Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2011., 21:29   #81
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Danas me glavna medicinska sestra psihijatrijske ustanove stjerala u kut i održala mi predavanje o tome kako me gleda već neko vrijeme i vidi da me prati i čuva Sotona. Da je uvijek oko mene i u meni. Da će Bog tek napraviti red i stjerati vraga pod svoje noge. Da će on i sve njegove sluge plakati i patiti. I tako je drobila otprilike 10-15minuta dok se nije pojavio neki ništanesluteći jadničak i natrčao, a ja sam pobegla. Pola puta do auta sam razmišljala kome ću ju sve prijaviti jer očito ima šišmiše u glavi, a onda mi je zazvonio telefon.. i počelo je jedno, drugo, treće.. i stvari su se samo slagale jedna na drugu i da stvar bude odvratnija, njezino je baljezganje počelo imati sve više smisla. Naravno da ne vjerujem u to da sam demon koji uvijek sjedi zdesna Sotoni (jedan od bisera), ali skoro da bi mi bilo drago da je tako.. Bar bih znala zašto mi se događa sve što mi se događa.

Trenutno jedino što znam jest da je jedna od glavnih osoba na jedinom mjestu na ovoj Zemlji gdje sam se osjećala sigurno, luda ko tri kurca.
Žao mi je što te preplašila, ali situacija je apsurdna (malo smiješna, ali baš zbog apsurda ). No pogledaj to iz druge perspektive: ovo ti je nepropustiva prilika za igranje s glupom, labilnom, naivnom i zatucanom osobom koja, BTW, gaji prilično jadne predrasude.

Da sam ja ti, ja bih drugi put došla i samo joj tiho (dok nitko ne čuje) rekla: ''Imali ste pravo, Sotona je u meni! I prigrlit ću ga! ''

Joj, kako bi to bilo dobro... Samo bez straha, s takvim tipom luđaka treba razumno i strpljivo, bez natruhe nervoze ili straha. Samo im daješ povoda da misle da su ekšli u pravu.
Vina_Apsara is offline  
Old 02.06.2011., 13:59   #82
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Ja se konstantno pitam tko je, kad i kako fulao? Jesu li roditelji? Jesu li oni koji su mi učinili nažao? Jesam li sama? Je li spoj svega pomalo? Geni koje vučem iz tko zna koje generacije? Kad je krenulo krivo? Kako je uopće moglo krenuti tako krivo??? Kako je moguće da osoba koja je mlada, ima IQ 146, govori 5 jezika, živi gotovo iznadprosječno, osim epizode tata, ima roditeljsku ljubav..kako je moguće da sam tako nesposobna preuzeti kontrolu nad svojim životom? Zato što svjesno što nesvjesno pokušavam završiti sve ovo? Nije da želim umrijeti.

Samo ne znam živjeti.

Znam toliko stvari i sposobna sam za toliko toga da ponekad samu sebe prestrašim.. ali ne znam živjeti. Ne znam preživjeti.

Kako će izgledati mojih sljedećih 10 godina? Hoću li ih doživjeti? Hoću li ikad imati dijete? Hoće li se ikad pojaviti ONO NEŠTO što čekam..što sam si obećala da, ako se pojavi, okrećem novi list? Ili samo kupujem vrijeme?

Zašto sam toliko snažna i nepobjediva kad su u pitanju stvari koje mi stoje na putu do cilja i tako bespomoćna pred sobom? Jedina osoba koju ne mogu pobijediti sam ja sama. Ne mogu.
Kao da sam ja pričala (izuzev nekih detalja). Ne znam živjeti. Gdje si bila cijelo ovo vrijeme
samo_malo is offline  
Old 02.06.2011., 14:55   #83
Quote:
samo_malo kaže: Pogledaj post
Kao da sam ja pričala (izuzev nekih detalja). Ne znam živjeti. Gdje si bila cijelo ovo vrijeme


Hvatala samu sebe za guzicu.. znaš ono kad se pas vrti u krug i lovi se za rep? E, to.

5 sati dnevno, 5 dana u tjednu, u zadnjih 6 mjeseci 2,5 mjeseca..ukupno 18 godina ja provodim sa psihijatrima, psiholozima, socijalnim radnicima, diplomiranim medicinskim sestrama.. vrhom struke.. i još se nisam pomakla ni milimetra bliže odgovoru tko me, kad i zašto strgao? I zašto me nitko ne može popraviti? Osjećam se ko svemirski brod koji je pao u..Trilj... nitko ne kuži mene, ja ne kužim nikoga, nitko nema dijelove koji su potrebni da me se popravi, a i da ih ima..ne bi znao kako... i tako ja idem lijevo kad svi idu desno, kroz zid kad svi idu lijevo..i lovim se za dupe.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 02.06.2011., 15:01   #84
Quote:
Vina_Apsara kaže: Pogledaj post
Žao mi je što te preplašila, ali situacija je apsurdna (malo smiješna, ali baš zbog apsurda ). No pogledaj to iz druge perspektive: ovo ti je nepropustiva prilika za igranje s glupom, labilnom, naivnom i zatucanom osobom koja, BTW, gaji prilično jadne predrasude.

Da sam ja ti, ja bih drugi put došla i samo joj tiho (dok nitko ne čuje) rekla: ''Imali ste pravo, Sotona je u meni! I prigrlit ću ga! ''

Joj, kako bi to bilo dobro... Samo bez straha, s takvim tipom luđaka treba razumno i strpljivo, bez natruhe nervoze ili straha. Samo im daješ povoda da misle da su ekšli u pravu.
Vino, al to je sve što i radim cijeli život. Rugam se, spletkarim, manipuliram, plašim, ucjenjujem, mučim... aonda poslije mučim sebe jer sam uvjerena da negdje duboko u meni postoji dobro ljudsko biće. Negdje moram stati.

To što bih ja od te žene mogla napraviti, nakon ovoliko godina prakse u sličnim poduhvatima, monstruozno je. Al kad se stvari svedu na osnove: ona je med. sestra koja se trudi pomoći mi.. svaki je dan tamo zbog mene.. brine se za mene. I luda je ko kurac. I prepala me, ok. Al jednom moram zaustaviti tu svoju narav... da mogu podnijeti to što sam takva, bilo bi ok. Ali ja patim zbog toga. Poslije mi bude žao. Nemoj me krivo shvatiti - sutra napravim isto ili gore.. ali samo sebe uništavam.. krivnja zbog svega što sam u životu učinila me već toliko pojela da ne znam gdje prestajem ja, a počinje ona.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 02.06.2011., 15:16   #85
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post


Hvatala samu sebe za guzicu.. znaš ono kad se pas vrti u krug i lovi se za rep? E, to.

5 sati dnevno, 5 dana u tjednu, u zadnjih 6 mjeseci 2,5 mjeseca..ukupno 18 godina ja provodim sa psihijatrima, psiholozima, socijalnim radnicima, diplomiranim medicinskim sestrama.. vrhom struke.. i još se nisam pomakla ni milimetra bliže odgovoru tko me, kad i zašto strgao? I zašto me nitko ne može popraviti? Osjećam se ko svemirski brod koji je pao u..Trilj... nitko ne kuži mene, ja ne kužim nikoga, nitko nema dijelove koji su potrebni da me se popravi, a i da ih ima..ne bi znao kako... i tako ja idem lijevo kad svi idu desno, kroz zid kad svi idu lijevo..i lovim se za dupe.
svaka ti čast! ti bar ideš u srž problema i ustvari postavljaš si donekle kokretno pitanje: tko te strgao? ja ću kao to sve sama riješiti.
i ne razmišljam u tom smjeru: tko me ili što strgalo (pogotovo ovo što, jer kad bih to skužila, možda bih se ubila), nego mene muči što ne znam kako živjeti (ono- družiti se s ekipom, zbijati šale, ići na okupljanja, na posao gledati kao da je nešto ležerno, na novac kao da će uvijek kapati). ne znam uživati u životu. u milijardu situacija (gotovo svim) ja ne znam što napraviti i kako se postaviti. kad vidim druge ljude kako rješavaju svoje stvari, čini se lako. i vjerovatno nije to teško-treba se dogovoriti sa samom sobom itd itd, ali jednostavno ne znam kud krenuti, što to čekam, jel radim što treba da do toga dođem... ma strašno!
samo_malo is offline  
Old 02.06.2011., 15:21   #86
Quote:
samo_malo kaže: Pogledaj post
svaka ti čast! ti bar ideš u srž problema i ustvari postavljaš si donekle kokretno pitanje: tko te strgao? ja ću kao to sve sama riješiti.
i ne razmišljam u tom smjeru: tko me ili što strgalo (pogotovo ovo što, jer kad bih to skužila, možda bih se ubila), nego mene muči što ne znam kako živjeti (ono- družiti se s ekipom, zbijati šale, ići na okupljanja, na posao gledati kao da je nešto ležerno, na novac kao da će uvijek kapati). ne znam uživati u životu. u milijardu situacija (gotovo svim) ja ne znam što napraviti i kako se postaviti. kad vidim druge ljude kako rješavaju svoje stvari, čini se lako. i vjerovatno nije to teško-treba se dogovoriti sa samom sobom itd itd, ali jednostavno ne znam kud krenuti, što to čekam, jel radim što treba da do toga dođem... ma strašno!
po ovome što pišeš, treba ti nešto samopouzdanja i pere te depra.. sve rješivo lijekovima, psihoterapijom i eventualno nekim life-coachingom ili tak nečim.

eto, to ti je dobra vijest. nisi strgana.. samo si malo nježnija i malo sramežljivija i zbog toga si malo napukla. Koliko imaš godina?
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 02.06.2011., 15:25   #87
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
po ovome što pišeš, treba ti nešto samopouzdanja i pere te depra.. sve rješivo lijekovima, psihoterapijom i eventualno nekim life-coachingom ili tak nečim.

eto, to ti je dobra vijest. nisi strgana.. samo si malo nježnija i malo sramežljivija i zbog toga si malo napukla. Koliko imaš godina?
ne, ne. nemam problem sa samopouzdanjem. s deprom sam na ti. nisam ni nježnija ni sramežljivija. sad ću 33. nego samo vjerujem u to da bih mogla imati kvalitetniji život (ne znam, npr. putovati, imati posao u kojem ću uživati), ali se mirim s tim da možda skačem pred rudo, tražim nešto čega neće biti. kažu mi da nađem sreću u malim stvarima, a ja bih stalno nešto drugo od onog što imam.
samo_malo is offline  
Old 02.06.2011., 15:35   #88
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post


Hvatala samu sebe za guzicu.. znaš ono kad se pas vrti u krug i lovi se za rep? E, to.

5 sati dnevno, 5 dana u tjednu, u zadnjih 6 mjeseci 2,5 mjeseca..ukupno 18 godina ja provodim sa psihijatrima, psiholozima, socijalnim radnicima, diplomiranim medicinskim sestrama.. vrhom struke.. i još se nisam pomakla ni milimetra bliže odgovoru tko me, kad i zašto strgao? I zašto me nitko ne može popraviti? Osjećam se ko svemirski brod koji je pao u..Trilj... nitko ne kuži mene, ja ne kužim nikoga, nitko nema dijelove koji su potrebni da me se popravi, a i da ih ima..ne bi znao kako... i tako ja idem lijevo kad svi idu desno, kroz zid kad svi idu lijevo..i lovim se za dupe.
Zašto Trilj

Ja išo tamo na žabe i spuže, prvo sam misli da ću povraćat ali dobro ispalo........
Nosonja_ is offline  
Old 02.06.2011., 15:52   #89
Ja sam izgleda imao sreće u životu što mi se psihićka učinila užasno dosadnom i nekompetetnom pa ubrzo više nisam htio ići
Nosonja_ is offline  
Old 02.06.2011., 15:57   #90
svi me ispituju zašto si tako ozbiljna,zašto si tužna ,svaki *ebeni dan...šta da im kažem,čujte ja se ne osjećam opušteno,bojim se i s*ebana sam..
__________________
Sometimes you can't make it on your own...
lamija is offline  
Old 02.06.2011., 16:00   #91
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Zašto Trilj

Ja išo tamo na žabe i spuže, prvo sam misli da ću povraćat ali dobro ispalo........
Zašto Trilj, a?

btw. što su spuži? potomci puževa i trulexa?

da ti odgovorim: palo mi na pamet prvo..kao mjesto koje teško da ima getribu za svemirski brod.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 02.06.2011., 16:01   #92
Quote:
samo_malo kaže: Pogledaj post
ne, ne. nemam problem sa samopouzdanjem. s deprom sam na ti. nisam ni nježnija ni sramežljivija. sad ću 33. nego samo vjerujem u to da bih mogla imati kvalitetniji život (ne znam, npr. putovati, imati posao u kojem ću uživati), ali se mirim s tim da možda skačem pred rudo, tražim nešto čega neće biti. kažu mi da nađem sreću u malim stvarima, a ja bih stalno nešto drugo od onog što imam.
nisam to uhvatila iz tvog posta, al oke. Pa putuj, promijeni posao, trgni se! (e, sad dolazimo do onog našeg.. e, jebiga kad ne mogu. a zašto ne možeš? ne znam)
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Old 02.06.2011., 16:05   #93
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Zašto Trilj, a?

btw. što su spuži? potomci puževa i trulexa?

da ti odgovorim: palo mi na pamet prvo..kao mjesto koje teško da ima getribu za svemirski brod.
Obrati se Martinu Lloyd-u
Nosonja_ is offline  
Old 02.06.2011., 16:07   #94
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
nisam to uhvatila iz tvog posta, al oke. Pa putuj, promijeni posao, trgni se! (e, sad dolazimo do onog našeg.. e, jebiga kad ne mogu. a zašto ne možeš? ne znam)
da, ne znam zašto to nisi uhvatila u onom postu. ja ne vidim tragove nedostatka samopouzdanja, depre i to, ali dobro, da, već prožvakano
no idem se trgnut
samo_malo is offline  
Old 02.06.2011., 16:10   #95
Quote:
samo_malo kaže: Pogledaj post
da, ne znam zašto to nisi uhvatila u onom postu. ja ne vidim tragove nedostatka samopouzdanja, depre i to, ali dobro, da, već prožvakano
no idem se trgnut
Pogledaj, neki ljudi žive kao da sutra neće
svanut, oni su opušteni ali može im se to obitiu od glavu samo tako........
Nosonja_ is offline  
Old 02.06.2011., 16:13   #96
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Pogledaj, neki ljudi žive kao da sutra neće
svanut, oni su opušteni ali može im se to obitiu od glavu samo tako........
pa da! i ajd ti sad budi pametan! ne možeš. i zato- ma sve je super, sve je kako treba biti!
samo_malo is offline  
Old 02.06.2011., 16:17   #97
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Vino, al to je sve što i radim cijeli život. Rugam se, spletkarim, manipuliram, plašim, ucjenjujem, mučim... aonda poslije mučim sebe jer sam uvjerena da negdje duboko u meni postoji dobro ljudsko biće. Negdje moram stati.

To što bih ja od te žene mogla napraviti, nakon ovoliko godina prakse u sličnim poduhvatima, monstruozno je. Al kad se stvari svedu na osnove: ona je med. sestra koja se trudi pomoći mi.. svaki je dan tamo zbog mene.. brine se za mene. I luda je ko kurac. I prepala me, ok. Al jednom moram zaustaviti tu svoju narav... da mogu podnijeti to što sam takva, bilo bi ok. Ali ja patim zbog toga. Poslije mi bude žao. Nemoj me krivo shvatiti - sutra napravim isto ili gore.. ali samo sebe uništavam.. krivnja zbog svega što sam u životu učinila me već toliko pojela da ne znam gdje prestajem ja, a počinje ona.
Dobro (žao mi je ako ću zvučati pametujuće s ovime), ali nije li tebi jasno da će žena to opet bez frke učiniti kad dođe netko u crnome ili netko istetoviran? Jebate, ljudi koji tamo dolaze imaju ozbiljnih problema, obično su potrgani i puni sumnje sami u sebe, misle da su loši ili bezvrijedni i onda im netko važan tamo ide govoriti gluposti tipa ''Sotona je na tvojoj strani.'' Sad idem u manju ustanovu u sklopu doma zdravlja, ali kad sam bila mlađa, posjećivala sam i Kukuljevićevu zbog začetka BPD i baš mi je bilo degutantno kak je ta ekipa (medicinske sestre, ne psihijatri) konzervativna, neobrazovana i kako se sami nalaze psihički u mutnim vodama, što je zbilja karakteristika koju ne želim vidjeti u ljudi koji bi me supposedly trebali liječiti. Za mene su (iako nisam tetovirana i prilično se dosadno odijevam) u životu znali zapinjati takvi frikovi s istim forama s kakvima je ova tebi prišla i mogu ti reći da je vrlo zastrašujuće slušati takve stvari. Doduše, meni nije bilo Sotona, blablabla već ''Bog te voli, prigrlit će te, nemoj sumnjati u njega'' ili ''Izgledaš mi kao netko tko se razočarao u životu, vrati se natrag k Bogu, Bog ima put za tebe'' i to. Svaki put bih sjedila i osjećala se istraumatizirano jer gledam psihotičnu osobu s deluzijama koja mi prodaje svoje gluposti iz slikovnice i nameće mi svoja uvjerenja. Ovo je tim gore jer odrasla i ''kompetentna'' osoba ne zna razlikovati biblijsku simboliku od babaroga iz slikovnice.

U stvari, da, imaš pravo, nemoj se igrati s njome, nego joj idući put priđi samouvjereno i reci ''Molim vas, nemojte mi nametati svoja uvjerenja. Niste zato ovdje. Idući ću vas put prijaviti nadređenome.'' i to je to.
Vina_Apsara is offline  
Old 02.06.2011., 16:18   #98
Quote:
samo_malo kaže: Pogledaj post
pa da! i ajd ti sad budi pametan! ne možeš. i zato- ma sve je super, sve je kako treba biti!
treba nać sredinu mada je to puno lakše napisat nego napravit

Ako se smije znati šta si u ćoroskopu?
Nosonja_ is offline  
Old 02.06.2011., 16:26   #99
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
treba nać sredinu mada je to puno lakše napisat nego napravit

Ako se smije znati šta si u ćoroskopu?
ma može znam da će svi reći da su baš njihovi znakovi najzajebaniji, ali mislim da je djevica jedan od zajebanijih. ima naravno iznimaka kod svih, ali poznajem ih puno i svi imaju neke specifične demone. ma ima tu nečeg...
samo_malo is offline  
Old 02.06.2011., 16:31   #100
Iako je više manje ova sestra sa sotonom totalna luđakinja, njene namjere su možda OK. Sama Štrika kaže da njoj samoj nije jasno zašto je ona takva i da godinama nema pomaka pa je onda luda sestra isukala zadnje adute po njenom mišljenju, tj šok terapiju

Čitajući Štrikine postove ja ostajem pomalo začuđen, s jedne strane imamo surfanje na Havajima a s druge dnevnu psihijatrijsku bolnicu. Ja nigdje nisam putova, od inozemstva bio u BIH ako se to smatra inozenstvom i u Njemačkoj i to poslom. Krpam se za kupit patike, nekog extra društva i i istinskih prijatelja nikada imao, možda zapravo samo jedan prijatelj a i njega slabo viđam, sve u svemu prilično bijedan život u u sporedbi sa štrikinim
Nosonja_ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:14.