Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 28.05.2009., 22:46   #10
teorija dr. Bates jest da oni koji su kratkovidni oni imaju jako naprezene ocne misice na lecu zbog blizine to se pojavljuje npr. kod citanja, buljenja u ekran od monitora/tv no problem je sto se tesko dovoljno opuste da bi mogli vidjeti na daljinu, dok kod dalekovidnih je naravno obrnut slucaj imaju vrlo slabe i opustene misice sto naravno rezultira da nemogu ocni misici izostriti lecu na blizinu kako bi mogli citati knjigu itd. dok na daljinu nemaju nikakvih problema

dalekovidnost mislim da je cesce kod sportasa, dok kratkovidnost kod onih koji više vise za knjigama za skolu, jer npr. moji starci kad su bili mladi oni su se bavili sportovima, samo mi je stari cito knjigu navecer prije spavanja sada to vise necini vise od 25godina dok stara nijednu knjigu u zivotu nije procitala u cijelosti i naravno oba dva su dalekovidni, dok sam ja kratkovidan stim da je kod mene obrnut slucaj visio sam za knjigama no ne i u sportovima

zapravo kod dr. Bates je isti nacin vjezbanja ociju kak kod yoge vjezbe mozda je cak i dr. Bates pokupio te vjezbe od yoge, tj. vrlo malo se razlikuju stim da kod yoge je slucaj da si pomazes tako sto gledas ocima u kutove ispruzenim rukama pa usmjeris pogled na palcevima ruke dok kod dr. Bates nije takav slucaj vec oci se slobodno gleda na neodredena mjesta po kutevima kod pojedinih vjezbi, zato mislim da je cak bolje bas izvorno od yoge jer imas usredoceno pracenje palcevima po vjezbama
SAS is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.