Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2007., 07:17   #1
Clavicula

Kao što naziv kaže slomio sam ključnu kost prije 2 mjeseca bio na operaciji i nakon mjesec dana mi se kost(i šipka)pomakla na šta mi je doktor rekao da će to bit ok,da ću imat kvrgu,al kaj sad. I sve je bilo u recu do prije 2 dana kada sam bio na konroli i na rengenu mi je lik napisao slijedeče "frakturna pukotina 7mm, nalazi frakture nepravilni". Naravno da sam to vidio tek kada sam otišao od doktora koji mi je rekao da je sve u redu,tak da ga nisam stigao pitat. Znam da je to kost koja nema preveliku funkciju što se tiče pomicanja drugih dijelova tijela,al opet ne znam dal mi može krivo zarast? Osječam samo još šipku koja mi iritira kožu kad pomičem rukom(barem ja tak mislim). Ako je netko imao slična iskustva bio bih mu zahvalan da nekaj napiše.

Unaprijed hvala
König is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 19:08   #2
svakaka kosti ima svoju funkciju
po ovome što si napisao radi se o lošoj repoziciji i posljedično nestabilnom zarastanju...veliki rizik od pseudoartroze...
bil bio problem da napišeš nalaz RTG čitav da znao točno o čemu se radi
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 22:34   #3
Svakako potraži drugo mišljenje, meni ovo malo čudno zvuči i ne baš OK. Najmanje što ti treba je pseudoartroza, to ti je kad kost ne zaraste ok i formira se lažni zglob. Kao prvo boli, kao drugo uzrokuje brojne probleme. Kvrga je najmanji problem.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 23:08   #4
ajd pokušat ću oživiti malo ovu temu.
05.11.2010. sam bila na operaciji Clavicule (pukla prilikom prometne nesreće)uglavnom kod mene je sve OK.
Kost su mi spojili sa ploćicom i 6 šarafa.U 4 mj bi se trebala javiti doktoru radi dogovora o vađenju.Mene sad zanima dali ja moram to vaditi kad on kaže ili ja sama mogu odlućiti kad sam spremna?
__________________
Prodajem tomato sa original stranice
marusha0410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 13:51   #5
Quote:
marusha0410 kaže: Pogledaj post
ajd pokušat ću oživiti malo ovu temu.
05.11.2010. sam bila na operaciji Clavicule (pukla prilikom prometne nesreće)uglavnom kod mene je sve OK.
Kost su mi spojili sa ploćicom i 6 šarafa.U 4 mj bi se trebala javiti doktoru radi dogovora o vađenju.Mene sad zanima dali ja moram to vaditi kad on kaže ili ja sama mogu odlućiti kad sam spremna?
Vadi se kad je potrebno, a to najbolje zna doktor...
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2011., 18:59   #6
U principu nakon dvije godine od operacije spajanja kostiju ploćice i šerafi se vade. Ako ostanu duže kost zaraste pločicu i da bi izvadili šerafe i ploćicu moraju trgati kost usljed čega dolazi do veče štete nego koristi.Znači ili se vadi ili ostaje doživotno. U svakom slučaju bolje je izvaditi jer su pločica i šerafi ne prirodni u ljudskom tijelu u oba slučaja odluke posljedice su iste.
Xivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 13:33   #7
Pozz..meni je pukla clavicula na 4 mjesta te sam operiran u draskovicevoj (dr. Nikica Daraboš). Ugradio mi je šipku s 8 šerafa. Prošlo je 6 mjeseci od operacije i naručen sam na kontrolu za 6 mjeseci na kojoj bi se odma trebao dogovoriti za operaciju i vadenje šipke van. Bolova nema, pokrete mogu radit skoro u punom opsegu. Dr. mi je rekao da ne dižem ništa teško. Moje pitanje je dali sad ovih slj 6 mjeseci mogu nesto fizicki radit, konkretno dizat male utege i slične vjezbe za muskulaturu kao i plivanje i skakanje u vodu jer sad ce ljeto pa da nebi napravio štetu?
mocko91 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.