Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2014., 18:23   #1
Niz tegoba: pritisak u glavi, ubrzan rad srca, gušenje....

Juce mi se, naime, desilo nesto sto ranije nikada nije. Imao sam jednu stresnu situaciju i iznervirao se oko jedne, moze se reci, gluposti, ali se moze reci i da sam se "nesto intezivnije" iznervirao. I, poceo sam odjednom da osecam neki umor i pritisak u glavi kao i bol, a onda su odjednom pocele da me "zatezu" ruke i kao da mi je neko ubacio dozu adrenalina ili cega vec, celo telo je pocelo da mi "divlja", pocelo je srce da mi jako brzo kuca, glava da boli, osecam kao da se i tresem, teze sam disao, cak mi je delovalo na momente i da se gusim........i to sve nakon sto sam prestao da se sekiram oko te stvari. Bio sam se uplasio jer nisam nikad ovo doziveo ranije. Nakon nekog vremena sam se stabilizovao, ali i sad primetim da kad npr. budem u odredjenom polozaju ili ako razmisljam o tome, da mi se deo tih simptoma vraca. Ne znam da li ovo uopste ima veze sa tom situacijom ili se tako samo slucajno potrefilo. Nije napad panike jer nije strah u pitanju ali ne znam sta je.

Takodje, iz nepoznatih razloga, opet sinoc po prvi put u zivotu nisam uspeo da zaspim celu noc. Cak ni na minut. Ne znam da li je sve ovo neka reakcija organizma na stres ili je u pitanju nesto ozbiljnije? Kako je moguce da bas uopste ne zaspim? Prilicno sam zabrinut jer ovo nisam dozivljavao ranije a simptomi krenuse odjednom.

Imam 24 godine inace, ne pijem i ne pusim.

Hvala unapred na odgovoru.
Megaman23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 14:24   #2
Ovo zvuči baš kao panični napad. Ne nastaju oni iz straha već kad je čovjek uznemiren.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2014., 21:52   #3
dobro ti je leeloo rekla. vjerojatno se radi o napadaju panike.
oni dosta često nastupe baš nakon stresne situacije.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.