Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 18:53   #21
tako je....bojkot,ali sve navijacke grupe,a ne samoboysi npr i to svaku tekmu a ne da se pojavimo na euro tekmama....bojkot utakmica dok se na izmjeni zakon....ljudi ce se malo zapitat,ipak ce preosjek gledatelja na tekmama biti 100 ljudi,na na derbijima 1000,i nece im biti sve jedno...svaki drugi oblik borbe ce nam donijet zabrane,maltretiranje i novcane kazne ili se mozemo boriti pravnim putem iako sumnjam u pobjedu na istom putu
 
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 19:02   #22
Kakav bojkot pa kaj brijete.Naš bojkot je njihova pobjeda.
Baš im sad treba nabijat kontru i biti jači nego ikad.
Svi trebaju okupit ekipe i na tribinama pokazat svoje nezadovoljstvo ovim bezsmislenim i nacističkim zakonom...mame im se najebem drotovske.
1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 19:46   #23
Quote:
1990 kaže: Pogledaj post
Kakav bojkot pa kaj brijete.Naš bojkot je njihova pobjeda.
Baš im sad treba nabijat kontru i biti jači nego ikad.
Svi trebaju okupit ekipe i na tribinama pokazat svoje nezadovoljstvo ovim bezsmislenim i nacističkim zakonom...mame im se najebem drotovske.
a tko ce se suprotstavit???mi,osobe izmedu 13 i 20 godina?a na koji to nacin?zapalit cemo baklju i doci ce 10 kornjaca i pomest cijelu tribinu jer nema 20 ljudi koji bi im se mogli suprotstavit,a ti koji bi im se suprotstavili bi pokupili zabrane i kazne velike i tko bi onda ostao?NITKO....cinjenica je da u hrvatskoj sve skupa nema 10 000 navijaca,pravih navijaca koji su spremni pruzit otpor i pobuniti se i ne preostaje nam nikaj drugo osim bojkota jer kaj god da napravimo ili ce nas unistit kazne i zakon ili ce nas novinari razapet po medijima(a znamo u kakvim smo odnosima sa doticnima) ili ce nas murija razjebat....pre malo nas je da se postavimo silom
 
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 19:57   #24
Quote:
1990 kaže: Pogledaj post
Kakav bojkot pa kaj brijete.Naš bojkot je njihova pobjeda.
Baš im sad treba nabijat kontru i biti jači nego ikad.
Svi trebaju okupit ekipe i na tribinama pokazat svoje nezadovoljstvo ovim bezsmislenim i nacističkim zakonom...mame im se najebem drotovske.
na stranu idiotizam takvog zakona,ali ne misliš da se to dešava upravo zbog tog boldanog?postoje i kulturniji načini izražavanja neslaganja sa nečim,jebanje majke nekome postiže kontra efekt...
Myrza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:05   #25
Quote:
dino1989 kaže: Pogledaj post
a tko ce se suprotstavit???mi,osobe izmedu 13 i 20 godina?a na koji to nacin?zapalit cemo baklju i doci ce 10 kornjaca i pomest cijelu tribinu jer nema 20 ljudi koji bi im se mogli suprotstavit,a ti koji bi im se suprotstavili bi pokupili zabrane i kazne velike i tko bi onda ostao?NITKO....cinjenica je da u hrvatskoj sve skupa nema 10 000 navijaca,pravih navijaca koji su spremni pruzit otpor i pobuniti se i ne preostaje nam nikaj drugo osim bojkota jer kaj god da napravimo ili ce nas unistit kazne i zakon ili ce nas novinari razapet po medijima(a znamo u kakvim smo odnosima sa doticnima) ili ce nas murija razjebat....pre malo nas je da se postavimo silom
Bold 1-ne kužim 13-20 godina??Jebote pa ja onda nemogu da bojkotiram,prestari sam.
Bold 2-zapalit ćemo stotine ako treba,ali nije to poanta
Bold 3-istina je da nema 10 000 "pravih" navijača,ali kak ti onda misliš bojkotirat utakmice...jebe se Štimcu,Srebriću,Đurđi i drotovima za naš bojkot,dapače njima je riješen problem našim bojkotom jer onda više nema potencijalnih izgrednika i "pravih" navijača na tribinama.
1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:08   #26
Quote:
1990 kaže: Pogledaj post
Bold 1-ne kužim 13-20 godina??Jebote pa ja onda nemogu da bojkotiram,prestari sam.
Bold 2-zapalit ćemo stotine ako treba,ali nije to poanta
Bold 3-istina je da nema 10 000 "pravih" navijača,ali kak ti onda misliš bojkotirat utakmice...jebe se Štimcu,Srebriću,Đurđi i drotovima za naš bojkot,dapače njima je riješen problem našim bojkotom jer onda više nema potencijalnih izgrednika i "pravih" navijača na tribinama.
1.mislio sam na to da je vecina ekipe jako mlada i nisu iskusni i ne mogu se niti fizicki niti psihicki nositi sa nekim stvarima sa kojima moge 30-godisnjaci,kojih nema
2.nije,jer cemo svi bit privedeni i tu nam dolazi kraj
3.nije rijesen jer kako ce onda stimac opravdat to da na svim tekmama u jednom kolu nema 1000 ljudi zajedno na stadionima...kako ce reagirat klubovi,kada nece imati prihod od ulaznica,a time odu i sponzori,malo novinari kad napisu i napusu stvar,ali ovoga puta u nasu korist
 
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:19   #27
Quote:
dino1989 kaže: Pogledaj post
1.mislio sam na to da je vecina ekipe jako mlada i nisu iskusni i ne mogu se niti fizicki niti psihicki nositi sa nekim stvarima sa kojima moge 30-godisnjaci,kojih nema
2.nije,jer cemo svi bit privedeni i tu nam dolazi kraj
3.nije rijesen jer kako ce onda stimac opravdat to da na svim tekmama u jednom kolu nema 1000 ljudi zajedno na stadionima...kako ce reagirat klubovi,kada nece imati prihod od ulaznica,a time odu i sponzori,malo novinari kad napisu i napusu stvar,ali ovoga puta u nasu korist
U potpunosti mi je jasna tvoja teorija bojkota i očiglednog smanjenja broja navijača na tribinama zadnjih 5-6 godina,ali klubovi ne funkcioniraju od prodaje ulaznice(ne u HNL-u).Novinari su ti koji zasosuju stvari i teško je dobit njihovu naklonost u situaciji u kojoj smo sad,tak da tu nemožemo očekivat previše,a Štimac je svjestan pada interesa publike za hrv.nogometom pa ipak reagira emisijom Volim nogomeT kojom profitira samo on i HNS,a nikako navijači koji se u još večem broju zadržavaju u svojim domovima i pred TV ekranima.
1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:22   #28
pogledajte temu oduzeti transparenti
vedranvž is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 10:44   #29
O bože sramote...

Dok nas 4, 5 starih konja sa ženama i djecom piša krv oko ovog Zakona i vikendima radi po noći, uz još par predstavnika drugih grupa kojima nije teško potegnut do Zagreba radi sastanaka s Vladom, ovdje ova tema stagnira, a dani se troše na osnovnoškolska prepucavanja. A kad krene represija, svi će se čudit...

Svaka čast na prepucavanjima, nije to loše za razbibrigu, ali dajte svoje prijedloge, Supermirko vam je uploadao prijedlog, proučite zakon i ovdje napišite svoje primjedbe, prijedloge i ideje.

Tri, četiri, sad...
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 10:50   #30
ako sam ja dobia zabranu(nisan ) prije ovog novog zakona,oce se meni oduzimat putovnica prije gostovanja.
ovo je nesto preglupo
nevolja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 10:56   #31
Quote:
nevolja kaže: Pogledaj post
ako sam ja dobia zabranu(nisan ) prije ovog novog zakona,oce se meni oduzimat putovnica prije gostovanja.
ovo je nesto preglupo
Neće. Niti jedan zakon ne djeluje retroaktivno...

Prijedloge molim, ne pitanja...
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 11:40   #32
Protiv sam bilo kakvog bojkota....nisam bojkotira Hajduka u vrime najgore grgićeve vladavine pa neću ni sad...ali kad bi se sve grupe ujedinile na nekakvom prosvjedu (kao za Vukovar),to bi već značilo nešto..ali poznavajući stanje u našim navijačkim grupama,nisam optimist...nema druge nego se prilagodit
south kman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 12:12   #33
Quote:
south kman kaže: Pogledaj post
Protiv sam bilo kakvog bojkota....nisam bojkotira Hajduka u vrime najgore grgićeve vladavine pa neću ni sad...ali kad bi se sve grupe ujedinile na nekakvom prosvjedu (kao za Vukovar),to bi već značilo nešto..ali poznavajući stanje u našim navijačkim grupama,nisam optimist...nema druge nego se prilagodit
Treba za sad razmišljat o izmjenama Zakona. Hoćemo li uspjet, ne znam, ali uvijek treba pokušavat...

Ako nam ne uvaže niti one skroz razumne prijedloge, onda treba ić na masovne proteste, oko toga se svi slažemo, ali o tom, po tom...

Prilagodit se nemamo čemu, jer ako sve ovo njihovo prođe, to je kraj navijača u Hrvatskoj. A bojim se i nogometa, jer sada ultra navijači jedini i dolaze na stadione...

Zadnje uređivanje Spitka : 10.12.2008. at 12:26.
 
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 12:49   #34
Quote:
Spitka kaže: Pogledaj post
Treba za sad razmišljat o izmjenama Zakona. Hoćemo li uspjet, ne znam, ali uvijek treba pokušavat...

Ako nam ne uvaže niti one skroz razumne prijedloge, onda treba ić na masovne proteste, oko toga se svi slažemo, ali o tom, po tom...

Prilagodit se nemamo čemu, jer ako sve ovo njihovo prođe, to je kraj navijača u Hrvatskoj. A bojim se i nogometa, jer sada ultra navijači jedini i dolaze na stadione...
znam da se radi na zakonu,a koliko su vas poslušali vidi se i po novom prijedlogu zakona..a i nažalost ona "sranja" u udinama su im samo dala pvoda za rigorozni prijedlog.. taman gledam prilog u navijačima Zagore šta idu vlakom u zageb,pun kurac alkohola....to im se treba spomenit u razgovorima....očito su neki jednakiji od drugih..neće izumrit navijači ako projde i ovakav zakon,pametan će mu se prilagodit a za glumce,pozere i wanabe huligane me ionako boli kurac
south kman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 12:52   #35
ilegala i bok
__________________
"Fight and you may die. Run and you will live at least awhile. And dying in your bed many years from now,
would you be willing to trade all the days from this day to that for one chance, just one chance, to come back here as young men and tell our enemies that they may take our lives but they will never take our freedom!"
soulcrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 13:25   #36
"maskiranje lica, kapom, maramom il ina neki drugi način radi prikrivanje indetiteta"

Hm...prvo što mi pada na pamet u vezi ovog...kažeš im da si musliman i da je to kršenje tvojih ljudskih prava...
__________________
IZNAD SVIH!! HRVATSKA!!..."Dulce et decorum est pro patria mori,
sed dulcius pro patria vivere, et dulcissimum pro patria bibere. Ergo, bibamus pro salute patriae"
Hero_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 14:30   #37
Spitka,kad će opet biti sastanak sa Đurđom i kada će se moći iznijeti neki prijedlozi? Skeptičan sam prema tim sastancima jer mi se to čini samo kao njihova igra da ispadnu dobri,pristojni i da mogu reći da su i navijači surađivali pri donošenju takvog zakona...

Totalna glupost je ovo s pokrivanjem lica kapom ili šalom,pitam se gdje to ima da je nošenje kape ili šala preko lica kršenje zakona...čista diktatura...

A i nejasna i nelogična mi je ova odredba da smiješ pri ulazu na stadion imati 1,1 promil,ali zato tijekom putovanja u prijevoznom sredstvu ne smiješ imati alkoholna pića ni piti alkohol...

Uglavnom,zakon je napravljen tako da određenu grupu ljudi označava kao vrlo opasne,sumnjive članove društva.I ono što me posebno smeta je kada Đurđa ili Štimac govore da se obični navijači ne moraju plašiti novog zakona,nego da je on tu da makne huligane sa stadiona.Treba ih pitati je li onaj koji nosi šal ili kapu huligan,je li onaj koji ima pivu u autu dok ide na utakmicu huligan,ili onaj koji ne daj Bože napuše 1,2 promila pri ulasku na stadion? A ako napravi neku od ovih stvari po novom zakonu dobiva prijavu,visoku novčanu kaznu i ulazi u neki registar huligana 10 godina,obilježen je za cijeli život...Da ne govorim o zabranama i uništavanju svakodnevnog života...
cantona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:01   #38
Evo jednog primjera ako sam dobro skužio:
Ako se izrekne zabrana prisustvanja određenom sportskom događaju npr. na 1 god. i dobije se obveza javljanja u policijsku postaju 2 sata prije tekme uz obvezno zadržavanje u istoj, evo Dinamo igra kup protiv Zagore, tekma je počela u 14.00, znači ja sam obvezan od 12 sati biti u stanici? E sad kako da ja šefu na poslu opravdam izbivanje sa posla u navedenom vremenu. Otkaz mi ne gine, a ako ga dobijem, nije li onda taj zakon u neku ruku protuustavan jer mi ograničava moje pravo na rad i egzistenciju?
Evo samo toliko, valjda ste skužili kaj sam htio napisati.
__________________
"Oni koji nikada ne mijenjaju mišljenje, vole sebe više nego istinu"
Predmet is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 16:31   #39
naravno da je kršenje ljudskih prava i ovo se mora rušit na ustavnom sudu, ako ne i tamo onda na međunarodnom sudu za ljudska prava
ovo je apsurdno i svaki normalan čovjek može vidjet o čemu se tu radi
__________________
"Fight and you may die. Run and you will live at least awhile. And dying in your bed many years from now,
would you be willing to trade all the days from this day to that for one chance, just one chance, to come back here as young men and tell our enemies that they may take our lives but they will never take our freedom!"
soulcrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 18:17   #40
Quote:
soulcrew kaže: Pogledaj post
ilegala i bok
Nema ništa od ilegale, tako će te i lakše uništit ti koji te žele uništit!
@Spitka-točna je tvoja konstatacija o retroaktivnosti zakona, ali virujen da znaš da je zakon o prometu djelomično upravo retroaktivan i da kao takav mora past na ustavnom sudu,ali poanta je da on do razmatranja na ustavnom sudu nije još ni doša,a tužbu je podnila najjača oporbena stranka... Šta želin reć s ovim-da nažalost ne možemo tj. ne smijemo nade polagat u ustavni sud jer jednom kad zakon stupi na snagu to će za dugi niz godina biti to, jedino ako zakonodavac ga ne odlući još nadoradit (čitaj vjerojatno pooštrit).
Ma kako to nekima paradoksalno zvučalo, mora se pokušat dobit podrška javnosti, to će bit izrazito teško,ali mora se pokušat,jer sami bez ikakve podrške ulazit u ovu bitku smo već nažalost osuđeni na propast, pogotovo kad vidin/čitan kakva razmišljanja neki ljudi o toj borbi imaju.
A sad malo konkretno:
Mislin da je slučaj Bjelopolje jedna vrlo jaka naša karta u rukavu, zašto?- naime tu su zabrane tj. mjere opreza dobili i ljudi koji su i napadnuti,a bili su pod "policijskom zaštitom".... (Odma da kažen nije za ovu raspravu bitno ko je koga napa,ko je koga udrija, ko je biža-pa se ne mojte vatat ovoga molin vas)
Naime hrvatski zakon ne poznaje mjeru kažnjavanja ili bar ne bi triba poznavat mjeru kolektivnog kažnjavanja tako da se na primjeru ovog slučaja može iskonstruirat više dobrih primjera o neustavnosti tog dijela, o represiji itd... koji mogu poslužiti u raspravi sa zakonodavcem i dragom nam potpredsjednicom.
Novi zakon san samo letimično pogleda-međutim ono šta bode oči je tzv. maskiranje-prva stvar je kako će se definirati maskiranje, ko će to raditi, di će se to raditi, di će završiti npr. oduzeta kapa koja je koštala 250 kn, jer ako ti je ne vrate to je protupravno oduzimanje imovine, a druga točka puno bitnija je da se maskiranje ne može zabraniti, naime u mnogim europskim zemljama pa i u Hrvatskoj je dozvoljeno ići sa feredžom na glavi jer su to vjerske slobode pojedinca koje su definirane ustavom, u nekim zemljama se čak dopušta i slikanje za osobnu s tim pokrivalon za glavu..
Evo ovako za nabrzinu to je to-svaka čast momcima koji troše svoje vrime i živce na rješavanje ovog problema, ali mislin da nam preostaju ipak samo dvi stvari-prva je ujedinjenje svih oko ovog pitanja,a druga je tužba Europskom sudu za ljudska prava....
Pauk1950 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.