Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2011., 09:52   #1
tjednik Nacija

Preporučujem svima ovaj izvrsni kršćanski politički tjednik u kojem se na duhovit način razotkrivaju i ismijavaju dogme lažne religije neoliberalnog globalizma i podanički mentalitet i pokvarenost "hrvatskih" političkih elita.

Ovo je tjednik za ljubitelje Isusa Krista i domovine Hrvatske.

Zadnje uređivanje điđijev brat : 13.10.2011. at 10:00.
điđijev brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 12:48   #2
Pročitao sam prvi broj 'Nacije'. Dobri su. Realno iznose stvari o kojima mnogi ne žele govoriti. Ima politike, teologije, znanosti, duhovnosti, praktičnih savjeta, viceva, križaljki itd. Konačno nešto takvoga na kioscima.
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 13:10   #3
Čuj sad ne znam da li izdavač tog tjednika ili si stvarno uvjeren da nekakve bezvezne pamfletističke kvazinacionalne novinice, koje će bit zaboravljene i prije nego što postanu izlaziti kao i sve druge tog tipa prije(što će se dogoditi vjerojatno ubrzo), uistinu božji dar, no ako jesi svaka čast na tvom ekstenzivnom doživljaju te providnosti!
__________________
Ubočeni svijet

Zadnje uređivanje mirrorball : 13.10.2011. at 14:37.
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 13:14   #4
Te novine su intelektualnije i duhovitije od 5 jutarnjih, slobodnih i indexa zajedno...a da li će propast brzo ili ne - budemo vidili.
điđijev brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 13:18   #5
Yeap, slobodno otvori topic za godinu dana. Ako budu još izlazile platim ti gajbu pive.
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:39   #6
...ovo je pdf Ostali mediji, a ne Religija...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 14:47   #7
Quote:
mirrorball kaže: Pogledaj post
...ovo je pdf Ostali mediji, a ne Religija...
Znaci,

na podforumu "ostali mediji" ne smijemo razgovarati ima li smisla kršćanskom casopisu davati naziv "Nacija"?

Pa o cemu da pricamo, o kvaliteti papira?

(za ostale: moderator je neobjasnjivo izbrisao sve moje postove prethodno postane ovdje. Imali su veze sa naslovom i kršćanstvom).
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:32   #8
ne daju nam više ni na internetu pisat. da je ovim internet moderatorima dat vlast u državi, bilo bi plinskih komora opet.
điđijev brat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 03:36   #9
Vidio sam im reklamu na tvu ne mogu vjerovati da oni misle da će uspit pokraj toliko sličnih magazina u hrvatskoj Imate onaj opskurni Hrvatski list koji je slične političke orijentacije pa se i on mora pomiriti sa nakladom od 1000-2000 prodanih primjeraka (ako i toliko )
DemianDDD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 19:29   #10
Mislim da će Nacija imati bar duplo veću prodaju od Hrvatskog lista jer nije samo politički već i katoličko-karizmatski orijentiran tako da će imati i čitatelje vjernike, a ne samo političke. A to im je dovoljno da opstanu.
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 15:53   #11
evo udba mi skinula zabranu komentiranja, dokle...
Idem do kioska da kupim i vidim sam i nadam se da će ga Hrvati čitati i boriti se protiv svakovrsnih neprijatelja hrvatskih...
__________________
Bog i Hrvati!
ujo91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 15:53   #12
Quote:
điđijev brat kaže: Pogledaj post
Te novine su intelektualnije i duhovitije od 5 jutarnjih, slobodnih i indexa zajedno...a da li će propast brzo ili ne - budemo vidili.
Ne pretjeruj.Ako krščani žele svoje novine,neka im.Ali nemojmo ići pod nebesa sa pamfletima..
Agripa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 23:22   #13
Dosta su zanimljive novine, kupio sam...

Koliko sam shvatio, novine su:

- protiv ulaska u EU
- protiv politike SDP &co i HDZ
- protiv liberalizma, pa i kapitalističke ekonomije
- protiv teorije evolucije
- protiv teorije o globalnom zagrijavanju
- protiv modernizma u Katoličkoj crkvi
- pobačaja, homoseksualnih brakova i sl.

Za:

- Katoličku crkvu
- HRAST
- "nacionalne interese"

Ne znam koliko se tjednik može ispuniti takvim sadržajem, prvi broj je lako, a sljedećih 10...?

No eto, dobili smo i glasnik najkonzervativnijih snaga. Pa sretno...
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 02:48   #14
Kako časopis može biti prokatolički i zagovarati kreacionizam od kojega se katolička crkva ograđuje?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 17:17   #15
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Kako časopis može biti prokatolički i zagovarati kreacionizam od kojega se katolička crkva ograđuje?
Razlog zašto tjednik 'Nacija' i katolici općenito mogu podržavati kreacionizam je savršeno jednostavan. Zato što je papa Benedikt osobno 2005. godine potpisao dokument koji se zove Kompendij Katekizma katoličke crkve u kojemu pitanje broj 72. glasi: Kakvo je bilo čovjekovo iskonsko stanje po Božjemu naumu?

Odgovor tog Kompendija: "Stvarajući muškarca i ženu Bog im je darovao osobito dioništvo u vlastitome božanskom životu, u svetosti i pravednosti. U Božjemu naumu čovjek nije trebao ni patiti ni umrijeti. Osim toga, vladao je savršen sklad u samome čovjeku, između stvorenja i Stvoritelja, između muškarca i žene, kao i između prvoga ljudskog para i svekolikoga stvorenja."


Katekizam Katoličke crkve koji je potpisao papa Pavao II. piše u br. 1008: "Smrt je posljedica grijeha. Kao vjerodostojni tumač nauka Svetog pisma i Predaje, crkveno Učiteljstvo uči da je smrt ušla u svijet zbog ljudskog grijeha. Iako čovjek posjeduje smrtnu narav, Bog je odredio da ne umre. Smrt je dakle protivna naumu Boga Stvoritelja; ona je ušla u svijet kao posljedica grijeha.Tjelesna smrt, od koje bi čovjek bio posteđen da nije sagriješio , postala je tako čovjekov "posljednji neprijatelj", koji treba biti pobijeđen.

Ili isti Katekizam u br. 376: "Dok je čovjek bio u toj Božjoj bliskosti, nije morao ni umrijeti ni trpjeti. Nutarnji sklad ljudske osobe, sklad između muškarca i žene, te sklad između prvog ljudskog para i cijelog stvorenja tvorio je stanje zvano 'izvorna pravednost'."

Zato 'Nacija' može biti katolička i kreacionistička.
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 21:04   #16
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post

Zato 'Nacija' može biti katolička i kreacionistička.
Koliko je po tome "novinarska" pokazati će vrijeme!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 13:25   #17
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
...znanosti, duhovnosti, praktičnih savjeta, viceva, križaljki...
Sounds trashy to me.
.Syd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 16:53   #18
Svatko ima pravo izdavati što ga volja..Ja neću biti čitatelj"Nacije",ali želim im sreću.
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 16:15   #19
protiv kapitalističke ekonomije, ali za pohlepnu katoličku crkvu. smrdi smrdi užasno smrdi
novi.krampus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2011., 22:07   #20
Quote:
Daniel.N kaže: Pogledaj post
Dosta su zanimljive novine, kupio sam...

Koliko sam shvatio, novine su:

- protiv ulaska u EU
- protiv politike SDP &co i HDZ
- protiv liberalizma, pa i kapitalističke ekonomije
- protiv teorije evolucije
- protiv teorije o globalnom zagrijavanju
- protiv modernizma u Katoličkoj crkvi
- pobačaja, homoseksualnih brakova i sl.

Za:

- Katoličku crkvu
- HRAST
- "nacionalne interese"

Ne znam koliko se tjednik može ispuniti takvim sadržajem, prvi broj je lako, a sljedećih 10...?

No eto, dobili smo i glasnik najkonzervativnijih snaga. Pa sretno...
Tu je jedno proturječje. Hrast se zalaže za EU i surađuje s kršćanskim udrugama i organizacijama na razini EU. Može li mi tko objasniti da ovi koji su protiv EU podržavaju Hrast
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.