Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2013., 23:10   #1581
Quote:
Bagatur kaže: Pogledaj post
Opa,pa imamo insajder.

Daj bre nataliteti lobiraj tamo da puste za treco trimesecje predvreme.


21.11.2013
nataliteti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 20:01   #1582
Izgleda da ono sto se desava u istocnu Makedoniju,sad se prosirilo i prema Pelagonija.

Vidicemo za par godina nakon 2014 koliki ce biti demografski uticaj bugarskih pasosa na makedonce.

http://www.youtube.com/watch?v=9jPR72_3sTI

Inace i sad sa bugarski pasos si mogao raditi u sve zemlje EU ali ukoliko imas radnicke papire,pa si proceduralno povezan jos pre da ides tamo,prijavljen,gde ces raditi,za koliko,koliko dugo...
Sad nakon 2014 i za ova druga grupa drzave,megju koji i Nemacka,padaju sve barijere,mozes ideti tamo pa traziti posao,mozes koristiti socijalu...

Pretpostavljam da do sad ovo su vecinom iskoristili one koje su iz Bugarske,ko je zelio se iseliti,se iselio.
Dok one van Bugarske,kao makedonci nisu bili bas toliko stimulirani,to jest ove barijere su ih vecinom odbacivali,osim mozda one na istok Makedonije.
A sad kad je sve podredeno,samo trebas imati pasos,vec pocinje da prikaziva onu veliku zainteresiranost.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 20:45   #1583
Quote:
Bagatur kaže: Pogledaj post
Izgleda da ono sto se desava u istocnu Makedoniju,sad se prosirilo i prema Pelagonija.

Vidicemo za par godina nakon 2014 koliki ce biti demografski uticaj bugarskih pasosa na makedonce.

http://www.youtube.com/watch?v=9jPR72_3sTI

Inace i sad sa bugarski pasos si mogao raditi u sve zemlje EU ali ukoliko imas radnicke papire,pa si proceduralno povezan jos pre da ides tamo,prijavljen,gde ces raditi,za koliko,koliko dugo...
Sad nakon 2014 i za ova druga grupa drzave,megju koji i Nemacka,padaju sve barijere,mozes ideti tamo pa traziti posao,mozes koristiti socijalu...

Pretpostavljam da do sad ovo su vecinom iskoristili one koje su iz Bugarske,ko je zelio se iseliti,se iselio.
Dok one van Bugarske,kao makedonci nisu bili bas toliko stimulirani,to jest ove barijere su ih vecinom odbacivali,osim mozda one na istok Makedonije.
A sad kad je sve podredeno,samo trebas imati pasos,vec pocinje da prikaziva onu veliku zainteresiranost.
Ostvaruvame.....
Ako....dok glasaju za "Lukasenka" tako im treba.

Inace bugarski pasos nuzno ne mora znaciti odlazak iz zemlje.Mnogi ga uzimaju za svaki slucaj,a kod vecine odlazi po 1 clan familije i izdrzava ostale.E sad sto se oni duze zadrzavaju vani to je veca mogucnost da povedu i familiju sa sobom....a na istoku vec neko vrijeme to rade.

Sve manje i manje postoji neka stigma uzimanja bugarskog pasosa,pa je to vjerujem jos jedan u nizu razloga zasto je interes povecan.
John Shepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 21:09   #1584
Quote:
John Shepard kaže: Pogledaj post
Ostvaruvame.....
Ako....dok glasaju za "Lukasenka" tako im treba.

Inace bugarski pasos nuzno ne mora znaciti odlazak iz zemlje.Mnogi ga uzimaju za svaki slucaj,a kod vecine odlazi po 1 clan familije i izdrzava ostale.E sad sto se oni duze zadrzavaju vani to je veca mogucnost da povedu i familiju sa sobom....a na istoku vec neko vrijeme to rade.

Sve manje i manje postoji neka stigma uzimanja bugarskog pasosa,pa je to vjerujem jos jedan u nizu razloga zasto je interes povecan.
Uzimaju bugarske pasose od razne pobude,ali za ocekivanje je da vecina od one koji uzmu se isele.
Narocito sad jer ovaj nenormalni rast koji se desava bas pre pad barijere.

To jedan clan u inostranstvo da odrzava ostale je mnogo vise odlika albanaca nego makedonce.
Ali cim ide jedan sa sebe nosi druge.Udeo rogjenih u inostranstvo u neke makedonske opstine to dokaziva.
Narocito jer se radi o opstine koje nemaju neku tradiciju iseljavanje u recimo Italiju,a sad 20,30% rogjenih im se rode u Italija.

U ovom trenutku bugarski pasosi imaju vrlo mali uticaj na vitalna desavanja.
Bar ja ovo sto vidim,osim Vinica,Kocani i Maleshevske opstine,sve drugo je ok.
Cak i Makedonska Kamenica i Novo Selo se fino odrzavaju.
Strumicki region da ne pricamo koliko dobro mu ide,jes da je do makedoniziranih roma,ali ipak.
Sad...treba videti do kad ce ovo biti tako ili mozda se desi odjednom neki nagli pad,jer kad je rec iseljavanje to tako ide,sve je ok i odjednom veliki minus.Kao sto sad evo se desava u Albaniji.

Ovo sa bugarske pasose zaista moze imati i neke zesce politicke posledice,pre svega jer nema popis,a u evedenciji imas 100,200,000 bugarska drzavljana koji za da bi uzeli dokumentaciju pisali se za bugari.

Zadnje uređivanje Bagatur : 22.10.2013. at 21:16.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 04:50   #1585
Albanske medije preko zdravstvene podatke/fond zdravstvenog osiguranja su napravile procena ukupnog stanovnistva Makedonije:

http://4.bp.blogspot.com/-HcrHbzKb56.../s1600/1,8.JPG

2002: 2.022.547
2013: 1.744.237
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 18:30   #1586
Mislim da ipak ova brojka od 1,750,000 ipak je podcenjena varijanta to jest najnize varijanta.
Bilo bi izvodljivo samo ukoliko makedonci imaju 11 promila natalitet.

Pa situacija kod dve najvece grupe bi izgledala nesto ovako:

Makedonci: 1,1 million = 62,8%
Albanci: 470,000 = 26,8%

Po meni,realno trenutno stanovnistvo Makedonije je 1,85 million

1,15 milion makedonci = 62,1%
Albanci: 480,000 = 25,9%
Turci: 75,000 = 4,0%
Romi: 70,000 = 3,7%
Srbi: 30,000 = 1,6%
Bosnjaci: 20,000 = 1,0%
Vlasi: 9,000 = 0,5%
Ostali: 15,000 = 0,8%
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:30   #1587
Quote:
Bagatur kaže: Pogledaj post
Mislim da ipak ova brojka od 1,750,000 ipak je podcenjena varijanta to jest najnize varijanta.
Bilo bi izvodljivo samo ukoliko makedonci imaju 11 promila natalitet.

Pa situacija kod dve najvece grupe bi izgledala nesto ovako:

Makedonci: 1,1 million = 62,8%
Albanci: 470,000 = 26,8%

Po meni,realno trenutno stanovnistvo Makedonije je 1,85 million

1,15 milion makedonci = 62,1%
Albanci: 480,000 = 25,9%
Turci: 75,000 = 4,0%
Romi: 70,000 = 3,7%
Srbi: 30,000 = 1,6%
Bosnjaci: 20,000 = 1,0%
Vlasi: 9,000 = 0,5%
Ostali: 15,000 = 0,8%
kako je moguce turci da su rastali a albanci da su padali toliko, moje mislenje je da turci katastrofalno su se slomili a to se glijeda i na njihov natalitet u republickom nivo
 
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:40   #1588
Pa gore dolje i ja vjerujem da je to to sto kaze Bagatur.
Ispada da su Makedonci treutno kad se uzme u obzir masovlno iseljavanje mladih i smanjivanje fertilne baze demografski nikad bolji i da imaju do sad najveci fertiliet.

Turci su tu negdje 70-75k....to bi im dalo 14-15 promila
Albanci na 16-17 promila
Bosnjaci na 12
Makedonci 10,4
Romi rekorderi sa 20-25....
John Shepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:40   #1589
Spored neko podatke (NATO):

http://www.topix.com/forum/world/mac...P28JMU1VLPQHGI
nataliteti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:45   #1590
Quote:
nataliteti kaže: Pogledaj post
I ti pusis ove price ?
30-35 % udio medju rodjenih, manje od 20% kod umrlih,a 40% u ukupnoj populaciji....yeah right.
John Shepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:48   #1591
Znas John da od 1948 cjelo vreme se sakrije tacen broj albance, spored Popisa organizovano od sami albanca u FYROM 1992 u Makedoniji bio popisane 880.000 albance.
nataliteti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:50   #1592
Quote:
nataliteti kaže: Pogledaj post
Znas John da od 1948 cjelo vreme se sakrije tacen broj albance, spored Popisa organizovano od sami albanca u FYROM 1992 u Makedoniji bio popisane 880.000 albance.
Nas i rusa 150 miliona.....
Eto ja cu sad napraviti popis na kojem ce biti 300.000 dzedaja u Makedoniji.


I to jos od 1948 netko krije vas....koja komedija.
John Shepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:53   #1593
Dan danas se krije tacen broj albancima, u DZS osven makedonci nema nitu jedan vraboten u Sektor Demografije , tamu gde se krije ,,GOLEMA IZMAMA''.
nataliteti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:58   #1594
A gdje zive tih 880.000 Albanca ?
U Skoplju gdje je svakome jasno da Makedonaca ima vise ? Cak ni u Skoplju nemate ni medju rodjenih 40%. Eto vam izbore u cjelom gradu albanski kandidati nemaju ni teoretsku sansu za ulazak u drugi krug. Svi popisani 92 danas imaju pravo glasa, gdje su ti glasaci ? Gdje su u skolama ?

U Kumanovu gdje se opet 2 makedonske stranke bore za gradonacelnika i imaju vecinu kod rodjenih ?

U Struga gdje makedonci osvajaju s 18.000 stanovnika 40% glasova ? U Kicevu gdje ne mozete pobjediti bez roma i torbesa i opet je skoro pola-pola situacija ?
U Debru koji je obican mali gradic ili Gostivar koji demografski puca,a makedonci su stabilni na svojih 20% cak i kod rodjenih ?

Sto ste vi,prosta masa koja samo sjedi,ne radja,ne umire, ne glasa, ne trazi posao, ne salje djecu u skoli i ne vodi nikakve poslove ?
U Makedoniji na razini drzave u nicemu nemate udio od 40%....cak ni medju rodjenima - segment zivota gdje ste najjaci.

Eto necemo gledati rodjene,nego glasove, broj i udio ucenika u skolima.....kako osim teorije zavjere mozes pokazati da vas ima cak 30,a ne 40% ?
John Shepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 22:58   #1595
John Shepard ti mogu da lazez drugi koji stvarno nisu zapoznaeni sa nekom podatke, a mene nema sta da mi recis, posto sam radim u DZS i znam kako je unutra-sektor demografije vid Alkatraz (Velika izmame)Broevima''.
nataliteti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 23:06   #1596
Quote:
nataliteti kaže: Pogledaj post
John Shepard ti mogu da lazez drugi koji stvarno nisu zapoznaeni sa nekom podatke, a mene nema sta da mi recis, posto sam radim u DZS i znam kako je unutra-sektor demografije vid Alkatraz (Velika izmame)Broevima''.
Eto bez demografije.....imas izbore.Ili i DIK i vase ljude tamo lazu ?
I Ali i Menduh sute na te izborne izmame,tako ?

Ajde daj dokaze za tvoje tvrdnje...
Ovako samo ispadas neozbiljan i dodajes vodu na mlin svim makedoncima koji kazu da vama nije mjesto u administraciji jer nemate pojma.
John Shepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 23:16   #1597
Quote:
John Shepard kaže: Pogledaj post
Eto bez demografije.....imas izbore.Ili i DIK i vase ljude tamo lazu ?
I Ali i Menduh sute na te izborne izmame,tako ?

Ajde daj dokaze za tvoje tvrdnje...
Ovako samo ispadas neozbiljan i dodajes vodu na mlin svim makedoncima koji kazu da vama nije mjesto u administraciji jer nemate pojma.

Ti reci mi zasto albance da nema pristup u sektor demografije vec 50 god?!
Imamo kadar imamo ljudi, imamo geografi, matematicari, prravnici, ekonomisti albance u DZS ama nemamo pristup u taj Sektor, ne, ne dozvolavat tamo gde mogu istinu izlaze u videlinu.

P.S. U naredni period dodacu fakte za moje trvdenja!
nataliteti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2013., 23:26   #1598
Predsjednicki izbori 2009 godine :

Gjorge Ivanov - 345.000 glasova (35%)

Ljubomir Frckovski - 202.000 glasova (20%)

Imer Selmani - 147.547 glasova (15%)....1/3 svih njegovih glasova je dosla iz sredina gdje Albanaca nema....njegova kampanja je pozivala na suzivot i bio jedini do sad albanski kandidat koji je imao i reklamne spotove na makedonskom jeziku gdje je pozivao sve gradjane da glasuju za njega.

Ljube Boskovski - 146.878 glasova (15%)

Agron Budzaku - 73.000 glasova ( 7,5%)

Nano Ruzin - 40.000 glasova (4%)

Miruse Hodza - 30.000 (3%)....dobila je manje glasova nego nevazeckih listica.

Za ostale izbore ne da mi se ovako detaljno....

Ejjjj pa jedan Ljube Boskovski uzima skoro isti broj glasova kao najbolji albanski kandidat za kojeg su i makedonci glasovali.
Nano Ruzin,Isus, Dzimi Hendriks i ostali nevazeci listici su bolje prosli od kandidata druge najvece albanske stranke.
Na proslim parlamentarnim izborima prije 2 godine druga najjaca makedonska stranka je osvojila skoro 3 puta vise glasova od najjace albanske.

A evo ti i lokalne izbore.
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...3_-_mayors.svg

Zadnje uređivanje John Shepard : 24.10.2013. at 23:32.
John Shepard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 01:34   #1599
Quote:
Predator21 kaže: Pogledaj post
kako je moguce turci da su rastali a albanci da su padali toliko, moje mislenje je da turci katastrofalno su se slomili a to se glijeda i na njihov natalitet u republickom nivo
Turci imaju par tisuca manje nego popis 2002.
Inace moze se reci da situacija kod turaka u nezanemarljiv deo ce zavisiti od razpolozenje Torbesha.

Albanci nisu pali,nego na popis nisu bili 509,083,vec manje.
Pricali smo vec da popis 2002 je uragjen po metodologiji koja je ukljucila deo stanovnika u inostranstvo,najvise megju nih su ukljuceni albanci.
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 01:58   #1600
Slovenija Popis 2011
Nema etnicko,jezicno i vjersko izjasnjavanje pa zato eto preko drzavljanstva:

Makedonsko: 8,817
Bugarsko: 1084

Popis 2002

Makedonci: 3,972
Bugari: 138

Mozemo reci da bar pola od ovih 10,000 makedonskih i bugarskih drzavljana su makedonci vecinom iz Istocne Makedonije.Ostala polovina eto dacemo na konto albanaca,turaka,roma...
Bagatur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.