Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2010., 16:03   #61
Sredstva za povećanje apetita

Ne nađoh temu, pa da pitam: zna netko gdje se u Zg mogu kupiti neke kapi ili nešto slično za pojačanje apetita?
Na netu sam našla jedino ovo: http://www.apipharma.hr/apipol_za_apetit.asp , i pitala u biljnoj ljekarni u Draškovićevoj da naruče, ali su rekli da nisu uspjeli

Ps. B kompleks i ostale vitamine uzimam- ne pomaže, ne pušim , ne živciram se pretjerano, jedem normalne količine al fale mi još te 4 kile
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 00:25   #62
bump
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 08:38   #63
Slab apetit

Kopal sam tu po forumu ali nisam mogal pronaci nis slicnoga,ako ima molim nek moderatori premjeste.Ovak,imam problem sa svojom 11g. kceri.Ima visinu ali tezina jok.Jede ona skoro sve ali ko vrabac, pa me zanima ima li tko kakvih iskustva s kakvim dodacima za poboljsanje apetita.Inace trenira rukomet,ako ima kakve veze,sa sagorijevanjem kalorija.
vladic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2012., 12:53   #64
Gubitak apetita

Pozdrav imam 20 godina i imam pitanje, naime imam 183 cm / 68 kg i mislim da mi jos fali mase, ali je problem da ju ne mogu dobiti, jednostavno nemam apetit, naucen sam 1-2 puta na dan jesti, slabo, a znam da bi trebao puno vise ali je problem da ne mogu jesti, jednostavno ne ide, osim da na silu to radim, pa ako postoji kakav nacin za povecanje apetita ili nesto, inace se u zadnje vrijeme dosta krecem i sve ali uvijek ista stvar ...
NRG92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 14:48   #65
da ne otvaram novu temu, nadovezat ću se ovdje:

kako otvoriti apetit kad ni cink ni b kompleks ni teretana ni "fina" hrana ...itd... ne pomažu?

stolisnik je također jedno vrieme djelovao, sad više ni to.... a probao sam i neke druge trawooljage i to je jedno vrijeme radilo (i to zvjerski) a sad ništa

(inače, ovim režimom svakodnevnog otvaranja apetita sam si ga valjda i sjebao.)

nije mi cilj dobiti na masi nego samo apetit.... jer kao što se prisiljavam jesti zdravo mogao bih se prisiljavati jesti junk ...samo da se zdebljam!? ne.

želim da mi hrana bude gušt... u smislu - da mi trbuh krulji od gladi

Zadnje uređivanje Weedeemer : 11.10.2012. at 14:53.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 16:55   #66
dobar je multivitaminski sirup za jacanje imuniteta i za poticanje apetita
__________________
🐾🌞
duxi is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 18:02   #67
meni je za početak pomogao običan B kompleks..
inače, deda mi je imao neke ozbiljne zdravstvene probleme i pio tablete za otvaranje apetita koje su košta oko 300 kuna, budem pitala mamu kad dođe s faksa jel se sječa kak se zovu.
jer djelovale su jako brzo i bile veoma efikasne
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 20:14   #68
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu, nadovezat ću se ovdje:

kako otvoriti apetit kad ni cink ni b kompleks ni teretana ni "fina" hrana ...itd... ne pomažu?

stolisnik je također jedno vrieme djelovao, sad više ni to.... a probao sam i neke druge trawooljage i to je jedno vrijeme radilo (i to zvjerski) a sad ništa

(inače, ovim režimom svakodnevnog otvaranja apetita sam si ga valjda i sjebao.)

nije mi cilj dobiti na masi nego samo apetit.... jer kao što se prisiljavam jesti zdravo mogao bih se prisiljavati jesti junk ...samo da se zdebljam!? ne.

želim da mi hrana bude gušt... u smislu - da mi trbuh krulji od gladi
Iz dijagnoze slijedi terapija.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 04:12   #69
Evo mene nakon nekoliko godina opet na ovoj temi. Želim sa vama podjeliti svoje iskustvo. Kako sam se u međuvremenu udala, rodila i radim posao koji volim očekivala sam da će se i neke stvari u životu (možda i u mojm općem stanju) posložiti ali nisu. Nažalost od kila ništa samo sam ih još izgubila. Kako sad imam djete i ono baš ne pojede puno počeo me ovaj problem baš mučiti pa sam do sad pročitala barem 15-tak knjiga o zdravlju i prehrani. Ovo su neke opčenite stavri o kojima svi pišu

- Gubitak apetita sugerira kao prvo da sa tijelom nije nešto u redu - da nije zdravo. Nažalost dobar apetit ne znaći da si zrav Uglavnom tjelo kad je bolesno treba čim manje hrane da bi čim više energije usmjerilo na samoizlječenje. Zato kad se razbolimo (čak i kod nekih manjih prehlada gripa itd) prvo izgubimo apetit i okus i miris.

- Tako sam zaključila da očito imam neki problem. Nažalost otkriti koji uz današnje lječnike malo je teža misija, jer me moja doktorica i dan danas pokušava riješiti po čim kraćem postupku bez da popričamo o čemu je zbilja problem. Krvne slike su pokazale ponekad manjak željeza ali to je jedino na što me slala. Konzumiranjem više salate i cikle bez njihovih tableta obično bi riješilo taj problem. Štitnjaču sam isto provjerila - bilo je ok. Od bolesti su mi našli veliku cistu na janiku koju su htjeli operirati ali zbog jednog neugodnog iskustva sa doktorom gin. u bolnici na koju sam išla za dogovor nisam željla otiči na operaciju. Uglavnom operacija nije bilo riješenje problema samo micanje posljedice a ja sam htjela riješiti uzork. I čitala sam o tome sve što sam našla i promjenila sve što je pisalo da se treba doslovno sam živjela na hrpi voća i povrća, nez svih aditiva konzervasi i sličnog. Jela sam samo lagano kuhanu i nezačinjenu hranu bez ičeg životinjskog porijekla. Promjenila stavove i poglede na neke stvari i situacije, posao, molitva molitva molitva i čudo se desilo .... tako uspjela tako se riješiti endometrioze i 7cm cistu jako brzo, u međuvremenu sam ostala trudna (iako su me plašili da neću moći zbog ciste i endometrioze). Nakon toga hvala Bogu nise se vratila.

- Pa sam kopala dalje. Znala sam da mora biti neki razlog toga da nemam apetit. Prije 3 god. upoznala sam jednog lječnika koji mi je puno pričao o sirovoj hrani pa sam i o tome čitala. Probala i to ali sam još više mršavila pa sam odustala iako sam I tako sam kopala dalje. I čitala i pitala i tražila...

- i onda sam jednog dana pročitala nešto slaboj želučanoj kiselini, o tome kako nema veze koliko jedeš neko što i koliko apsorbiraš i sve mi je nekako dobilo smisla. Skužila sam da imam sve simptome slabe želučane kiseline. Šta goda sam pojela ionako nije imalo koristi jer je hrana samo projurila kroz mene bez da se iskoristi. Shvatila sam i kako sam sama tome doprnjela i kako sam si samo naškodila još više natrpavajući se svim i svačim nebi li se udebljala. Shvatila sam da mi očito fali kiseline i da moje tijelo ne želi da ga natrpavam hranom dok se ne izlječi jer se samo muči sa tim da ju izbaci i još više od toga mršavim. Također i moja crijeva. Da ma koliko jela samo sam gubila na težini pa sam pala čak na 42kn na svojih 168cm. A da bi se izlječilo trebam mu pomoći sa sviježom hranom, nešpricanom i ne začinjemom hranom.

- Namjeravam posjetiti uskoro i neku privatnu kliniku da obavim sve pretrage jer želim ustanoviti kakvo mi je stvarno stanje u organizmu a nažalost to u ovoj našoj hr preko ove socijalne medicine baš nije moguće. Šokirala sam se kad sam saznala da to nemogu nikako provjeriti preko njih (naprijemjer stanje cinka ili nekog minerala ili vitamina u tijelu) Rekla je doktorica da se to ne smatra u klasičnoj medicini tako bitnim Nisam mogla vjerovati. Na moj spomen želučane kiseline rekla je da može to biti uzork (i moje slabe kose i noktiju i gubitka težine i apetita, napuhanost nakon obroka i ostalih simtoma koje imam) ali kako mi to nikad prije nije ona pitala... Mislim šta nije njezin posao da me sasluša i po mojim simptomima uputi na potrebne pretrage. Sad mi je rekla pa ako hoćeš mogu te poslati na gastroskopiju... nevjerujem da je to jedini način jer sam pročitala da postoje i duge metode.

Uglavnom sam razočarana u klasičnu medicinu i socijalne doktore ia mislim otći negjde privatno i ukoliko se ustanovi da je moj problem zbilja želudac lječit ću se prirodno jer sve što sam do sad doživjela od svih ovih doktora nažalost ne daje mi više nikakvu nadu da mogu pomoći. Primjetila sam da otkad pijem zelene kašaste sokove (ima puno o tome na netu i u knjigama - čak i Viktorija Butenko piše o tome i problemu niske žel. kiseline) imam puno bolji apetit i nisam tako naduta posle jela, nemam više tako jaku potrebu za glupostima i slatkišima na koje sam se navukla željeći se udebljati na silu.

Shvatila sam samo jedno, ljudi dragi, ako nemate apetita sigurno postoji razlog za to i taj je razlog pitanje vašeg zdravlja. nemojte to olako shvaćati. Možda B kopleks nekome pomogne i meni je nekad znao pomoći na kratke staze ali nije riješenje. Treba naći koji je pravi uzrok gubitka apetita. Zbog čega vaše tijelo ne želi da ga natrpavate hranom. Krvna slika (pogotovo ova koju radite preko socijalnog) neće sigurno pokazati sve. Predlažem da stanete i razmislite informirate se nađete nekog dobrog privatnog lječnika koji će vas saslušati jer nitko vam ovako nemože pomoći.

Javim rezultate....
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 04:43   #70
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
...

- i onda sam jednog dana pročitala nešto slaboj želučanoj kiselini, o tome kako nema veze koliko jedeš neko što i koliko apsorbiraš i sve mi je nekako dobilo smisla. Skužila sam da imam sve simptome slabe želučane kiseline. Šta goda sam pojela ionako nije imalo koristi jer je hrana samo projurila kroz mene bez da se iskoristi. Shvatila sam i kako sam sama tome doprnjela i kako sam si samo naškodila još više natrpavajući se svim i svačim nebi li se udebljala. Shvatila sam da mi očito fali kiseline i da moje tijelo ne želi da ga natrpavam hranom dok se ne izlječi jer se samo muči sa tim da ju izbaci i još više od toga mršavim. Također i moja crijeva. Da ma koliko jela samo sam gubila na težini pa sam pala čak na 42kn na svojih 168cm.

...
jesi li probala uzimati dodatne enzime uz obroke?

kao npr. http://www.vitamini-hr.com/calivita_...a/probava.html ,
http://www.vita-noni.hr/proizvod/dig...nih-enzima/73/ , http://www.malextrade.rs/enzimi.html , itd?

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 12:42   #71
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
jesi li probala uzimati dodatne enzime uz obroke?
svojevremeno sam uzimao

http://www.dietpharm.hr/default.asp?...ID=21&PiID=150
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 13:37   #72
Od nedavno za teži obrok uzmem Twinlabov Suprenzim ili poslje obroka Solgar (vegan Digestive enzimes) to sam isto iskopala tražeći.

Htjela bi nabaviti i Twinlabow Betaine HCl pa ako netko zna gdje ili ih je već pio nek javi iskustva.
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 13:42   #73
@Weedeemer & @ana77 - a kako vam se čini, pomažu li enzimi?

...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 21:35   #74
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
......................
Shvatila sam samo jedno, ljudi dragi, ako nemate apetita sigurno postoji razlog za to i taj je razlog pitanje vašeg zdravlja. nemojte to olako shvaćati. Možda B kopleks nekome pomogne i meni je nekad znao pomoći na kratke staze ali nije riješenje. Treba naći koji je pravi uzrok gubitka apetita. Zbog čega vaše tijelo ne želi da ga natrpavate hranom. Krvna slika (pogotovo ova koju radite preko socijalnog) neće sigurno pokazati sve. Predlažem da stanete i razmislite informirate se nađete nekog dobrog privatnog lječnika koji će vas saslušati jer nitko vam ovako nemože pomoći.
Javim rezultate....
Nisam detaljno čitao,no niste u pravu, -ovdje moram biti oštar jer jednostavno drukčije nije moguće, nema druogog opisa-,po tipu najpametnijeg pacijenta,jer što vi kažete tako mora biti.
No prvenstveno bi trebalo učiniti obradu štitnjače TSH ,T4, te B12 folna kiselina.
to se također može vidjeti iz KKS ,kao makrocintna anemija MCV veći od 100.
A KKS recimo u privatnom labu će pokazati nešto,ma molim vas nemojte pričati gluposti.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 23:18   #75
HRVOJE bez ljutnje, samo da si pročitao ovu temu od početka vidio bi da mi moja lječnica već godinama govori nek budem sretna što sam mršava i pijem vitamine i B komplekse te me pokušava po čim kraćem postupku riješiti bez da me sasluša. Anemična sam godinama i jedino što je poduzimala na tom planu je da mi je prepisivala tablete željeza. Ostalo nije nikad me poslala na neku pretragu zašto je to tako. Na MOJU molbu poslala me prije 2 godine na pregled štitnjače (i na pregled i vađenje krvi zbog štitnjaće). Krv je pokazala da je sve ok a doktor me skoro izbacio van i pitao ko me je uopće posalo na pregled. Doslovno mi je jednim prstom sekundu opipao štitnjaću. Nit me što pitao niti se uopće potrudio. Tada očito sa štitnjačom nisam imala problema ili se nitko nije potrudio da sazna imam li.
Da li sad imam neznam. Dala mi je opet uputnice ali se čeka samo vađanje krvi (T3, T4, TSH) 1,5 mjesec a pregled i duže a to je zbilja dugo. Pitala sam ju za B12 rekla mi je da za to uputnicu može dati endokrinolog. Još ako se i za to naručuje pa čeka ispada da ti trebaju godine da napraviš uopće sve pretrage ako te uopće na njih netko uputi. Na sve pretrage koje idem išla sam jel sam ja tražila. I kad bi bilo što pitala rekla je pa da moguće je i to... Zato sam rekla da sam kopala i čitala jer se nitko nije potrudio saznati što mi je jer vjerujem da se svi slažu da kilaža od 42kg i 168cm i gubitak apetita nije nimalo normalna i definitivno upučuje na neki zdravstveni problem samo nikog nije bilo briga da otkrije koji. Ja se osim tog dobro osjećam i nemam neki drugi veliki problem kao neka izraslina ili nešto drastično da bi netko reagirao.
Privatno idem isključivo u nadi da će me netko saslušati i potruditi se otkriti što mi je doista. Nemislim da bi rezultati ispali drugačije tamo ili ovdije ali em se čeka da poludiš dugo em nije nikog briga. Takav je moj dojam - vjerujem da ima i sasvjesnih lječnika ali ja još nisam naletila na takvog nažalost. Ako imate nekog za preporučiti bit ću zahvalna.

ps. Jedinu preporuku koju mi je dala je da odem u neku privatnu kliniku i to sve tamo riješim - ako sam u mogućnosti - jer eto to ovdje sve traje dugo i čeka se i neke stvari se nemogu provjeriti itd. Njezine rijeći su to.
__________________
___________________
https://sladananovak.com

Zadnje uređivanje ana77 : 15.10.2012. at 23:29.
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 23:22   #76
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
@Weedeemer & @ana77 - a kako vam se čini, pomažu li enzimi?

...
Nema tako nadutosti ni vjetrova. Neke druge promjene nisam primjetila.
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 23:26   #77
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
...
to se također može vidjeti iz KKS ,kao makrocintna anemija MCV veći od 100.
A KKS recimo u privatnom labu će pokazati nešto,ma molim vas nemojte pričati gluposti.
Šta je MCV nemam poima. Niti mi je ko to spominjao niti sam ikad za to čula pa ako može neko pojašnjenje.
na nalazu od urina i krvi našla sam MCV (Hematologija) da li je to to? Ako je, moj nije veći od 100 nego je 85.7

Ako nije onda što je ?
Sve ostalo je u grnicama jedino mi je povišen UIBC (60.9)

Dakle nisam pričala o tome koja krvna slika bi što pokazala niti privatno mislim ponovno vaditi krv nego samo da me netko sasluša i pokuša ustanoviti što mi je a to kod svoje opće prakse nisam uspjela.
__________________
___________________
https://sladananovak.com

Zadnje uređivanje ana77 : 15.10.2012. at 23:44.
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 23:50   #78
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
Šta je MCV nemam poima. Niti mi je ko to spominjao niti sam ikad za to čula pa ako može neko pojašnjenje.
na nalazu od urina i krvi našla sam MCV (Hematologija) da li je to to? Ako je, moj nije veći od 100 nego je 85.7

Ako nije onda što je ?
Sve ostalo je u grnicama jedino mi je povišen UIBC (60.9)

Dakle nisam pričala o tome koja krvna slika bi što pokazala niti privatno mislim ponovno vaditi krv nego samo da me netko sasluša i pokuša ustanoviti što mi je a to kod svoje opće prakse nisam uspjela.
Aj lijepo uzmi svoj nalaz krvi i prepiši sve što na njemu piše, i sve nalaze koje si do sada vadila od kada si počela mršaviti.

A to uzimanje raznih pripravaka nasumično može anegdotalno uspjeti.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 00:03   #79
A ako/ kad se isključi organska podloga, uvijek se može razmatrati psihosomatizacija i jedno psihijatrijsko liječenje "blažeg tipa".

Način na koji pišeš, i tijek tvojih misli u ovim postovima osobno često susrećem kod ljudi upravo sa psihosomatskim problemima. Ne znači da si ti jedna od njih, ali svakako treba uzeti u razmatranje. Ukoliko obrada ništa ne pokaže javiti se psihijatru na par razgovora uz prethodno psihološko testiranje, te ev. "Psihijatrijska" medikametozna terapija.

Kod nas se to još dosta stigmatizira, (čak je nekad liječnicima neugodno predložiti navedeno pacijentima zbog učestalih burnih reakcija s vaše strane), ali nemaš što izgubiti ukoliko želiš riješiti problem.

Ono što ti mogu reći je da dosta ljudi na taj način riješi neke svoje probleme, a često se ne radi o dugoročnoj terapiji.
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 00:07   #80
@ana77 - ako izuzmemo brojku na vagi - možeš li reći imaš li neke zdravstvene smetnje, fizičke tegobe, osjećaš li se loše? slabo?

p.s. nisam uhvatila koje si dobi
...
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:50.