Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2011., 14:38   #1
Question "SMRTNI" snovi

Evo dragi,forumaši javljam vam se sa ovom temom jer se sa mojim snovima nešto čudno događa,neznam kome bi se obratila,pa sam se ovdje kako bi dobila neku pomoć od vas!

Zadnjih tjedan dana sanjam neke"smrtne"snoveama ubijanja,otmica,samoubojstva,sudare,pogibanja,nesr eće,krađe i ono najvažnije umiranje rodbine.

Cijela noć mi je pakao,imam strašne more,sanjala sam već po treći put u tjednu kako mi je umrla baka(u stvarnosti je umrla) i kako ju svi ispraćujemo s tugom i nakon toga bi neko napravio samoubojstvo.

Sanjala sam prije 2 dana kako su me oteli neki serijske ubojice,a kasnije je taj san samo "izmaglio"i došao "novi",u njemu sam vidjela ubojice,razne sudare i ubojstva te krađe.

PS:U tom se snu osjećam normalno i nije me strah,ali se budim s nesanicom i cijeli dan mi je "jeziv"!

Polagano se i pribojavam takvih sna.
macca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 15:14   #2
Jel ti savjest cista?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 16:08   #3
Ja sam takve snove često sanjaLa dok sam biLa kLinka

A misLim da baš i nemaju veze s tim daL' ti je savjest čista iLi nije...

A ovo što sanjaš smrt rodbine tim im "produžuješ" život...
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 16:45   #4
''U snu produžuje život na javi. Ona je znak da se trenutačno osjećamo bespomoćni, kao da smo mrtvi. Smrt prijatelja obično sanjamo zbog jakog osjećaja krivnje što smo ga povrijedili i izdali. Smrt roditelja u snu je znak da smo konačno stali na svoje noge, da smo sazreli.''
__________________
There's so many different words, so many different songs. We have just one world but we live in different ones.
softplaytime is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 21:38   #5
Definitivno si u nekim brigama i strahovima. Posebno naglašavam riječ strah.
Razmisli, čega se bojiš?
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 22:01   #6
Ehh, totalno te kužim, kod mene to nije ništa novo...evo baš sinoć, legla napokon malo ranije, u 1, spavala 10 sati...bilo bi super da je bilo u komadu, ali neee...budila sam se sigurno nekih 5 puta, i zaspivala natrag, nikako se natjerat iz kreveta. I tako negdje oko 4, pa 6, 7...9, 11...a snovi sve neki nasilni, natjeravanje, bježanje, skrivanje, u vodi, šumi....mlataranje oružjem itd....čak i neki SF bio u pitanju, svašta. A koji dan prije toga sam sanjala poplavu u Londonu barem sam ja mislila da je to London, prljava voda, bujica...nosi neka tijela...grozno. Uvijek sam imala te neke filmske, SF, horor, akcija...snove. Uvijek je bilo neko nateravanje, ljudi u "crnom", neke čudne pojave i bića, zvijeri, životinje i ŽIVE biljke haha, prirodne i neprirodne katastrofe, nesreće, pa čak i mrtva rodbina, a bilo bi tu i ponavljanja par dana za redom. Jedino što valja i što VOLIM je kad sanjam da letim i lebdim...ehhh, nema do tog osjećaja. Sve ostalo su većinom nočne more.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 14:29   #7
Quote:
macca kaže: Pogledaj post
Evo dragi,forumaši javljam vam se sa ovom temom jer se sa mojim snovima nešto čudno događa,neznam kome bi se obratila,pa sam se ovdje kako bi dobila neku pomoć od vas!

Zadnjih tjedan dana sanjam neke"smrtne"snoveama ubijanja,otmica,samoubojstva,sudare,pogibanja,nesr eće,krađe i ono najvažnije umiranje rodbine.

Cijela noć mi je pakao,imam strašne more,sanjala sam već po treći put u tjednu kako mi je umrla baka(u stvarnosti je umrla) i kako ju svi ispraćujemo s tugom i nakon toga bi neko napravio samoubojstvo.

Sanjala sam prije 2 dana kako su me oteli neki serijske ubojice,a kasnije je taj san samo "izmaglio"i došao "novi",u njemu sam vidjela ubojice,razne sudare i ubojstva te krađe.

PS:U tom se snu osjećam normalno i nije me strah,ali se budim s nesanicom i cijeli dan mi je "jeziv"!

Polagano se i pribojavam takvih sna.
Ovo ukazuje(boldano) da i nemaš razloga za strah i uznemirenost!
Izuzetno je bitan osječaj koji imaš u toku sna!
Kako je to tebi normalno,bez straha si,očito ti tvoja podsvijest poručuje:
-niz životnih nesigurnosti i problema,koji bi valjalo što hitnije riješiti,jer ako se ne riješe postati će teret(nasilnost u radnjama sna).
-Obzirom na osječaj normaliteta u snu,ti su problemi rješivi,no ti to ne želiš uvidjeti.
-sni se ponavljaju u sve brutalnijem obliku jer u javi jednostavno ne razmišljaš na pravi način,da bi detektirala svoje stvarne probleme i poduzela nešto.

Analiziraj:
ponavljajuće radnje nasilja i osobe koje su vezane uz njih!
Smrt odgovarajućih kako živih tako i mrtvih osoba u RL,te se zapitaj što je neriješeno s njima ili iza njih.

Sve ostalo zanemari.
Snovima se niti skračuje niti produžava ničiji život.
postoje snovi koji mogu najaviti buduća zbivanja,ali po opsu,tvoji ne spadaju u tu kategoriju!

Kod jako mladih osoba takvi snovi ukazuju na strah od suočavanja s "okrutnim" svijetom i odgovornosti za vlastiti život.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2011., 16:50   #8
Ja sam već tri puta sanjala da je poginuo dečko koji mi se duže vrijeme sviđa...i probudila sam se svaki put jer me previše boli, i u snu plačem i plačem kad se probudim...ne mogu podnijeti da ga nema! To znači da bi trebala nešto poduzeti konačno?

Osim toga, sanjam u zadnje vrijeme dosta tih snova s umiranjem dragih osoba (i svaki put se probudim), ali jedino se ovaj ponavlja
__________________
Never give up, it's such a wonderful life
Pisces10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 06:35   #9
Smrtni snovi ne postoje, kakva je to uopće teza - "smrtni san".
Ako je san smrtan onda je umro, ako si ti živa nakon tog "smrtnog sna" znači da i nije toliko smrtan. Ako je samo privid onda i može biti smrtan jer je samo privid. Možda je to smrtno besmrtni san, u kojem smrt nikada ne umire, ali to je onda paradoks smrti ili dualitet paradoksa, što opet nema veze sa smrti.
Mislim da dramiš.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.