Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2012., 10:13   #41
Hmmm....

Veselim se bugarskom prijevodu, a nadam se će se "nafatat" neki Arap pa da prevodi, ponedjeljak - odmah nakon vijesti na ATV, rezerviran je za Karadayi, samo se i ja čudim, kako to, ako još nisu krenuli snimati? Hoće li u dva tjedna uspjeti snimiti barem dvije epizode i hoće li sve ispasti tako dobro da će sve stići, nešto ne vjerujem...

A, koja je vjerojatnost da već snimaju?


Nego, jedna sličica s BG foruma, hvala @morgana.




EDIT: Prevedoh dva nova članka o Berguzar, u kojima o seriji samo pametno šuti.


PRVA VIJEST
Berguzar Korel i njen sin Ali bili su u šetnji prije koji dan. Na novinarska pitanja o Alijevom budućem bratu ili sestri odgovorila je: „Ne možete predvidjeti takvo što. Pa, ni Ali nije bio „planiran“, ali usprkos tomu želimo Alijevog brata ili sestru, iako bih ja rađe voljela da bude djevojčica... jedna mala Berguzar bi nam baš dobro došla.“

DRUGA VIJEST
Berguzar Korel, koja je uhvaćena sa svojom majkom i sinom u Nisantasi, aludirala je na drugo dijete. Na novinarska pitanja je odgovorila „da, zašto ne, kada za to bude vrijeme“. Glumica priželjkuje kćer, a u trentku odgovaranja je krenula prema sestri. Na novinarska pitanja povezana sa serijom, koju snima s Kenanom, glumica je odgovorila: „O seriji vam ne mogu reći ništa, neka bude iznenađenje.
Još je jedanput, sada zasigurno, postalo jasno da se Berguzar vraća na male ekrane nakon pauze od godinu i pol.

Berguzar je rekla kako bi dala Alija u vrtić, rekavši pritom: „Postoji mnogo lijepih i starih dječijih vrtića koje sam ja pohađala. Ali će pohađati takve.“
Kada su je novinari pitali želi li postati majka po drugi put, Berguzar je rekla: „Kada vrijeme dođe, da, zašto ne. Naravno da želimo, posebno ako to bude mala Berguzar koja voli ružičaste stvari. A, nakon dečka, dobro bi nam došla i curica.“

Zadnje uređivanje halitmy : 15.08.2012. at 10:54.
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 13:58   #42
Ovako je napisano na jednom forumu, vezano za seriju:


Quote:
-ja sam na jednom bugarskom forumu procitala da ce se Berg pojaviti na kraju prve epizode,ali sad ne mogu naci taj tekst,a pisale su i o tome da ce biti kao dvije porodice,jedna se bavi stolarstvom a druga su neki poznati advokati, a sad da li su to oni izmislili ili ne to cemo tek vidjeti
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 13:59   #43
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
To je 3.9. ? Rano mi je to, s obzirom da još nisu počeli snimati ?

Pa, je rano je.Ne vjerujem da ce biti odmah u prvoj sedmici.
Ne znam ni odakle ta informacija da ce ici ponedjeljkom.
Cetvrtkom sigurno nece ici jer cetvrtkom ide KV
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 14:50   #44
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Ne znam ni odakle ta informacija da ce ici ponedjeljkom.
Tako rekoše Bugarke...
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 14:56   #45
halitmy
Ja sam cak cula da ce to biti prica o jednom kabadaji, o kocki i o zivotu u mahali
ali ne vjerujem da ce na kraju biti ista od toga, to je vecinom naklapanje fanova.

Stvarno mi nije jasno zasto nema sinopsisa jos uvijek
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 16:04   #46
Quote:
mrvica 1234 kaže: Pogledaj post
ajme samo ne ova glumica, ta stvarno nema pojma o glumi, što nam je dizala živac u VS, ljudi su skoro odustali od gledanja zbog nje, pa je onda i maknuli, nadam se da će tu biti bolja, ali u VS i ona i uloga jako loše
Bas tako ... i meni je zenska grozna ... ajd bar se nece vratiti u VS kako su pricali Ali zato nece ni Kenan vjerovatno gostovati u VS

Sto se tice Sehice... nisam gledala 1001 noc ... i nemam pojma kakva je .. vise bi voljela da je Tuba umjesto nje u seriji
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 16:05   #47
Quote:
Eysan kaže: Pogledaj post
Sto se tice Sehice... nisam gledala 1001 noc ... i nemam pojma kakva je .. vise bi voljela da je Tuba umjesto nje u seriji

Brzo na Dailymotion i ukucaj "1001 noć"...
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 16:16   #48
Ma jok .. pogledala prve dvije...sad se sjetila.. jos davno ... cula sam da su pokvarili kraj pa tak da necu ni gledati ...a inace znas i sam da nisam ljubimac Halita iako jako volim VS
__________________
❤❤❤
Eysan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 17:25   #49
Evo opet FB kreacija



@eysan, imamo mi Karadayi
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 20:34   #50
Sta znaci "Karadayi"? :-)
Millla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 20:40   #51
Quote:
Millla kaže: Pogledaj post
Sta znaci "Karadayi"? :-)
Nisam ni ja 100% siguran ali guglajući malo vidim da se mnogo Turaka preziva tako, pa pretpostavljam da se i serija zove po toj nekoj Karadayi porodici.
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 20:57   #52
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Nisam ni ja 100% siguran ali guglajući malo vidim da se mnogo Turaka preziva tako, pa pretpostavljam da se i serija zove po toj nekoj Karadayi porodici.
Ok. Hvala ti. :-D
Millla is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 21:12   #53
Da, Karadayi je prezime, a prijevod bi bio Crni Ujak, ali to nije prevodiva fraza, isto kao kad bi netko išao prevoditi prezime "Belošević" na engleski, recimo...

Nego, na bug. forumu @morgana piše ovako:

Quote:
Da, serija će prikazivati životnu priču oca i sina postolara. Radnja će biti smještena u sedamtesetima. Žanr je akcijska drama. Toliko znam za sad.
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2012., 23:13   #54
Jedna od scenaristica, Eylem Canpolat je danas na twitteru napisala ovo :

Ofiste Karadayi zamani.. Gunler sahneler bolumler karakterler geciyor.. Karadayi her gecen gun daha cok yasiyor. Ortisimle mutluyuz...


GT : Karadayi vrijeme u uredu .. Dani ide dijelove scene .. Karadayi živi svaki dan više. Mi smo zadovoljstvom Ortisimle ...

valjda vrijeme provodi danas pišući pojedine dijelove scenarija, koji svakim danom napreduje, I da je zadovoljna

Tako ja skont'o
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 01:12   #55
samo se nadam da ne piše tek scenarij za prvu epizodu, da je ipak malo odmakla, a sad u turskoj u modi retro,dio serija se vratio u doba osmanlija, pa imamo uz VS, Fetih i Vedu (zadnji sultanovi dani, pred dolazak Ataturaka) i onda ove koje su 60/70 godine.

možda je dobro malo znati povijest turske u to vrijeme koja nije bila ni malo lijepa i popraćena je stalnim vojnim udarima, represijama:

Quote:
Godine 1960. premijer Menderes donosi zakon koji mu omogućuje ukidanje opozicije. Vojska tada organizira državni udar i uhićuje premijera i druge političare, koji su nakon suđenja obješeni u rujnu 1961. god. na otoku İmralı. Nakon što je vojska iste godine uvela novi ustav, vratila je vlast narodu. Inönü je postao premijer i vladao je od 1961. do 1965. godine. U to vrijeme Turska postaje pridružena članica EEZ-a. To razdoblje obilježava i neefikasnost vlade i jačanje ljevičarskih i desničarskih terorističkih aktivnosti, što je dovelo do gospodarskog pada. Godine 1971. vlast ponovo uzima vojska koja uvodi represivne mjere za stanovništvo.
Nakon dugog niza godina međuetničkog nasilja na Cipru, Grci organiziraju vojni udar u srpnju 1974. god. u kojem je svrgnut predsjednik Makarios III. i postavljen grčki nacionalist Nikos Sampson kao diktator. Turska se tada odlučuje za vojnu intervenciju na Cipru u kojoj okupira sjeverni dio otoka. Devet godina kasnije na tom području uspostavljena je Turska Republika Sjeverni Cipar koju je dosad priznala samo Turska.
Vojska 12. rujna 1980. god. treći put oduzima moć civilno izabranoj vladi. Uzrok je bila politička i gospodarska nestabilnost zemlje u 1970-ima, kao i teroristički napadi ekstremne ljevice i desnice. Vojska je pod generalom Kenanom Evrenom uvela ratno pravo u zemlji i zabranila sve političke stranke. Hunta se prije snažno protivila kurdskim separatistima i lijevoj opoziciji. Dana 7. studenog 1982. god. vojska je predstavila novi ustav koji je prihvaćen referendumom.
mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 10:39   #56
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Jedna od scenaristica, Eylem Canpolat je danas na twitteru napisala ovo :

Ofiste Karadayi zamani.. Gunler sahneler bolumler karakterler geciyor.. Karadayi her gecen gun daha cok yasiyor. Ortisimle mutluyuz...
Karadayi vrijeme (vrijeme za Karadayi) u uredu... Danima idu scene, nastavci (epizode), likovi. Svakim danom Karadayi sve više zaživljuje... To nas veseli...

Evo, mislim da je ovako...

Pozzz
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 11:37   #57
Ofiste Karadayi zamani.. Gunler sahneler bolumler karakterler geciyor.. Karadayi her gecen gun daha cok yasiyor. Ortisimle mutluyuz...

Eylem govori o razradi serije...Kaze da razrađuju scene, nastavke i likove.
Svakim danovm serija (Karadayi) sve vise oživljuje i njih to cini srecnima...

A sinopsisa nigdje jos uvijek
Ajde Eylem biraz cakub....
Xavi-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 11:39   #58
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Ofiste Karadayi zamani.. Gunler sahneler bolumler karakterler geciyor.. Karadayi her gecen gun daha cok yasiyor. Ortisimle mutluyuz...

Eylem govori o razradi serije...Kaze da razrađuju scene, nastavke i likove.
Svakim danovm serija (Karadayi) sve vise oživljuje i njih to cini srecnima...

@xavi-8, ti govoriš turski?
halitmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 11:40   #59
U svakoj seriji gde glumi Kenan I. je neki Ujak (Dayi) u Ezelu Ramiz, i sad "Crni Ujak"... Salim se malo, ali kad pogledas, tako je. ;-)
Millla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2012., 01:09   #60
otvorena je FB engleska grupa
http://www.facebook.com/groups/432008293504200/

tu možete dobiti sve informacije, zajedno će se moći gledati serija, raspravljati o seriji, pisat će se sažeci, pa evo tko želi, dobro došao je
mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:30.