Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2008., 19:05   #61

Shifty Powers,Foy,1945
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:06   #62
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
to da sam naso famas, SA80 il nes slicno onda da
Mislim da se ne bi usrećio.

Je lijepa,precizna,ali i stravično nepouzdana
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:08   #63
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=toAMs...eature=related

nisam se mogao prestati smijati...

head shot! a tek sinkronizacija....
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:15   #64
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Mislim da se ne bi usrećio.

Je lijepa,precizna,ali i stravično nepouzdana
pa neznam kakvog je rata bilo poslje une da bi mi trebala njezina pouzdanost
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:45   #65
Smrt u tenku na Okinawi 1945 u boji....
http://www.youtube.com/watch?v=ZBTxtt1VgDQ
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 19:47   #66
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
pa neznam kakvog je rata bilo poslje une da bi mi trebala njezina pouzdanost
Hvala Bogu pa ga nije bilo
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:35   #67
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
nisam bil te srece

al do G3 mi nije stalo
to da sam naso famas, SA80 il nes slicno onda da
neki su uzimali i ove izgorele G3
bome neznam jel ko kaj napravil od tog
Nisam ni ja.
Ja sam se brusio da cu mozda negdje naletjeti na svapski smajser, to mi je bila zelja al corak.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:47   #68
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja.
Ja sam se brusio da cu mozda negdje naletjeti na svapski smajser, to mi je bila zelja al corak.
meni izmako tomson
al sam se poslje napucal iz njega
kolega naso njega i brdo municije
provjeravali smo teoriju da ak dobro gledas da mozes vidit ispaljeno zrno
i fakat vidi se
npr. ko na mgv 176 kod rafala vidis crtu metaka

a stg 44 ni za ljeka
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:47   #69
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
nisam bil te srece

al do G3 mi nije stalo
to da sam naso famas, SA80 il nes slicno onda da
neki su uzimali i ove izgorele G3
bome neznam jel ko kaj napravil od tog
zaš ne G3?? (znam njene kakrakteristike no možd ami je neš promaklo)

kakve su to 'izgorele' G3?
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:50   #70
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
zaš ne G3?? (znam njene kakrakteristike no možd ami je neš promaklo)

kakve su to 'izgorele' G3?
ma dugacko i tesko
to sam naso onu sa teleskopskim usadnikom
bilo bi ljepo

kakve
pa izgorjele u kontenjeru di su bile uskladistene
sve pogorjelo
i bajonete za njih

mos mislit koja je to temperatura bila kad si poslje mogo bajonetu sa rukama savinut
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 20:54   #71
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
ma dugacko i tesko
to sam naso onu sa teleskopskim usadnikom
bilo bi ljepo
kakve pa izgorjele u kontenjeru di su bile uskladistene
sve pogorjelo
i bajonete za njih

mos mislit koja je to temperatura bila kad si poslje mogo bajonetu sa rukama savinut
kužim
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 10:45   #72
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
nisam bil te srece

al do G3 mi nije stalo
to da sam naso famas, SA80 il nes slicno onda da
neki su uzimali i ove izgorele G3
bome neznam jel ko kaj napravil od tog
Kakve su bile G3 , FN FAL i slicne Nato puske starije generacije prema AK(znam bilo je svakakvih pa usporedite prem boljim kopijama) u preciznosti robusnosti lakoci odrzavanja ,masi.....?
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 20:34   #73
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
Kakve su bile G3 , FN FAL i slicne Nato puske starije generacije prema AK(znam bilo je svakakvih pa usporedite prem boljim kopijama) u preciznosti robusnosti lakoci odrzavanja ,masi.....?
Prvo sam dobio rumunjski kalaš-o njemu rađe ne bih.Ubrzo smo zadužili agentinski para FAL, na početku je bilo sitnijih problema(niko nije znao kako se rastavlja i čisti i sl.)ali kad smo ga skužiliJa sam bio oduševljen njime,razoran,precizan i odličan domet.Posebno mi se svidjelo repetiranje na ljevoj strani-ne mičeš ruku s obarača.Najbolji dio IMHO je nišan(sve NATO cjevi),puno brže i lakše zahvaćaš metu
Eventualna mana bila bi precizna mehanika -navodno je štekala u blatu.Meni se ovo nije nikad desilo, ali nemogu tvrdit(znam da naši dečki naročito u početku nisu baš volili čistiti pušku).Također IMHO rafalna paljba nije potrebna-eventualno kratki burst 2-3.Kasnije sam si zarobio srbijanca i bio je OK dok me jednom nije skoro koštao,nikad ga više nisam ni tako.
G3 probao, al mi onaj zatvarač nikako ne leži.
FN FAL 7,62x51 Rules
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 09:40   #74
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
Prvo sam dobio rumunjski kalaš-o njemu rađe ne bih.Ubrzo smo zadužili agentinski para FAL......Također IMHO rafalna paljba nije potrebna-eventualno kratki burst 2-3.Kasnije sam si zarobio srbijanca i bio je OK dok me jednom nije skoro koštao,nikad ga više nisam ni tako.
G3 probao, al mi onaj zatvarač nikako ne leži.
FN FAL 7,62x51 Rules
Znaci Fal je dobar 60 godisnjak..... zanimljivo je da su za vrijeme Falklandskog rata Argentinske FN FAl(koji je imao full auto mogucnost za razliku od njihovih sa 3 round burst) preuzimali Britanci.
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 12:21   #75
SLR (britanski FAL) nema 3-round burst. Samo poluautomatski i ukočeno.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 20:38   #76
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
SLR (britanski FAL) nema 3-round burst. Samo poluautomatski i ukočeno.
znaci samo pojedinacnu to fakat nisam znao Englezi mi nisu bas jasni(oni na svojim tenkovima Challenger jos koriste rifled barrels dok su svi ostali zapadnjaci na glatkim cjevima)

Znam da je fal NATO 7.62 pa leti na sve strane pri full auto ali da nema ni 3 round????
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 20:54   #77
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
meni izmako tomson
al sam se poslje napucal iz njega
kolega naso njega i brdo municije
provjeravali smo teoriju da ak dobro gledas da mozes vidit ispaljeno zrno
i fakat vidi se
npr. ko na mgv 176 kod rafala vidis crtu metaka

a stg 44 ni za ljeka
Kakav je trzaj kod Thompsona vidim neke origig snimke di frajer jedva zadrzava Thompsona a drugdje nema problema koliki je stvarni domet pri kojoj garant pogadas di ciljas??

STg -a ima u iraku i africi

http://www.militaryphotos.net/forums...d.php?t=131862

Rade i remake ( poluautomatski) zvan BD 44 evo site(plus jos neke puskice ) pa ko ima love..... http://www.ssd-weapon.com/engl_web/index_en.htm
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 21:05   #78
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
znaci samo pojedinacnu to fakat nisam znao Englezi mi nisu bas jasni(oni na svojim tenkovima Challenger jos koriste rifled barrels dok su svi ostali zapadnjaci na glatkim cjevima)

Znam da je fal NATO 7.62 pa leti na sve strane pri full auto ali da nema ni 3 round????
Nema. Štednja municije je mislim bio razlog u ovom slučaju. Imaju oni ponekad neke čudne (češće konzervativne) ideje. Kao što i inače stvari idu u vojsci: netko tako odluči, napišu specifikaciju, a vojnici nek se misle (postojali su slučajevi da su sami omogućavali rafalnu paljbu, ali je takvo čačkanje po oružju bilo službeno zabranjeno).

I ovo za olučenu tenkovsku cijev također je slična priča. Vojni planeri na djelu.
Doduše, to im daje znatno veći efektivni domet i preciznost, pogotovo za kumulativne i HESH granate (najdalji zabilježeni tank kill ostvario je baš Challenger, na preko 4 km), ali definitivno ograničava početnu brzinu potkalibarnog zrna.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 21:21   #79
Quote:
Manaslu11 kaže: Pogledaj post
Nema. Štednja municije je mislim bio razlog u ovom slučaju. Imaju oni ponekad neke čudne (češće konzervativne) ideje........
vojnici su im fakat bili odusevljeni "ubijte neprijatelja ali pazite municiju" ko da su neko africko pleme

Odbijali su oni i naoruzavanje vojnika sa vecim brojem automatika u ww2 bas zbog toga ali da se to nastavilo i kasnije
__________________
Đuro Japaric kaže:Za Hrvatsku je bitan dan kada je u Zagrebu , osnovan Zbor narodne garde , a ne gerilski odred 1941. u organizaciji Komunističke partije !
Alte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 22:12   #80
Quote:
Alte kaže: Pogledaj post
vojnici su im fakat bili odusevljeni "ubijte neprijatelja ali pazite municiju" ko da su neko africko pleme

. . .

Fakat je tako.
Još uvijek koriste ovo:



Ili, na primjer, staru kantu od FV432, standardne čizme su im cokuletine s tehnologijom tridesetih, Rarden top ima 3 granate…

Jesu moćna vojska, jedna od 3-4 najbolje na svijetu, ali ih s opremom je8u nerijetko. Bolje prolaze vojnici u paradnim vojskama, recimo austrijskoj, nizozemskoj ili novozelandskoj.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:51.