Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2016., 14:22   #481
Pa, da nastavim.

Ovo mi se dogodilo u prvom razredu. Za vrijeme velikog odmora jedan je dečko iz razreda šakom naletio na mene, ostavivši mi ljubičastu masnicu oko oka koju sam tjednima vukla. Jedini komentar učiteljice je bio "da nisi divljala, ne bi naletio šakom na tebe", iako je znala da nema plahovitije i bojažljivije učenice od mene, i da se za vrijeme odmora držim zida i svakako nikada ne "divljam", što je naravno i taj put bio slučaj. Znam da nije mogla učiniti puno oko toga kad je šteta već bila počinjena, ali taj komentar je bio toliko out of place da nije mogao biti više fulan i upućen više pogrešnoj osobi. Naravno, bila sam preplaha da išta kažem, čak sam sirota i kimnula glavom progutavši gorku knedlu.

Kad je naša razredna učiteljica bila bolesna, na zamjenu nam je dolazio drugi učitelj, jedan stariji i puno stroži. Čujem da danas svi viču i skaču na bodyshaming i fatshaming, ali vjerujte mi, taj učitelj je bio utjelovljenje bodyshamea i fateshamea i dijelio je uvrede na temelju izgleda među nama nižim razredima (6,7-9,10) godina šakom i kapom. Ne kažem da bi te uvrede bile blaže da je on i inače bio zafrkant i šaljivdžija, ali upravo zbog toga što je bio toliko ozbiljan i strog i svi su ga se bojali, te riječi su zvučale još hladnije, još gore, još ozbiljnije. Posebno mi je uostao u pamećenju ovaj događaj- dao je da riješimo neki teži zadatak iz matematike kojeg je malo tko kužio. Ipak, jedan dečko ga je uspio riješiti, ponosno digao ruku, učitelj ga je prozvao i ovaj je rekao "ja mislim da...". Nije uspio dovršiti rečenicu jer ga je učitelj prekinuo i dovršio sa "A ja mislim da tebi treba dijeta!". I to je bilo to, nije mu dao da odgovori, nego se još neko vrijeme posvetio to da ugnjetava i vrijeđa malo jačeg, ali nikako ne debelog ili pretilog učenika.

Ti učitelji su i danas djelatnici škole. Isti (ne)mar čeka i vašu djecu.
Djevuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 16:12   #482
Molim Vas za iskustva za o.š. u Brestju..Dupcu i Retkovcu naime prebacila bih dijete jer nam je buling ne izdrziv a roditelji djece katastrofa bezosjecajni.Zanimaju mi ucitelji ali i profesori .
Hvala.
__________________
Danas je, možda više nego ikad prije, istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!!!!!!!!
dilema is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 22:55   #483
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
JULIJA KLOVIĆA.
Tu skolu je zavrsio Ivan Pernar, pa ti sama prosudi kakva je
MartaB4P is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 23:25   #484
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Najvažnije je da saznaš kakve su učiteljice koje će dobiti prve razrede. Ako to ne možeš saznati od roditelja i djece sadašnjih učenika četvrtih razreda (ili učitelja iz tih škola), predlažem ti da odeš u školu i upoznaš se s učiteljicama koje sad imaju četvrte razrede, odnosno one koje će iduće godine preuzeti prvašiće. Možeš otići ravnatelju/ravnateljici i zamoliti da te upozna s učitetljicama ili doči u redovni termin informacija (vjerojatno dostupan na web stranicama škola).
Ako ti tu molbu odbiju, već nešto znaš o njima i o školi.
Inače, Cankarica i Šenoa negdje su tu po tome kako se njihovi učenici snalaze kasnije u SŠ.
Jedno mi nije jasno. Kako znaš da je prirodoslovno nastrojen sa 6 godina, osim ako nije genijalac za to područje?
Istina to je najbitnije. U svim školama imaš jako dobrih i vrijednih ljudi, ali i jako loših profesora i učitelja.

U istoj skoli može raditi fantastična osoba koja se jako trudi oko tvog djeteta i osoba koja recimo ima problema sa alkoholom. Najbitnije se raspitati ko će preuzeti prve razrede.

Izbjegavaj učitelje i profesore koji se bave trgovinom odnosno dilanjem listića, mapa, tečajeva, aktivnosti i glavna preokupacija im je prodati djeci što više stvari. Takvi moraju spustiti standarde na nivo najlošijeg učenika u razredu jer je i on kupac i moraju ga za to nagraditi dobrom ocjenom.

Uglavnom obavezno se informirati kod roditelja čija su djeca sada 4. razred.
MartaB4P is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 23:39   #485
Quote:
MartaB4P kaže: Pogledaj post

Izbjegavaj učitelje i profesore koji se bave trgovinom odnosno dilanjem listića, mapa, tečajeva, aktivnosti i glavna preokupacija im je prodati djeci što više stvari. Takvi moraju spustiti standarde na nivo najlošijeg učenika u razredu jer je i on kupac i moraju ga za to nagraditi dobrom ocjenom.
ne kuzim bas
ak se bave dilanjem listica, ne bi li trebali povecavat standarde?
ocekivati vise od djece koja idu na tecajeve razne, roditelje sklone platiti instrukcije?

(nama su samo mapu za likovni prodali. al to su nam rekli i na upisu u skolu da ne kupujemo da cemo to skupno kupiti. iako ja mislim da je to banditos, skup s knjigama mogao financirat. pardon, od nase love izdovojit)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 00:10   #486
Nije jer mapa nije na popisu obveznih udzbenika i dodatnih nastavnih sredstava.
Ali ce ti u visim razredima, opstane li, kupiti udzbenik.
Pored udzbenika iz likovnoga, sto ce ti mapa.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 09:26   #487
kaj se sad i likovni mora štrebati u višim razredima? pa prije se kroz cijelu osnovnu provlačilo isključivo crtanje, slikanje i ostale tehnike.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 09:29   #488
ja sqm u os imala biljeznicu iz likovnog i odgovarali smo gradivo. pisanih testova nije bilo doduse
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 10:12   #489
postoje udžbenici. ne znam koliko se uči teorija i ispituje li se to. ali udžbenik je obvezan, mapa nije. na papiru naravno. u praksi svi imaju mapu i udžbenik.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 10:56   #490
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
postoje udžbenici. ne znam koliko se uči teorija i ispituje li se to. ali udžbenik je obvezan, mapa nije. na papiru naravno. u praksi svi imaju mapu i udžbenik.
off smo, al moram.
mapa je osnovna za rad. i mora ju svako dijete imati. isto ko i udzbenike (iako neke udzbenike djeca nikad niti ne otovre, a grad ih svejedno nabavlja)
ovdje sam se referirala na to neko uvaljivanje mapa od strane ucitelja, pa naravno da ce ih uvaliti kada ih djec amoraju imati.
meni je okej i da ih skola nabavlja, a mi samo platimo (cijena je bila transparentna), al bi mi bilo okej i da grad nabavlja, skupa sa ostalim udzbenicima (kad vec nabavlja udzbenike za izborni predmet)

ne kuzim niti ono da se djeci uvaljuju listici i druge knjige, za apocetak im se knjige zaista uvaljuju po dogovorou cijele skole (a sada bas da ce netko ici proucavat koja skola koje knjige koristi, i po tome birat OS, mislim da to nema smisla),a ak neki profesor trazi nesto dodatno za rad, kaja znam, vjerojatno to moze koristiti, a ne stetiti
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 11:28   #491
ma slažem se ja s tobom, vjerujem da svi dodatni materijali koriste u radu, a naravno da udžbenik neće biti kriterij za odabir škole. ionako se to mijenja tijekom školovanja djeteta.

kažem samo da grad kupuje obvezne udžbenike i dopunska nastavna sredstva, ništa više. pa je tako udžbenik obvezan, a mapu kupiš ti. u slučaju likovnoga bi trebalo biti obrnuto, ali zakon i propis je zakon i propis.

udžbenik za izborne predmete je obvezan. i rb isto, osim za vjeronauk.

tebi kao roditelju je financijski isto platila mapu u školi ili u knjižari, samo u prvome slučaju škola ili učitelj dobiju rabat. u našoj su se školi isto naručivale mape, rabat ide na opremanje knjižnice i meni je to ok.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 11:37   #492
Ima li netko iskustva sa školom Ivan Goran Kovačić u Zagrebu? Hvala!
Artenuit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:13   #493
Uskoro kreću prijave za upis u 1.razred. Iako od nedavno živimo u Novom Zagrebu odlučili smo dijete upisati u osnovnu školu gdje će steći najbolje moguće obrazovanje.
Danas čitam na netu članak o najboljim školama u Zagrebu po rezultatima na školskim natjecanjima http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/ov...h-skola-919037
Dvoumimo se između osnovne škole Izidora Kršnjavoga i osnovne škole Silvija Strahimira Kranjčevića. Škola Izidor Kršnjavi je ostvarila odlične rezultate na natjecanjima iz prirodoslovnih predmeta a osobno bih voljela da mi kćer dobije najbolje znanje baš iz tih predmeta.
ninabalerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:56   #494
Ne znam... nisu mi natjecanja bas pouzdan pokazatelj kvalitete skole.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 22:02   #495
upisite dijete u skolu kojoj pripada i pustite ga da bude dijete bez takvog tereta na ramenima. obrazovanje ce dobiti svuda ako ce zeljeti.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 22:06   #496
I u toj školi s najboljim rezultatima iz prirodoslovnih predmeta ga može zateć učiteljica ili profesor koji ga neće moć/htjet/znat zainteresirat za te predmete
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 22:33   #497
ha, nisam do sada znala da je naša škola jedna od 15 najboljih škola!

inače, potpisujem zadnja dva komentara.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 22:44   #498
I članak je iz 2014.
A i glupa im je tablica - piše broj nagrada, ali ne na broj učenika.
I moja osnovna škola je na popisu, s predmetima koje predaju moji profesori za koje ja nikad ne bi rekla da imaju takve uspjehe (iz predmeta iz kojeg nas je profesorica nazivala debilima )
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 23:05   #499
Quote:
ninabalerina kaže: Pogledaj post
Uskoro kreću prijave za upis u 1.razred. Iako od nedavno živimo u Novom Zagrebu odlučili smo dijete upisati u osnovnu školu gdje će steći najbolje moguće obrazovanje.
Danas čitam na netu članak o najboljim školama u Zagrebu po rezultatima na školskim natjecanjima http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/ov...h-skola-919037
Dvoumimo se između osnovne škole Izidora Kršnjavoga i osnovne škole Silvija Strahimira Kranjčevića. Škola Izidor Kršnjavi je ostvarila odlične rezultate na natjecanjima iz prirodoslovnih predmeta a osobno bih voljela da mi kćer dobije najbolje znanje baš iz tih predmeta.
a ima li dijete predispozicije za te predmete?
sposobnosti? pokazuje li interes?

rekli su ti vec, natjecanja nisu pokazatelj kvalitete skole.
svakako jesu pokazatelj da su nastavnici prepoznali kvalitetne ucenike i potakli ih te pripremili za natjeanje, al prvenstveno su morali imati te klince u skoli.
vjerojatno bi i neke druge skole bile na popisu, da su klinci koji su "za ove skole" osvojili natjecanja, bili u tim skolama

usput, nije nevazno, ovi koji odu na natjecanje, dobiju i neku ekstra paznju.
ekstra rad sa nastavnikom.

a kaj je sa ostalima, koji ne idu, koji nemaju potencijal? dobijaju li oni jednako znanje? kolko instrukcija izvan nastave moraju uzeti ak ne mogu pratiti jednakom brzinom ili se gradivo jednostavno preskace da bi oni "najbolji" mogli dobiti najvise...

bojim se da je, u doba kada instrukcije cvatu, taj komad dobiti najbolje obrazovanje, tesko, tesko sranje.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 23:18   #500
Baš sam danas bila na instrukcijama iz fizike kod cure iz jedne razvikane zagrebačke gimnazije
Prvi put kod nje, vidim da je zainteresirana, ima dobru podlogu, želi razumjet o čemu pričam, a ne samo ukalupit formule u broj zadatka... I pitam ju u čemu je problem na satu, a mala kaže "pa profesorica priča samo s onima koji ju odmah razumiju i koji dovršavaju njezine rečenice". To je to o čemu Nosorog priča - što s ovima koji ne idu na natjecanja? Prosječnima, ali ne nezainteresiranima, kojima nije cilj natjecanje, ali je razumijevanje?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:44.