Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2010., 08:53   #1
Česte temperature

pozz, imam 28 godina i blago povišenu temperaturu već ko zna koji put ove godine. temperatura traje po 2-3 dana, bude oko 37-37,5 i onda prođe. prati je slabost, glavobolja, bolovi u mišićima. već mi je puna kapa toga da sam svako malo bolesna. u zadnje vrime sam imala upalu mjehura, pa upalu sinusa, pa ovo, ono i sve me strah da ti simptomi nisu znak nečega ozbiljnijeg.
vučica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 12:12   #2
zar baš nitko nema ili nije imao nešto slično? tremperatura još traje. neugodno mi je ići kod doktora jer sam zadnja 2-3 mjeseca postala kao inventar u ordinaciji.
vučica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 13:51   #3
Quote:
vučica55 kaže: Pogledaj post
pozz, imam 28 godina i blago povišenu temperaturu već ko zna koji put ove godine. temperatura traje po 2-3 dana, bude oko 37-37,5 i onda prođe. prati je slabost, glavobolja, bolovi u mišićima. već mi je puna kapa toga da sam svako malo bolesna. u zadnje vrime sam imala upalu mjehura, pa upalu sinusa, pa ovo, ono i sve me strah da ti simptomi nisu znak nečega ozbiljnijeg.
Gle , što se tiče temperature ona ti je varijabilna od čovjeka do čovjeka.
U granicama ti se smatra 37,1 +/- 0,4 tako da oko toga nemoj dizati paniku već kako što dolazi tako rješavaj - vrijeme čini svoje ( nekad se u godinu dana razboliš 5 puta , a nekad u 5 godina niti jedanput )
DinamoBBB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 15:00   #4
ma, znam da temperatura 37 nije visoka, ali mene brine što traje već oko 5 dana, a osim toga se i osjećam bolesno, slabo, kao da je 39.
vučica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 17:55   #5
Ovakva temperatura sama za sebe ne bi značila ništa, da ti ne osjećaš slabost i bolove. Najvjerojatnije se radi o nekakvoj upali, o kojoj ne možemo nagađati na forumu. Imaš li još kakve probleme (grlobolja, začepljenost dišnih putova, bolovi u prsima, bolovi u trbuhu, peckanje pri mokrenju)? Trebala bi otići liječniku bez ikakve neugode.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 17:34   #6
Quote:
terminate kaže: Pogledaj post
Ovakva temperatura sama za sebe ne bi značila ništa, da ti ne osjećaš slabost i bolove. Najvjerojatnije se radi o nekakvoj upali, o kojoj ne možemo nagađati na forumu. Imaš li još kakve probleme (grlobolja, začepljenost dišnih putova, bolovi u prsima, bolovi u trbuhu, peckanje pri mokrenju)? Trebala bi otići liječniku bez ikakve neugode.
nemam ništa od toga, ali osjećam bolove u zglobovima, mišićima i slabost. već se dulje vrijeme osjećam iscrpljeno, pa više ne znam je li to zbog temperature ili je to moje "prirodno stanje". doktor kaže da je vjerojatno nekakva viroza u pitanju i nije mi dao nikakvu terapiju s obzirom da ništa ne čuje na plučima niti mi je grlo crveno i sl.

mene brine što to traje već 10 dana. kroz jutro i navečer mi je temperatura ispod 37, ali popodne bude oko 37,3. čitala sam da svakakve boleštine mogu za simptom imati ovakvu dugotrajnu temperaturu i baš sam se prepala, a ne znam šta ću dalje radit kad doktori kaže da je "vjerojatno nekakva viroza".
vučica55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 19:58   #7
tako je bilo i mom bratu. par miseci mu je to trajalo. uvatilo bi ga svaka 2-3 tjedna i trajalo po 3-4 dana. svi govorili da je neka viroza, ovo ono.
još su i moji starci mislili da ih sprda, da ne želi ić u školu, da bi se na kraju uspostavilo da je ima blaži oblik mononukleoze...
Moschino_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 21:06   #8
Quote:
vučica55 kaže: Pogledaj post
nemam ništa od toga, ali osjećam bolove u zglobovima, mišićima i slabost. već se dulje vrijeme osjećam iscrpljeno, pa više ne znam je li to zbog temperature ili je to moje "prirodno stanje". doktor kaže da je vjerojatno nekakva viroza u pitanju i nije mi dao nikakvu terapiju s obzirom da ništa ne čuje na plučima niti mi je grlo crveno i sl.

mene brine što to traje već 10 dana. kroz jutro i navečer mi je temperatura ispod 37, ali popodne bude oko 37,3. čitala sam da svakakve boleštine mogu za simptom imati ovakvu dugotrajnu temperaturu i baš sam se prepala, a ne znam šta ću dalje radit kad doktori kaže da je "vjerojatno nekakva viroza".
Dnevne povisene temperature se skoro uvijek odnose na neke upalne procese na glavi (lubanja, zubalo, vrat).
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 22:33   #9
Quote:
vučica55 kaže: Pogledaj post
nemam ništa od toga, ali osjećam bolove u zglobovima, mišićima i slabost. već se dulje vrijeme osjećam iscrpljeno, pa više ne znam je li to zbog temperature ili je to moje "prirodno stanje". doktor kaže da je vjerojatno nekakva viroza u pitanju i nije mi dao nikakvu terapiju s obzirom da ništa ne čuje na plučima niti mi je grlo crveno i sl.

mene brine što to traje već 10 dana. kroz jutro i navečer mi je temperatura ispod 37, ali popodne bude oko 37,3. čitala sam da svakakve boleštine mogu za simptom imati ovakvu dugotrajnu temperaturu i baš sam se prepala, a ne znam šta ću dalje radit kad doktori kaže da je "vjerojatno nekakva viroza".
Napravi osnovne laboratorijske pretrage, krv i urin, možda će se tu vidjeti ima li nekakav upalni proces u organizmu.
Ja sam imala sličan problem prije par godina i trajalo je mjesecima.2 ili 3 tjedna bi bila dobro, a onda bi me uhvatila blago povišena temperatura koja bi trajala par dana i tada bih se osjećala loše, malaksalo, iscrpljeno, imala bih glavobolje, mučnine...
I napravila sam sve moguće nalaze i pretrage, ali mi nisu našli baš ništa. Spontano je prestalo nakon nekog vremena, ali me isto tako jako brinulo dok je trajalo.
zveki 97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 08:18   #10
Pozz!

Muž već 5. put ovaj mjesec ima temp 2-3 sata. Ide do 37,8 prati ga groznica, padne sama od sebe i to je to.
Doktorica nezna odakle bi krenula. Vadio je krv prije 3 tj i bilo je sve ok. Sada ga je poslala opet, i na slikanje pluća jer kašlje duže mada ona ništa ne čuje.

Ima netko sličnih iskustava ili iskustvo sa ovako nečim?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2014., 18:29   #11
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Pozz!

Muž već 5. put ovaj mjesec ima temp 2-3 sata. Ide do 37,8 prati ga groznica, padne sama od sebe i to je to.
Doktorica nezna odakle bi krenula. Vadio je krv prije 3 tj i bilo je sve ok. Sada ga je poslala opet, i na slikanje pluća jer kašlje duže mada ona ništa ne čuje.

Ima netko sličnih iskustava ili iskustvo sa ovako nečim?
Koji točno nalazi su bili rađeni i koje su vrijednosti?

Bilo bi dobro u trenucima kad raste temp., kad ima "groznicu" uzeti uzorak krvi radi "hvatanja" eventualnog bakterijskog uzročnika opisanog stanja.

Mršavi li?
Pojačano umaranje?
Noćno preznojavanje?
Ranije bolesti?
Pušač?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.