Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2003., 11:56   #1
Lucidni snovi

zanima me koliko vas "sanja" lucidne snove...
a tko ih nikad nije "osjetio" , "dozivio"...
vjerujete li zapravo u ovakve snove ili ne....
Ja ih npr imam odkad znam za sebe i mislila sam da je to "normalno" dok nisam po internetu citala da ih neki ljudi jednostavno nikada ne dozive. STETA
Pitala sam prijatelje i vecina koji ih ne "sanjaju" po defaultu ne vjeruju da postoje.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 12:07   #2
zaboravih...

eh ukratko za one koji ne znaju sto je lucidni san

Mi spavamo potpuno nesvjesni, gubeći pritom mnogo prilika da budemo svjesni..........
Prilično rijetko stanje, kada je osoba svjesna da sanja te kada zna da je svijet oko nje samo kreacija njenog uma i da je ona odvojena od toga - naziva se lucidnim sanjanjem.
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 02:43   #3
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
eh ukratko za one koji ne znaju sto je lucidni san

Mi spavamo potpuno nesvjesni, gubeći pritom mnogo prilika da budemo svjesni..........
Prilično rijetko stanje, kada je osoba svjesna da sanja te kada zna da je svijet oko nje samo kreacija njenog uma i da je ona odvojena od toga - naziva se lucidnim sanjanjem.
To gde si i šta vidiš u svojim "lucidnim snovima" je samo u početku i delom kreacija tvog uma, a delom nije. Mnoge stvari koje vidiš u "lucidnom snu" nisu kreacija tvog uma već postoje po sebi, tvoj um, može eventualno da ih preobrati u opažajnom smislu i učini da ih tvoja svest opaža drugačijim nego jesu, a može i da maštom stvara slike koje nemaju objektivno postojanje po sebi, već su produkt imaginacije. Samo u početnom stadijumu mističnih snova osoba nije sposobna da razlikuje slike koje su projekcija njenog uma od onoga što ima nezavisno postojanje po sebi - kao i što mala beba u početku ne ume da razlikuje svoju imaginaciju od realnog sveta oko sebe.

Shvatanje po kojem je sve što se u "lucidnim snovima" događa plod imaginacije uma je i naivno i opasno. Nešto jeste imaginacija, al nešto nije! Što je osoba naprednija u umeću sanjanja ona je sposobnija napraviti tu razliku odvojiti imaginaciju vlastitog uma od onoga što ima postojanje, dejstvo i posledicu po sebi. U njenim snovima ima sve više elemenata koji nisu imaginacija njenog (ili tuđeg) uma već elementi "odvojene stvarnosti" sa kojima bi se svako drugi, ko ume i naučio je da deli tu stvarnost sa drugima vičnim tom umeću (kao što smo svi naučili da delimo i saglašavamo se elementima ove stvarnosti i tom stvarnošću u celini) pozitivno saglasio u svim elementima kojima prisustvuje i deli ih sa ostalima.

Prvi svet na koji se "naleti" u mističnim snovima a koji ima objetivno postojanje po sebi i nije tek kreacija našeg uma, je, ehm... prilično demonskog karaktera...Nezgodno je što ga je gotovo nemoguće zaobići! Otuda je avantura svesti koja započinje kada se osoba otisne u svetove koji započinju preobražajem običnih snova u mistične skopčana sa puno rizika i nepredvidljiva u ishodu, čak i u slučaju jedne kategorije iskusnih u tome umeću. Na znanju umeća sanjanja nekada su bile osnovane čitave u toj oblasti vrlo napredne civilizacije...


Spomenuti strahovi su sasvim prirodna reakcija našeg bića na ta stanja, jer ima čega da se plašimo, osim ako svoju svest neotupljujemi i neuljuljkavamo vlasitim imaginacijama, koje nisu podudarne sa objektivnom situacijom u kojoj smo.

Zadnje uređivanje Kartikeya : 15.07.2007. at 03:14.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 23:38   #4
Quote:
Kartikeya kaže: Pogledaj post
To gde si i šta vidiš u svojim "lucidnim snovima" je samo u početku i delom kreacija tvog uma, a delom nije. Mnoge stvari koje vidiš u "lucidnom snu" nisu kreacija tvog uma već postoje po sebi, tvoj um, može eventualno da ih preobrati u opažajnom smislu i učini da ih tvoja svest opaža drugačijim nego jesu, a može i da maštom stvara slike koje nemaju objektivno postojanje po sebi, već su produkt imaginacije. Samo u početnom stadijumu mističnih snova osoba nije sposobna da razlikuje slike koje su projekcija njenog uma od onoga što ima nezavisno postojanje po sebi - kao i što mala beba u početku ne ume da razlikuje svoju imaginaciju od realnog sveta oko sebe.

Shvatanje po kojem je sve što se u "lucidnim snovima" događa plod imaginacije uma je i naivno i opasno. Nešto jeste imaginacija, al nešto nije! Što je osoba naprednija u umeću sanjanja ona je sposobnija napraviti tu razliku odvojiti imaginaciju vlastitog uma od onoga što ima postojanje, dejstvo i posledicu po sebi. U njenim snovima ima sve više elemenata koji nisu imaginacija njenog (ili tuđeg) uma već elementi "odvojene stvarnosti" sa kojima bi se svako drugi, ko ume i naučio je da deli tu stvarnost sa drugima vičnim tom umeću (kao što smo svi naučili da delimo i saglašavamo se elementima ove stvarnosti i tom stvarnošću u celini) pozitivno saglasio u svim elementima kojima prisustvuje i deli ih sa ostalima.

Prvi svet na koji se "naleti" u mističnim snovima a koji ima objetivno postojanje po sebi i nije tek kreacija našeg uma, je, ehm... prilično demonskog karaktera...Nezgodno je što ga je gotovo nemoguće zaobići! Otuda je avantura svesti koja započinje kada se osoba otisne u svetove koji započinju preobražajem običnih snova u mistične skopčana sa puno rizika i nepredvidljiva u ishodu, čak i u slučaju jedne kategorije iskusnih u tome umeću. Na znanju umeća sanjanja nekada su bile osnovane čitave u toj oblasti vrlo napredne civilizacije...


Spomenuti strahovi su sasvim prirodna reakcija našeg bića na ta stanja, jer ima čega da se plašimo, osim ako svoju svest neotupljujemi i neuljuljkavamo vlasitim imaginacijama, koje nisu podudarne sa objektivnom situacijom u kojoj smo.
ovakvo tumacenje snova sam i ja procitala jednom davno
jedan od mnogih yogija, shamana i jedan od mnogih tumacenja
nije mi se nimalo svidjelo
nijedan san ne nazivam 'misticnim' ne svidja mi se taj naziv
tequila is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 01:26   #5
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
ovakvo tumacenje snova sam i ja procitala jednom davno
jedan od mnogih yogija, shamana i jedan od mnogih tumacenja
nije mi se nimalo svidjelo
nijedan san ne nazivam 'misticnim' ne svidja mi se taj naziv
Ih, kad bi to bilo pitanje šta se kom sviđa.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 14:43   #6
Quote:
moonlightequila kaže: Pogledaj post
eh ukratko za one koji ne znaju sto je lucidni san

Mi spavamo potpuno nesvjesni, gubeći pritom mnogo prilika da budemo svjesni..........
Prilično rijetko stanje, kada je osoba svjesna da sanja te kada zna da je svijet oko nje samo kreacija njenog uma i da je ona odvojena od toga - naziva se lucidnim sanjanjem.
znam da je svijet oko mene kreacija mog uma dok ne sanjam
kakvi su to snovi koje sanjaš a poslje ti se to dogodi?
to se meni povremeno događa
__________________
............................................................
veci33net is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 19:15   #7
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
eh ukratko za one koji ne znaju sto je lucidni san

Mi spavamo potpuno nesvjesni, gubeći pritom mnogo prilika da budemo svjesni..........
Prilično rijetko stanje, kada je osoba svjesna da sanja te kada zna da je svijet oko nje samo kreacija njenog uma i da je ona odvojena od toga - naziva se lucidnim sanjanjem.
ejjj jbt pa ja to imam zar je to nešto čudno...ja se u snu zajebavam niko mi ništa ne može skačem po zgradama salto ... itd..
__________________
od viška glava ne boli osim ako nisu batine!!!
MELAC777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 19:55   #8
Quote:
MELAC777 kaže: Pogledaj post
ejjj jbt pa ja to imam zar je to nešto čudno...ja se u snu zajebavam niko mi ništa ne može skačem po zgradama salto ... itd..

Pliz onda :
Quote:
1. Jel se može osjećati tamo? npr. hladnoća ??
2. U kakvoj ste interakciji s drugim ljudima?? Doživljavaju li vas? Pričate li s njima? Otvaraju li usta dok pričaju?
3. Kolika je kvaliteta zapažanja okoline??(Jel bi mogli pomisliti kako je blijed plod te vaše mašte, ili vas cijelo vrijeme drži uvjerenje kako je sve hebeno prerealno, ovo je paralelni svijet a ne san!!)
4. Jel imate rupe u sjećanju??
5.Jel imate sposobnost za vrijeme LD si postavljati pitanja i racionalno razmišljati??
6.Dal je nužno buđenje u tijelu nakon LD, ili se može desiti da iz LD nastavite normalan san? Ako se može desiti nastavljanje običnog sna, jel to možda i češći ishod??
7.Jel stvarno doživljavate pravi orgazam za vrijeme seksa u LD ?? I jel taj partner normalno vodi ljubav tamo, kao što se to radi i ovdje ?
8.Da li ima netko tko može i LD i AP?? Ako da, jel sumnja da su njegove AP vrsta LD??

Mnogo hvala unaprijed!!!
bozoou is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 04:02   #9
Quote:
bozoou kaže: Pogledaj post
1. Jel se može osjećati tamo? npr. hladnoća ??
2. U kakvoj ste interakciji s drugim ljudima?? Doživljavaju li vas? Pričate li s njima? Otvaraju li usta dok pričaju?
3. Kolika je kvaliteta zapažanja okoline??(Jel bi mogli pomisliti kako je blijed plod te vaše mašte, ili vas cijelo vrijeme drži uvjerenje kako je sve hebeno prerealno, ovo je paralelni svijet a ne san!!)
4. Jel imate rupe u sjećanju??
5.Jel imate sposobnost za vrijeme LD si postavljati pitanja i racionalno razmišljati??
6.Dal je nužno buđenje u tijelu nakon LD, ili se može desiti da iz LD nastavite normalan san? Ako se može desiti nastavljanje običnog sna, jel to možda i češći ishod??
7.Jel stvarno doživljavate pravi orgazam za vrijeme seksa u LD ?? I jel taj partner normalno vodi ljubav tamo, kao što se to radi i ovdje ?
8.Da li ima netko tko može i LD i AP?? Ako da, jel sumnja da su njegove AP vrsta LD??
Ja ti mogu odgovoriti na postavljena pitanja temeljom moga iskustva koje se desilo nedavno i bilo je prvo.....Kako sam došao na ideju lucidnog sanjanja,pročitavši razne literature i kopajući po samome internetu,rekao bih da je sam okidač bila upravo ova tema.Pročitao sam a i došao do saznanja kako razlikovati san od same stvarnosti,iako se u snu udubimo da je zbilja stvarnost.Dakle u snu barem po meni,ne vidim odraz stvarnoga sebe u ogledalu,neznam kako bih naveo ogledalo ali jednostavno ne vidim sebe onakvim kakav jesam(izgledom),katkad se desi da pogledam i nema ničega...Probaj brojati u snu na prste ruke,ili ih nema dovoljno na broju ili se sve ispremješa(brojanje )...Probaj skoncentrirano nešto,smisleno napisati,ili se izgubim ili nevidim pročitati slova...Nakon što sam s u podsvijest utupio "razliku",desilo se totalno spontano i neočekivano,pogledam se u zrcalo i padne mi ideja napamet(u snu) kako možda sanjam,i vidi stvarno nema me,refleksno(rekao bih svijesno) pogledam na prste ruke i vidim samo tri prsta,zamislim četiri vidim četiri ,sve mi je bilo jasno
U samome početku sam osjetio navalu nevjerovatnoga uzbuđenja,ali nešto nevjerovatno,do te mjere da sam se skoro probudio,vraćam se nazad u san i gubim smisao,spontanost samog događaja me na moment vodi da pomislim da sam opet u stvarnosti...Tada se događa prijelomni trenutak,sjetim se cijele situacije i kako funkcionira,nastojim ne razmišljati na buđenje.....
Prva pomisao-"Hoću letiti!"(osjećam kako mi tijelo postaje sve lakše i lakše,te kako se odvajam od samo zemlje,nešto nevjerovatno)...prolazim kroz uske prolaze bez ikakvih poteškoća,kroz koje prije nisam mogao proći osjećajući napadaj klaustrofobije ili zarobljenosti,zaglavljenosti(pričam o snu)...
Od silnoga uzbuđenja neznam što bih prije,no u svemu tome se podsvijesno prepuštam tijeku sna i gubim smisao na samoj lucidnosti(nedovoljno rada)....osjećam apsolutnu kontrolu i dominaciju svijetom mojih snova,svijetom u kojem ja vladam i u kojem je sve moguće,kako mi je bio prvi put nisam probao neke perverzne stvari,ali hoću ima vremena

sada ću pokušati odgovoriti na tvoja pitanja:
1.Po mojemu se saznanju može osjećati hladnoća ili bilo koji drugi izvor topline,dakle ti si sama kreator svoje stvarnosti u snu,može ti biti hladno a i nemora,ti odlučuješ

2.Što se tiče interakcije sa drugim ljudima:Nisam išao za time otvaraju li usta dok pričaju(interakcije ima i ona je uvijek potvrdna sa njihove strane,ako ti to naravno želiš),ali mislim da si ti ponovo ta osoba(kreator)koji utječe na njihove buduće radnje i reakcije

3.Opet ti govorim,kvaliteta zapažanja okoline jest upravo onolika koliko si daješ mašti na volju(sam projekciraš detalje)....

4.Kod mene rupe u sjećanju nisu postoje,govorim o lucidnom djelu sna koji je po meni trajao cirka desetak minuta(minuta u snu naravno )

5.Racionalno mi se razmišljanje desilo u prvih nekoliko sekundi,ajme djeluje što ću sada.....racionalizacija situacije ima veze upravo sa tvojom podsvjesti,ako t misliš da je nešto pametno u toj situaciji onda je pametno,samo kažem treba dobro poraditi na neki stvarima jer se meni desilo da je san nakon lucidnosti i dalje krenuo svojim tokom(izgubio sam pojam o svojoj vlastitoj kreaciji)

6.Objasnio sam ti što se meni desilo pod prvim ulaskom u lucidan san,neobijašnjivo ushičenje,uzbuđenje koje me tjera na buđenje ali snagom volje nastavljam san

7.Seksualnost od silnoga ushičenja nisam isprobao,ali mogu ti objasniti što mi se znalo desiti dok sam "sanjao" seksualnost(u mlađim danima,ili ti ga mokri snovi)....sex je potkrepljen primjerom iz stvarnog života dok je po meni radnja opisana u detalje,pa čak i samo svršavanje(koje završava stvarnom ejakulacijom),no opet moraš imati kontrolu nad snom i podsvijesti,jer što zamisliš u tome momentu to izađe

8.Na to pitanje još nisam našao odgovor

Da napomenem da mi je idući korak rad na samoj kontroli sna,dakle ne ulazak(prepuštanje) u spontanost radnje te odravanje i uživanje u kreaciji što je duže moguće
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:26   #10
E sad da li je svrha ovog topica da pričamo o našim lucidnim snovima,ili je svrha da se utvrdi što su snovi uopće i dali ih se može osvijestiti.Mislim da je ovo drugo daleko važnije i svrhovitije nego sad razglabati o detaljima nečijeg lucidnog sna.Snovi se mogu osvijestiti do te mjere da čovjek kad legne da spava tijelo miruje a osviještena svijest nastavlja da djeluje...čak što više naša svijest kreira novo tijelo(sanjačko tijelo) koje može djelovati u našem svijetu samostalno i bez fizičkog tijela.Doć do svog sanjačkog tijela nije lako i ne postoje neke razumske razrađene metode za to...to je stvar razvijanja nepokolebljive namjere da se uhvati detalj sna i osvijedsti...a onda sa tog detalja idemo do drugih detalja i uvijek se vraćajući prvom osviještenom detalju..te tako sklopimo cijele snove kao novu realnost.....
__________________
Aktivna strana beskonačnosti
don karlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 09:07   #11
Quote:
tequila kaže: Pogledaj post
eh ukratko za one koji ne znaju sto je lucidni san

Mi spavamo potpuno nesvjesni, gubeći pritom mnogo prilika da budemo svjesni..........
Prilično rijetko stanje, kada je osoba svjesna da sanja te kada zna da je svijet oko nje samo kreacija njenog uma i da je ona odvojena od toga - naziva se lucidnim sanjanjem.
To je znači slično situacijama u koje upada Chakotay na Voyageru.
__________________
Moto jednog foruma: Mi jesmo za demokratiju, a ne da svatko priča šta oće. ;)
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 12:17   #12
sanjam ih, i više spontano nego samoizazvamo

volim ih, samo ne smijem se opustiti, zaboraviti, jer onda mogu pasti u pravi san.

Ne čudim se onima koji ih ne sanjaju pa misle da ne postoje, ljudi koji sanjaju crno bijelo misle da se ne može sanjati u boji

a meni je čudno to, kako mogu sanjati crno bijelo!
 
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 11:37   #13
x

Quote:
Solaris kaže: Pogledaj post
sanjam ih, i više spontano nego samoizazvamo

volim ih, samo ne smijem se opustiti, zaboraviti, jer onda mogu pasti u pravi san.

Ne čudim se onima koji ih ne sanjaju pa misle da ne postoje, ljudi koji sanjaju crno bijelo misle da se ne može sanjati u boji

a meni je čudno to, kako mogu sanjati crno bijelo!
nikad nisam sanjala crno-bijelo... uvijek sanjam u bojama, ali nikad lucidne snove... sanjam tzv. proročanske snove... a kad sanjam bijelu boju, umre netko koga znam i netko od nekog koga poznam...
RedRose5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 22:29   #14
lucidni snovi

evo imam jedno pitanje u vezi ovoga . meni se znalo dogoditi...spontano naravno da sanjam lucidne snove , no svaki puta kada bi spoznao da je to zapravo san automatski bih se probudio. dali tko zna kako spavati budan barem 5 minuta
ledeny2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2009., 22:13   #15
Trenutačno mi je drugi dan pokušavanja da dobijem lucidne snove i zasad ne ide, jel netko zna gdje griješim?
b0rna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 01:29   #16
zanimljivo... pa cak rekao bih interesantno
ledeny2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 13:33   #17
I meni je čudno kako to mogu sanjati crno-bijelo
Nekada se "probudim" u snu, skužim da nešto nije kao u realnosti, ali nažalost odmah oper "zaspim".
Copernick is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 16:23   #18
Da li sanjam crno bijelo ili u boji - necete vjerovati, ali ne znam. Ne mogu se u ovom trenu sjetiti.
A dogodilo mi se nekoliko puta da nesto sanjam i znam da sanjam, a pri jednom ruznom snu sam si cak i rekla:"Daj ne drami, pa to samo sanjas." i onda se san nastavio, ali imala sam feeling da sjedim sa strane i gledam film...
Ili da se kratko probudim, pa zelim nastaviti san jer je bilo nesto dobro i zaspim ponovo i nastavi se stvarno...
Nisam nikad o tome razmisljala ni pridavala vaznosti, evo, sad ste me vi na ponesto podsjetili.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 20:43   #19
moonlightequila: zanima me koliko vas "sanja" lucidne snove...
a tko ih nikad nije "osjetio" , "dozivio"...
vjerujete li zapravo u ovakve snove ili ne....
Ja ih npr imam odkad znam za sebe i mislila sam da je to "normalno" dok nisam po internetu citala da ih neki ljudi jednostavno nikada ne dozive. STETA
Pitala sam prijatelje i vecina koji ih ne "sanjaju" po defaultu ne vjeruju da postoje.

delija: preporuci im da procitaju ovo ovdje:
http://www.yogacentar.hr/lucidnosanjanje.htm
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 20:57   #20
Quote:
moonlightequila kaže:
eh ukratko za one koji ne znaju sto je lucidni san

Mi spavamo potpuno nesvjesni, gubeći pritom mnogo prilika da budemo svjesni..........
Prilično rijetko stanje, kada je osoba svjesna da sanja te kada zna da je svijet oko nje samo kreacija njenog uma i da je ona odvojena od toga - naziva se lucidnim sanjanjem.
Nije tako rijetko stanje. Dobro, meni se ne dogadja bas svaki dan, ali ponekad sanjam neke cudne snove i ZNAM da to nije java, ali nastavljam sanjati. Najcudnije mi je to sto me tada uopce ne smeta cinjenica da je to (samo) san.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.