Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2017., 12:47   #6901
Presadio danas još ove preostale u veće posude i tamo će bit do finalnog presađivanja u 5 mjesecu. Razdijelio sam skoro sve viška što sam imao. Još u ponedjeljak dam 1 Padron i Jamaican čokoladni i to bi bilo to.

Naime:
-Ciliatum
-Rocopica White Flower
-Capsicum praetermissum

Koje sam dobio od kolege Mememe-a nije niti jedno sjeme od ove 3 vrste izbacilo klicu (mjesec dana je pršlo), dok su Aji Limun i White Habanero bili vrlo uspješni (oni su izašli nakon tjedan dana). A i bez ove 3 vrste ću imat i više nego dovoljno biljaka za svoju prvu sezonu. Jel imao možda netko više uspijeha sa ove 3 navedene biljke koje su onako više grmovite i bobičaste?
slina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 13:01   #6902
To su divlje sorte, za njih je normalno da se klijanje otegne na koji mjesec.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 16:18   #6903
Quote:
slina kaže: Pogledaj post
Presadio danas još ove preostale u veće posude i tamo će bit do finalnog presađivanja u 5 mjesecu. Razdijelio sam skoro sve viška što sam imao. Još u ponedjeljak dam 1 Padron i Jamaican čokoladni i to bi bilo to.

Naime:
-Ciliatum
-Rocopica White Flower
-Capsicum praetermissum

Koje sam dobio od kolege Mememe-a nije niti jedno sjeme od ove 3 vrste izbacilo klicu (mjesec dana je pršlo), dok su Aji Limun i White Habanero bili vrlo uspješni (oni su izašli nakon tjedan dana). A i bez ove 3 vrste ću imat i više nego dovoljno biljaka za svoju prvu sezonu. Jel imao možda netko više uspijeha sa ove 3 navedene biljke koje su onako više grmovite i bobičaste?
Kad sam sijao te sorte Praetermissimum je proklijao za 3-4 dana ali za ostale dvije je trebalo skoro mjesec dana kako je Andrej rekao.

Međutim, ja svo svoje sjeme umačem u razrijeđenu varikinu što posjpješuje klijanje.

Žao mi je što nije još proklijalo ali ne bih još odustao.
mememe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 18:40   #6904
Ja svo svoje sjeme namaćem u razrijeđenom čaju na 24 sata. Budem ih još držao na toplome pa ćemo vidit hoće bit šta od toga. Nemam šta izgubit, a mjesta imaju.

Bitno da su limuni i white habanero tu. Tim se plodovima radujem Pogotovo habaneru.
slina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 18:56   #6905
Ajmo uzgojiti najljuće chili papričice - čuvena Bhut Jolokia i ostale

Caj omeksava ovojnicu i stimulira klijanje, dok pustinjske sorte traze kiselu kupku zbog koje pomisle kako su prosle kroz probavni trakt ptica sto im je inicijator za klijanje.

Od svih aditiva za pospjesivanje klijanja se daleko najboljom pokazala salitra.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 19:03   #6906
Smile

Quote:
slina kaže: Pogledaj post
Koje sam dobio od kolege Mememe-a nije niti jedno sjeme od ove 3 vrste izbacilo klicu (mjesec dana je pršlo), dok su Aji Limun i White Habanero bili vrlo uspješni (oni su izašli nakon tjedan dana).
Sve sjemenke koje sam dobio od kolege mememea su mi proklijale u primjerenom roku.

Probaj sjemenke namoćiti u kamilicu pa ponovno posijati.

Pero 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 19:28   #6907
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Caj omeksava ovojnicu i stimulira klijanje, dok pustinjske sorte traze kiselu kupku zbog koje pomisle kako su prosle kroz probavni trakt ptica sto im je inicijator za klijanje.

Od svih aditiva za pospjesivanje klijanja se daleko najboljom pokazala salitra.
Epsomit?
-Dule- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:00   #6908
Ajmo uzgojiti najljuće chili papričice - čuvena Bhut Jolokia i ostale

Epsomit ili gorka sol je MgSO4, dok je salitra KNO3.

Do prije koju godinu se prodavala preko oglasnika prvenstveno ako si htio mutiti svoja gnojiva, ali nakon porasta terorizma dospjela na listu kontroloranih supstanci pa je trgovcima i policija dolazila na vrata.

Semillas je svojevremeno prodavao male vrecice.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:29   #6909
Ako nema salitre, ovog ima na svakom koraku

Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:33   #6910
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Epsomit ili gorka sol je MgSO4, dok je salitra KNO3.

Do prije koju godinu se prodavala preko oglasnika prvenstveno ako si htio mutiti svoja gnojiva, ali nakon porasta terorizma dospjela na listu kontroloranih supstanci pa je trgovcima i policija dolazila na vrata.

Semillas je svojevremeno prodavao male vrecice.
Kako se salitra ne može više dobili u prostoj prodaji, neke nove ideje za kiselu kupku?
-Dule- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:40   #6911
Salitra i kisela kupka su dva razlicita postupka. Salitru koristimo kod starijih sjemenki ili kod onih s teskom klijavoscu, dok kiselu kupku od onih sorti koje je traze. Bude kolega napisao recepturu, s njom se nisam gnjavio.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 20:58   #6912
Ja danas iz čaša fi8 prepikiro u čaše od 12 cm i sutra ih iznosim van iz klijališta na otvoreno a za 10-ak dana ako bude lijepo vrijeme mogao bih i zasaditi vani.

Za ovu sezonu biti će ih 18 a prošle je bilo 10 komada.

BatmanBg is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 10:54   #6913
Lepe biljke, samo ukoliko nisi na primorju nemoj se igrati da ih vec sada stavljas u zemlju, ili velike kontejnere koje neces moci da premestis.

Varljivo je ovo vreme, ja licno sam se vec par puta opekao sa krajem 4-og meseca, a jos ni treci nije gotov.
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 11:33   #6914
U Rijeci sam, od sredine tjedna najniža noćna će biti oko 11c.
BatmanBg is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 12:18   #6915
E onda nema zime za tebe

Koja su ti ova dva annuum-a ?
Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 12:20   #6916
preporuka gnojiva sa kojim bi bilo dobro sada prihraniti biljke da poboljšam razvoj korijena?
mijur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:36   #6917
Quote:
Ish Fatal kaže: Pogledaj post
E onda nema zime za tebe

Koja su ti ova dva annuum-a ?
Ako misliš na ova dva, to sam dobio besplatno sjeme prilikom kupovine pa zasadio.
Vidjećemo šta će biti od njih, čitam da nisu ljute pa će se moći normalno pojesti bez suza u očima.

Danas uzeo od kokosa supstrat pa ću pomiješati unutra crnog treseta 10% i dodati peletiranog gnojiva i prilikom sadnje u svaku rupu ubaciti do 5 litara ovog treseta i tada zasaditi papričice.
Ovaj treset od kokosa upija vodu ko spužva biće manjeg zalijevanja



Quote:
mijur kaže: Pogledaj post
preporuka gnojiva sa kojim bi bilo dobro sada prihraniti biljke da poboljšam razvoj korijena?
Ja koristim Ferticare TM 15-30-15 Starter ili bilo koje drugo sa velikim postotkom fosfora.
BatmanBg is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 20:53   #6918
Na ova dva sam mislio, odskacu medju ovim chinense kao albino u Africi

Ish Fatal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 21:32   #6919
Ish Fatal da to je ta dva komada Hungarian Hot Wax

To će biti nešto slično ovoj papriki koju sam imao 2015 godine.
BatmanBg is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 23:18   #6920
Quote:
slina kaže: Pogledaj post
Ja svo svoje sjeme namaćem u razrijeđenom čaju na 24 sata. Budem ih još držao na toplome pa ćemo vidit hoće bit šta od toga. Nemam šta izgubit, a mjesta imaju.
Bitno da su limuni i white habanero tu. Tim se plodovima radujem Pogotovo habaneru.
Sve sjeme što sam dobio od mememe (još jednom hvala) isklijalo na routeru za 4-6 dana, naravno, prije namočeno u kamilici.
Danas nakon mjesec dana od trećeg pokušaja sijanja raznog sjemena koje je izniklo i onda stagniralo u negrijanoj sobi, uspio uhvatiti sat vremena i presaditi svaku posebno (po dvije od 14 vrsta što sam sijao).
Dobrano kasnim i vjerojatno neće biti ništa od chilija za mene ove sezone ali probat ću nastaviti pa ćemo vidjeti...
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.