Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2010., 14:40   #661
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
Masonstvo se "temelji" na materijalnom. Svi veliki masoni bili su izuzetno bogati i utjecajni ljudi...

Oni koji si dovoljno močni da pokreću ratove, određuju o sudbini mnogih podređenih
Pitanje pravo je da li su neki ljudi zbog toga sto su mocni poznati kao masoni ili ih je masonstvo ucinilo mocnima. Zelim reci da ako je neki politicar mason to ce plijeniti paznju, no ako je netko u javnom zivotu manje zamjetan, a visoko rangiran u masoneriji necemo vjerojatno za njega niti znat, pa onda dobijemo iskrivljenu sliku. Ne kazem da je tako i da drustveni uticaj ne igra ulogu, vjerojatno i to ovisi od loze do loze bez obzira na deklarirane ideale (kao i u svakoj organizaciji), no trebali bi imati puno preciznije podatke, popise clanova, njihove pozicije unutar loze kao i njihove pozicije u drustvu da bi mogli izvesti takav zakljucak, ovako je samo nagadjanje.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 15:00   #662
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
zelis nes reci konkretno il trolas?
želim reći da e tamo sve može kupiti novcem

skoro sve
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 15:14   #663
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post
želim reći da e tamo sve može kupiti novcem

skoro sve
imas bilo kakav podatak, izjavu, svjedocanstvo da se kupila inicijacija u masone negdje u americi, nisam na takvo sto naletio niti mi se cini smislenim
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 21:31   #664
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
imas bilo kakav podatak, izjavu, svjedocanstvo da se kupila inicijacija u masone negdje u americi, nisam na takvo sto naletio niti mi se cini smislenim
nemam, kao sto ni ti nemaš u suprotno...

ovo je više bila opaska na američko društvo a ne na masone
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 22:04   #665
ne dokazuje se ono sto ne postoji, nemam dokaz niti da nema spageti cudovista

ergo besmislena rasprava. Ima dovoljno bivsih masona da bi to vec netko napisao da je tako. Mozda i je, no nisam naletio, a kazes niti ti, pa neznam cemu te spekulacije
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 18:14   #666
odgovori...

Ako pohađate, recimo, srednju mašinsku školu, po završetku postajete mašinski tehničar. Ukoliko ste u toku škole išli na sekciju iz računarstva, naučili nešto više od drugih, možda i stekli dodatni sertifikat i dalje ste samo mašinski tehničar! Analogno je sa napredovanjem u Slobodnom zidarstvu.

Stepenovi ili rangovi u bočnim redovima nisu "viši" nego, kako im samo ime kaže, "bočni". Članstvo u bočnim redovima apsolutno zavisi od članstva u matičnoj loži. To što neko ima 32 ili 33 stepen u Škotskom, ili KT u Jorškom redu ili je Šrajner ili... znači da je i dalje majstor mason 3 stepena, ali je aktivan i u nekoj od "sekcija".

Nadam se da je to sada jasnije.

Članarine se određuju na godišnjem nivou i zavise od potreba same lože (da li se plaća renta prostora ili loža ima svoj prostor, koliko koštaju regalije i neophodna oprema, da li je u članarinu uračunata i zakuska nakon rada ili se plaća na licu mesta + obavezan deo koji se daje Velikoj Loži). Tako je svuda u svetu, pa i na ovim prostorima. Na godišnjem nivou članarine se kreće u Evropi u dijapazonu od recimo 100 pa do 300 evra (nisam čuo za skuplje).

I na kraju jedan mali savet Umesto čitanja konspiracionističkog đubreta sa interneta, bolje čitajte Bibliju. Radite na sebi i svom obrazovanju, formirajte svoje mišljenje i ne podležite pod razne uticaje. Najlakše je okriviti nekog ko neće da se brani i tako skrenuti pažnju sa realnih problema u društvu koje nesposobni političari i kvazi-"patrijote" ne znaju da reše.
vlmr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 19:34   #667
Exclamation

Quote:
vlmr kaže: Pogledaj post
I na kraju jedan mali savet Umesto čitanja konspiracionističkog đubreta sa interneta, bolje čitajte Bibliju. Radite na sebi i svom obrazovanju, formirajte svoje mišljenje i ne podležite pod razne uticaje. Najlakše je okriviti nekog ko neće da se brani i tako skrenuti pažnju sa realnih problema u društvu koje nesposobni političari i kvazi-"patrijote" ne znaju da reše.
Bolji savjet ne bih ni sam dao. Svaka čast!

Čak mi je i osnovnoškolska literatura edukativnija od Icke-a i Alexa Jonesa. Rad na sebi prije svega. Ne vidim da Icke koji priča o duhovnosti išta radi na sebi i da je išta duhovniji. Čak suprotno. Čovjek ispunjen duhom nije u pohodu raskrinkavanja ičega jer nešto takvo je egoistična želja koja ima vrlo malo veze sa razumijevanjem prirode stvarnosti.

Čovjek lako proguta servirano štivo, znam iz iskustva (događalo se i meni da zabrijem na reptile i nevidljive stonoge iz paralelnog svemira). No, to nije stvar sviđanja ili ne-sviđanja, već činjenica ili nebuloza. Nekome se ne sviđa postojeće stanje pa izmišlja tajne zavjere. Sviđanje ili ne-sviđanje nema veze sa objektivnom stvarnošću. Možda se meni ne sviđa što je Kosorica minstrica, no to znači da ja imam ideju kako bi nešto trebalo izgledati. Daleko od toga. Čovjek bi se trebao baviti sobom, posebno sada, kada mu je omogućen golem dijapazon učenja, informacija i tehnika, dok tako nešto nije bilo moguće u prošlosti (zbog religijskog, etnocentričnog "obrazovanja"). Konspiratorna logika upravo vuče iz vremena kada su bile aktualne najveće tragedije čovječanstva, diktature i sl. Rezultat je samo paranoja, i još malo paranoje. Nikad konspiratorna logika nije potkrijepljena ičime, osim sumnjivim, često vrlo pristranim izvorima koji se pozivaju sami na sebe kao dokaze. Svatko tko želi imati kontrolu, istovremeno i sumnja u sve oko sebe. Dakle, viđenje zavjera u svemu je vrsta egocentrizma i deluzije. Čovjek je uvjeren da je nekome zanimljiv i da se baš o njemu šuška u zasjedi.

Kao što sam rekao na nekoliko sličnih tema, jedino zlo čovječanstva, izvorno "zlo" (ne u apsolutnom smislu) je egoizam. Sve ostalo potječe iz toga. I organizirana religija i ekonomija i politika (naravno, bez potrebe za demoniziranjem ičega od toga u potpunosti). Dok čovjek ne nadiđe vlastite orgraničene, egoistične predstave i dok ne stvori balans između unutarnjeg i vanjskog, neće ni biti boljitka, ni na individualnoj, a kamoli globalnoj razini.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 20:30   #668
Quote:
vlmr kaže: Pogledaj post

I na kraju jedan mali savet Umesto čitanja konspiracionističkog đubreta sa interneta, bolje čitajte Bibliju. Radite na sebi i svom obrazovanju, formirajte svoje mišljenje i ne podležite pod razne uticaje. Najlakše je okriviti nekog ko neće da se brani i tako skrenuti pažnju sa realnih problema u društvu koje nesposobni političari i kvazi-"patrijote" ne znaju da reše.
Što se tiče Biblije, to sigurno ne može nikome škoditi, sigurno je mnogo zahvalnije od nekritičnog gutanja nekih suvremenih znanstvenih hipoteza.

Što se tiče konspiracionističkog đubreta, nažalost se u tom "đubretu" nađe i dosta istine. Nažalost "đubre" bi u prvom mogli pronaći u nekim službenim interpretacijama nekih nedavnih događaja. Nažalost takvo "đubre" trenutno prevladava u kolektivnoj svijesti građana, to je ono što bi trebalo biti zabrinjavajuće, a ne kojekakve bedastoće što se mogu ponegdje pronaći na internetu.
gorangor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 20:59   #669
Quote:
gorangor kaže: Pogledaj post
Što se tiče Biblije, to sigurno ne može nikome škoditi, sigurno je mnogo zahvalnije od nekritičnog gutanja nekih suvremenih znanstvenih hipoteza.

Što se tiče konspiracionističkog đubreta, nažalost se u tom "đubretu" nađe i dosta istine. Nažalost "đubre" bi u prvom mogli pronaći u nekim službenim interpretacijama nekih nedavnih događaja. Nažalost takvo "đubre" trenutno prevladava u kolektivnoj svijesti građana, to je ono što bi trebalo biti zabrinjavajuće, a ne kojekakve bedastoće što se mogu ponegdje pronaći na internetu.
Wikileaks, dakle mesto gde se otkrivaju tajne, ni jedan jedini podatak o nekoj masonskoj zaveri, uticaju ili o postojanju iluminata ili tako nečega. Tu se priča završava i sve ovo o raznim zaverama što smo ovde do sada slušali postaje i oficijelno besmisleno.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 21:12   #670
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Wikileaks, dakle mesto gde se otkrivaju tajne, ni jedan jedini podatak o nekoj masonskoj zaveri, uticaju ili o postojanju iluminata ili tako nečega. Tu se priča završava i sve ovo o raznim zaverama što smo ovde do sada slušali postaje i oficijelno besmisleno.
Čekaj malo, nadmeni fratre, show nije gotov.

Evo ti jedan službeni wikileaks wallpaper pa pogledaj malo pojmove u mraku "skladišta" informacija.

Naravno da ćeš i po wikileaksu sad odvaliti, a kako drugačije
Badbeat is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 21:25   #671
Quote:
Badbeat kaže: Pogledaj post
Čekaj malo, nadmeni fratre, show nije gotov.

Evo ti jedan službeni wikileaks wallpaper pa pogledaj malo pojmove u mraku "skladišta" informacija.

Naravno da ćeš i po wikileaksu sad odvaliti, a kako drugačije
Otkad je abovetopsecrets wikileaks sluzbeni sajt? Zatim, kakve to ima veze sa masonima? Bilderberg grupa postoji, to nije tajna. Bilo bi zanimljivo da Wikileaks objavi neku američku depešu o njima, no opet pitam kakve to ima veze sa masonima, čak i da taj wallpaper ima neke veze sa Wkileaks a ne sa abovetopsecrets sajtom, odnosno bilo šta sa te slike? Mogu ja da ti okačim i sliku slavonskih seljaka kako kolju krmka oko božića, pa da kažem, aha ovo je dokaz za to što tvrdim! Bilo bi isto glupo koliko i ovo što si ti postirao.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 21:54   #672
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Otkad je abovetopsecrets wikileaks sluzbeni sajt? Zatim, kakve to ima veze sa masonima? Bilderberg grupa postoji, to nije tajna. Bilo bi zanimljivo da Wikileaks objavi neku američku depešu o njima, no opet pitam kakve to ima veze sa masonima, čak i da taj wallpaper ima neke veze sa Wkileaks a ne sa abovetopsecrets sajtom, odnosno bilo šta sa te slike? Mogu ja da ti okačim i sliku slavonskih seljaka kako kolju krmka oko božića, pa da kažem, aha ovo je dokaz za to što tvrdim! Bilo bi isto glupo koliko i ovo što si ti postirao.
Wallpaper jest sa službenih wikileaks stranica, slučajno sam ga prvo našao na ATS-u.

Ti si sam izabrao wikileaks kao referencu "mjesta gdje se otkrivaju tajne" i bahato zaključio da su sve ključne "teorije zavjera" nepostojeće i besmislene jer nisu obznanjene putem wikileaks-a.

Postom sam ti htio reći da se ne hvataš wikileaks-a u svojoj misiji vraćanja "glupih" ovaca u tor nepropitivanja globalnih dogadjaja koji više smrde od tvog metaforičnog krmka, nigdje tvrdeći da masoni funkcioniraju u kontekstu tih zavjera, iako gdje ima dima obično ima i vatre.

Wikileaks je postavio te pojmove u kontekstu "zamračivanja" informacija, slučajno ili ne, ne znam...ali za sad kojeg god krmka su nameračili tog su i poslužili kao blagdansku večeru.

Puno je još karata u špilu, tek na kraju ćemo vidjeti tko će se znojiti 'ko svinja.

Zadnje uređivanje Badbeat : 10.12.2010. at 22:07. Reason: dodao link
Badbeat is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 22:06   #673
Quote:
Badbeat kaže: Pogledaj post
Wallpaper jest sa službenih wikileaks stranica, slučajno sam ga prvo našao na ATS-u.

Ti si sam izabrao wikileaks kao referencu "mjesta gdje se otkrivaju tajne" i bahato zaključio da su sve ključne "teorije zavjera" nepostojeće i besmislene jer nisu obznanjene putem wikileaks-a.

Postom sam ti htio reći da se ne hvataš wikileaks-a u svojoj misiji vraćanja "glupih" ovaca u tor nepropitivanja globalnih dogadjaja koji više smrde od tvog metaforičnog krmka, nigdje tvrdeći da masoni funkcioniraju u kontekstu tih zavjera, iako gdje ima dima obično ima i vatre.

Wikileaks je postavio te pojmove u kontekstu "zamračivanja" informacija, slučajno ili ne, ne znam...ali za sad kojeg god krmka su nameračili tog su i poslužili kao blagdansku večeru.

Puno je još karata u špilu, tek na kraju ćemo vidjeti tko će se znojiti 'ko svinja.
Nadji mi išta što sena wikileaksu odnosi na masone? Wikileaks objavljje službene depeše američkih diplomata, mene lično interesuje da li će išta biti o Bilderberg grupi. Bilderberg grupa postoji, Bilderberg grupa okuplja brojne ugledne i moćne ljude koji se jednom godišnje okupe i to je sve što o njima znamo. Bilo bi zanimljivo da vidimo šta kažu neke službene depeše o njima. Dok to ne vidimo, ne znamo ništa. Ali ti mi nisi odgovorio kakve to ima veze, ili bilo šta drugo sa tog plakata, sa masonima?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 23:16   #674
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Nadji mi išta što sena wikileaksu odnosi na masone?
Masoni...šmasoni. Da kojim slučajem čitaš što pišem vidio bi da nisam spomenuo direktno masone već se referirao na tvoju bahatost o nepotrebi diskusije o "teorijama zavjere". No, možemo naći i na wallpaper-u poveznicu sa "tajnim društvima", zvali se oni masoni, slavonski seljaci ili samozvani fratri. Naime, jednom davno je živio čovjek po imenu JFK i počeo trubiti o nekakvim "tajnim društvima". Sudbina mu je poznata, javno smaknut. Ako bolje pogledaš wallpaper, uočiti ćeš kutiju na vrhu police s naljepnicom JFK. 'Ko zna što će ispasti iz nje?

Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Wikileaks objavljje službene depeše američkih diplomata
Wikileaks je puno više od objavljivača komunikacija američkih diplomata, educiraj se umjesto što prekrštavaš neposlušne po forumima.

Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
....mene lično interesuje da li će išta biti o Bilderberg grupi. Bilderberg grupa postoji, Bilderberg grupa okuplja brojne ugledne i moćne ljude koji se jednom godišnje okupe i to je sve što o njima znamo. Bilo bi zanimljivo da vidimo šta kažu neke službene depeše o njima. Dok to ne vidimo, ne znamo ništa. Ali ti mi nisi odgovorio kakve to ima veze, ili bilo šta drugo sa tog plakata, sa masonima?
Ajd sad da ja tebe malo pitam....

Što je Bilderberg skupina i koji su njihovi ciljevi?
Zašto okupljanje skupine toliko moćnih ljudi nema feedbacka u mainstream medijiima?
Postoji li tu urota?
Jesu li članovi Bilderberg skupine masoni? Nitko, većina, svi....?(ti kao insider bi trebao znati tko ti je brat)
Badbeat is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 23:32   #675
Quote:
Badbeat kaže: Pogledaj post
Masoni...šmasoni. Da kojim slučajem čitaš što pišem vidio bi da nisam spomenuo direktno masone već se referirao na tvoju bahatost o nepotrebi diskusije o "teorijama zavjere". No, možemo naći i na wallpaper-u poveznicu sa "tajnim društvima", zvali se oni masoni, slavonski seljaci ili samozvani fratri. Naime, jednom davno je živio čovjek po imenu JFK i počeo trubiti o nekakvim "tajnim društvima". Sudbina mu je poznata, javno smaknut. Ako bolje pogledaš wallpaper, uočiti ćeš kutiju na vrhu police s naljepnicom JFK. 'Ko zna što će ispasti iz nje?



Wikileaks je puno više od objavljivača komunikacija američkih diplomata, educiraj se umjesto što prekrštavaš neposlušne po forumima.



Ajd sad da ja tebe malo pitam....

Što je Bilderberg skupina i koji su njihovi ciljevi?
Zašto okupljanje skupine toliko moćnih ljudi nema feedbacka u mainstream medijiima?
Postoji li tu urota?
Jesu li članovi Bilderberg skupine masoni? Nitko, većina, svi....?(ti kao insider bi trebao znati tko ti je brat)
tema je masoni, tako da se i priča o njima. Ponoviću pitanje, šta je wikileaks, od službenih doklumenata, ikada objavio o masonima, odnosno da li je ikada pomenuo iluminate? Da postoje verovatn obi to uradio, isto kao što bi to uradio da masoni imaju neku ulogu na politiku.
Bilderberg je okupljanje uspešnih i moćnih ljudi o kojem se uzvan okupljanja ne zna ništa. Da, ima onih koji du dolazue koji su masoni. Ali mnogo brojčano više, recimo, medju oniima koji se okupe tamo ima verujućih katolika. Zašto onda ne kažu, recimo, da je Bilderberg grupa koju kontrolišu katolička crkva, ili možda Kenterberijski biskup? Na Bilderberg okupljanju se sreću ljudi medju kojima ima masona, tačno, ali šta s tim? Šta ako tu ima i masona iz obedijencija koje ne komuniciraju i koje se ne priznaju? To što su neki učesnici masoni isto je tolik orelevantno koliko i to što su verujući katolici. Da li si sad uvideo zašto je to što pričaš malo besmisleno?
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 13:54   #676
masoni su zlo. izmislili su novce, vjeru, medije, medicinu i sve ostale stvari samo da bi mogli upravljati sa nama. poa, ako nekoga zanima, neka samo pročita jednu dobru knjigu od davida ickea - Knjiga Tajni. i sve ćete znati... odvratno
__________________
Lady Madonna
divljaruza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 15:13   #677
Quote:
divljaruza kaže: Pogledaj post
masoni su zlo. izmislili su novce, vjeru, medije, medicinu i sve ostale stvari samo da bi mogli upravljati sa nama. poa, ako nekoga zanima, neka samo pročita jednu dobru knjigu od davida ickea - Knjiga Tajni. i sve ćete znati... odvratno
If u want to know for a bunch of made up bullshit .. read David Icke's books

Sta se svi zapeli za tog lika toliko .. lik misli da svijetom upravljaju reptili/vanzemaljci .. nerazumijem kako iko tog lika moze shvacat ozbiljno.
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 15:33   #678
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
If u want to know for a bunch of made up bullshit .. read David Icke's books

Sta se svi zapeli za tog lika toliko .. lik misli da svijetom upravljaju reptili/vanzemaljci .. nerazumijem kako iko tog lika moze shvacat ozbiljno.
očito ima čvrste dokaze kada tako tvrdi, a mislim da je pametan dosta da u moru dezinforamacija izvuče one prave.
bronz is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 15:55   #679
Quote:
bronz kaže: Pogledaj post
očito ima čvrste dokaze kada tako tvrdi, a mislim da je pametan dosta da u moru dezinforamacija izvuče one prave.
ocito nema cvrste dokaze .. ja bi volio vidjeti jedan dokaz za njegove gluposti .. dokaz ne nekakve sumnje, izgleda ovako izgleda onako .. vlade su skrivale stvari u proslosti .. nista to nego cvrsti dokaz
__________________
The internet is place where religions come to die.
Human90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 16:41   #680
Quote:
Human90 kaže: Pogledaj post
ocito nema cvrste dokaze .. ja bi volio vidjeti jedan dokaz za njegove gluposti .. dokaz ne nekakve sumnje, izgleda ovako izgleda onako .. vlade su skrivale stvari u proslosti .. nista to nego cvrsti dokaz
Kad su takvi 'cvrsti dokazi' u pitanju odmah se preko noci postaje ekspert koji tumaci sve od arhitekture, arheologije, antike, politike, ekonomije, medicine, kvantne fizike, nastavi niz. Vecina dobro koristi pogodnosti i uzivaju komfort drustva koje bi trebalo biti sagradjeno od temelja na 'Evil Genius' elite koja ga je skrojila. U sigurnosti fotelje im se javljaju reptili, sirijani, kasiopejci, i ostala Star Trek ekipa, pa nama uspavanima ukazuju na neizrecive tajne.
Belimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.