlage. Ali mi smo stalno u takvim uvjetima po stanovima koji se uopće ne održavaju jer vlasnici nemaju novaca.

A što ja reklamiram? Da gradim kuću pa mi trebaju informacije, pa me sve zanima. Ventilacije su već decenijama u upotrebi vani. Samo se pitam grade li se tamo ovako kuće kao kod nas????

Živjeli smo na sjeveru Europe u zgradama. Nismo imali ni napa, kuhalo se, roba se sušila u stanu. Nikada nisam vidjela tragove vlage, a vlažnija su područja sa jezerima i novije zgrade(nisu građene prije 2. svjeckog). U zgradama je grijanje bilo dobro, u kupatilima podna grijanja, ventilacije koje se svaku godinu čiste.
Stolarija je bila drvena, ali nešto što nikad nisam drugdje vidjela i nije bilo propuha. I prozori su imali neku ventilaciju, bar mi je suprug tako objanio. Kod nekih zgrada su bili ti neki ventilacijski sistemi iza radijatora.
Nisam ni znala što je pljesan dok nisam došla u Hrvatsku živjeti.

A što onda u našim građevinama nevalja i zašto se novi stanovi zazelene. Definitivno jako dobra kvaliteta gradnje.

Već sam pisala da znam ovdje obitelj gdje su djeca teško oboljela od vlage, završili su sa ljudima od kojih su kupili stan na sudu. Novogradnja je u pitanju. Mjenjali su fasadu na svom stanu, jer je netko stručan procijenio da je problem u pretankoj i lošoj fasadi. I ovi od kojih su kupili stan su ih tužili zbog tih radova na fasadi i naravno izgubili spor. Stan im je bio totalno pozelenio.

Da i ja sam teški zemljoradnik. Moj vrt je pun svačega, a moj balkon ima pola jestivih biljaka. Kompostiram, u zemlju zakopavam lišće da je obogatim, koristim stajsko gnoivo, gljivarim. Imat ću i pčele. Za prirodno od mene dosta.

Ako te i zasmetalo što sam radoznala i što me sve zanima jer je kuća jako skup sport, čemu ove gomile tvom gluposti u postu. Koja moja djeca, ekološki sendvič i bakrači?????

Ako nemaš nikakav pametan savjet što se uopće javljaš? Zanima me o čemu čovjek piše i koliko košta, isto što me zanimalo koliko košta gradnja kuće, fasade, krova.................

Jest Popravljam samo je strujanje zraka bitno i treba nam vratar da otvara po cjeli dan vrata i prozore, i samo se svodi u kišnom periodu na lovljenje kad smijemo tvoriti prozore. Ja ne vidim nikakvu komociju ovog života nego ropstvo. I to uglavnom rade žene.
Kako je rekao i moj arhitkt i nadzornik, i svako tko vidi probleme nakon gradnje, da je ovo kod nas sve sranje kroz gusto granje.
Krovovi pozelene, zidovi propuštaju vodu, koji nadzornici su pregledali građevine ove novogradnje????... u izgradnju ideš a tresu ti se gaće od straha kako će ispasti.

Sa majistorima moraš paralelno raditi da ti se kuća ne raspadne poslije. A novogradnja se doslovice raspada. Kod mene otpada zid, a vidim da stalno neki majistori dolaze u susjedna dva stana. Točno znaš put cijevi kad počen kondenzacija i kad zid počne se mijenjati i otpadati. Sve se to fino zakamuflira popitura i ne znaš u što ulaziš.

Zabrtvili kuće, i "stani" kod prozora ventiliraj po cjeli dan, nesmiješ kuhat, nesmiješ sušiti, a sve to moraš. Pa ja bi radije u starinsku kuću nego ova sranja. I cijela filozofija oko življenja, zračenja, odvlaživanja....

Pa meni se čini puno bolja opcija ventilacije, nego da stojim pored prozora u određeno doba i da molim usjede da mi proluftaju stan ako nisam kući.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 20:45   #585
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
najbolje zračenje 2,3 put na dan. širom otvorit sve prozore, po mogućnosti napravit promaju. u kupatilu i kuhinji prozore držim na kipi sve dok vidim maglu na prozoru. a inače sam čula da ako su 2 prostorije različito grijane, da vrata između njih uvijek moraju bit zatvorena, jer inače iz tople u hladnu prostoriju ode para, a ne tolko topline. ja sam svoju plijesan pošpricala sa vodom u koju sam pomješala sode bikarbone (kašika na litru), ribala krpom, pa opet pošpricala za prevenciju. prvi put sam probala sirćetom, al na kraju čujem da kiselo pogoduje rastu plijesni, pa jebiga. a čula sam od stručnih ljudi da najbolje djeluje nešto lužnato (znači soda) ili alkohol. bolje probat tako šta, nego klorom trovar sobe. i da, dok sam ribala, stavila sam si šal preko lica da ne udišem spore kolko tolko. valjalo bi masku, al vald je i šal dobar. i kupila sam si i voštanu svijeću, jer kad nju zapališ u prostoriji, neki ioni nešto i onemogućava se kretanje spora plijesni po prostoriji. inače mislim da mi je plijesan došla, jer je pukla cijev, al nemam još dokaza. namještaj mi je bio odmaknut od zida 2,3,5 cm i svuda di je bio tako blizu (na sjevernom zidu) se stvorila plijesan (ali samo na zidu, ne na namještaju, zrak nije bio previše vlažan uopće)..i jebiga, sad mi je namještaj odmaknut po 10,20 cm od zida i čekam gazdaricu da jebeno dovede nekog da vidi tu glupu cijev.



jebote, u mojoj spavaćoj uvijek oko 60 posto. kad zračim 20 minuta uz malo jači vjetar mi se snizi na 40. a grijanje radi dan i noć. jebem ti ovaj stan

Ni jednu glupost nisam rekla vjeruj mi. Patimo se zadnjih bar 5 godina sa gadnim uvjetima u podstanarstvu.
Živiš radiš i patiš se,a ne mogu ništa u tuđem napraviti što je najgore.
A kad pomislim na seljenje zlo mi je, a supruga moram mjesecima pripremati na to. Srećom ili na nesreću kad je vidio podnice od kreveta u stanu prije ovog je rekao bježimo odavde. Pozelenile skupe podnice.

Ja tenutno zračim i više od 3 puta,a kiša ljeva svaki dan. A tek kad sunce izađe i zatopli sve počinj smrditi po vlagi.
Kad zračim zamotamo se u deke, i vlagomjer pred sebe i dok ne padne ne zatvaram. Tako već godinama živim.
Ako je suprug kući tad se pazi kako se zrači jer njemu to nije jasno što radim i to njemu smeta, boli ga glava od propuha. Ustajem prije svih da kuću prozračim da nekom ne zasmeta.
Ponekda od propuha imam i laganu temperaturu (valjda ga ne podnosim dobaro) i kišem stalno.
Hebemu suvremeno dob.

Ne znam da je itko koristio ocat i sodu. Soda je slabašna za to.

Alkohol 96 postotni je izuzetno dobar. Ima ga u Kuflan. oko 100kn litra, nerazgođen se šprica. Njega se može i po kuhinji i svugdje. Za klimu ako imaš je odličan za dezinfekciju.
Algicid od Jubola je neko biolopko sredstvo, na bazi mikroorganizama ili već čega nisam sigurna. Može se isto svugdje koristiti.
Mislim da je pola litre 50 kn, nekad je bilo 20 i nešto ali vrazi odmah dignu cijenu kad se poveća potržnja. Od pola litre dobiješ 3 litra tekućine za mazati.

Gljivice je najbolje dobro natopiti 2 puta,pa onda ako hoćeš skidati pa gletati, ili prepiturati.
Algicid sam svaki mjesec ponavljala i meni je to najbolje i isplativije sretstvo. Ima ga u Bauh., ali vjerujem i drugdje.
Blokira dugo razvoj gljivica, moguće da ima i alkoholnu komponentu u sebi.

A klor je da se ugušiš. Od domestosa nisam vidjela neku korist, jedino izosan dolazi u obzir ili iz dm-a njihovo sredstvo na bazi klora.

Cjevi su veliko zlo, znaju popustiti na spojevima. Koju štetu mogu napraviti da vjerovat ne možete.
Ako se to e sanira vidjet ćeš što vas čeka.

Nije ni meni prvu godinu namještaj stadao, vremenom jedna po jedna stvar.
A srce me boli, sve to košta i čovjek se puno odriče da si život upristoji.
Sad imam jedan oramr i stvari su mi po velikim plastičnim kutijama. Dok ne uđem u svoje nećemo više ništa kupovati.
Pa i ako budem na kanti od jupola sjedila dobro, više ne kupujem namještaj. Manje suprug psuje kad se seli, sad već kaže ma za čas pređemo jer je sve manje namještaja.

Zadnje uređivanje petra00 : 22.02.2014. at 21:11.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 21:00   #586
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Gdje ste kupili taj rekuperator, firma u kojoj ste kupili?
Da nije ova http://www.veka-ing.com/mitsubishi/r...ishi-electric/ ?

I koliko vas je koštala kompletna ugradnja tog sistema?

Mora li se jače grijati da bi se nadoknadila ta izmjena zraka?
Pretpostaljam da kad se stavi rekuparator ne treba kuhinjska napa?

Pa da, te ventilacijske sisteme već odavno ugrađuju na zapadu. Još prije 20 god sam vidjela slične stvari u skandinaviji, upravo za to su i služile. Oni čak mislim da imaju iza radijatora ugrađene slične sisteme.
Kako vidim neki ovdje su "marketinški" stručnjaci,ja sam samo htio podijeliti s ljudima koji imaju slične probleme riješenje koje sam nakon nekoliko godina bezuspješnog skupljanja savjeta između ostalog i na ovom forumu napokon našao. Nije jeftino ali kako sam naveo prije već da meni vrijedi i puno više kad izračunam koliko mi košta uništeni namještaj a da o zdravlju niti ne pričam. Nisam nabavio preko te firme koje me pitaš nego preko jednog građevinara iz Pule koji mi je poslao dečke da to ugrade. Poslati ću ti njegov broj na mail ili porukom jer nisam ovdje da nikoga i nešto reklamiram
Rade1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 21:05   #587
Quote:
Rade1 kaže: Pogledaj post
Kako vidim neki ovdje su "marketinški" stručnjaci,ja sam samo htio podijeliti s ljudima koji imaju slične probleme riješenje koje sam nakon nekoliko godina bezuspješnog skupljanja savjeta između ostalog i na ovom forumu napokon našao. Nije jeftino ali kako sam naveo prije već da meni vrijedi i puno više kad izračunam koliko mi košta uništeni namještaj a da o zdravlju niti ne pričam. Nisam nabavio preko te firme koje me pitaš nego preko jednog građevinara iz Pule koji mi je poslao dečke da to ugrade. Poslati ću ti njegov broj na mail ili porukom jer nisam ovdje da nikoga i nešto reklamiram
Preporučio bih vam ugradnju nape i uz rekuperator zraka jer ona je ipak tu i da upija masnoću od kuhanjaa ne samo paru i mirise a ono što njoj pobjegne riješiti će on vrlo brzo. Napa produžuje i trajnost kuhinje.
Rade1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 21:19   #588
Pošalji, zanima me to. Hvala na informacijama.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 21:21   #589
Quote:
makoy kaže: Pogledaj post
Ha dobro svaka čast, ja sam valjda preljen za to
Ma samo treba steći naviku da se ujutro prozrači sobe. Tijekom spavanja tijelo kroz znojenje izgubi oko litru vode. A gdje su još ostale aktivnosti kroz dan kao kuhanje i peglanje.

Ujutro treba otvoriti širom prozore na dvadesetak minuta. Dobro je to ponoviti i navečer. Kod mene jedino to pomaže protiv gljivica.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 21:26   #590
Quote:
1popravljam kaže: Pogledaj post
slažem se sa većinom tu navedenog,a sve što pojedinci navode kao lijek protiv gljivica samo je reklama(neznam iz kojih razloga)ljudi ulažu tiusuće i tisuće kuna u izolacije a samo je strujanje zraka bitno
Upravo to rekuperator zraka i obavlja u prostoru koji je "hermetički" zatvoren a vi u njemu stvarate toplinu, paru, mirise... a nemate vratara koji će vam 24h dnevno raditi propuh.
Rade1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 21:33   #591
nemam niti rekuperator a niti vlagu,a tvoje reklamiranje je skoro pa neugodno.razumljivo je da želiš to prodati ali ne omalovažavaj ono o ćemu pojma nemaš
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 21:37   #592
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post

I koliko vas je koštala kompletna ugradnja tog sistema?

Mora li se jače grijati da bi se nadoknadila ta izmjena zraka?
Na ovo vam nisam odgovorio, Ovo je najjednostavniji sistem koliko ja znam i koštao nas je 5.500,00 kn Na našu kvadraturu stana od 70m2 nam nije trebao veći/jači Htio sam postaviti slike kako to izgleda ali ne znam kako.

Proizvođač kaže da ima nekakav minimalni gubitak topline ali mi nismo primjetili da nešto više grijemo. Valjda topli i vlažni zrak koji se izbacuje van nekako kroz sistem rekuperatora podgrijava onaj hladni koji dolazi iz vana i na taj način su gubici minimalni. Tako nekako sam ja shvatio princip
Rade1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 21:44   #593
Quote:
1popravljam kaže: Pogledaj post
nemam niti rekuperator a niti vlagu,a tvoje reklamiranje je skoro pa neugodno.razumljivo je da želiš to prodati ali ne omalovažavaj ono o ćemu pojma nemaš
Nikome ja ništa ne prodajem niti reklamiram a ti ako na tvoju sreću nemaš problema sa vlagom prebaci se na neku drugu temu jer si očito na ovoj suvišan i taj koji omalovažavaš tuđe probleme
Rade1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 22:23   #594
Evo da vam pokažem od kud dolaze moji problemi. I da prozračivanje ne može riješiti, nego jedino ovdje mogu kupiti strojček za odvaživanje pa ga nositi po kući

Zadnjih mjesec dana je vjerojatno od svakodnevnih ogromnih oborina popustila fasada. Mislim da se to i ranije dešavlalo po tragovima po zidu koje tek sad shvaćam. Postat ću i ekspert za probleme vode po zidovima.

Ovdje popušta fasada na novogradnji staroj n5kih 5-6 god. Kut zgrade i taj kut je mokar. Ovi žuti tragovi po liniji spoja dva zida.


Isti taj kut u dnu pored prozora izbija voda. Ovo sam sstrugala zid koji se pretvorio u prah. Letvice su otpale.



Druga strana zida pored prozora. Čini mi se da je sve do armature otpalo.



Letvice se odvajaju od vanjskog zida po cijeloj dužini.



Zaključani dio stana koji u početku nisam vidjela, nije se izdavao. Zamolila sam da otvorim prostoriju, zato što nisam hodnik i wc mogla zračiti kako treba. Tu me dočekala situacija sa cijevima koje su po stanu. Sve puštaju vodu.



Eto to je hrvatska novogradnja i kakve zgrade dobijaju dozvole.
Kako u sad se boriti sa vlagom, sem sjesti i plakati.

Sve je namazano sredstvima za dezinfekciju. Dvije prostorije u stanu su uvijek otvorene da se suše, ova što mi u početku nije bila dostupna prostorija i spavaća. Doslovice živimo samo u dnevnom boravku i na propuhu, zadnji mjesec.
Iako mi je vlaga na 40 % u dnevnom i stalno se zrači, vjerojatno su zidovi mokri i u dnevnom iako se ne vidi da prodire voda. I pojavila se vlaga u jednom kutu prema vanjskom zidu (jedan zid je unutarnji), i toje donji dio prema podu. Ili i izolacija zidova ne valja ili se i tu voda natapa.

Zadnji stanovi koje smo gledali nisu bili bolji od ovog čak i gori. Pričajuć sa drugima problemi su slični. Stanovi trebaju renoviranja i otklanjanja grešaka, a za to nitko nema novaca.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 23:40   #595
po slikama sudeći problem nije u stanu nego na fasadi,što je ,ako živite u zgradi tj novogradnji kud i kamo teži problem koji neće riješiti nikakav strojćić već sanacija fasade
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 00:31   #596
Pa da u fasadi je. Znam da je rješavanje izvora problema jedino rješenje.

E stan nije naš, pa od sanacije ništa. Gazda je obećao da će doći majistori i ništa od toga, šuplja priča kao i sve drugo što je bilo. Laž za laži, bili smo i pre isključivanjem struje i vode zbog nekih bivših računa prije nas. Morala sam ja to rješiti, pa prebijati od stanarine. Sve je ok ali daj pare i ne traži ništa od gazde.
Jedino rješene je selidba.
Mi ćemo za godinu dana (ako bude sve po planu), preseliti u svoje. Prenijet ću osnovne stvari, a namještaj novi kupiti u kući kad bude spremna za novi namještaj i sigurna da mi stvari neće propasti.

Stroj moramo nabaviti da se uopće može spavati u sobi, ne možemo spavati otvorenih prozora prehladno je za to. A i ne možemo spavati po spužvama u dnevnom, suprug treba odmor da bi radio.

Na kraju će mi kuća biti puna mašinerije za borbu protiv vlage.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 01:40   #597
Quote:
seronjaa kaže: Pogledaj post
najbolje zračenje 2,3 put na dan. širom otvorit sve prozore, po mogućnosti napravit promaju. u kupatilu i kuhinji prozore držim na kipi sve dok vidim maglu na prozoru. a inače sam čula da ako su 2 prostorije različito grijane, da vrata između njih uvijek moraju bit zatvorena, jer inače iz tople u hladnu prostoriju ode para, a ne tolko topline...............
Evo nešto sa ovog linka. Tražim nešto u vezi poticaja za fasade pa naletim na ovo. http://www.reakvarner.hr/hr/ventilacija/


Treba imati na umu da je kratko prozračivanje potpunim otvaranjem krila prozora i balkonskih vrata osobito s aspekta zaštite od prehlade i uštede toplinske energije za grijanje, bolje od trajnog prozračivanja kroz poluotvorena krila vrata ili prozora. U jednakim vremenskim intervalima na primjer svakih sat vremena otvorim prozor na 5 do 10 minuta i time izmijenimo kompletnu količinu staroga zraka. Na slici su prikazani načini i vremenski period potreban da se cijeli zrak u prostoriji izmjeni.



5 do 10 minuta treba za širom otvoren prozor da izmjeni zrak

1 do 5 minuta treba da propuh koroz više otvora izmjeni zrak

30 do 60 minuta i da na kip prozor izmjeni zrak

S tim da na kip i duže provjetravanje ohlade i zidove.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 11:31   #598
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Evo nešto sa ovog linka. Tražim nešto u vezi poticaja za fasade pa naletim na ovo. http://www.reakvarner.hr/hr/ventilacija/


Treba imati na umu da je kratko prozračivanje potpunim otvaranjem krila prozora i balkonskih vrata osobito s aspekta zaštite od prehlade i uštede toplinske energije za grijanje, bolje od trajnog prozračivanja kroz poluotvorena krila vrata ili prozora. U jednakim vremenskim intervalima na primjer svakih sat vremena otvorim prozor na 5 do 10 minuta i time izmijenimo kompletnu količinu staroga zraka. Na slici su prikazani načini i vremenski period potreban da se cijeli zrak u prostoriji izmjeni.

5 do 10 minuta treba za širom otvoren prozor da izmjeni zrak

1 do 5 minuta treba da propuh koroz više otvora izmjeni zrak

30 do 60 minuta i da na kip prozor izmjeni zrak

S tim da na kip i duže provjetravanje ohlade i zidove.
Draga petra00 pa kaj ti bi čovjek rekel, ti si zbilja u 'ratu' s tom plijesni

Meni se nekak čini da se u svemu tome ti previše trudiš!

Naime, sve mi se čini da ti se stan uopće ne zagrije kako treba, točnije, zagrije se zrak, a zidovi ostanu hladni i zato je tako dugo sve mokro...
isto ja sam ti napisao da su ljudi probali, i kunu se u rezultate s bojom za fasade (prije toga staviti impregnaciju za fasade) i vode sigurno neće biti s unutrarnje strane. Razgovarao sam s ljudima koji su to napravili, i vele da od plijesni od kad su premazali niti p... Negativna strana toga je da se voda s tom bojom 'zatvara' u zidu, ali ako se malo bolje razmisli, ako je mogla doći do unutra, e onda bi po tom istom putu mogla i van...

Isto tako, ja definitivno nisam doktorirao na toj plijesni, ali sve ove zelene, i ovo kaj ti imaš (ne vidim uopće plijesni, nego samo vlažan zid ?) stanje i nije tako opasno.?

Koliko sam ja upućen, najgora i najštetnija je ona crno-crna plijesan koje nema u točkici-dvije, nego sve puno toga...

Velite upalite svijeću, e onda budem vam ja stavil i bubu u uho, a da si kupite onaj mali brener na plin, pa s time skurite prije zid nego ga obrišete, naime plijesan nema šansi na temp većoj od 50, a ovo malo 'čudo' šiša temperature veće od 300! a da stvar bude još bolja, plin kod gorenja ne ostavlja nikakve tragove ako ga se ne drži predugo a plijesan se druge strane opet da dosta lagano očistiti...

Što se madraca tiče, pa vidim da ste toliko toga isprobali, e onda mi nije jasno kako niste došli na ideju da ispod madraca stavite stirodur (ne stiropor jer on ipak malo navlači vlagu)? mislim da bi pomoglo već to da se samo posloži ispod kreveta taj stirodur po cijeloj površini kreveta... Jedino je problem ako vam se madrac vlaži i s gornje strane a to se nadam da nije...

ne znam zbilja ne znam kaj da više velim, ali kako možete smanjiti vlagu u stanu na 40% kad je, vani, danas u Zagrebu relativna vlažnost zraka 86%! halo 86% ...

Ne znam, vidim petra00 da si potrošila već ohoho živaca, zdravlja, vremena i novaca na tu pljesan, po meni, 'okreni' stranicu, kreni jačati tijelo da ti to 'govno' ne smeta... Počni trčati ako ikako možeš, ako ne možeš trčati, hodaj, ali barem 5-6 km dnevno...

Isto tako vidim, selili ste se već xx puta, pa za Boga miloga, kaj niste nigdje mogli naći starogradnju, na južnoj strani, sa recimo stanom u sredini, znači da niste na 'čošku' i da je pritom stan i ispod i iznad vas ?

isto se tako borite oko namještaja, pa, ne bi htel biti 'zločest' ali kaj ste zbilja mislili staviti 'stari' namještaj u vaš novi prostor (moram priznati da nisam baš shvatio jel se radi o kući ili stanu...)

Znam, do novca je jako teško doći, sve mi je jasno, ali isto tako znam da se žene kod uređivanja stana vole 'zaigrati' pa to možda i nije tako loše... budete imali novi prostor i novi namještaj...

Velim, ja bi probao obojati te 'dijelove' sa impregnacijom za fasade i bojom za fasade, i još k tome, priljubiti stirodur (kojeg treba pofarbati jer je odvratno kričave boje) i mislim da se plijesan ne bi trebala javljati kod vas...
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 16:11   #599
Može se vlaga smanjiti na 40 % pogotovo kad kiša stane, bar kod nas tu. Inače smo više bi se rekli na visoravni i vjetrovito je, koliko je ružno za živjet na vjetrovitom toliko ima prednosti. Ali je zato kiša neprestano padala danima. I mislim da se sudaraju nekakve ciklone i sl. gluposti. Mislim da su ovo krajevi sa najviše oborina.

Baš mi je jedna žena iz Zagreba rekla da kod nas uvijek pada kiša, kad razgovara sa prijateljicom ova uvijek spominje kišu. Pa ljudi koji su iz Slavonije kažu da ovo nisu vidjeli, mislim da tamo nema ovih izljeva sa neba da ne možeš pred vrata izaći. Zato je ovdje i hladnije kad je vjetar(mislim ne hladnije u minus nego dere kosti vjetar), podnošljivija je niža temperatura bez vjetra. Ove kiše nisu bile ovakve kao sad, to je zadnjih par godina ovako gadno.

Ovo za brener je genijalna stvar. Moram si nabaviti jednog. Nisam ja pisala za svjeću.

Nema pljesni u djelu gdje je slikan stan (spavaća soba), jer je već od jeseni preventivna dezinfekcija u tom kutu. Dva puta agicid kad smo ušli, i dva puta klor (nestalo mi algicida). A i kako smo vidjeli vodu u zidu, prestali smo grijati i maknuli se iz sobe.
Stalno je otvorena da se suši. Ali kako da se suši ako nikako kiša nestaje i voda vidno prodire u zid.
Grije se dnevni boravak od jutra do navečer klimom konstantno, temperatura klime 26-30 stepeni ovisno koliko je otrebno grijati. A imamo i radijator na jednom djelu vanjskog zida, pa se nekad prvo njim grije a nastaviti klimom.

Pljesan se pojavila u dnevnom boravku, na vanjskom zidu pri dnu, mislim da izolacija zid-temelji možda nije dobro napravljena. A ista je fasada od istih maistora tu. Mislim da tu gdje je pljesan se pojavila nisam premazivala ničim, ne sjećam se više.

Trčim, trčim za psom svaki dan. Ne brini ja sam ti od onih frikova koji jede domaći med, žuti lan, polenov prah, proso, proteine konoplje, kokosovu mast, svjži sir, kozije mlijeko mi je poslastica....quinou, kineski kupus...da ne nabrajam jer neki za takvu hranu ni čuli nisu. Sviđa mi se čudna hrana, nisam vegetarijanac i volim svinjsku mast, a maslinovo ulje trgnem ujutru kao neko alkohol. Ali dosta o meni.

Problem sa zdravljem je bio prije par godina u stanu gdje su par godina bili konstantno mokri zidovi, ali me nitko nije obilnjo shvatio kad sam upozoravala. Pa čak ni suprug. Onda sam se odličila seliti odmah i sad. Iselili su se i drugi stanari, više je stanova totalno stradalo, još više su cjevi popustile nakon naše selibe i par stanova je stradalo. Ali eto dugi niz godina smo tu lijepo živjeli pa se nismo tako lako mogli pokrenuti. A teško je sve to objasniti šo ne doživiš i ne razumiješ.

Sad smo u stanu podstanari, a pravit ćemo na proljeće kuću. Selidba bi bila nekad iduću godinu, ako Bog da da sve bude dobro.
Pa čuj sav namještaj je naš. Sve je to plaćeno i nije bilo jeftino. Čuvano je, i kupovano da nam bude lijepo i zato što smo godinama bili u istom stanu bez problema. Ali definitivno neće biti nizašto kod seljenja. A kako spavati na podu i kad se preseliš. A teba imati novce i za kuću i za novi namještaj, što će biti veliko pitanje.
Prošlu godinu je dio namještaja kupovan nakon bacanja starog, ali smo uzimali za nuždu i najjeftinije.

Tražili smo stan koji nam paše, ali da vidite što smo vidjeli mjako mila. Ljudi izdaju prizemlje, garaže i podrume. U grad ne bi išla, i zbog žohara i a i beton mi se ne dopada, a i smrad kanalizacije po stanovima. Bili smo i u agenciji i spremni bili platiti njihovu uslugu. Samo sam imla uvjet bez vlage pljesni i žohara, a oni kažu da je to teško naći baš da nijednog nema.
I imamo malog psića koji je bez ikakve štete po stanu(svaki dan se išetava) i nema miris. Ali je ipak uteg za naći stan. Obično dođemo sa njom na viđenje stana da niti nekažemo da postoji, tad se vlasnici stanova poigraju s njom i više im ne smeta. Inače je maltezer koji voli ljude.

Ovo sa fasadnom bojom mi je slično kao sa masnim bojama, i to zakamuflira problem. Vidjela sam kad se to napravi i to u svojoj kući ne bi radila. Trudit ću se provjeravati radnke i radove, prijetiti oklagijom da se uradi kako treba (izolacije i fasada).

Mislim da cjelokupno u Hrvatskoj puno toga smrdi. Nit bi čovjek trebao voditi rat sa majistorima, oni bi trebali radtiti kako treba. A niti bi ovakva novogradnja trebala doći na tržište ovo je sramota. Kupnja stana poštenom radniku je ropstvo za cijeli život i da kupiš nešto ovako. Naše škole i fakulteti, za što završavaju da budu lopovi a ne stručnjaci???
I normalno da smo ljuti kao risevi na sve ovo.

Zadnje uređivanje petra00 : 23.02.2014. at 16:17.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 22:11   #600
Čitam vezano za rekuperator zraka,po meni je to također odlična stvar,ali je skupa ko sam vrag,ok rekuperator kao sam rekuperator ajde,ali tu idu cijevi,štemanja,postavljanje cijevi u zemlju... i znam kada smo ga mi namjeravali uzet da bi nas to zadovoljstvo izašlo negdje oko 50-ak tisuća kuna,znači sve uključeno u cijenu,ali tada smo imali neke druge stvari i proritete,pa nismo,ali bi ga definitivno uzela jer to je odlična stvar, i jednostavno poboljša kvalitetu zraka životnog prostora,jer ti je zrak uvijek ugodan

po meni to je LUKSUZ i bez toga se može,ali svi gušti u životu plaćaju

inače ovdje pričam o mitsubishiju,a sve ovisi i o modelu,ali koliko znam najjeftiniji je skoro devet tisuća kuna,pa na dalje...

Petra 00 što se tiće odvlaživača moja preporuka je trotec,imam ga i prezadovoljna sam ,a koliko sam vidila ima ga dosta ljudi koji pišu ovdje

novogradnje su problem,veeeeeeliki,velika većina(govorim o zgradama)jer ih rade tijekom cijele godine,žbuka se ,a znamo koliko žbuka ima vode,koliko estrih sadrži vode i da ne nabrajam,i što se dogodi.Zatvori se zgrada izolacijom(stirpor,dekorativna fasada)ta nakupljena voda nema se gdje posušit, jer je iz vana zatovoreno i vraća se unutra i normalno da bukne vlaga,gljivice,.pljesan i ina čudesa.

Po pravilima mi trebali unajmit industrijski odvlaživač,da izvuče svu tu nakupljenu vodu i tek onda pustit stanove u prodaju,ali kako bi se zaradilo na taj način

uglavnom,čim prije bježi odatle,stvarno nije lipo za vidit,a kamoli za živit
__________________
Čovjek vlada svojim riječima dok ih ne izgovori. Onda postaje njihov rob.
Fi Fi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.