Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2003., 20:11   #1
Kako se braniti od misli koje idu glavom?

Neznam jeli to od tog kaj preveć ili premalo razmišljam ili to uopće nema nikakve veze s time. Naime, kad nešto radim, po glavi mi se prošaraju misli koje znam da nisu dobre i da su loše i nepotrebne, al ipak dolaze. Ja se borim protiv toga premda nije lako. Na primjer, kad mi je najljepše i kad se družim s nekim, dođu mi misli koje se svode na to da želim druge učiniti ljubomornima i da vide kak je meni lijepo - ali ja to ne želim(!!!). Znam da je to loše i beskorisno.. Onda trebam malo vremena da se sredim, al pak tad ovaj drugi počne pričat i jednostavno se sve zbrčka! Nekad se jednostavno uspijem uživit u moment i uživat, u sadašnjosti, trenutku - i tad mi je najbolje. Dok, nekad, što je češće, razmišljam - uh, što bi bilo da nije tako, kako ću ja i drugi na to poslije gledati itd. Čini mi se da se malo preveć opterećujem nepotrebnim razmišljanjima.
Nedavno sam razgovarala o tome i shvatila štošta. Ako mi je lijepo, ne trebam toga biti svjesna i razmišljati tipa "kak mi je sad lijepo, neznam hoće li se ovo ikad više ponoviti" ili pak s druge strane "što će drugi reći na to? hoće li mi zavidjeti?" Ovo potonje pitanje me u zadnje vrijeme sve češće proganja. Ja ga se želim rješiti!
ninocka is offline  
Old 03.07.2003., 21:13   #2
Pustis ih.
illegale is offline  
Old 03.07.2003., 21:38   #3
Re: Kako se braniti od misli koje idu glavom?

Quote:
ninocka kaže:
Neznam jeli to od tog kaj preveć ili premalo razmišljam ili to uopće nema nikakve veze s time. Naime, kad nešto radim, po glavi mi se prošaraju misli koje znam da nisu dobre i da su loše i nepotrebne, al ipak dolaze. Ja se borim protiv toga premda nije lako. Na primjer, kad mi je najljepše i kad se družim s nekim, dođu mi misli koje se svode na to da želim druge učiniti ljubomornima i da vide kak je meni lijepo - ali ja to ne želim(!!!). Znam da je to loše i beskorisno.. Onda trebam malo vremena da se sredim, al pak tad ovaj drugi počne pričat i jednostavno se sve zbrčka! Nekad se jednostavno uspijem uživit u moment i uživat, u sadašnjosti, trenutku - i tad mi je najbolje. Dok, nekad, što je češće, razmišljam - uh, što bi bilo da nije tako, kako ću ja i drugi na to poslije gledati itd. Čini mi se da se malo preveć opterećujem nepotrebnim razmišljanjima.
Nedavno sam razgovarala o tome i shvatila štošta. Ako mi je lijepo, ne trebam toga biti svjesna i razmišljati tipa "kak mi je sad lijepo, neznam hoće li se ovo ikad više ponoviti" ili pak s druge strane "što će drugi reći na to? hoće li mi zavidjeti?" Ovo potonje pitanje me u zadnje vrijeme sve češće proganja. Ja ga se želim rješiti!
Uočila si ono što mnogi ne uoče čitav svoj život ...i to je već sasvim dovoljno.Ne brini....kod svih je taj proces isti a bitno ga je samo osvjestiti što se tebi upravo događa,a tim češ se osvješćivanjem sve manje poistovjećivati sa svojim mislima i sve više oslobađati okova iluzije koje one stvaraju.
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Old 03.07.2003., 22:19   #4
Re: Kako se braniti od misli koje idu glavom?

Quote:
ninocka kaže:
Neznam jeli to od tog kaj preveć ili premalo razmišljam ili to uopće nema nikakve veze s time. Naime, kad nešto radim, po glavi mi se prošaraju misli koje znam da nisu dobre i da su loše i nepotrebne, al ipak dolaze. Ja se borim protiv toga premda nije lako. Na primjer, kad mi je najljepše i kad se družim s nekim, dođu mi misli koje se svode na to da želim druge učiniti ljubomornima i da vide kak je meni lijepo - ali ja to ne želim(!!!). Znam da je to loše i beskorisno.. Onda trebam malo vremena da se sredim, al pak tad ovaj drugi počne pričat i jednostavno se sve zbrčka! Nekad se jednostavno uspijem uživit u moment i uživat, u sadašnjosti, trenutku - i tad mi je najbolje. Dok, nekad, što je češće, razmišljam - uh, što bi bilo da nije tako, kako ću ja i drugi na to poslije gledati itd. Čini mi se da se malo preveć opterećujem nepotrebnim razmišljanjima.
Nedavno sam razgovarala o tome i shvatila štošta. Ako mi je lijepo, ne trebam toga biti svjesna i razmišljati tipa "kak mi je sad lijepo, neznam hoće li se ovo ikad više ponoviti" ili pak s druge strane "što će drugi reći na to? hoće li mi zavidjeti?" Ovo potonje pitanje me u zadnje vrijeme sve češće proganja. Ja ga se želim rješiti!
Ova tema je postavljena na krivom podforumu. Ovo nije psihologija, a jos manje psihijatrija ili psihoterapija,nego filozofija.
Bilo bi daleko bolje, da o tome pokusas razgovor sa strucnjacima za takve probleme i povedes ovo dvoje sa sobom, jer i oni trebaju pomoc kao i ti.
Dakle, ovo nije tema za filozofiju, nego za gore navedene domene.

Ako se zelis rijesiti svojih fiktivnih ideja onda potrazi adekvatnu terapiju, jer to su psiholoski problemi, pa ako ih ne rijesis na vrijeme, mogli bi postati i psihijatrijski.
Pozdrav!
M.

Zadnje uređivanje Meta12 : 04.07.2003. at 08:20.
Meta12 is offline  
Old 03.07.2003., 22:31   #5
Re: Re: Kako se braniti od misli koje idu glavom?

Quote:
Meta12 kaže:
Ova tema je postavljena na krivom podforumu. Ovo nije psihologija, a jos manje psihijatrija ili psihoterapija,nego filozofija.
Bilo bi daleko bolje, da o tome pokusas razgovor sa strucnjacima za takve probleme i povedes ovo dvoje sa sobom, jer i oni trebaju pomoc kao i ti.
Dakle, ovo nije tema za filozofiju, nego za gore navedene domene.

Ako se zelis rijesiti svijih fiktivnih ideja onda potrazi adekvatnu terapiju, jer to su psiholoski problemi, pa ako ih ne rijesis na vrijeme, mogli bi postati i psihijatrijski.
Pozdrav!
M.
A ti si kao zdrav.... pa se još pitaš zašto ljudi "mrze na Boga"?
Taj i takav Bog koga ti zastupaš i sa kojim si u dosluhu je čisti bog mržnje...koji će samog tebe na kraju izjesti....
da si bar i ti tako svjestan svojih "skrivenih" i motiva i iskren kao ovo Božje stvorenje ..bilo bi nam svima lakše..
__________________
Gdje god da kreneš već si tamo
Pandora10 is offline  
Old 03.07.2003., 23:50   #6
Pandora10, ajde reci iskreno da je ovo tema za filozofiju? Svi misle da je svaki njihov mentalni proljev i iznenadna želja za osvjetljavanje istog širokoj javnosti razlog da ga iznesu ovdje, na filozofiji. I to rade oni isti koji u žargonu koriste izraz "filozofirati" u pejorativnom smislu.

Trebaju li nam takvi ovdje?
obelix is offline  
Old 03.07.2003., 23:53   #7
Odvratno je kad ti se negativne misli vucaraju po glavi. Ne samo npr. kad želiš druge učiniti ljubomornima, nego inače kad ti je baš onak savršeno, a tebi prođu onak crne misli- da ti je dragog zdrmo auto, da si pala u provaliju i sl.
Te misli treba pustiti da prođu i taj trenutak se treba pokušati usmjeriti na pozitivnu energiju. Nije lako, al nije nemoguće!
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 04.07.2003., 00:55   #8
Re: Re: Kako se braniti od misli koje idu glavom?

Quote:
Meta12 kaže:
Ova tema je postavljena na krivom podforumu. Ovo nije psihologija, a jos manje psihijatrija ili psihoterapija,nego filozofija.
Bilo bi daleko bolje, da o tome pokusas razgovor sa strucnjacima za takve probleme i povedes ovo dvoje sa sobom, jer i oni trebaju pomoc kao i ti.
Dakle, ovo nije tema za filozofiju, nego za gore navedene domene.

Ako se zelis rijesiti svijih fiktivnih ideja onda potrazi adekvatnu terapiju, jer to su psiholoski problemi, pa ako ih ne rijesis na vrijeme, mogli bi postati i psihijatrijski.
Pozdrav!
M.
A sta se ti javljas? I kakve veze ti imas sa filozofijom, kad jedino sta znas kod iole zahtjevnije teme jest pozvat kviska. Ti Meta idi fino na religiju! I tamo filozofiraj.


Quote:
Pandora10, ajde reci iskreno da je ovo tema za filozofiju? Svi misle da je svaki njihov mentalni proljev i iznenadna želja za osvjetljavanje istog širokoj javnosti razlog da ga iznesu ovdje, na filozofiji. I to rade oni isti koji u žargonu koriste izraz "filozofirati" u pejorativnom smislu.

Trebaju li nam takvi ovdje?
Primjetio sam da fali odredeno mjesto za ovu i slicnu vrstu tema. Cesto volim zapocinjat odredjene psiholoske teme i najblize mjesto gdje pripadaju je upravo filozofija. Ne da mi se postat takvu temu na bas razno, jer slaba je posjecnost istih. Da je bas razno na vrhu, nema beda. Ovako, ne valja. Isto tako, mogli bismo takve teme stavit pod usamljena srca, ali ni to nema veze s nicim. ili na zdravlje?! Razumijes o cemu govorim?
illegale is offline  
Old 04.07.2003., 01:12   #9
Quote:
obelix kaže:
Pandora10, ajde reci iskreno da je ovo tema za filozofiju? Svi misle da je svaki njihov mentalni proljev i iznenadna želja za osvjetljavanje istog širokoj javnosti razlog da ga iznesu ovdje, na filozofiji. I to rade oni isti koji u žargonu koriste izraz "filozofirati" u pejorativnom smislu.

Trebaju li nam takvi ovdje?
A ti obe trošiš energiju na to da pretresaš svaki spodobu koja se odi pojavi..si ti vratar neki ili slično?

Obazireš se na bespotrebne stvari..


illegale
__________________________________________________ __

Primjetio sam da fali odredeno mjesto za ovu i slicnu vrstu tema. Cesto volim zapocinjat odredjene psiholoske teme i najblize mjesto gdje pripadaju je upravo filozofija. Ne da mi se postat takvu temu na bas razno, jer slaba je posjecnost istih. Da je bas razno na vrhu, nema beda. Ovako, ne valja. Isto tako, mogli bismo takve teme stavit pod usamljena srca, ali ni to nema veze s nicim. ili na zdravlje?!
__________________________________________________ _


A da glasujemo za podforum P S I H O L O G I J A?




............. . . ...... ..
Essenca is offline  
Old 04.07.2003., 01:36   #10
Evo moze .

Ja glasam za psihologiju :Top: <--- 2x
illegale is offline  
Old 04.07.2003., 01:43   #11
Pa di si ti...ja te čekam, skoro ošla spat..

Idem sad tamo negdi pod poruke, želje, komentari pljucnut ovaj prijedlog..

aj navrati tam..
Essenca is offline  
Old 04.07.2003., 02:59   #12
Re: Re: Re: Kako se braniti od misli koje idu glavom?

Quote:
illegale kaže:
A sta se ti javljas? I kakve veze ti imas sa filozofijom, kad jedino sta znas kod iole zahtjevnije teme jest pozvat kviska. Ti Meta idi fino na religiju! I tamo filozofiraj.
Nemoj se s rogatim bosti. Ovo uopće nije iole zahtjevnija tema, kao prvo. Kao drugo, mjesto joj nije na filozofiji.
obelix is offline  
Old 04.07.2003., 03:01   #13
Quote:
Essenca kaže:
A ti obe trošiš energiju na to da pretresaš svaki spodobu koja se odi pojavi..si ti vratar neki ili slično?

Obazireš se na bespotrebne stvari..
Ma nije baš tako. Ja si umišljam da svojim djelovanjem i upisima proizvodim neke druge reakcije osim spamanja foruma. Ali ne! Ovo je najpogodnije leglo za spamere! Spamajte sve, ali pustite mi filozofiju na miru.

sigurno zvučim kao manijak, nije ni čudo s obzirom na doba noći
obelix is offline  
Old 04.07.2003., 03:18   #14
Re: Re: Re: Re: Kako se braniti od misli koje idu glavom?

Quote:
obelix kaže:
Nemoj se s rogatim bosti. Ovo uopće nije iole zahtjevnija tema, kao prvo. Kao drugo, mjesto joj nije na filozofiji.
Ti si izgleda vrlo senzibilna osoba, kad si primjetio da Agi ima rogove .
illegale is offline  
Old 04.07.2003., 08:32   #15
Quote:
Essenca kaže:

A da glasujemo za podforum P S I H O L O G I J A?
............. . . ...... .. [/B]
Podrzavam i Obelixa i Essencu, jer ovi drugi spameri su iskljucivo zlonamjerni, pa ne shvacaju niti dobronamjernu kritiku.
Ona osoba, koja pati od obsesivnih ili psihotickih simtoma, to isto mora rijesiti kod strucnjaka za te probleme, a ne na forumu filozofije.

Niti na eventualnom forumu za Psihologiju se takvi problemi ne rjesavaju u Webu na daljinsku dijagnozu, nego u RZ-kod strucnjaka iz tih domena.

Zato je neadekvatna podrska ovim osobama i stetna i opasna po daljnji razvoj problema.
Cim prije Pandora i Illegale to shvate, tim bolje po cijeli forum.
Spamera i liberalno-dezorijentiranih osoba imamo cak i previse na forumu.
M.

Zadnje uređivanje Meta12 : 04.07.2003. at 23:18.
Meta12 is offline  
Old 04.07.2003., 09:42   #16
Quote:
Meta12 kaže:
Spamera i liberalno-dezorijentiranih osoba imamo cak i previse na forumu.
Evo na primjer: ja sam najbolji primjer. Toliko sam "liberalno-dezorijentiran" da smatram da bi valjalo ovaj podforum preimenovat u "F., humanističke znanosti i umjetnost", jer ako budemo inzistirali na čistunstvu imat ćemo dva upisa tjedno i to tipa "dijaloga" Agija i Obelixa. To nam zaista ne treba, a ni poseban podfurum "Psihologija" koji bi također imao premalo upisa.
Mislim da se nitko ne treba plašiti "liberalno-dezorijntiranih", već naprotiv autoritarno orijentiranih sudionika koji uopće nisu sposobni ni spremni za uljudan razgovor, pa bi bilo bolje da ih se trajno udalji s foruma.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Old 04.07.2003., 10:02   #17
Quote:
adriatic kaže:
Evo na primjer: ja sam najbolji primjer. Toliko sam "liberalno-dezorijentiran" da smatram da bi valjalo ovaj podforum preimenovat u "F., humanističke znanosti i umjetnost", jer ako budemo inzistirali na čistunstvu imat ćemo dva upisa tjedno i to tipa "dijaloga" Agija i Obelixa. To nam zaista ne treba, a ni poseban podfurum "Psihologija" koji bi također imao premalo upisa.
Mislim da se nitko ne treba plašiti "liberalno-dezorijntiranih", već naprotiv autoritarno orijentiranih sudionika koji uopće nisu sposobni ni spremni za uljudan razgovor, pa bi bilo bolje da ih se trajno udalji s foruma.
Mein Gott, da li ces jednom shvatiti smisao upisa!?
Kako pises, ne!

Naime, cijelu brizantnost problema ti nisi niti shvatio. Ako ce Pandora i Illegale igrati uloge psihoterapeuta na filozofiji, sto moze da postane vrlo opasno po osobe koje postiraju svoje psihicke probleme na ovom forumu, onda se i ti i ova klijentela i terapeuti ogrijesujete o zakone.

Ovo nije forum za bilo koju vrstu terapije, jer je to nedopustivo.
Ljudi sa psiholoskim i psihijatrijskim problemima moraju ici psihologu ili psihijatru, a ne traziti pomoc po nesuvislim forumima. To moras shvatiti, ako nije puno trazeno. Ali sudeci po tvojim upisima i to je za tebe previsoko.
M.

Zadnje uređivanje Meta12 : 04.07.2003. at 15:12.
Meta12 is offline  
Old 04.07.2003., 10:39   #18
Wink Kako se odbraniti od samozvanih pomagača

Quote:
Meta12 kaže:

1. Ljudi sa psiholoskim i psihickim problemima moraju ici psihologu ili psihijatru, a ne traziti pomoc po nesuvislim forumima.

2. Ako se zelis rijesiti svojih fiktivnih ideja onda potrazi adekvatnu terapiju, jer to su psiholoski problemi, pa ako ih ne rijesis na vrijeme, mogli bi postati i psihijatrijski.
Pomnjivo sam opet pročitao TS i tvoje mudrolije i moram reći da nemaš pravo, kao i obično.

a) Ninočka je posve normalna, zdrava osoba (koliko se to može razabrati iz njenog teksta) i tvoje insinuacije i zastrašivanja su, najblaže rečeno, neprimjerene.

b) potrebna ti je lekcija o osnovnim pojmovima (ili hrvatskom jeziku?)

1. "Psihološki" problemi su problemi psihologa.
Psihologijski problemi bi bili problemi psihologije.
Psihički problemi su duševni problemi i ponekad je potrebno obratiti se psihologu ili čak psihijatru, iako ne znam ni za jedan slučaj da je psihijatar nekog iscjelio. Znam za puno slučajeva gdje su ljude upropastili.

2. Dijagnoza ti je genijalna
Bio bi puno bolji inkvizitor nego liječnik.
Medice cura te ipsum!
__________________
All you have is what you are
and what you give.

Zadnje uređivanje adriatic : 04.07.2003. at 12:25.
adriatic is offline  
Old 04.07.2003., 10:46   #19
esenca: A da glasujemo za podforum P S I H O L O G I J A?

delija:
Treba da glasamo za podforum
PSIHOLOGIJA I PARAPSIHOLOGIJA -
jer "prav za prav" ovaj topic (Kako se braniti od misli koje idu glavom) u stvari pada pod Parapsihologiju.
delija is offline  
Old 04.07.2003., 10:58   #20
Re: Kako se odbraniti od samozvanih pomagača

Quote:
adriatic kaže:
Pomnjivo sam opet pročitao TS i tvoje mudrolije i moram reći da nemaš šravo, kao i obično.

a) Ninočka je posve normalna, zdrava osoba (koliko se to može razabrati iz njenog teksta) i tvoje insinuacije i zastrašivanja su, najblaže rečeno, neprimjerene.

b) potrebna ti je lekcija o osnovnim pojmovima (ili hrvatskom jeziku?)

1. "Psihološki" problemi su problemi psihologa.
Psihologijski problemi bi bili problemi psihologije.
Psihički problemi su duševni problemi i ponekad je potrebno obratiti se psihologu ili čak psihijatru, iako ne znam ni za jedan sluča da je psihijatar nekog iscjelio. Znam za puno slučajeva gdje su ljude upropastili.

2. Dijagnoza ti je genijalna
Bio bi puno bolji inkvizitor nego liječnik.
Medice cura te ipsum!
a,a) Da li je ona normalna ili ne, trebaju odluciti strucnjaci, a ne ti !
I u realnom zivotu, a ne na forumu.
b,b) Meni nije potrebna nikakva lekcija, Trollu, jer ja znam sto pisem, ali ti ne.
Ovo ja nemogu ovako ostaviti, jer je neispravna i neopravdana kritika.
1,1) Ako sam ja pisao o "psiholoskim problemim", onda to treba u tome kontekstu tako i uzeti. Ja nisam pisao o psihijatrijskim problemima.

Dakle o problemima za psihologa i psihologiju. Jer ovi problemi pocinju uvijek tako fikcijom, koja nije potpuno etablirana u misljenju. Kada to ona postane, onda prelazi u psihijatrijsku domenu i vrlo je opasna po zdravlje, jer je fiksna ideja. Dakle, radi se o psiholoskom problemu, kako sam to i napisao.

2,2) Tvoji pausalni sudovi govore o tebi, jer si neodgovorna osoba, ali iz neznanja, pa ti se polovica oprasta!
A da si ti inkvizitor a ne ja, pokazao si mi dosta puta editirajuci i brisuci moje adekvatne postove.
M.

Zadnje uređivanje Meta12 : 04.07.2003. at 12:36.
Meta12 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.