Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2013., 16:13   #3141
Quote:
Plavi-9 kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem sa Vama jer tek nakon prve ruke bojanja može se vidjeti nedostasci gletanja.
Vidiš ih pod reflektorom prije bojanja.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 17:28   #3142
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Vidiš ih pod reflektorom prije bojanja.
kod svakog koraka treba koristit reflektor, to dobro znaš, ali ako baš oćeš dobar rezultat prikitaš posli prve ruke... iako zadnje vrime nismo ništa kitavali, pored mog brata koji vodi piture imamo zaposlenog jednog pitura koji je radija isključivo aute, on je pacijent za pripremu pa dosta dobro pripremi prije prve ruke, a pošto špricamo, onda je dosta deblji sloj pa i sama boja pokriva dosta defekata jer se ponaša ko naliveni lak
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 18:59   #3143
bilo kako bilo,pitura sigurno ne mozes kriviti za pukotine,ako su se pojavile tek nakon farbanja. tu je greska knaufera,a mogle su se pojaviti iz vise razloga, tipa prevelikog razmaka profila, premalo pricvrsnih tocaka, lose izvedenog bandaziranja, neadekvatnog materijala za ispunu...

A ako se pod svijetlom vide spojevi i neravnine,to je svakako greska pitura,i to je trebao sanirati. Osim ako zid/strop nije izveden ravno,tj prisloni "stazu" na njega i vidi dali je valovit. tu ti pitur pomoci ne moze
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 19:03   #3144
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
kod svakog koraka treba koristit reflektor, to dobro znaš, ali ako baš oćeš dobar rezultat prikitaš posli prve ruke... iako zadnje vrime nismo ništa kitavali, pored mog brata koji vodi piture imamo zaposlenog jednog pitura koji je radija isključivo aute, on je pacijent za pripremu pa dosta dobro pripremi prije prve ruke, a pošto špricamo, onda je dosta deblji sloj pa i sama boja pokriva dosta defekata jer se ponaša ko naliveni lak
Vezano za cijene rada,kako ima jeftinih fušera koji su jeftini zato šta preskaču faze i nakraju to izgleda nikako,isto tako ima "vrhunskih" majstora ili firmi koje nadodaju tri faze rada više.Onda im je cijena visoka zbog "kvalitete" u biti je cijena tako visoka zbog nesposobnosti i neznanja.

Koliko se ja razumijem u posao,mogučnosti nanošenja boje sa špricom su višestruko manje nego sa valjkom ili nedaj bože sa četkom.
Odnosno 2 najdeblje ruke boje nanesene špricom su kao da jednom obojaš s valjkom,pitaj Auto-lakirera.
Još nešto zanny,šprica ti ne skriva več upravo suprotno "pokazuje" nedostatke! Da ne govorim o nemogučnosti popravaka iste,zbog strukture nanosa i debljine....isto tako pitaj svog Auto-lakirera ako meni nevjeruješ.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 19:14   #3145
Quote:
robertinoo kaže: Pogledaj post
bilo kako bilo,pitura sigurno ne mozes kriviti za pukotine,ako su se pojavile tek nakon farbanja. tu je greska knaufera,a mogle su se pojaviti iz vise razloga, tipa prevelikog razmaka profila, premalo pricvrsnih tocaka, lose izvedenog bandaziranja, neadekvatnog materijala za ispunu...

A ako se pod svijetlom vide spojevi i neravnine,to je svakako greska pitura,i to je trebao sanirati. Osim ako zid/strop nije izveden ravno,tj prisloni "stazu" na njega i vidi dali je valovit. tu ti pitur pomoci ne moze
Moja diagnoza je sljedeča:

Vjerojatno je vlage bilo dosta buduči da se u prostoru nije živilo dugo,pa samim time ni prozračivalo.Znamo kako reagira knauf u kombinaciji sa vlagom,po opisu mi se čini da se upravo to dogodilo.Tako da se ne krivi odma majstora koji je to radija prije 15 godina,možda vrhunski profesionalno.
Imam iskustva sa takvim stvarima,neda mi se postavljati slike kao dokaz ali imao sam par susreta s takvim stanjima pogotovo u vikendicama u blizini mora,sve je odrađeno profesionalno ali...


Tako da ove šeme sa brušenjem žirafom i ponovnim gletanjem nepiju vodu,to nebi ništa riješilo,osim šta bi gospođa bespotrebno dobila po đepu!

Zadnje uređivanje Soboslikar R : 18.09.2013. at 19:20.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 20:17   #3146
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Vezano za cijene rada,kako ima jeftinih fušera koji su jeftini zato šta preskaču faze i nakraju to izgleda nikako,isto tako ima "vrhunskih" majstora ili firmi koje nadodaju tri faze rada više.Onda im je cijena visoka zbog "kvalitete" u biti je cijena tako visoka zbog nesposobnosti i neznanja.

Koliko se ja razumijem u posao,mogučnosti nanošenja boje sa špricom su višestruko manje nego sa valjkom ili nedaj bože sa četkom.
Odnosno 2 najdeblje ruke boje nanesene špricom su kao da jednom obojaš s valjkom,pitaj Auto-lakirera.
Još nešto zanny,šprica ti ne skriva več upravo suprotno "pokazuje" nedostatke! Da ne govorim o nemogučnosti popravaka iste,zbog strukture nanosa i debljine....isto tako pitaj svog Auto-lakirera ako meni nevjeruješ.
pa nije to kompresor nego klipna pumpa, i špricamo da struktura ostane ujednaćena, četku ne koristimo NIKAD jer ostavlja ravne pruge, ali to je sve stvar šta se hoće postić i koji su kruteriji kvalitete
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 20:52   #3147
Pozdrav, ne znam gdje da postavim pitanje pa mi se ovdje cini najbolje.

Skupljam ponude za neki materijal pa me zanima dal ima razlike u kvaliteti izmedju knauffa, rigipsa i siniata? To su u principu tri proizvodjaca koji se vrte.

Hvala unaprijed

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
one.org is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 21:01   #3148
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
kod svakog koraka treba koristit reflektor, to dobro znaš, ali ako baš oćeš dobar rezultat prikitaš posli prve ruke...
Naravno kako popravljaš nakon prve ruke, ali bit kod dobre pripreme je upravo da s reflektorom obradiš maksimum koji možeš kako ne bi na popravcima popušio kompletnu ruku boje na cijeloj podlozi.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 21:19   #3149
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
pored mog brata koji vodi piture imamo zaposlenog jednog pitura koji je radija isključivo aute, on je pacijent za pripremu
Nisam siguran koliko autolakireri mogu biti dobri u pripremi zidova. Čisto jer se ovdje radi o dvije potpuno različite stvari i različitim materijalima.

Jedno je brusiti auto kit a drugo materijale koji ako se pravilno ne zamiješaju kod brušenja se jednostavno rasipaju.

Podosta puta sam primjetio kako pojedini majstori ne znaju izabrati niti brusni papir a kamoli da zidne ili stropne površine bruse kako bi trebalo.

Nikada nisam imao situaciju da nakon knaufera nisam trebao popravljati. Jer znam kako bih na kraju ja bio kriv.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 23:12   #3150
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Nisam siguran koliko autolakireri mogu biti dobri u pripremi zidova. Čisto jer se ovdje radi o dvije potpuno različite stvari i različitim materijalima.

Jedno je brusiti auto kit a drugo materijale koji ako se pravilno ne zamiješaju kod brušenja se jednostavno rasipaju.

Podosta puta sam primjetio kako pojedini majstori ne znaju izabrati niti brusni papir a kamoli da zidne ili stropne površine bruse kako bi trebalo.

Nikada nisam imao situaciju da nakon knaufera nisam trebao popravljati. Jer znam kako bih na kraju ja bio kriv.
pa recimo ovaj je dobar zato šta pazi na detalje, jer oni nemaju prekitavanje između dvi ruke
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 20:34   #3151
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
pa recimo ovaj je dobar zato šta pazi na detalje, jer oni nemaju prekitavanje između dvi ruke
Po logici bi trebali biti pedantniji nego pituri
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 09:15   #3152
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Po logici bi trebali biti pedantniji nego pituri
I jedni i drugi imaju zeznute poslove na svoj način.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 09:20   #3153
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
pa nije to kompresor nego klipna pumpa, i špricamo da struktura ostane ujednaćena, četku ne koristimo NIKAD jer ostavlja ravne pruge, ali to je sve stvar šta se hoće postić i koji su kruteriji kvalitete
Dobro ti je rekao. Vidio sam masu puta špricane zove na kojima se vide risovi od brušenja.

Šprica vrijedi po halama i takvim prostorima, u manjim stvarima poput privatnih interijera, bez maksimalne pripreme, to je banana.

Jedino gdje se može pokazati je knauf. A i tu spojeve moraš obraditi kako treba inače Planica.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 11:56   #3154
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Dobro ti je rekao. Vidio sam masu puta špricane zove na kojima se vide risovi od brušenja.

Šprica vrijedi po halama i takvim prostorima, u manjim stvarima poput privatnih interijera, bez maksimalne pripreme, to je banana.

Jedino gdje se može pokazati je knauf. A i tu spojeve moraš obraditi kako treba inače Planica.
pa u bit i je u pripremi, mi smo zadovoljni špricom, o ivako dosta vrimena gubimo na pripremu i detalje i te neravnine već riješimo prije pituravanja, tako da kad je sve maskirano najbrže i najujednačenije špricom
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 18:53   #3155
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
pa u bit i je u pripremi, mi smo zadovoljni špricom, o ivako dosta vrimena gubimo na pripremu i detalje i te neravnine već riješimo prije pituravanja, tako da kad je sve maskirano najbrže i najujednačenije špricom
Vidi nije da se želim raspravljati ali radim od Huma na Sutli do Cavtata.
Upoznao sam tko zna koliko "pitura" nikad niti jedan mi nije rekao da boja sa špricom kuču ili stan. Garaže,hale...to da.

NE možeš popravke raditi sa ničim drugim nego sa špricom ako si špricao,nemožeš popravljat s valjkom jer če se poznavat.

Iskreno mislim da ti nisi još nijednu kuču ili stan bojao sa špricom ,več na ovaj način želiš doznati dali se može a neugodno ti je pitati,isto tako ti osobno nisi nikad špricao jer da jesi znao bi osnovno tima debljina nanosa,struktura koju šprica ostavlja...ja to znam jer osim šta sam radio sa baš tom špricom koju imaš,išao sam 3 godine sa Auto-lakirerima u isti razred i mislim da imam dovoljno iskustva da vidim dali netko nešto zna ili nagađa.

Nemoj se ljutiti,.samo kažem šta mislim.
Soboslikar R is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 20:33   #3156
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Vidi nije da se želim raspravljati ali radim od Huma na Sutli do Cavtata.
Upoznao sam tko zna koliko "pitura" nikad niti jedan mi nije rekao da boja sa špricom kuču ili stan. Garaže,hale...to da.

NE možeš popravke raditi sa ničim drugim nego sa špricom ako si špricao,nemožeš popravljat s valjkom jer če se poznavat.

Iskreno mislim da ti nisi još nijednu kuču ili stan bojao sa špricom ,več na ovaj način želiš doznati dali se može a neugodno ti je pitati,isto tako ti osobno nisi nikad špricao jer da jesi znao bi osnovno tima debljina nanosa,struktura koju šprica ostavlja...ja to znam jer osim šta sam radio sa baš tom špricom koju imaš,išao sam 3 godine sa Auto-lakirerima u isti razred i mislim da imam dovoljno iskustva da vidim dali netko nešto zna ili nagađa.

Nemoj se ljutiti,.samo kažem šta mislim.
ovo sa špricom mi više liči na znanstvenu fantastiku ja sam u toj struci i vrtim se oko nje i kako kažeš nikada nisam čuo ali ni vidio da se radi sa špricom malerija. možda griješim ali nemam ni malo godina pa valjda nešto znam
Plavi-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2013., 23:50   #3157
Quote:
Soboslikar R kaže: Pogledaj post
Vidi nije da se želim raspravljati ali radim od Huma na Sutli do Cavtata.
Upoznao sam tko zna koliko "pitura" nikad niti jedan mi nije rekao da boja sa špricom kuču ili stan. Garaže,hale...to da.

NE možeš popravke raditi sa ničim drugim nego sa špricom ako si špricao,nemožeš popravljat s valjkom jer če se poznavat.

Iskreno mislim da ti nisi još nijednu kuču ili stan bojao sa špricom ,več na ovaj način želiš doznati dali se može a neugodno ti je pitati,isto tako ti osobno nisi nikad špricao jer da jesi znao bi osnovno tima debljina nanosa,struktura koju šprica ostavlja...ja to znam jer osim šta sam radio sa baš tom špricom koju imaš,išao sam 3 godine sa Auto-lakirerima u isti razred i mislim da imam dovoljno iskustva da vidim dali netko nešto zna ili nagađa.

Nemoj se ljutiti,.samo kažem šta mislim.
popravljanje zida ?

pa ni dok smo valjali uvik bi ponovo valjali cili zid a ne popravljali.

šta se šprice tiće od kada smo je kupili nismo ništa valjali, a napravili smo od tada recimo 10 objekata, koristimo isključivo kemopol premium vodoperivi, XL diznu, srednji filter i procjeđenu boju

u ostalom http://www.youtube.com/watch?v=0B5dPaPjVrY
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 17:37   #3158
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
popravljanje zida ? koristimo isključivo kemopol premium vodoperivi, XL diznu, srednji filter i procjeđenu boju

u ostalom http://www.youtube.com/watch?v=0B5dPaPjVrY
Ja bih ti na tvoj video prijateljski rekao kako ti majstor nema potrebnu zaštitu. Perive boje sadrže više aditiva od klasičnih.

Pogledaj njih, nema veze što se radi s drugačijim bojama (pretpostavljam), maska, odijelo. Zaštita potpuna.

http://www.youtube.com/watch?v=a8lxc...tLMlwSTTsap2uA
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 21:32   #3159
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Ja bih ti na tvoj video prijateljski rekao kako ti majstor nema potrebnu zaštitu. Perive boje sadrže više aditiva od klasičnih.

Pogledaj njih, nema veze što se radi s drugačijim bojama (pretpostavljam), maska, odijelo. Zaštita potpuna.

http://www.youtube.com/watch?v=a8lxc...tLMlwSTTsap2uA
jednostavno ljudi neće da nose zaštitu i bog, ni kacige, jedva ih natiram da nose maske kad pituraju, u ostalom u onome odjelu je ko u paklu, ja ga nosim kad stavljam vunu skupa sa gas maskom.
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 21:35   #3160
Quote:
maler & CO. kaže: Pogledaj post
Ja bih ti na tvoj video prijateljski rekao kako ti majstor nema potrebnu zaštitu. Perive boje sadrže više aditiva od klasičnih.

Pogledaj njih, nema veze što se radi s drugačijim bojama (pretpostavljam), maska, odijelo. Zaštita potpuna.

http://www.youtube.com/watch?v=a8lxc...tLMlwSTTsap2uA
meni se pari da i oni pituraju stanove, ne garaže i skladišta
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.