Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2007., 18:00   #21
pa mislim da ces se korova rjesavat koju godinu, ja sam dio vrta pokrio prosle godine najlonom jer je bio visak, nije nista raslo na njemu! tu nije bilo korova, jedino u proljece kad sam digao najlon bilo je malo korova ali bijelih stabljika i to se vrlo lako sastruze motikom ili pocupa. zemlja je bila vlazna i rahla, savrsena!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:30   #22
Biljomor

Cijenjeni kolege forumaši,

imam psa i vrt, te ih kao takve prepuštam simbiozi i zajedničkom životu. Dio vrta je je isklučivo za psa, i njegovu igru / nuždu. No, kako to obično biva, na tlu je počela nicati trava, te osim trave nekakva biljka, sa stabljikama... Il nečim. Nešto veoma nepotrebno tu, u svakom slučaju. To ne želim tu više, no jako je teško iščupati. Želim je ubiti ukratko.
Dakle, zanima me, koja je najbolja kombinacija za ubojstvo te biljke, i uklanjanje iste iz vrta?

Hvala.
Lipi_Macan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2007., 19:44   #23
pa mislim da bas i nije problem to iscupat
sa stihacom to lako izvadis

a opet toga nema previse da bi te zabrinjavalo
a kaj ti to i smeta
mozda se psu svidi pa pocne grist i on to sam rjesi

meni je moja kuja tak rjesila sadnicu visnje
a sad obraduje nize grane od tresnje i jabuke
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2007., 12:38   #24
Ne, želim to ubit, kao i sve zeleno u tom području, jer je puno krpelja i govana.
Lipi_Macan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 13:50   #25
Vidi ovdje http://www.herbos.hr/Default.aspx?sec=148

Pažljivo i točno doziraj količine s obzirom na površinu vrta.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 07:55   #26
Korov

Imamo na moru vikendicu i muku mučimo sa travom i korovom. S obzirom da smo najviše dva tri puta godišnje dole ne možemo baš kontrollirati travu i korov.Čupamo korov s korijenom, prekopavamo i sl. Što bi bilo najbolje i dali bi se taj korov mogao pošpricati s nekom kemikalijom, molim preporuke ako netko zna nešto efikasno.
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 11:42   #27
Ne bi ja odma skakao na teške kemikalije. Zašto ne probate s nekim pokrivačem tla?
__________________
Chai-nee
Cajno pecivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 12:51   #28
Quote:
sanjuška67 kaže: Pogledaj post
... obzirom da smo najviše dva tri puta godišnje dole ne možemo baš kontrollirati travu i korov.Čupamo korov s korijenom, prekopavamo i sl....
obzirom da ste par puta godisnje tamo zasto se uopce zamarate

folija je ok rjesenje, mozda one dvorisne ploce sta imaju rupe u sebi da moze malo trave rast kroz njih

probaj posaditi neki grm po mogucnosti nesto sto voli luznatu zemlju (vecina biljek voli kiselo - normalno), malo proguglati, a cesto biljke koje vole luznato tlo ispustaju u zemlju "supstance" kako bi zemlja ostala luznata - sto ne pase drugim biljkama koje tada teze uspijevaju pored ovih

sretno
Gnoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 11:00   #29
Razumijem u cemu je problem, i naravno da se slazem sa svim ovim recenim... najbolje prvo da se proba nekako sa biljkama i na prirodni nacin rjesiti stvar....

Ali ako se rjetko dolazi i kada se dođe nastane panika od uređenja vvrta i okucnice a ne uživanje u odmoru, onda je to druga prica....

tako da ukoliko ne nađes prirodnu metodu i kompromis sa biljkama probaj tretirati travu sa Cidokorom!
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 07:40   #30
I ja se slažem sa svime gore navedenim, najrađe bi sve prirodno. Ali koma je kad dođemo recimo u proljeće prek vikenda i onda od dva dana dan i pol čupamo drač. Hvala na savjetima
sanjuška67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:45   #31
Živica & korov

Imam živicu visoku cca 30cm i između trava raste kao luda. E, da ne bih plijevio svaka 2 tjedna razmišljao sam između staviti geotekstil koji bi držao korov i travu da ne raste baš brzo a ujedno bi živica dobijala dovoljno vode i sunca. A kako i učvrstiti geotekstil za zemlju da ga vjetar ne otpuše?Jel to dobra ideja ili ima nešto bolje? A i gdje bi bilo za nabaviti geotekstila, poželjno u zelenoj boji?
sined is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 13:58   #32
Jesi razmisljao o malcu, npr kora od drveta?

Time ces smanjiti rast korova a i isusivanje zemlje ispod zivice.
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 14:24   #33
Quote:
Las Legolas kaže: Pogledaj post
Jesi razmisljao o malcu, npr kora od drveta?

Time ces smanjiti rast korova a i isusivanje zemlje ispod zivice.


Razmišljao sam, ali koliki bi trebao sloj kore da korov i trava ne probiju brzo?
sined is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 08:21   #34
Par centimetara, korov se moze probiti kroz takav sloj al ce ga bit znatno lakse iscupat jer takav korov vecinom nema cupavo korjenje nego jednu glavnu zilu
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 13:15   #35
Quote:
Las Legolas kaže: Pogledaj post
Par centimetara, korov se moze probiti kroz takav sloj al ce ga bit znatno lakse iscupat jer takav korov vecinom nema cupavo korjenje nego jednu glavnu zilu
Hvala, probat ću to napravit.
sined is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 18:06   #36
Unistavanje korova na sljuncanoj stazi

Pozdrav,

kao udruga smo uredili jedan park... I sve je bilo divno i krasno dok sad trava nije pocela izbijat po posljuncanim stazama. Prije uredjenja nije se uopce znalo da su to staze, pa smo izvezli zemlju sa njih i tako, ali ocito je da se trave nismo rijesili u potpunosti...

Dakle staza izgleda ovako (na ovoj slici jos nema trave


pa me zanima sa cim bi bilo najbolje pospricat stazu da se ubije trava...

Unaprijed hvala
 
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 11:09   #37
uzmi totalni herbicid, npr. cidokor, boom effect, sve su to samo trgovački nazivi za istu stvar. mora imati dosta zelenog lišća, poprskaš i nakon 15 dana imaš mir. trava požuti i makneš ju.
__________________
ja tebi pusi pusi a ti meni tako tako
zelembać is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 15:48   #38
kao što ti je odgovorio i kolega zelembać, nešto od totalnih herbicida ili njihova kombinacija. Ljudi u to znaju staviti čak i malo nafte doduše nisam probao osobno. Važno je kada korov uvene iščupati ga . I naravno treba ovu lijepu stazu što više koristiti...
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2008., 20:54   #39
Ako želite lijepi travnjak trebalo bi pripremiti tlo za sijanje trave i voditi stalnu brigu. Prepostavljam da se radi o samonikloj travi , kažete na moru , znači plitko tlo , kamen, 2-3 puta godišnje se posvetite travnjaku, ne možete onda nešto previše očekivati...
Ali i zašto se truditi, vidio sam na X mjesta na Jadranu, domoroci primaju furešte u tobože neki kamp a ono travurda, šikara, trnje. Nitko to ne kosi , ljudi gaze po tome , posuši se od gaženja i suše i svi sretni i zadovoljni.
Mislim da postoji neka poslovica tipa U RIMU SE PONAŠAJ KAO RIMLJANIN
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 09:18   #40
Da hih, "Who goes in Rome, must do like in Rome"..

Gle, predlažem da se uopće ne zamaraš, samo pokosiš kad dođeš,ako imaš šta za pokosit i to je to , jer i mi smo na moru, i u

ljetnim mj nema šanse ako ne zaliješ barem jednom u jutro,

nema kod nas vlage preko noći da se ona uspije oporavit.. na žalost
//bubica// is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.