Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2009., 23:00   #1
Gingivostomatitis

Surfala sam malo po forumu i nisam naišla na ovu temu, ako sam u krivu slobodno me premjestite.
Naime, vec dva tjedna se borim sa ovim groznim virusom. Nikad prije nisam čula za njega i kad su mi u Zaraznoj bolnici postavili dijagnozu ostala sam paf.
Uzročnik Gingivostomatitisa je Herpes Simplex virus 1 i simptomi su uglavnom povišena temperatura, labijalni herpesi, mjehurići u ustima,grlobolja,neugodan zadah, netečeni limfni čvorovi...
Sve je počelo od herpesa koji mi je prvo izbio na ustima ( nikad prije ga nisam imala), grlo me počelo jako boliti i temperatura mi je bila oko 38. Naotekle su mi limfe na vratu, te me moja doktorica opće prakse poslala u Zaraznu. Tamo su mi dijagnosticirali Gingivostomatitis herpetica, bolest koja se uglavnom javlja kod dojenčadi, ali može i kod odraslih. Nisam dobila nikakve lijekove, vec su mi samo rekli da snižavam temperaturu lupocetom. U roku od dva dana temepratura je i dalje bila ista, herpesi su mi se proširili po cijelim ustima,nisam mogla micati jezikom od bolova, i limfe na vratu su me užasno boljele... Ponovno u Zaraznu. Tada su mi dali Herplex tablete koje sam pila 5 dana. Nakon popijene kutije, herpesi su se povukli, i evo danas ih više skoro ni nema, grlo me ne boli, mogu ponovno pričat, ali i još uvijek mi je natečeno zubno meso i navačer konstantno imam temperaturu 37.2, što me malo brine jer je to sad vec drugi tjedan pod temperaturom. (kad sam ih u bolnici pitala za temperaturu rekli su mi da je to normalno zbog herpesa,ali ovo mi je sad predugo)
Preko dana je oko 36.5 - 36.7, ali navečer se povisi na 37.2.
Ima li itko od forumaša iskustva s ovim virusom?
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 15:15   #2
nitko?
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 18:17   #3
Weekend je


Anyways, gingivostomatotitis herpetica ako se ne varam uzrocnik je Herpers zoster. Vrlo NE ugodna bolest.

Moj savjet vama kao stomatolog, je da odete HITNO na stomatološki fakultet odsjek: Oralna Medicina te da vas oni vode. To su specijalisti koji se bave takvim oboljenjima SVAKO DNEVNO i koji su usko specijalizirani samo za bolesti oralne šupljine.

Sretno!
Krumpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 21:14   #4
imala sam to pred dvije godine. nisam pila nikakve tablete i prošlo je nakon 10ak dana mučenja. takva ti se situacija više neće ponovit jer ti je ovo bila primarna infekcija virusom, ali herpes ostaje u tvom tijelu i moguće da će ti ponovo izbiti koji put, ali samo mjehurići na ustima, bez temperature i upale desni. meni izbije otprilike svaka 2 mjeseca
inače je normalno da je tjelesna temperatura nešto viša navečer nego ujutro, pa se tako može popest i malo preko 37.
Sigyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 23:24   #5
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Weekend je


Anyways, gingivostomatotitis herpetica ako se ne varam uzrocnik je Herpers zoster. Vrlo NE ugodna bolest.

Moj savjet vama kao stomatolog, je da odete HITNO na stomatološki fakultet odsjek: Oralna Medicina te da vas oni vode. To su specijalisti koji se bave takvim oboljenjima SVAKO DNEVNO i koji su usko specijalizirani samo za bolesti oralne šupljine.

Sretno!
Puno hvala!!!!!
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 23:25   #6
Quote:
Sigyn kaže: Pogledaj post
imala sam to pred dvije godine. nisam pila nikakve tablete i prošlo je nakon 10ak dana mučenja. takva ti se situacija više neće ponovit jer ti je ovo bila primarna infekcija virusom, ali herpes ostaje u tvom tijelu i moguće da će ti ponovo izbiti koji put, ali samo mjehurići na ustima, bez temperature i upale desni. meni izbije otprilike svaka 2 mjeseca
inače je normalno da je tjelesna temperatura nešto viša navečer nego ujutro, pa se tako može popest i malo preko 37.
Da, tako su mi i rekli , da mi se neće više ponoviti u takvom obliku. Evo meni je konačno prošlo, trebalo mi je dobrih 16-ak dana da dođem k sebi...
__________________
Odlučila sam da te volim...
Pink Star is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.