Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2012., 10:49   #3041
[QUOTE=cica ubojica;37804869a prenijela sam 3 tjedna..[/QUOTE]

3 tjedna!!!!!
netko je tu nešto krivo izračunao,jer je skoro pa ne moguće da se 3 tjedna prenese,a da nitko ne reagira.i kod 10 dana je panika
__________________
01.02
07.09
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 10:54   #3042
mislim da je tu nešto krivo izračunato kao npr. stvarni termin poroda jer ne možeš prenijeti 3 tjedna. trudnoća traje 38-42 tjedana, znači možeš prenijeti maksimalno 2 tjedna, a nakon prenešenosti od 10 dana ženu se u večini slučajeva hospitalizira, a u nekim bolnicama ide se na indukciju poroda. razlog tome je da posteljica bez problema može opskrbljivati dijete hranjivim tvarima i kisikom do 42. tjedna trudnoće, ali njezina funkcija nakon toga slabi i ona počinje propadati. zato se radi indukcija najkasnije s navršenih 42 tjedna.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 10:56   #3043
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
skidanje konca ni ne osjetiš

evo da i ja napokon podijelim svoje iskustvo - da moram ponovo rađati, ponovo bi odabrala carski. pod općom. na carskom barem znaš kaj te otprilike čeka. s vaginalnim se nikad ne zna. previše sam žena sad u rodilištu upoznala koje su završile na carskom nakon 16h trudova i jalovih pokušaja vaginalnog rađanja. to je valjda najgora kombinacija, kad te rasture na sve strane.
uglavnom, jedino kaj mi je stvrano bilo grozno to je prvih nekoliko dizanja. ostalo se sve da izdržat.
kao da sam ja pisala sve potpisujem!!

summer, upravo tako!

Ja znam da, ako ću ići na drugu bebu, idem na carski. Ali ovaj puta dogovoreni! Nakon trudova, dripova, epi kojau mi više nisu smjeli dat, i nakon svega toga od 11h ja otvorena 5 prstiju, kurim 38.5, ctg malog 190 i naravno da je bio hitni. Više ništa ne prepuštam slučaju!
A oporavak je bio sjajan. Je bio malo duži, ali carski je carski
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 11:12   #3044
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
3 tjedna!!!!!
netko je tu nešto krivo izračunao,jer je skoro pa ne moguće da se 3 tjedna prenese,a da nitko ne reagira.i kod 10 dana je panika
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
mislim da je tu nešto krivo izračunato kao npr. stvarni termin poroda jer ne možeš prenijeti 3 tjedna. trudnoća traje 38-42 tjedana, znači možeš prenijeti maksimalno 2 tjedna, a nakon prenešenosti od 10 dana ženu se u večini slučajeva hospitalizira, a u nekim bolnicama ide se na indukciju poroda. .....
Može, može...
Ja sam znala točan datum začeća, ciklusi uvijek savršeno redoviti, prema tome, termin je siguran.
Radi malog djeteta doktori su tvrdili da nemam pojma o ničemu i da je stvarni termin barem (???) 2 tjedna kasniji.
Ja tvrdila da imam trudove - kažu "ne znate vi što su trudovi".
Tvrdila da sam prešla termin - "ne znate vi kad vam je termin".
Nakon što sam prenijela 9 dana počela je curiti mekonijska voda, i onda je bila panika - dijete rođeno s apgarom 2, oživljavano, na respiratoru tjedan dana....

OT
Carski je nekima bolji jer kažu da znaju što mogu očekivati, a kod vaginalnog se nikad ne zna.
U redu, ali morate znati da je to operacija koja nosi svoje rizike. Meni nikad nije bio prvi izbor, ali mi je spasilo dijete, ali je frendica skoro umrla radi doktorske pogreške/nemara.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 11:22   #3045
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Može, može...
Ja sam znala točan datum začeća, ciklusi uvijek savršeno redoviti, prema tome, termin je siguran.
Radi malog djeteta doktori su tvrdili da nemam pojma o ničemu i da je stvarni termin barem (???) 2 tjedna kasniji.
Ja tvrdila da imam trudove - kažu "ne znate vi što su trudovi".
Tvrdila da sam prešla termin - "ne znate vi kad vam je termin".
Nakon što sam prenijela 9 dana počela je curiti mekonijska voda, i onda je bila panika - dijete rođeno s apgarom 2, oživljavano, na respiratoru tjedan dana....
ovo sve što si napisala samo je dokaz nevjerojatne pogreške liječnika u kojem su ugrozili bebin život. nadam se da je s djetetom danas sve u redu. ali kad je na kraju bio porod? s koliko tjedana trudnoće? sumnjam da 43... po ovome se da zaključiti da je porod bio s 41+2...
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 11:26   #3046
Tako je, "samo" 41+2, iako bi me vjerojatno pustili i dalje da mi vodenjak nije puknuo.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 11:29   #3047
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post
Mene ko crnog vraga zanima koje su to Severinine komplikacije da joj je indiciran i ugovoren carski
indikacija zvana selebriti


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 11:33   #3048
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Tako je, "samo" 41+2, iako bi me vjerojatno pustili i dalje da mi vodenjak nije puknuo.
strašno i prestrašno. baš mi je žao. je li beba danas dobro?
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 11:35   #3049
Malo kasni u nekim stvarima, ali dobro je, falabogu.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 11:38   #3050
Quote:
TIT kaže: Pogledaj post
Malo kasni u nekim stvarima, ali dobro je, falabogu.
najbitnije je da je dijete dobro. neki doktori stvarno ne zaslužuju raditi.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 12:53   #3051
tit, nisu ni mene slusali ali obrnuto. ja sam znala da nisam dva tjedna prenjela nego eventulano 6 dana.
ali i tako mi je bilo dost trudnoce vec i pregleda svaka dva dana pa se nisam ni svadjala previse
isla je indukcija, hospitalizirana sam 13ti dan i inducirana 14ti. (po njima)
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 22:55   #3052
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
zanima me zasto opca--jesi li imala neugodna iskustva pod spinalnom?
Ili si imala opcu pa i ne znas kako je sa spinalnom?
dali su mi da biram. jedna anesteziologica mi je preporučila opću, druga spinalnu već sam se kakti bila odlučila za spinalnu i onda su mi neposredno prije operacije uzeli naočale (imam dioptriju -6 i bez naočala vidim samo fleke ), pa kad sam skužila da ionako ništa nebi vidjela sam se predomislila i tražila opću.
iz današnje perspektive mi je drago da sam bila u općoj iz dva razloga: prvi blizanac je proplakao tek kad su mu dali kisik i mislim da bi dobila srčani udar da sam to svjesno proživljavala, ovako je on već bio dobro kad sam se ja probudila. i drugo, nakon opće dižu na noge već nakon 12h, a nakon spinalne tek nakon 24h i drago mi je da sam se ranije riješila katetera i infuzije.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 23:18   #3053
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
mislim da je tu nešto krivo izračunato kao npr. stvarni termin poroda jer ne možeš prenijeti 3 tjedna. trudnoća traje 38-42 tjedana, znači možeš prenijeti maksimalno 2 tjedna, a nakon prenešenosti od 10 dana ženu se u večini slučajeva hospitalizira, a u nekim bolnicama ide se na indukciju poroda. razlog tome je da posteljica bez problema može opskrbljivati dijete hranjivim tvarima i kisikom do 42. tjedna trudnoće, ali njezina funkcija nakon toga slabi i ona počinje propadati. zato se radi indukcija najkasnije s navršenih 42 tjedna.
Kako "ne mozes" prenijeti, rossi

38-42 tjedna je trajanje normalne trudnoce (nazovimo to tako), tzv term pregnancy.
Sto ne znaci da nema trudnoca koje ne prenesu preko 42 tjedna, i u principu ako zena ne zeli, ne mora ici na indukcije.

Ima poprilicno slucajeva gdje su zene prirodno radjale s 43, 44 tjedna.

Misljenja o funkciji posteljice s 43 tjedna su podijeljena
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 23:23   #3054
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
iz današnje perspektive mi je drago da sam bila u općoj iz dva razloga: prvi blizanac je proplakao tek kad su mu dali kisik i mislim da bi dobila srčani udar da sam to svjesno proživljavala, ovako je on već bio dobro kad sam se ja probudila.
OK to kuzim--vjerujem da bi to bio stres.

Quote:
i drugo, nakon opće dižu na noge već nakon 12h, a nakon spinalne tek nakon 24h i drago mi je da sam se ranije riješila katetera i infuzije.
Hmm
Pa dizanje iz kreveta valjda ovisi o opcem stanju pacijenta, a ne o vrsti anestezije i broju sati koji je prosao od CS...

Nisam u Hrvatskoj i imala sam spinalnu, carski je bio popodne oko 2 sata, digli su me rano sljedece jutro, valjda oko 6--nisam, jasno, jos bila za dizanje prije spavanja, pa su to napravili first thing in the morning.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 23:26   #3055
ne znam u petrovoj ove sa spinalnom dižu kasnije, kao zbog uboda u kičmu
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 09:00   #3056
Istina; u Petrovoj nakon opće se dižeš nakon 12 sati, a nakon spinalne nakon 24 sata; ja sam spinalnu imala i ubilo me to ležanje na ravnom 24 sata!!!!
__________________
A - 26.05.2010; B - 03.04.2012...
Lepa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 09:05   #3057
Mislim da je svugdje pravilo nakon spinalne isto: primjer, moja mama i teta imale operaciju nogu pod spinalnom i nisu smjele ustati 24 sata. Smiješ se okrenut na bok i pomaknut i to al u sjed ni u ludilu.

Evidentno ima neka caka zašto je to tako.
__________________
Kapetan rođen 14.03.2012 <3
Kitteey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 12:11   #3058
Kod spinalne je nekakav problem s tlakom, i zato traže da se miruje 24 sata prije dizanja. Inače dolazi do mučnina, užasnih glavobolja, povraćanja i sl. I traže da se pije jako puno tekućine jer se tako organizam čisti od anestezije.
Mene su 12 sati nakon opće dizali za tuširanje. I nisam imala problema (osim boli). Ove sa spinalnom su ostavljali 24 sata na miru.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 14:10   #3059
Mene su i nakon opće i spinalne dizali tek nakon 24 sata.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 21:09   #3060
Quote:
Kitteey kaže: Pogledaj post
Mislim da je svugdje pravilo nakon spinalne isto: primjer, moja mama i teta imale operaciju nogu pod spinalnom i nisu smjele ustati 24 sata. Smiješ se okrenut na bok i pomaknut i to al u sjed ni u ludilu.

Evidentno ima neka caka zašto je to tako.
Evidentno u Hrvatskoj da, no izvan (barem kod mene na Novom Zelandu) ne.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:02.