Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2009., 02:11   #21
Oduzimanje životne energije

Mislim da ti životna prekretnica stvara dodatnu težinu. Upis na faks i kako dalje. Do sada si imala puno aktivnosti, sigurnost ali i ustaljeni životni ritam, društvo... Promjena je neminovna, mislim da je to dobro. Ideš dalje, odrastaš itd... Isto tako neminovno je da ti se način života promijeni, društvo, tvoji interesi i želje vodit će te u jednom novom smjeru. Ne znam jel ti studiranje znači i promjenu adrese što je također velika novina.... Razmisli malo i o tome....
Ne podržavam stav da ti netko krade energiju. Mislim da si ti oduzimaš energiju stoga treba pronaći uzrok takvom nezadovoljstvu.
Tako si mlada i zapravo ti se treba otvoriti jedan novi način života - uživaj i iskoristi to najbolje što možeš.
Ana Marija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 02:22   #22
Meni je tako bilo kad sam radio u supermarketu kao zaštitar...
2kune is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 15:56   #23
Neki su spomenuli proljedni umor, ali ovo moje stanje traje već neko duže vrijeme...

Quote:
Nucleus kaže: Pogledaj post
Svi problemi koje si navela su najčešće psihičke prirode, no svejedno provjeri i štitnjaču koja može izazvati slične simptome.
Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Proljetni umor? Nekoga doista smlavi. Prekontroliraj si i krvnu sliku. Možda slabokrvnost...
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
1. tvoja dr. opće prakse ti da uputnicu da vadiš krv i provjeriš stanje štitnjače
Hvala na odgovorima, uzet ću sve ovo u obzir.


Quote:
tihe kaže: Pogledaj post
daisy, procitaj knjigu"geometrija božanske iskre" ili upisi na google isti pojam.
Quote:
Neter Neteru kaže: Pogledaj post
Evo npr. jednog viđenja stvari: http://mindpositive.bloger.hr/
Uvijek su me zanimale knjige takve tematike tako da čim smognem vremena pročitati ću obje knjige.



Quote:
Lea222 kaže: Pogledaj post
to nije moguće apsolutno
što to?

Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
maturantica, ha? Ako si u stanju maturirati i upisati fax koji želiš, obavi to kvalitetno i pričekaj da taj period prođe - možda te podsvjesni strah od toga koči? Možeš li to uspješno obaviti, uz recimo vitamine isl.? Ili će ti tvoje stanje biti zapreka?
Quote:
Ana Marija kaže: Pogledaj post
Mislim da ti životna prekretnica stvara dodatnu težinu. Upis na faks i kako dalje. Do sada si imala puno aktivnosti, sigurnost ali i ustaljeni životni ritam, društvo... Promjena je neminovna, mislim da je to dobro. Ideš dalje, odrastaš itd... Isto tako neminovno je da ti se način života promijeni, društvo, tvoji interesi i želje vodit će te u jednom novom smjeru. Ne znam jel ti studiranje znači i promjenu adrese što je također velika novina.... Razmisli malo i o tome....
Da, maturantica..i ima istine u svemu šta ste napisale, ali sumnjam da mi to toliko teško pada da sam izgubila volju za bilo čim. Bila sam ja svega toga svjesna i prije, i dapače, jedva čekam da krenem na faks jer se želim maknuti iz srednje.

Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
Jedna teza kaže da postoje loši ljudi koji jednostavno isisaju pozitivnu energiju iz nas.
hmm..da evo baš mi se dogodila jedna situacija nedavno, gdje je jedna osoba pitala drugu s kojim se ja družim (i za koju ja smatram da mi oduzima energiju)točno ovim riječima "Isuse Bože, odkud ti samo toliko energije?" a ona je odgovorila: "Ne znam, crpim ju odnekud."
Odmah mi je na pamet pala ova tema i sad sam ja još više uvjerenija da ona baš meni oduzima energiju. To sad sigurno zvuči glupo, ali ne znam ni sama više šta da mislim
I glupo bi bilo da mi sad jedna osoba može toliko oduzimati energiju da ja praktični nemam više volje ni za šta.. ima tu još faktora (i ljudi) koji su do toga doveli, ali mislim da velikom većinom i ta osoba ima utjecaja na to sve. Što je najgore ja se od nje ne mogu ni na koji način maknuti niti udaljiti, jednostavno sam silom okolnosti prisiljena biti u njezinom društvu..
Zato mi najviše paše kada sam sama u svojoj kući, da nisam u ničijem društvu tako da mi nitko ne visi nad glavom.
d_a_i_s_y is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 14:21   #24
guglam oduzimanje zivotne energije i eto me tu.....sta reci...i sama se tako osjecam...ali ova djevojka mi mlada za takvo nesto...ja kad sam bila u tim godinama prštala sam od ideja,želja itd.......

eh sad.....mozete misliti da ste mudri,planirati,donositi razborite odluke....i sve to tako lagano ode u vjetar da ne mozete vjerovati......jer na neke stvari ne mozemo uticati.......desavaju se i lome nas......i to se zove zivot.....prihvatate,gurate,i opet prihvatate,gutate,pucate,borite se,gurate dalje i u jednom momentu osjetite da vise nemate snage za nista od navedenog......

ni za borbu,ni za diskusiju,ni zasta......nemate zelje,nemate ciljeve,nemate planove....nemate nista......nemate sebe......nemate se snage umiti i pogledati u ogledalo......umorni ste kako psihicki,tako fizicki,i sve vam je napor..

želite se pokriti po glavi i vristati...a ni za vrisak nemate snage.......e onda pocinjete prezirati sebe.....

ko ne zna kako je,tesko je objasniti.....i znam da je najlakse recia promijeni zivot,okreni stranicu bla bla.....nije to uvijek moguće,zivot nije film.......
sensitive.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 17:23   #25
Quote:
sensitive.. kaže: Pogledaj post
-cut- ,zivot nije film.......
...ali te/nas je netko na tom putu uvjerio da je... ''podsvjesno'' se prelilo preko ''razumnog'' i obujmilo ga svog... sve što se dešava na reklamama, serijama i ostalim produktima simulacije globalnog ritma i standarda utječe na naše poimanje i vrijednovanje sebe i stvari kojima se bavimo, kao i okoline s kojom smo u kontaktu...

...na žalost, to se čini kao teška realnost jer smo joj izloženi u ovom trenutku (sada), no u biti je izmanipulirana mogućnost (jedna od brojnih) i na vremenskoj traci povijesti je minorna po svojoj bitnosti/ozbiljnosti...

...čak i na zemljopisnoj skali ne zavrijeđuje ozbiljniju zabrinutost...

...trebamo se samo malo odmaći ''od sebe'' i ''uvući'' na trenutak u živote onih koji imaju istinski životni problem (a takvih je, na žalost, 10x više nego što su problemi vezani za ovaj naš sistem vrijednost/postignuća)
little_blue_dot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 21:20   #26
život je film

indoktrinacija da vjerujemo u to što vjerujemo je ono što drži te probleme. Dokle god gledamo oko sebe, a ne u sebe (pritom ne misleći na ono svi smo jedno, više nismo). Kako se održava ciklus? stvori konflikt vi vs. oni, uništi jedne, da bi zaokupio druge, tako se kolektivna karma ili kako god da to želite zvati vrti u krug. Ne bi trebalo biti cikličko, to je usađeno, jesmo gdje jesmo, jer smo kondicionirani kao što je Pavlov kondicionirao pse. Fizičko je tu da bi iscrpilo duhovno, kako bi se stalno vrtili u krug i vrištali. Evo rekoše da je svemir hologram. Onda treba obrnuti stvari, i krenuti od svog izvora prema van. Ono što nam se prezentira jest scenario, znaju kako će ljudi reagirati. Simm's igrica.
relativ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 18:15   #27
Preporučam vam knjigu i film "Celestinsko proročanstvo". U jednu zabavnu priču zapakirane su mnoge duboke istine o nama samima, te međuljudskim odnosima. Odlično objašnjava ove probleme i kako ih riješiti.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 06:36   #28
po meni razmišljanje u smislu "on/ona mi oduzima energiju" je čisti idiotizam.

a) nitko to ne radi namjerno, to je prirodni proces, a obično je povezan s ljepotom, ljubavlju ili sexom. Najviše energije odnosi neuzvraćena ljubav, ali i mržnja i bilo kakva emoc. ili intelekt. vezanost koja uzrokuje fokusaciju.
dakle i čitanje knjige i gledanje tv-a, pisanje ovog posta odnosi energiju. svaka aktivnost koja je svjesna odnosi energiju, osim buljenja u strop. ili meditacije. ili spavanja.

b) svako fokusiranje pažnje je prijenos energije na fokus. Dakle bilo kakva svjesna aktivnost je crpljenje energije. Al svak ima slobodnu volju da manje više kontrolira svoje misli i osjećaje, ako želi nekog bezrezervno voliti, to će mu sigurno oduziumati energiju. ako ne želi nikog voljeti, bit će pun energije, zato i jesu najveći gadovi uvijek na vrhu .
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 21.12.2013. at 06:55.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 07:12   #29
p.s.:
u biti svi mi volimo biti u centru pažnje, što je potpuno jasan dokaz da svi mi želimo crpiti tuđu energiju.
Jedino je pitanje kolko smo u tome uspješni i da li to radimo svojim dobrim dhjelima ili mislima koja tjeraju nekog drugog da nas voli, sexom tj. ljepotom , ili možda nipodaštavanjem drugih - što sve uzrokuje int./emoc. fokusaciju.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 20:39   #30
neizvršavanje svojih obaveza te prepuštanje svog tereta drugomemznači tebi
odmor a njemu iscrpljenje i psih i fiz.
CRO spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 02:01   #31
Quote:
d_a_i_s_y kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je moguće da nam netko (ili nešto) iz okoline oduzima neku našu „životnu“ energiju?

Evo u najkraćim crtama o mom problemu:
U posljednje vrijeme jednostavno za ništa nemam snage, ne mogu učiti, stalno se budim umorna, ne da mi se pričati sa drugim ljudima, ne sjećam se kada sam zadnji put bila negdje vani sa društvom, ponekad mi se ne da otići u kuhinju da popijem nešto. Sve što radim kao da obavljam na silu.. čak mi se niti na maturalac nije dalo ići, ali sam išla, ne znam valjda zato što su svi išli i što bi kasnije žalila da nisam išla...jednostavno ništa..nemam snage nizašto.

Znam da se to sada čini poput lijenosti, ali ja nikada nisam bila takva. Prije sam uvijek bila u pokretu, npr. preko ljeta, stalno.. ili na rolanju, vani sa društvom..bilo gdje samo da nisam doma. Dođem doma samo na ručak i opet van. Trenirala sam ples, ali sam morala odustati jer sam imala problema sa koljenom, ali nisam mogla mirovati i upisala sam odbojku. Trenirala sam i plivanje. Bila sam zainteresirana za tenis ali nije bilo mogućnosti za treniranje.. Uvijek su mi se svi divili kako uspijevam uskladiti sve to i školu. Obožavala sam ići subotama u klubove dobro se isplesati..sada mi se to ne da. Više niti knjige ne čitam, jer mi se ne da. Prije sam bila komunikativna, a danas sam sve suprotno od toga.
Danas me bičem nitko ne bi natjerao da se idem rolati, ne daj bože da bi slučajno ponovno počela trenirati bilo šta ili da subotom odem negdje van. Najbolje se osjećam kada sam sama u sobi, kad ne moram biti u blizini ljudi. (Dok recimo prije ne bi mogla biti sama zatvorena u sobi da mi netko plati)

Jednostavno kao da to nisam ja.. osjećam se kao da mi netko ili nešto svakodnevno crpi iz mene svu moju energiju. Jesu to neke osobe, situacije, neki događaju, stvari, ili nešto deseto? Da li je takvo nešto uopće moguće i može li se to spriječiti i na koji način? Zna li itko išta o nečemu takvome?
Znam da kasnim par godina,ali nadam se da ćeš vidjeti i možda ti pomogne.
Jesi ikad čula za Sade Sati? Bila sam u istoj situaciji, samo je odjednom došao taj 'zamor' životom koji još uvijek traje. Ove godine sam bila na onom sajmu alternative na Velesajmu i tamo sam upoznala jednog čovjeka koji se ponudio izračunati mi natalnu kartu po jyotishu,vedskoj astrologiji,kojom se on bavi.Ja sam tad prvi put čula za to,ali sam svejedno pristala.Rekao mi je da sam pod Sade Sati,što je 'sedam i pol godina tuge'.Točno mi je dao datum kad mi je to počelo i kad će završiti.Početak Sade Sati mi se poklopio s razdobljem u životu kad mi se sve preokrenulo i kad sam se iz vedre,sretne i entuzijastične osobe pretvorila u osobu bez energije,u depresiji i s puno sitnih nesreća koje su me konstantno pratile.Kasnije mi je dao knjigu kako bih bolje razumjela što mi se događa.Ako te zanima više,možeš proguglati ili me slobodno pitati pa ću ti reći koliko znam.Samo ti spominjem jer ti se možda upravo to događa. Ako je to ,onda ne brini,proći će!
Sretno
teatralana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.