Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2015., 14:37   #1
Trebam savjet_blokada

Ovakva je situacija...Tražim savjet u mamino ime. Naime, moj je otac kao i brat pred koju godinu otišao raditi u Njemačku, obrt je ovdje propao, kao i maltene sve u Hrvatskoj. Ona radi kao medicinska sestra u Hrvatskoj, ali sve više razmišlja da ode i ona u Njemačku.

Problem je u tome što je njemački učila davno, zna osnove ali ni toga se sad ne može sjetiti. Tvrdi da ništa što čita ne može zapamtiti, i misli da se radi o blokadi jer zaista NE ŽELI tamo ići, a možda će na kraju morati. Govori mi to na rubu suza i stvarno ne znam što da joj kažem...

Postoji li netko ili nešto što bi joj moglo pomoći da prebrodi tu blokadu i da barem uspije nekako "ružičastije" gledati na tu mogućnost, odnosno riješiti taj blok u njoj da može početi pamtiti kako spada?

Žena nema nikakvih psihičkih problema, čita nonstop, sve normalno...Ali kada se radi o ovome, jednostavno ne ide..

Generalno je tužna što smo kao obitelj podijeljeni, pola u Njemačkoj, pola u Hrvatskoj...Eto, ne znam koje bi informacije više pružila...nadam se da netko može pomoći
*ArWen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 19:08   #2
u njemacku u novi zivot i cijelu obiotelj .. ovo obitelj je po mom misljenju prioritet ali bitno je sto je njoj prioritet a ne moje misljenje i moji prioriteti

sada ocito je daleko od svojih prioriteta .. ako su simptomi objektivno zapazeni

sretno
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 12:58   #3
Pa ako ne želi ići tamo nemojte je tjerati .
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.