Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2012., 16:44   #5081
Quote:
amandablond kaže: Pogledaj post
Sto je bilo ono na tržnici, odkud je ovaj znao za otrov, zar ga on ne želi likvidirati?
Pa kobajagi, da okrene stvar u svoju korist, kao on je odan Ibrahimu. Ali ovi (Ibrahim, Bali Beg, Sulejman) nisu glupi da poveruju u to.
nena_S is offline  
Old 22.11.2012., 16:52   #5082
Quote:
Aika kaže: Pogledaj post
Ok, možda sam u obzir uzela i povijesne činjenice i to kako će negativno utjecati Hurem na svoju djecu. Zbog njezine bolesne ambicije stradat će sva njena djeca. Ni jedna normalna majka svome djetetu ne bi glavu punila gadostima kakvima Hurem puni glavu malene Mihrimah, a nerijetko i Mehmeda. Šteta što tada nisu postojali socijalni radnici.
Bez obzira..zašto bi ona žrtvovala svoj život za ikoga..u njenoj situaciji jedino Suljo može žrtvovat njen život..zašto bi ga ona žrtvovala ako ne mora.

A ta stradavanja djece ionako su bila prisutna kad je riječ o vladavini i vladanju osmanskim carstvom..i prije su na taj način stradavali i ubijani ..nije Hurka donijela te zakone i poredak
Riva Taš Ev is offline  
Old 22.11.2012., 16:52   #5083
Quote:
blueice011 kaže: Pogledaj post
Slucaj ratluk iz mog ugla namece dva pitanja - oba se ticu logike zapleta:

1. Zasto je uopste neko morao da podnese zrtvu? U cemu je razlika - ziv ili mrtva Leo, ziva ili mrtva Hurem u kontekstu price o preljubi?

2. Kako je moguce da najmocniji covek u carstvu, koji ga realno i vodi, sebi dospusti takav gaf kao sto je prepustanje Hurem da odluci ishod situacije u kojoj je imao realnu sansu da je se zauvek oslobodi?

3.Hurem (kao i svi podanici Osmanskog carstva, ukljucujuci i Valide) je Sulejmanov rob. Da li je moguca i kakva je priroda ljubavi roba prema gospodaru?

4.Matrakci Nasuh je jedan od najvecih umova svog vremena - vrhunski matematicar, istoricar, hronicar, kartograf, minijaturista, instruktor borilackih vestina i tehnike ratovanja, nadareni macevalac, predavac, pisac.
Malo sam te skratila

1. i 2. dobro pitanje. To je sve do scenarija kako bi prikazali Ibru kao negativca, siledžiju i sl. Mogao je sve srediti samo odlaskom do sulje.

3. Sad više nije robinja pa ju opet ponižavaju i nikako ju ne žele prihvatiti kao dio "tima".

4. Žao mi je što su matrakčija tako blesavo prikazali, čitala sam i saznala isto što i ti (tako bi jedan tamo matrakči ispao pametniji od svih njih na dvoru pa zato turci nisu htjeli to ubaciti u scenarij). A, opet povijest se zna Na kraju krajeva, on je mogao biti učitelj malim prinčevima, kad nije u pohodu. A niti ne crta više kao prije.
bartolina is offline  
Old 22.11.2012., 16:56   #5084
Ovaj na tržnici sa otrovom, očito je da je u dogovoru sa behram-pašom. I ni pet ni šest, ode glava. Da barem ovaj slučaj ne ostane neriješen, tj. da ibro skuži da hurem nije kriva za strijelu.

Bali beg i one okice, ajbige je strašna. Ne da ona svoje hlače

Mislila sam da će hatice ipak malo poduprijeti hurem, tj. reći joj nešto lijepo. Samo je rekla mahici da prestane, valjda je to to.

Nitko ne komentira Dajine suze
bartolina is offline  
Old 22.11.2012., 16:57   #5085
Quote:
amandablond kaže: Pogledaj post
serija mi je ponovo super,
Ibrica najjači lik, ne znam sto bih gledala da je umro od otrova, sve sam rekla za njega; nemam sto dodati, je da ima mračnu stranu, ali ima posebnu karizmu i sve ostalo..Sto je bilo ono na tržnici, odkud je ovaj znao za otrov, zar ga on ne želi likvidirati?

Ova nova sa A..strasno simpa, zvrckava, a tek odjeca, sta ona smije pred Sultana u hlačama, malo zara je unijela u harem..

Hurem i kruna, totalni smijeh, inače Hurem je totalna karikatura, njen lik mi je kao neka parodija na današnje političare, pod svaku cijenu hoce do vrha, a kad dođe do vrha, ona se cudi:.a zasto mene nitko ne voli

Nigarica...grozna scena na kraju, mučna..nadam se da je to neciji san
Istina, mnogi ga ne vole jer ima mracnu stranu (ja se smrznem ponekad kad vidim koliko uziva u mucenju i ubijanju), ali ima i ono nesto sto me tjera da ga volim. Ali znam da ga ne mogu u potpunosti opravdati. I jesmo li gotovi vise s pricom Leo/Hurem/Ibrahim? Nisam se htjela vise upletati u raspravu jer mi je vise glupo dokazivati moje stavove i braniti ih, a s druge strane vi branite svoje. Dokazali smo tko je cijoj strani i hajdemo dalje. Ne mozete reci ovo je serija koju gledamo svi istim ocima i ne dopustati da se koristi argument to je moje misljenje jer svi mi iznosimo svoja misljenja, a i serija se dosta bazira na nedorecenosti i ostavljena je interpretacija gledateljima pojedinih scena.
Ovo mi je genijalno Odvalila sam
Dugonoga is offline  
Old 22.11.2012., 17:12   #5086


Jedva stigoh od 504 i 503 !?!

Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post

poštovanje se stiče a ne da se traži od drugih..
Bravo.

Quote:
florast kaže: Pogledaj post
A ružne li krune gospe moja, ....ali šta ima veze, važno da je visoka !!
Šta će jadna Hurka, misli da je više nužno lepše.

Quote:
bartolina kaže: Pogledaj post

Iznenadio me matrakči, tj. iznenađuje me to da je pristao na takav dogovor. Jer ovo je opet nešto zbog čega bi mu mogla glava letiti jer pomaže Ibrici u preljubu. Možda matrakči ne zna zašto je ibro to od njega tražio.
Za razliku od velike većine ovde,koja one druge optužuje za neznanje i krivu percepciju, eto Matrakčija odlično zna šta je Ibrahim paša učinio za njega!!!!U trenucima kada je utvrđeno da je jedan od aktera u zaveri protiv sultana,nesvesno ali akter,Suljo je ostavio odrešene ruke Ibrahimu da kazni Matrakčiju.Za zaveru je adekvatna kazna bila ubistvo zaverenika.Ibrahim paša je poštedeo život Matrakčiji,prijateljstva radi a za kaznu mu naredio da likvidira Sadiku- po njegovom izboru.Matrakčija to zna.Duguje život Ibrahim paši.I zahvalan je.Za razliku od Hurke.


Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Točno je ono kako sam napisala. Ibrahim jest otrovao Lea i onaj tko toga nije svjestan površno gleda seriju.
... Nadao se da će se riješiti Hurem ali se Leo žrtvovao. Da Ibrahim nije napravio to što je napravio, Leo bi još bio živ. Ibrahim je tu glavni krivac. Isto tako je naložio Matrakčiju da ubije Sadiku iako je znao da je ovaj u nju zaljubljen. Osobno je ubio
Jakuba-enfendiju. .... Ne znam kako uopće možete pisati stvari koje su očito pogrešne (kao i da je Hurem ubila dijete.
Površno gledamo seriju???Dragi Bože!!!
Da nije smešno bilo bi tužno !

Quote:
nena_S kaže: Pogledaj post

Huremin pokusaj pomirenja je iskren koliko i Ibrahimov. I obrnuto .

Gulfem je nekima neprimetna, meni nije. Ona je dokaz za ono sto svi tvrde da je nemoguce, da u onoj ludnici covek moze da ostane dobar, dostojanstven i posten.
Slažem se sa ovim gore u potpunosti.


Dakle lepo sam primetila da je onaj Đul aga zaljubljen preko ušiju u antipatikus kalfu.Iako je Hurkkina desna ruka,bilo mi ga je žao sinoć.Čak se i Zumbulčić sažalio na njega .
I dođosmo konačno do one silne hemije između Ibrahima i kalfe koju ste još onomad videle .Ja ne vidim,pa ne vidim .Ona mi je toliko bezveze da mu ovu budalaštinu s njom ne mogu oprostiti !

Zadnje uređivanje hasret : 22.11.2012. at 17:24.
hasret is offline  
Old 22.11.2012., 17:45   #5087
Quote:
bartolina kaže: Pogledaj post
Ovaj na tržnici sa otrovom, očito je da je u dogovoru sa behram-pašom. I ni pet ni šest, ode glava. Da barem ovaj slučaj ne ostane neriješen, tj. da ibro skuži da hurem nije kriva za strijelu.


Jasno da je u dogovoru..i behram-paša na isti način kao i Ibro spasi svoje dupe..nabrzinu mu uvali lokum u usta da ne zucne.. kao Ibro onom zatvoreniku kojeg je trebalo natjerat da priča ko je naručio Hurkino ubojstvo.. nož da ne progovori..

Sad.. Ibro bi trebao skužit..i njegova je taktika takva ili će bit neki novi pokušaj ..ne vjerujem da će se ovaj paša ovako izvuć
Riva Taš Ev is offline  
Old 22.11.2012., 17:50   #5088
Quote:
amandablond kaže: Pogledaj post
serija mi je ponovo super,
Ibrica najjači lik, ne znam sto bih gledala da je umro od otrova, sve sam rekla za njega; nemam sto dodati, je da ima mračnu stranu, ali ima posebnu karizmu i sve ostalo..Sto je bilo ono na tržnici, odkud je ovaj znao za otrov, zar ga on ne želi likvidirati?

Ova nova sa A..strasno simpa, zvrckava, a tek odjeca, sta ona smije pred Sultana u hlačama, malo zara je unijela u harem..

Hurem i kruna, totalni smijeh, inače Hurem je totalna karikatura, njen lik mi je kao neka parodija na današnje političare, pod svaku cijenu hoce do vrha, a kad dođe do vrha, ona se cudi:.a zasto mene nitko ne voli

Nigarica...grozna scena na kraju, mučna..nadam se da je to neciji san
to ni meni nije jasno kako mu je rekao da je otrovan lokum, a s druge strane mi je čudno kako je Ibrahim mogao biti tako naivan i zamalo ga je pojeo...pa on više nikome nebi smio vjerovat od tih paša, trgovaca

Hurka...kruna ala moja s maškara dok sam imala jedno 5 godina
pattie_boyd is offline  
Old 22.11.2012., 17:53   #5089
Toliko ste komentara napisali a ja nemam vise komp da vas citiram stoga nazalost u narednom periodu samo se mogu kratko osvrnuti putem moba, uglavnom netko je napisao da se Hurem zeli bezveze uzdignutu iznad Gulfem, Mahice itd. cinjenice su da je ona puno vise iznad njih i da se ona tu nema sta njima dokazivat, ona je se dokazala davnih dana a kamoli sada kao kraljica, druga zena u drzavi uz bok Valide. Svi opet napadate Hurem a nitko nespominje sramotno ponasanje od babe Valide koja je opet Ibri htjela na vrat natovarit jos jedan pokusaj ubojstva Hurem rekavsi da je se trebaju rijesit, sramota i zalost, pogotovo ono sikaniranje i tjeranje Hurem, kako su jadnice to nisu istine plus opet onaj cinicni smjeh Mahice kada je Valide otkantala Hurem ccc drz se Hurem, te hijene su samo zlo, drago mi je da je Ajbige odmah na prvu vidjela tko je Hurem i da je cista srca i da su se sprijateljile te da namjerno provocira one ubojice i zlotvore, ej Valide je toliko dosad zla nanjela Hurem a ova joj nikad nista lose nije napravila niti joj radila o glavi i sl.
tuncay is offline  
Old 22.11.2012., 17:54   #5090
Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post
Jasno da je u dogovoru..i behram-paša na isti način kao i Ibro spasi svoje dupe..nabrzinu mu uvali lokum u usta da ne zucne.. kao Ibro onom zatvoreniku kojeg je trebalo natjerat da priča ko je naručio Hurkino ubojstvo.. nož da ne progovori..

Sad.. Ibro bi trebao skužit..i njegova je taktika takva ili će bit neki novi pokušaj ..ne vjerujem da će se ovaj paša ovako izvuć
mislim da će taj paša ubrzo ostat bez glave
pattie_boyd is offline  
Old 22.11.2012., 17:57   #5091
Quote:
Aika kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da prvi put komentiram ovdje, a seriju pratim od njenih samih početaka, moram se osvrnuti na neke izjave dane u ovoj temi.
Za početak - Hurem. Doživjela sam je kao bolesno ambicioznu ženu koja ne preza ni pred čim u osvarenju svojih ciljeva. Mnogi govore o njenoj ljubavi prema sultanu. Ja bih prije rekla da je riječ o njezinoj ambiciji da postane važnija, moćnija od svih; o tome da se dokaže ponajprije samoj sebi, a potom ostalim ženama u haremu. Ona voli biti u centru pažnje; to je tako od početka serije; a kada nije, čini sve da ponovno dođe u centar pažnje.
Ono što Mahidevran trpi zbog Hurem, u današnje bi vrijeme vjerojatno rijetko koja žena trpjela. Nakon što je izgubila troje djece, pojavljuje se Hurem koja joj otima ljubav sultana. Da ne pričamo o tome da je, uzrujana zbog Hureminih postupaka, Mahidevran izgubila i četvrto dijete. Nakon toga, ne jednom, Hurem joj je nabijala na nos da će rađati Sulejmanu mnogo djece, a Mahidevran za to više neće imati priliku.
Gledajući, često se stvara dojam da se Hurem i Mahidevran ne razlikuju mnogo - prkose i jedna i druga, podmeću obje, ljubomorne su itd. Međutim, ja ih ne mogu gledati iz iste perspektive.
S obzirom na to da spominjete slučaj s Leom, moje je mišljenje da su za njegovu smrt u jednakoj mjeri odgovorni Ibrahim i Hurem. Hurem je mogla birati, mogla je dati svoj život za Lea - ipak je riječ o čovjeku za kojeg se namjeravala udati.
Potpuno se slažem što se tiče samog karaktera Hurem kao osobe. Jer ona za moj pojam nije čovjek. Sinoć je po ko zna koji put pokazala da nema osjećaja, ni da uopće ne planira da ide u nekom drugom smijeru, imam dojam da će biti još gora.

Da, Mahi je izgubila 3, 4 djece ( nisam sigurna ), dobro je ostala živa ikako. Kako je mogla da podnese tu bol. A Sulejman je po meni odvratan, po tom pitanju, Gulfem je gurnuo u ćošak jer im je dijete umrlo.
Hurem Mahi stalno govori da će rađati djecu, ali nije njoj do djece, nije ih rađala iz ljubavi, samo joj je do toga da jedno njeno dijete bude sultan.

Ne mogu licemjeri, i sebicne osobe biti na tako način uzvišeni, pa da to urade za voljenu osobu.
Firuze is offline  
Old 22.11.2012., 18:26   #5092
Quote:
tuncay kaže: Pogledaj post
uglavnom netko je napisao da se Hurem zeli bezveze uzdignutu iznad Gulfem, Mahice itd. cinjenice su da je ona puno vise iznad njih i da se ona tu nema sta njima dokazivat, ona je se dokazala davnih dana a kamoli sada kao kraljica, druga zena u drzavi uz bok Valide. kako su jadnice to nisu istine plus opet onaj cinicni smjeh Mahice kada je Valide otkantala Hurem ccc drz se Hurem, te hijene su samo zlo, drago mi je da je Ajbige odmah na prvu vidjela tko je Hurem i da je cista srca i da su se sprijateljile te da namjerno provocira one ubojice i zlotvore, ej Valide je toliko dosad zla nanjela Hurem a ova joj nikad nista lose nije napravila niti joj radila o glavi i sl.
Naravno da je iznad njih, u ubijanju, trovanju, spaljivanju lica, unistavanju drugih, laganju, u tome sto zove babe vracare.

Ona je hijena, jer ona mirise krv, sjetimo se " ha Ibrahime, osjecas li miris krvi ".
Firuze is offline  
Old 22.11.2012., 18:32   #5093
Quote:
Firuze kaže: Pogledaj post
sjetimo se " ha Ibrahime, osjecas li miris krvi ".
To je rekla zbog Lea.....nikad mu to neće oprostiti
bartolina is offline  
Old 22.11.2012., 18:34   #5094
Quote:
Aika kaže: Pogledaj post
Ono što Mahidevran trpi zbog Hurem, u današnje bi vrijeme vjerojatno rijetko koja žena trpjela. Nakon što je izgubila troje djece, pojavljuje se Hurem koja joj otima ljubav sultana. Da ne pričamo o tome da je, uzrujana zbog Hureminih postupaka, Mahidevran izgubila i četvrto dijete.


Šta to trpi..Mahi ne trpi samu sebe ..izjeda se a zloba joj iz očiju viri..šta fino ne miruje..

Nije njoj hurka otela sultanovu ljubav ..jer se to praktički ni ne može nekome otet..već ju je izgubila..Suljo ju je otkanta ..jer da nije niko nebi mogao zauzest njeno mjesto pored sultana.. ona umire od ljubomore jer Suljo Hurku voli..takva bi Mahi bila da je bilo koja žena u pitanju..

Znači Hurka je kriva i za Mahin spontani..

Na posljetku Hurka je uopće ne doživljava..kao i nitko drugi u haremu ..jednostavno se pretvorila u zlobnu namrgođenu babu samo ona njena sjena od sluškinje još pokušava izmamit osmjeh kod svoje gazdarice..zanimljivo kako se one toliko godina odlično slažu

Zadnje uređivanje Riva Taš Ev : 22.11.2012. at 18:43.
Riva Taš Ev is offline  
Old 22.11.2012., 18:51   #5095
Ona scena kad Nigar prokazi kroz špalir i ide se poklonit kraljici majci i velebnim sultanijama je bila odlična ..a Hurka je gleda očima punim suza i sretna zbog kalfinog vjenčanja..ona švraka Mahi namrgođena i smrknuta..mogla se bar folirat da joj je drago..vidi se ko ima osjećaja..Hurka je za nju premija a i Suljo bome tako misli a to je dakako najvažnije
Riva Taš Ev is offline  
Old 22.11.2012., 18:54   #5096
Quote:
Riva Taš Ev kaže: Pogledaj post
zanimljivo kako se one toliko godina odlično slažu
Pa utjehu je tražila u njoj, kad već kod sultana nema šanse. Ne bi se čudila da su robinje u onom hamamu svašta naughty radile.
bartolina is offline  
Old 22.11.2012., 18:59   #5097
Quote:
Firuze kaže: Pogledaj post
Naravno da je iznad njih, u ubijanju, trovanju, spaljivanju lica, unistavanju drugih, laganju, u tome sto zove babe vracare.

Ma da, sastale se sve haremske babe da pokusaju ubit Hurem, truju je, nekakve atentate organizuju, premlate je, otruju joj nerodjeno dijete, izmisljaju, spletkare, lazu samo da bi je se rijesile, al' eto, Hurem opet, protiv stostruko brojnijeg neprijatelja, dominira i u tim stavkama.

Eto sad je i baba vracara. Mora da je, dok tako Stambolska carsija prica. A sto selo prica, il' je bilo, il' ce bit, jel'.
Solna Kiselina is offline  
Old 22.11.2012., 19:10   #5098
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post

Ma da, sastale se sve haremske babe da pokusaju ubit Hurem, truju je, nekakve atentate organizuju, premlate je, otruju joj nerodjeno dijete, izmisljaju, spletkare, lazu samo da bi je se rijesile, al' eto, Hurem opet, protiv stostruko brojnijeg neprijatelja, dominira i u tim stavkama.

Eto sad je i baba vracara. Mora da je, dok tako Stambolska carsija prica. A sto selo prica, il' je bilo, il' ce bit, jel'.
Ona je rekla da ce ukolniti Validu, Mahi, Ibrahima i Mustafu, 1 je zamalo ubila Ibrahima, i drugi put narucila ubistvo, i povukla ga. Spalila lice Mariji, stalno laze, spletkari, stalno laze i Sulejmana, okrece ga protiv Ibrahima, i ostalog dijela porodice, lagala je i ona svasta, da se njih rijesi, ukonila Izabelu ( kako, ostavljeno je da svak na svoj nacin procijeni ), maltretirala je, poslala joj zmiju s ciljem da je ubijeeeee.

Jesam li ja slagala da je zvala vracaru, da joj nesto napravi da njoj bude dobro ??
Firuze is offline  
Old 22.11.2012., 19:20   #5099
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post

Ma da, sastale se sve haremske babe da pokusaju ubit Hurem, truju je, nekakve atentate organizuju, premlate je, otruju joj nerodjeno dijete, izmisljaju, spletkare, lazu samo da bi je se rijesile, al' eto, Hurem opet, protiv stostruko brojnijeg neprijatelja, dominira i u tim stavkama.

Eto sad je i baba vracara. Mora da je, dok tako Stambolska carsija prica. A sto selo prica, il' je bilo, il' ce bit, jel'.
Hurka ko partizanka
Riva Taš Ev is offline  
Old 22.11.2012., 19:22   #5100
Quote:
Firuze kaže: Pogledaj post
Ona je rekla da ce ukolniti Validu, Mahi, Ibrahima i Mustafu, 1 je zamalo ubila Ibrahima, i drugi put narucila ubistvo, i povukla ga. Spalila lice Mariji, stalno laze, spletkari, stalno laze i Sulejmana, okrece ga protiv Ibrahima, i ostalog dijela porodice, lagala je i ona svasta, da se njih rijesi, ukonila Izabelu ( kako, ostavljeno je da svak na svoj nacin procijeni ), maltretirala je, poslala joj zmiju i ujela je s ciljem da je ubijeeeee.

Jesam li ja slagala da je zvala vracaru, da joj nesto napravi da njoj bude dobro ??
Ja, ja, Huri ima dug jezik, samo prica, da bar nesto i uradi. Ona kaze da ce uklonit Validu (htjela babu smjestit u toplice da malo uziva pod stare dane), a baba organizuje njeno ubistvo (usput bi uklonila i svoje voljene unucice, al' to je kolateralna steta). Mustafu nikad nije ni mrko pogledala, pa ni ludoj mu materi nista ne radi. Ibrica je zasluzio da umre 9 puta, al' i tu se Huri predomislila. Zato sto je dobra, za razliku od ostale haremske svite. Hurem nista ne laze. Njena greska je sto uvijek uljepsa Sulji pricu o haremskim krvnicima Validi,Mahi, Ibrici... Nikad nista nije slagala. Dok se to ne moze reci za ovaj trio, koji se ne libi niceg da napakosti jednoj nevinoj zeni.
Izabela je u Becu.

Bold - to nije vracara i ciribu ciriba da se nekome naudi, to je dovljenje za srecu. I danas se nekim ucenim zenama odnese malo secera i kafe da se mole Alahu za dobrobit i prosperitet. Molitva.
Solna Kiselina is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.