Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 02.02.2010., 22:40   #11
[QUOTE=libetoži;24858033]Ne slažem se nikako sa dobricom. Današnji program u školi je koma, to je za njih preteško, ja kad sam išla u školu od 1.-4. razreda nisam nikad učila doma nego samo pisala zadaće, učiti sam počela onako baš za pravo tek u 5. razredu i to ne puno, pravo učenje je tek uslijedilo u srednjoj školi a da ne govorim o fakultetu...mama samnom nikad nije sjela i pokazivala mi bilo što, sve sam radila sama, dok moja sestra sa mojom nećakinjom radi od njezinog 1. razreda, nije dijete ništa manje inteligentno od mene i sestre nego je program koma, i ne radi se samo s njom nego sa svom djecom, s nekim više nekim manje. Nećakinja mi je sada 5. razred i sad je već lakše, odlikaš je ali ta mala po cijeli dan uči, meni to nije normalno da se toliko u 5. razredu mora učiti, a tako je s njom od 1. razreda. Sve sestrine prijateljice uče i rade sa svojom djecom. Ja kad sam vidila neke podatke iz knjige iz povijesti za 5. razred nisam mogla vjerovati, to su podaci koje ja niti u srednjoj nisam učila nego tek na pravnom fakultetu na ispitu iz nacionalne povijesti sam se susrela sa takvim podacima.

... uglavnom ja sam zaključila da dijete koje prije škole nije naučilo čitati teško će pohvatati tempo u 1. razredu, tako je bilo u razredu moje nećakinje, tko je znao čittati prije škole s njima su roditelji manje radili a tko nije znao čitati prije škole roditelji su morali nakon škole sjediti s djecom doma i učiti s njima... poanta, to nije fer, ni ja nisam znala čitati prije škole i sve sam to naučila u školi, to je i posao učitelja da nas nauče...današnji program je prebrz,pretežak i ima puno više gradiva i podataka i dijete koje nezna čitati prije škole-roditelji oprez-morat ćete s njim sjediti i raditi [/QUOTE]

zbog ovakvog razmišljanja nam djeca i jesu takva kakva jesu....

ja da i nisam učiteljica bilo bi me sram izgovoriti ovakvu rečenicu....

pa zar netko misli i pada mu na pamet da sa djetetom ne treba ništ raditi???

moraš s njim raditi i sa 4 godine ako ga želiš ranije učiti čitati i pisati...a kaj se toga tiče...i ja kad sam išla u školu većina nas je znala čitati i pisati na početku 1.razreda....

i onda se još bunite za ocjene????

nema smisla raspravljat s vama o tome jer smo očito na suprotnim stranama....

ja vam samo želim sve najbolje i morate raditi sa svojom djecom
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.