Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2010., 22:47   #901
Pozdrav svima,
molio bih za savjet, novoizgrađeno potkrovlje, grede su 20 cm između će biti 20cm vune ispod 5 cm vune, parna brana i knauf, e sad, pregradni zidovi će bit od betonskih blokova 7cm (radi akumulacije topline)
zanima me kako izvesti spoj tih zidova sa knaufom, dali prvo postavit knauf a onda zidove do njega, te nekako zabrtvit, ili počet prvo sa zidovima sazidat ih par centi više pa onda sa knaufom do njih, hvala na odgovoru
Kanjac Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 11:56   #902
Quote:
Kanjac Veliki kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
molio bih za savjet, novoizgrađeno potkrovlje, grede su 20 cm između će biti 20cm vune ispod 5 cm vune, parna brana i knauf, e sad, pregradni zidovi će bit od betonskih blokova 7cm (radi akumulacije topline)
zanima me kako izvesti spoj tih zidova sa knaufom, dali prvo postavit knauf a onda zidove do njega, te nekako zabrtvit, ili počet prvo sa zidovima sazidat ih par centi više pa onda sa knaufom do njih, hvala na odgovoru
Prvo složiti pregrade, pa onda strop!
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 11:56   #903
Quote:
Kanjac Veliki kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
molio bih za savjet, novoizgrađeno potkrovlje, grede su 20 cm između će biti 20cm vune ispod 5 cm vune, parna brana i knauf, e sad, pregradni zidovi će bit od betonskih blokova 7cm (radi akumulacije topline)
zanima me kako izvesti spoj tih zidova sa knaufom, dali prvo postavit knauf a onda zidove do njega, te nekako zabrtvit, ili počet prvo sa zidovima sazidat ih par centi više pa onda sa knaufom do njih, hvala na odgovoru
Za početak - stavljati 25 cm vune je nepotrebno i doći će do kontraefekta - svi stručnjaci se slažu da za naše podneblje od - 15 do 20 cm vune sasvim dovoljno. Preporučam staviti vunu 12 cm između rogova pa dobiješ i zračni prostor ( potreban za ventiliranje izolacijskog sloja a i sam po sebi izolator).
Ne vidim potrebe za izradu betonskih zidova u potkrovlju (akumulacija topline - glupost???). Napravi strop po cijelom prostoru, pregradne knauf stijene obostrano obložene sa duplim pločama i to je to. Najjeftinije, najčišće, izolacijski najbolje.
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 18:38   #904
Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
Za početak - stavljati 25 cm vune je nepotrebno i doći će do kontraefekta - svi stručnjaci se slažu da za naše podneblje od - 15 do 20 cm vune sasvim dovoljno. Preporučam staviti vunu 12 cm između rogova pa dobiješ i zračni prostor ( potreban za ventiliranje izolacijskog sloja a i sam po sebi izolator).
Ne vidim potrebe za izradu betonskih zidova u potkrovlju (akumulacija topline - glupost???). Napravi strop po cijelom prostoru, pregradne knauf stijene obostrano obložene sa duplim pločama i to je to. Najjeftinije, najčišće, izolacijski najbolje.
Možda bolje 15cm između rogova...5cm zračnog prostora je i više nego dobro...
i onda preko rogova 5cm.(mada ja stavim još 5 između same konstrukcije i u konstrukciju)a ok je i ovak.
a z
kaj se zidova tiče točno tak,bolje knauf zidovi....obostrano dvoslojna ploča i to jj to...najčišče,najzdravije, nabrže i najbolji izolator kak god da okreneš.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 07:40   #905
Da se malo uključimo...
Postavimo konstrukciju za knauf, pa postavimo parnu branu (pričam za strop), i na kraju složimo rigips!
Sad želimo ugradbena svjetla na plafonu i želimo nekih 20-30komada, ali šta se dešava, mi bušimo i parnu branu!
zove se nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:01   #906
Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
Za početak - stavljati 25 cm vune je nepotrebno i doći će do kontraefekta - svi stručnjaci se slažu da za naše podneblje od - 15 do 20 cm vune sasvim dovoljno. Preporučam staviti vunu 12 cm između rogova pa dobiješ i zračni prostor ( potreban za ventiliranje izolacijskog sloja a i sam po sebi izolator).
Ne vidim potrebe za izradu betonskih zidova u potkrovlju (akumulacija topline - glupost???). Napravi strop po cijelom prostoru, pregradne knauf stijene obostrano obložene sa duplim pločama i to je to. Najjeftinije, najčišće, izolacijski najbolje.
Ma koji kontra efekt.. pasivne kuće su pune kontraefekta sa 30-40 cm izolacije, ma koga ja pitam za savjet.
Provjeri malo koji ti je koeficijent prolaska topline kad je vanjska temperatura 60 (ugrijani crijep) a untarnja 20..-NAŠE PODNEBLJE, pa ćeš vidjeti da bi trebalo pola metra vune za zaustaviti isijavanje... izolacije nikad previše.

Zračni prostor o kojem pričaš je nepotreban sve dok je iznad vune visokoparopropusna folija a iznad nje ventilacioni prostor izveden od
kontraletvi,uz otvore za ulaz zraka na strehi , crijepovi odzračnici i sljeme u suho.
Sve ostalo su baljezgarije i tapkanje u mraku.
A ti bi zračni prostor iskoristio za izolator, ma nemoj, zrak je izolator samo ukoliko je potpuno nepomičan, tj zarobljen, čak i kad nebi mogao izaći kroz paropropusnu foliju iznad (a može) zrak u zatvorenim prostorima počinje cirkulirati (topli gore hladni dolje) te mu se tako gube izolacijska svojstva, zbog toga se i stavlja argon ili kripton u izo stakla.
Akumulacija topline -glupost što se sve ovdje neće napisat..
Što misliš zašto se izolacija u svakom mogućem slučaju nastoji staviti izvana..
Zbog prekidanja termičkih mostova i ISKORIŠTAVANJA MASIVNOSTI VANJSKIH ZIDOVA ZA AKUMULACIJU TOPLINE.
Što bi u prijevodu značilo ujutro odeš od kuće i isključiš grijanje,vraćaš se večer a kuća još topla. Isto tako akumulacija je bitna kod povremenog prozračavanja, promjeni se zrak ali su zidovi i dalje topli.
Stoga iskorištavanje pregradni zidova (kojih itekako ima), za akumulaciju topline, je inteligentno rješenje, a ne glupost kako veliki gipsasti "stručnjaci" navode.
Knauf zidovi su dobri ukoliko se trebaš pregradit od susjeda, ali akumulacija topline im je nikakva, i što će mi molim te toplinska izolacija između dvije sobe.
I nisu betonski zidovi nego od betonskih blokova, ako znaš što je to.
Kanjac Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 09:53   #907
Quote:
Kanjac Veliki kaže: Pogledaj post
Ma koji kontra efekt.. pasivne kuće su pune kontraefekta sa 30-40 cm izolacije, ma koga ja pitam za savjet.
Provjeri malo koji ti je koeficijent prolaska topline kad je vanjska temperatura 60 (ugrijani crijep) a untarnja 20..-NAŠE PODNEBLJE, pa ćeš vidjeti da bi trebalo pola metra vune za zaustaviti isijavanje... izolacije nikad previše.

Zračni prostor o kojem pričaš je nepotreban sve dok je iznad vune visokoparopropusna folija a iznad nje ventilacioni prostor izveden od
kontraletvi,uz otvore za ulaz zraka na strehi , crijepovi odzračnici i sljeme u suho.
Sve ostalo su baljezgarije i tapkanje u mraku.
A ti bi zračni prostor iskoristio za izolator, ma nemoj, zrak je izolator samo ukoliko je potpuno nepomičan, tj zarobljen, čak i kad nebi mogao izaći kroz paropropusnu foliju iznad (a može) zrak u zatvorenim prostorima počinje cirkulirati (topli gore hladni dolje) te mu se tako gube izolacijska svojstva, zbog toga se i stavlja argon ili kripton u izo stakla.
Akumulacija topline -glupost što se sve ovdje neće napisat..
Što misliš zašto se izolacija u svakom mogućem slučaju nastoji staviti izvana..
Zbog prekidanja termičkih mostova i ISKORIŠTAVANJA MASIVNOSTI VANJSKIH ZIDOVA ZA AKUMULACIJU TOPLINE.
Što bi u prijevodu značilo ujutro odeš od kuće i isključiš grijanje,vraćaš se večer a kuća još topla. Isto tako akumulacija je bitna kod povremenog prozračavanja, promjeni se zrak ali su zidovi i dalje topli.
Stoga iskorištavanje pregradni zidova (kojih itekako ima), za akumulaciju topline, je inteligentno rješenje, a ne glupost kako veliki gipsasti "stručnjaci" navode.
Knauf zidovi su dobri ukoliko se trebaš pregradit od susjeda, ali akumulacija topline im je nikakva, i što će mi molim te toplinska izolacija između dvije sobe.
I nisu betonski zidovi nego od betonskih blokova, ako znaš što je to.
ti si bedak, stavi si onda pol metra vune i uživaj.
a da je beton u bilo kakvom obliku bolji u bilo kakvoj izolacijskoj funkciji od gipsa, ili siporeksa ili cigle, nema šanse.
akumuliraj si ti toplinu kolko hočeš, ali dali misliš kad si provjetras prostorije pa kasnije zatvoriš prozore da će ti zidovi biti radijatori - bez obzira od čega su??
vuna, stiropol ili bilo koji izolator koji se upotrebljava se također hladi i grije, ne stavlja se u tako debelom sloju jer se pretpostavlja da tijekom ljeta kad je vani velika temp. taj se sloj kroz dan grije a kroz noć ventilira - hladi, izventilirat sloj vune od pola metra je nemoguće, ja sam u toj posranoj vuni već 10 godina i znam puno više o njoj od nekog sraleka, kaj je malo surfal pa se dela pametan. Al ti stavi samo pa ak ti slučajno malo vlage dođe unutra onda ti bu i smrdelo, pa uživaj u svom novom potkrovlju kenjac.
A zrak izolator - da - dokaz zid od cigle naspram betonski zid - pa surfaj još malo i potraži si svoje koeficijednte.
Općenito već sa 15 cm vune zima nema problema, a ljeti ionak pustiš malo klimu pol ćuke, rashladfiš i bok
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 10:04   #908
Quote:
zove se nebo kaže: Pogledaj post
Da se malo uključimo...
Postavimo konstrukciju za knauf, pa postavimo parnu branu (pričam za strop), i na kraju složimo rigips!
Sad želimo ugradbena svjetla na plafonu i želimo nekih 20-30komada, ali šta se dešava, mi bušimo i parnu branu!
normalno da je bušite - ak ju ne želite dirati, napravite neke dodatne oblike od knaufa - grede,kutije, ili slično spustite dodatnih nekoliko cm i u te oblike piknite rasvjetu. Problem kod toga je više taj što će vam se žarulje u okruženju vune grijati ( ako su postavljene bez transformatora )i gorjeti jer nemaju dovoljno prostora, nego oštećenja parne brane. ako ste parnu branu postavili labavije onda je imate prostora utisnuti gore, a na mjestima gdje kablovi izlaze kroz foliju omotati samoljepljivom trakom.
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 20:05   #909
pozdrav svima

molim vas informaciju kako se postavlja papirnata bandažna traka za knauf
tj ima li nekih majstorskih fora kod postave
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 12:08   #910
Quote:
karolinaxf kaže: Pogledaj post
pozdrav svima

molim vas informaciju kako se postavlja papirnata bandažna traka za knauf
tj ima li nekih majstorskih fora kod postave
spojevi ploča-u spoj pliče se utiskuje glet masa križno onda se stavi traka i utisne se u glet.nakon 40min (ak je normalana temp u prostoriji) traka se pregletava u 3 ruke u razmaku sušenja
spojevi ploča u kutu strop-zid- u spoj se utisne glet masa,na strop i zid se nanese glet masa (najbolje žlicom) pa se postavi papirnata traka i utisne se u glet(opet žlicom)
nakon 40min se nanese glet(najbolje širokom špahtlom) na strop,kad se posuši špahtlom se skine onaj višak glet mase sa zida pa se glet nanese na zid,i tako 3 puta zid,strop,zid,strop...a razmakom sušenja...
na kraju se iztravnaju neravnine brusnom mrežicom
to je to
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 18:59   #911
zahvaljujem
karolinaxf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 22:59   #912
Quote:
gipsman kaže: Pogledaj post
ti si bedak, stavi si onda pol metra vune i uživaj.
a da je beton u bilo kakvom obliku bolji u bilo kakvoj izolacijskoj funkciji od gipsa, ili siporeksa ili cigle, nema šanse.
akumuliraj si ti toplinu kolko hočeš, ali dali misliš kad si provjetras prostorije pa kasnije zatvoriš prozore da će ti zidovi biti radijatori - bez obzira od čega su??
vuna, stiropol ili bilo koji izolator koji se upotrebljava se također hladi i grije, ne stavlja se u tako debelom sloju jer se pretpostavlja da tijekom ljeta kad je vani velika temp. taj se sloj kroz dan grije a kroz noć ventilira - hladi, izventilirat sloj vune od pola metra je nemoguće, ja sam u toj posranoj vuni već 10 godina i znam puno više o njoj od nekog sraleka, kaj je malo surfal pa se dela pametan. Al ti stavi samo pa ak ti slučajno malo vlage dođe unutra onda ti bu i smrdelo, pa uživaj u svom novom potkrovlju kenjac.
A zrak izolator - da - dokaz zid od cigle naspram betonski zid - pa surfaj još malo i potraži si svoje koeficijednte.
Općenito već sa 15 cm vune zima nema problema, a ljeti ionak pustiš malo klimu pol ćuke, rashladfiš i bok
bok-te koji tukac, ovo uopće nema smisla komentirat, veću gomilu gluposti na jednom mjestu još nisam vidio

Čuj, imam investitora u slavoniji kompletna gradnja pasivne kuće sistem ključ u ruke jesi zainteresiran
Vidim da barataš terminima i upućen si u moderne sisteme gradnje, vjerovatno si i građevinski fax završio negdje u europi, jer takve izjave se kod nas još nisu čule.

Pametnjače jedan vidim da neznaš čak ni što su betonski blokovi, budem ti rekao- to ti je isto cigla samo nije rađena od pečene zemlje nego od betona, jupi naučili smo nešto... i točno je da ima malo manju izolacijsku vrjednost od glinene cigle ali kad staviš izolaciju (koja je obavezna) ta razlika postaje nebitna, a cijena je duplo jeftinija.

Ponovit ću, kod pregradnih zidova toplinska izolacije NE TREBA.
stoga ti je nebitna vuna u šupljem zidu od knaufa.
ona se tamo stavlja radi zvučne izolacije jer bi inače bila nikakva.
Ostale gluposti koje si iznio i ne treba komentirat jer onima malo upućenijima govore same za sebe.
Uostalom beskorisno je budali nešto ponavljat koja u 10 godina nije mogla neke stvari shvatit.
Kanjac Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 10:39   #913
Quote:
Kanjac Veliki kaže: Pogledaj post
bok-te koji tukac, ovo uopće nema smisla komentirat, veću gomilu gluposti na jednom mjestu još nisam vidio

Čuj, imam investitora u slavoniji kompletna gradnja pasivne kuće sistem ključ u ruke jesi zainteresiran
Vidim da barataš terminima i upućen si u moderne sisteme gradnje, vjerovatno si i građevinski fax završio negdje u europi, jer takve izjave se kod nas još nisu čule.

Pametnjače jedan vidim da neznaš čak ni što su betonski blokovi, budem ti rekao- to ti je isto cigla samo nije rađena od pečene zemlje nego od betona, jupi naučili smo nešto... i točno je da ima malo manju izolacijsku vrjednost od glinene cigle ali kad staviš izolaciju (koja je obavezna) ta razlika postaje nebitna, a cijena je duplo jeftinija.

Ponovit ću, kod pregradnih zidova toplinska izolacije NE TREBA.
stoga ti je nebitna vuna u šupljem zidu od knaufa.
ona se tamo stavlja radi zvučne izolacije jer bi inače bila nikakva.
Ostale gluposti koje si iznio i ne treba komentirat jer onima malo upućenijima govore same za sebe.
Uostalom beskorisno je budali nešto ponavljat koja u 10 godina nije mogla neke stvari shvatit.
OK. Koji je vremenski period u kojem dođe do isplativosti investicije u gradnju pasivne kuće naspram tradicionalne gradnje. Današnja najčešća vrsta gradnje - opeka + demit fasada + PVC stolarija, knauf stropovi sa izolacijom već stvara energetsku uštedu u odnosu na gradnju prije 15 godina barem duplo ako ne i više. Nekakva prosječna hrvatska kuća od 120 - 150 m2 ima tijekom zime trošak grijanja od 700 - 1000 kn. Pretpostavimo da se kuća grije 5 mj. godišnje, dolazimo do cifre od oko 4000 kn ili 600 Eura. Nekakva prosjećna cijena gradnje od oko 650 eura za m2-kuća od 150 m2 košta oko 100 tis. eura. Pasivna kuća oko 1100 eura za m2 - 165 tis. eura -65 tis eura - 150 godina grijanja.
bok
gipsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 10:51   #914
brusna mrežica vs.brusni papir

pitanje za knauf majstore; dal je obavezno zagletane spojeve ploča brusiti sa brusnom mrežicom ili može i brusni papir tj. koja je uopće razlika u konačnici? Jel ima veze količina prašine tj. brusni papir se "zapuni" pa zeza?
__________________
Živjet ću sve do svoje smrti
marijoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 11:54   #915
Quote:
marijoj kaže: Pogledaj post
pitanje za knauf majstore; dal je obavezno zagletane spojeve ploča brusiti sa brusnom mrežicom ili može i brusni papir tj. koja je uopće razlika u konačnici? Jel ima veze količina prašine tj. brusni papir se "zapuni" pa zeza?
Razlika je skoro neprimjetna,znači bitno je dobro zbrusiti da se ne vide prelazi
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 13:41   #916
a mrežica je izdržljivija i ne zapunjava se...a vrijedi ono pravilo
KAK SE POGLETA TAK BU SE I BRUSILO!!!
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 20:59   #917
Postavljanje knaufa u drvenoj kući

Pozdrav!

Imam nekoliko pitanja u svezi glede postavljanja knaufa u drvenoj kući,pa bih vas molio za nekoliko dobronamjernih savjeta. Naime,kuća je postarija,te bih je iznutra kompletno obukao u knauf(da ne bi bila nepoznanica, strop je na drvenim gredama i na njima daske,a zidovi su ajmo reći "ožbukani" kako se je to prije radilo,ako se to uopće može nazvat žbukanje,a da su ravni baš i nisu.Jednom riječju,kvaliteta žbuke:nula bodova.) Koliko sam se uspio poloviti po forumima,ljudi na tu temu svašta pišu. Za izolaciju bih uzeo vunu debljine 5 cm. E,dolazimo do toga kakve nosače staviti? Neki kažu,radi po PSu, a neki kažu da se to isto može izvesti letvama. Pa sad ti znaj. Ne znam kako bih učvrstio limene nosače kad je zid em u banani,em prvi sloj žbuka,a ispod toga drvo.Kad bih stavljao letve, čavel v glavu i to je to! Molim vas da mi pomognete nekim svojim savjetima kako riješiti problem oko nosača. I što je financijski isplativije! Unaprijed hvala!
Gjuro4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 21:06   #918
uzmeš direktne nosače za CD profil i ušarifiš ih u te drvene zidove i pomoću njih pričvrščuješ i ravnaš CD profile na zidu. strop klasični spušteni
pixel pixić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 21:35   #919
Konstrukcija cd-ud pričvrščena dirktnim nosačima
ako je visina prostorije 2.6m na visini od 85cm i 170cm za svaki cd profil skinite žbuku žekičem do drveta i zašerafite direktne nosače.
ili složite samostoječu oblogu od CW-UWprofila.
ppart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 08:14   #920
nebi se htel previše miješati , ali ako je ta žbuka u lošem stanju...pa sve bude mu popadalo kad počne lupati po zidovima , da se mene pita ja bi tu svu žbuku skinul i onda profili i knauf gore
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:16.