Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2005., 11:19   #61
Quote:
Satir I Kusch kaže:
Pišeš više nego dok si pisala s dva!
To je valjda po onoj o mucavcima. Kad ne možeš, onda baš hoćeš!

Usput koristim priliku..... dok čekam fizioterapetuta da se javi kad će početi dolasziti, a čekam i mjesto u Stubakima.Zamisli, a nikad u životu nisam bila u Stubakima! Uvijek mi je bilo zanimljivije Sljeme i Runolist!

( Bila u Tuheljskim, Čatežu, Rogaškoj, Radencima....Davno.)
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 13:02   #62
Quote:
Dunj@ kaže:

kako se ono zvahu palačinke?
Mmda, brkaš i datume!
Avec chateaux!
Naritlih.


Nego, kad sam zadnji puta bio u Stubakima, a bilo je to tri puta (prvi, zadnji i nikad više), a i to je bilo jako davno, neke druge priče iz Bečke šumske škole su me više zanimale od palačinki.
Pa, ako ih tamo nema javi da ti ih e-mailom pošaljem.
Satir I Kusch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 13:45   #63
Quote:
Dunj@ kaže:



P. S.
Satir je ovu personu vidio i osobno tamo još 2000.g. 23. 8. (točno? ili možda 19.08.?)

Koji je točan od ova dva, molim....
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 15:45   #64
Quote:
Dunj@ kaže:
Koji je točan od ova dva, molim....
Onaj pod možda.
Kad si čula za Satira djevca?
Lava još mogu odglumit. Kako tako.

Nego, o'š ti palačinke il' ne'š?
Satir I Kusch is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2005., 19:15   #65
Quote:
Satir I Kusch kaže:
Nego, o'š ti palačinke il' ne'š?

Možda, ali istog datuma.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 15:39   #66
Ja'b samo dometnula za sve što će ne daj (ili daj) Bože završit na operacijama koje se izvode pod tzv. lokalnom potenciranom (ili induciranom, ne znam točno, trebor će znat) da bolje droge od Dormicuma nema!

I dan danas me sram šta sam sve baljezgala za vrijeme sinososkopije. Uglavnom sam se hihotala i čitavo vrijeme jednom mladom doktoru specijalizantu valjda, obraćala sa "dr. Luka Kovač".

Da i fakat se pitam čemu tzv. predmedikacija apaurinom u dupe (ono kad ti šibnu neposredno prije operacije) kad ja nisam ni a od toga apaurina osjetila!?
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 15:47   #67
Mene nitko nije pitao za vrstu anestezije, a niti sam imala veze i vezice.
Naprosto sam potpisala ono što su mi gurnuli pod nos, a i došla sam kao hitni pacijent, a kad je hitno.....


Malo sam ih pokušala zeznuti. Dali sestri da mi uvali za potpis, a ja uzela cvike...pročitala i lijevo stavila tadašnji datum, koji nije bio onaj koji im je "pasao", pa su treći dan uvalili jednoj mladoj liječnici (onoj koja se od rijetkih predstavila) i kojoj sam samo potpisala ništa više ne čitajući...
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 15:59   #68
Hm, ne znam, ja sam jednom prije operacije dobila tu takozvanu 'kuraž' injekciju i dobro sam je osjetila. Drugi puta je nisam dobila jer su odustali od operacije žene koja je trebala biti operirana prije mene pa sam ja išla na brzinu i nisam dobila taj apaurin, i nije mi baš bilo svejedno ležati pred operacijskom salom i čekati da na mene dođe red bez ikakvog ohrabrenja Koliko sam shvatila, Dunjina je operacija bila hitna, pa nije niti čudo što nije dobila tu 'predoperacijsku' injekciju.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 17:11   #69
OK, kao da nije dovoljno zajebano što i završiš u bolnici, što te netko tetovira skalpelom, što te bodu u svaku drugu žilicu, što ti ne daju pit nakon operacije, što te boli i sve ostalo - sve su to stvari koje više manje pokušaš uzet zdravo za gotovo i istrpit.


Ali ono što nitko od nas ne mora trpit je posvemašnja indolencija medicinskog osoblja (naravno ne svih - govorim ovdje o sestrama kojima bi prije priličila funkcija čuvarice logora i o nadmenim pun-sam-sebe-i-svoje-titule prof.dr. sc. prim. sranj. spodobama) koje ti se ne udostoje posvetititi minimum minimuma svojih predragocjenjenih trenutaka. Ne znam zašto, al' najšeće se desi da me gibira upravo takva persona u bijeloj kuti, dok, štajaznam - doktor cimerice sa kreveta do je prava "duša od čovjeka". Il je kod susjeda uvijek trava zelenija?

Hoću reć da me poprilično uzrujava (to je društveno prihvatljiv sinonim za kolokvijalizam "raspizdit") da za odgovor na najobičnije pitanje tipa: "Koliko ću još biti ovdje?" ili "O kakvoj je točno operaciji riječ", treba izmolit sedam zdravomarija i sedam očenaša na čast objave najnovijeg znanstvenog rada odjelnog liječnika.

Mislim, jel svi liječnici tako ispale na ego kad im se doda ono famozno prim. ispred imena ili to tako piše u nekom tajnom kodeksu Hrvatske liječničke komore o ponašanju spram bolesnika or what?!
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 17:24   #70
ne znam stvarno. Moja iskustva sa našim liječnicima su potpuno suprotna. Operirana sam tri puta, i svaki puta sam bila više nego zadovoljna odnosom i liječnika i sestara. Ne da mi se baš puno o tome pisati, ali ono što sam doživjela na svojoj zadnjoj operaciji - što se odnosa liječnika i sestara tiče - zvuči kao prava bajka.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2005., 18:09   #71
premedikacija

Za premedikacija ili kako neko reče "kuraž" injekciju, daju se zajedno dva lijeka.
Jedan je nekakav sedativ ( apaurin, dormicum ) ili narkoanalgetik ( dolantin, fentanyl ) a drugi je atropin.
Ovo prvo da se čovjek malo opusti, blago zadrijema ukratko umiri metabolizam a ovo drugo da se spriječi pretjerana salivacija iz usta te da se blago pojača rad srca...sve je dosta važno za početni postupak - indukciju ili uvod u anesteziju
Ukratko, sve zajedno ima svrhu da se organizam kvalitetno pripremi za predstojeću anesteziju a i utrošak anestetika i analgetika je manji ako je bolesnik dobro premediciran.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 16:05   #72
evo me opet! s istom temom tj ponovljenom istom operacijom.


sve isto kao prije samo u redovnoj proceduri, tj po narudžbi iz same klinike.
ipak, nisu mi snimali sa CT,

dobila sam za izlazak samo kratko optusno pismo gdje piše o nekom navodnom poboljšanju.

staru povijest bolesti zadržao liječnik, da si ima pri ruci(?) kod sebe navodno da sve ima napisano na jednoj (konačnoj?) povijesti bolesti.

ipak, tehnologija se ponešto poboljšala. naime, na mjestu uboda na preponi sad su stavili flaster pa jedva imam nešto malo podlijeva. prije su stavljali neku tešku vrećicu s pjeskom, koju ja nisam ničim mogla zadržati da ne sklizne, pa su ostali veliki krvni podlijevi veličine većeg muškog dlana.

bila sam svega 3 dana. činilo se čitavu vječnost. morala sam za spavanje uzimati tablete. koje? pitala sam. sanval. ja ih imam doma, ali ih ne želim piti jer se mogu navući. no dobro, već drugu noć sam spavala doma. mirna kao beba.
na koncu mi ispada: gdje si bio? -nigdje. što si radio? -ništa.

no glavno je da sam od njih otišla živa i navodno poboljšanog zdravlja.

bilo mi je smiješno sjetiti se ministra milanovića i njegove pohvale samom sebi o navodno uštedama u bolnicama. možete misliti na čemu ili bolje na komu su učinjene uštede. kladim se, na plaćama osoblju i broju osoblja raspoloživog po jednom pacijentu. baš mu hvala.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 21:57   #73
Srecom kao pacijent nikad nisam bio u takvoj sobi,no kao posjetitelj bio nekoliko puta,čak bio prisutan
reanimaciji(jos mi u glavi zvuk defibrilatora)
dodjes u posjetu pol sobe prek noci otislo zauvijek!
Darko7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 23:56   #74
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Ili stisni zube pa nek ti postave centralni venski kateter ( slično ko ovo prije ) u podljučnu venu ( subklaviju ).
Uh ovo je bilo užasno. To sam, kad sam se razboljela u osnovnoj školi, imala više od mjesec dana s tim da su mijenjali strane. Uspavljivali su me kad su to postavljali ali jednom nisu uspjeli, kasnije su mi rekli da me cijeli odjel čuo jednom asm dobila i smajlića, nacrtali ga jodom ako se ne varam (imala sam vlastitu sobu tada; imaš wc pred nosom a ne možeš ga koristiti; koja ironija). Kad sam prvi put stala na noge jednostavno sam pala. Ali drugog načina, nažalost, nije bilo. Još danas imam ožiljke. Ali glavno da je sve ok. Nadam se Dunj@ da je i kod tebe situacija pozitivna. Drži se.
pítā is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 15:05   #75
ništa meni nije bolje niti će biti. nitko mi to ne želi reći. samo me šalju bez veze s jedne pretrage na drugu. sad me šalju u neku drugu (privatnu) kliniku
na pretrage koje sam prvi puta obavila na istom mjestu. i to saznam tek iz otpusnog lista nakon nekoliko dana.

dakle šalju me na angiografiju i magnetsku rezonancu koju sam prvi puta bez problema obavila kod njih.

kaj me prave kretenom.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:26.