Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2017., 16:38   #61
Stvar "normalnog ponasanja" i kompromisa.
Davne 95 kad se upoznasmo imali smo jednake place. Vremenom su rasle, kao i ambicije za vjencanjem, nasim domomb djecom... Njena placa pocinje rasti brze od moje, no nije nam problem. Krediti za izgradnju i opremanje kuce nam postaju teret no snalazim se dodatnim poslovima. Prvo dijete, zaboravi na porodiljni jer nemamo love za vracat kredite pa se radi normalno. Taman malo udahnemo zraka, drugo dijete, ja mjenjam posao (ali za istu lovu), ona opet na porodiljnom radi jer nam treba lova. Prelazim na treci posao gdje se dobro prodajem i zaradjujem tada malo vise od nje i konacno normalno zivimo. Dolazi recesija i sjebe mi firmu, placa odlazi k vragu. Tada se ja vise brinem o djeci a supruga na miru odradjuje posao i gleda dalje. Prelazi u drugu firmu za bolje novce i ja je suportiram maksimalno doma s djecom. Pa kvragu i ona je mirno hendlala sve dok sam se ja saltao iz firme u firmu i dokazivao. Sada je stanje da ima tri puta vevu placu od mene no to nam ne predstavlja problem. Ulazemo u djecu i zajednicki zivot. Oboje dajemo svoj maksimum i zivimo dobar i sretan brak. Razumijevanje partnera i jos jednom, normalan zivot uz neka normalna primanja i slaganje prioriteta mogu prebroditi nesrazmjer primanja.
Kad se nismo rastali uslijed par godina neimastine zbog kredita, necemo ni sad kad nam je daleko lakse i komfornije.
Naravno ako ste se odlucili za partnera iz ljubavi a ne zbog love. Nekoliko parazitskih brakova sam vidio i svi su pukli.

Poslano Tapatalkom
__________________
A heart that hurts,
Is a heart that works.
ToMBaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 16:52   #62
Quote:
ToMBaR kaže: Pogledaj post
Stvar "normalnog ponasanja" i kompromisa.
Davne 95 kad se upoznasmo imali smo jednake place. Vremenom su rasle, kao i ambicije za vjencanjem, nasim domomb djecom... Njena placa pocinje rasti brze od moje, no nije nam problem. Krediti za izgradnju i opremanje kuce nam postaju teret no snalazim se dodatnim poslovima. Prvo dijete, zaboravi na porodiljni jer nemamo love za vracat kredite pa se radi normalno. Taman malo udahnemo zraka, drugo dijete, ja mjenjam posao (ali za istu lovu), ona opet na porodiljnom radi jer nam treba lova. Prelazim na treci posao gdje se dobro prodajem i zaradjujem tada malo vise od nje i konacno normalno zivimo. Dolazi recesija i sjebe mi firmu, placa odlazi k vragu. Tada se ja vise brinem o djeci a supruga na miru odradjuje posao i gleda dalje. Prelazi u drugu firmu za bolje novce i ja je suportiram maksimalno doma s djecom. Pa kvragu i ona je mirno hendlala sve dok sam se ja saltao iz firme u firmu i dokazivao. Sada je stanje da ima tri puta vevu placu od mene no to nam ne predstavlja problem. Ulazemo u djecu i zajednicki zivot. Oboje dajemo svoj maksimum i zivimo dobar i sretan brak. Razumijevanje partnera i jos jednom, normalan zivot uz neka normalna primanja i slaganje prioriteta mogu prebroditi nesrazmjer primanja.
Kad se nismo rastali uslijed par godina neimastine zbog kredita, necemo ni sad kad nam je daleko lakse i komfornije.
Naravno ako ste se odlucili za partnera iz ljubavi a ne zbog love. Nekoliko parazitskih brakova sam vidio i svi su pukli.

Poslano Tapatalkom
Lijepa prica, i vjerujem da ste se oboje radovali toj njenoj vecoj placi, isto kao sto bi se zajedno radovali i tvojoj da je situacija bila obrnuta, jer je to znacilo da vam napokon krece, jer je to znacilo izlazak iz kredita ili bar normalan zivot uz te kredite...
Ali vi ste krenuli zajedno, sa istim pocetnim problemima, a ovdje se, ipak radi o ljudima koji vec u startu imaju veliku razliku i u placi i u imovini, i pokretnoj i nepokretnoj, jer kad ti je cijela pokretna i nepokretna imovina polovni bickl, za razliku od partnera koji je nabrojao dtan ili dva, skupi auto...onda omjeri i ne idu u prilog lijepom ruzicastom biciklu koji osim sentimentalne, i nema bas neku vrijednost...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 19:13   #63
Quote:
Wogy kaže: Pogledaj post
Nije rijec samo o placi vec o generalno ambicioznosti kod osoba.
Nije istina, u većini slučajeva je ta toliko famozna ambicioznost samo varka i izgovor za novac, znam iz osobnog iskustva. Mjesečno zarađujem ispodprosječnu hrvatsku plaću, i samim time kao nisam ambiciozan, ali onda kad otkrijem da tu svotu zaradim ne radom nego rentanjem kapitala, to jest da imam milijunsku ušteđevinu koja mi mjesečno donosi par tisuća kuna sigurne netto dobiti, doslovno vidim kak postajem zanimljiviji sugovorniku/ci. Toliko o ambicioznosti (koju više baš i nemam, osigurao si život bez rada u razini jedva pa prosječne plaće i to je to više manje).
Joaquin_Sanchez is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 20:26   #64
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nisam upoznao skromnu zenu koja dobro zaradjuje i koja je dugorocno spremna dijeliti visak sa svojim partnerom koji manje zaradjuje.

Nisam nigdje rekao da covjek koji zaradjuje 4000 kuna nema sanse za vezu, ali...
...znas li bar tri para koji imaju djecu i gdje ona zaradjuje osjetno vise? Siguran sam da ne znas.

Dakle ima sanse, ali ne sa programerkom ili analiticarkom u banci npr.
Znam ja, znam ja obje moje kume zarađuju više od muževa - od početka veze Jedna ima tri kćerke, a druga jjednog sina i planira još. A još je ova prva visoko obrazovana, dok njen muž nije,ali ja vrijednije i požrtvovanije muško biće vidjela nisam
Moraću promjeniti nik ili tako nešto - izgleda da nisam Zemljanin.
Nego, prije prosidbe obavezno izvući procijenitelja imovine, pa se vjenčati tek kada budu imali nekretnine i pokretnine identične vrijednosti, a ako im roditelji budu bili dobrog zdravlja -no way!
Možda postoji hipergamija, vidim i tu i tamo na forumu, ali u mom životinjskom carstvu nema.
Na mom primjeru mi smeta (mada mislim da to spada samo u dodatno-da ne lajem) što tek kada je Mr.x kada je dobio super plaću, te kada su došli klinci - onda se sjetio kako je kuća koju će on naslijediti veća od moje, te kako i stan koji imam nije niš posebno (dobar da živi u njemu godinu dana) , a i ja ne radim , a kada sam počela - ne zarađujem kao on... no kada sam ja radila, a on nije - nije bilo nikakve frke...
Ili sam ja samo idiot? Trebala sam glediti samo one sa dobrim autom, stanom u vlasništvu...Što mi niko ranije nije rekao za hipergamiju kao ideal traženja partnera? A ne da me uče da ne budem sponza(uvijek moraš imati novce da platiš piće! !! Ne smije te dečko finansirati!
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 22:51   #65
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Znam ja, znam ja obje moje kume zarađuju više od muževa - od početka veze Jedna ima tri kćerke, a druga jjednog sina i planira još. A još je ova prva visoko obrazovana, dok njen muž nije,ali ja vrijednije i požrtvovanije muško biće vidjela nisam
Moraću promjeniti nik ili tako nešto - izgleda da nisam Zemljanin.
Nego, prije prosidbe obavezno izvući procijenitelja imovine, pa se vjenčati tek kada budu imali nekretnine i pokretnine identične vrijednosti, a ako im roditelji budu bili dobrog zdravlja -no way!
Možda postoji hipergamija, vidim i tu i tamo na forumu, ali u mom životinjskom carstvu nema.
Na mom primjeru mi smeta (mada mislim da to spada samo u dodatno-da ne lajem) što tek kada je Mr.x kada je dobio super plaću, te kada su došli klinci - onda se sjetio kako je kuća koju će on naslijediti veća od moje, te kako i stan koji imam nije niš posebno (dobar da živi u njemu godinu dana) , a i ja ne radim , a kada sam počela - ne zarađujem kao on... no kada sam ja radila, a on nije - nije bilo nikakve frke...
Ili sam ja samo idiot? Trebala sam glediti samo one sa dobrim autom, stanom u vlasništvu...Što mi niko ranije nije rekao za hipergamiju kao ideal traženja partnera? A ne da me uče da ne budem sponza(uvijek moraš imati novce da platiš piće! !! Ne smije te dečko finansirati!
Nije malo neženstveno sama si plaćati piće? Forsiranje nečega radi nečega, ganjanje principa? Nije zbog love, ona je ipak beznačajna u toj priči....
violeta1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 22:56   #66
jesu
__________________

čovik je jedina beštija koja piše
div is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 23:36   #67
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Znam ja, znam ja obje moje kume zarađuju više od muževa - od početka veze Jedna ima tri kćerke, a druga jjednog sina i planira još. A još je ova prva visoko obrazovana, dok njen muž nije,ali ja vrijednije i požrtvovanije muško biće vidjela nisam
Moraću promjeniti nik ili tako nešto - izgleda da nisam Zemljanin.
Nego, prije prosidbe obavezno izvući procijenitelja imovine, pa se vjenčati tek kada budu imali nekretnine i pokretnine identične vrijednosti, a ako im roditelji budu bili dobrog zdravlja -no way!
Možda postoji hipergamija, vidim i tu i tamo na forumu, ali u mom životinjskom carstvu nema.
Na mom primjeru mi smeta (mada mislim da to spada samo u dodatno-da ne lajem) što tek kada je Mr.x kada je dobio super plaću, te kada su došli klinci - onda se sjetio kako je kuća koju će on naslijediti veća od moje, te kako i stan koji imam nije niš posebno (dobar da živi u njemu godinu dana) , a i ja ne radim , a kada sam počela - ne zarađujem kao on... no kada sam ja radila, a on nije - nije bilo nikakve frke...
Ili sam ja samo idiot? Trebala sam glediti samo one sa dobrim autom, stanom u vlasništvu...Što mi niko ranije nije rekao za hipergamiju kao ideal traženja partnera? A ne da me uče da ne budem sponza(uvijek moraš imati novce da platiš piće! !! Ne smije te dečko finansirati!
Nisam nigdje rekao sve zene vec vecina zena.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 00:44   #68
jedini dealbreaker mi je razlika u svjetonazoru!

ZDRAV POGLED na svijet, radišnost, unutarnja neka "ispravnost" tj integritet - apsolutno je sve što mi je bitno.

i naravno prepoznavanje, faktor x, ne možeš biologiju prevariti

nikad nisam gledala što dječko "ima" i nije mi to bilo bitno apsolutno.

ambicija i uspješnost mjerena u €$$ pokazatelj je samo na neki način jednog aspekta usmjerenja osobe . ako je to odraz talenta, znanja i truda osobe doživljavam to kao bilo koju drugu pozitivnu osobinu. no ako je to nasađenost na novac i promaterijalni ili promućurni pogled na svijet e na to mi se onda razvija odbojnost.

rad poštenog posla za par tisuća kuna uz uvjet nepostojanja lijenosti ili bilo čega što poništava ono što ja zovem svjetonazorska mi bliskost ili integritet - uz to neko poklikavanje apsolutno su SVE što treba.

muškarci ili žene koji zaradom misle da su strpani u mesingane ili zlaćane police traže figure iste "pozlate" i kao takve nisu statue čiji bi me sjaj dirao.

a inače sam naučila kroz život da onaj tko ima integritet i svoje neko zračenje, koliko god taj/ta zarađivao 5 ili 50 tisuća, isto će sjajiti iznutra i plijeniti.

bagatelna je karta ljudi koji se skrivaju ispod "kišobrana" svojih novaca ili imovine
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=uB_dYLTHsPA
mala srecica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 04:26   #69
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Nije malo neženstveno sama si plaćati piće? Forsiranje nečega radi nečega, ganjanje principa? Nije zbog love, ona je ipak beznačajna u toj priči....
Napisala sam - moraš imati pare kod sebe za piće (whatever) - ne da moraš insistirati na plaćanju Kada si klinac - nije baš da svi plivaju u novcima, te ako sam izasla sa deckom - ne znaci da mora cijeli mjesec biti na kruhu jer je mene izveo. Rekoh - moji očigledno pogrešni svetonazori
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 09:35   #70
Ako su ljudi normalni i ako ne gledaju tko ima više i time mjerkaju svoju vrijednost, i ako im ego ne diktira životom, već ih pokreće neko zajedništvo i stvaranje zajedničkog boljeg života, nebitno je.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 15:42   #71
Quote:
ayca kaže: Pogledaj post
Moje pare su moje, tvoje su tvoje, naše su ..moje! Jer vi muški ne znate s parama!
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Do ovog dijela ti je post bio sasvim ok, nakon toga sam zakljucio da je totalno smece. Hendlanje financija je vještina koja se uci, a ovo tvoje napisano je cista mizandrija.
e ovo moram prokomentirati, većina muških koje znam, uključujući i bližu rodbinu, stvarno ne znaju s novcima, troši se na sve moguće bedastoće ali se nema/neda za najosnovnije

do prije braka sam budućem objašnjavala da se mora skockati po financijskim pitanjima jer je zbilja kupoval bedastoće, a u kuću nije ništ ili jako malo doprinosil, nije mi nikad palo na pamet, nadam se da ni nebu, da mu uzimam novce s računa ili da zahtjevam od njega da mi nekaj financira, kak reče gore, moji novci su moji, njegovi su njegovi, a naši ... su naši (ono kaj ide na stranu)

inače, ne radimo u ne znam kakvim firmama, ali ja ipak imam veću plaću od njega, zapravo sad dok sam na komplikacijama opet imam veća primanja od njega, njemu to ne smeta, ne smeta ni meni, a i sad se malo skockal po pitanju trošenja jer ipak dolazi novi član i treba se pripremiti na nove troškove, njemu je to veći šok neg meni jer je ipak do sad plaću, kolko god mala bila, imal za sebe i svoje potrebe
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 15:46   #72
Quote:
violeta1980 kaže: Pogledaj post
Nije malo neženstveno sama si plaćati piće? Forsiranje nečega radi nečega, ganjanje principa? Nije zbog love, ona je ipak beznačajna u toj priči....
Sponzoruša - expert level.

Toliko idemo unazad da smo došli do toga da se ženstvenost mjeri kroz plaćanje u krčmi

Cipele si vjerojatno nikad sama ne bi platila, jer što bi selo reklo
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 15:58   #73
Da li su vam razlike u financijsko-imovinskom stanju dealbreaker?

Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
e ovo moram prokomentirati, većina muških koje znam, uključujući i bližu rodbinu, stvarno ne znaju s novcima, troši se na sve moguće bedastoće ali se nema/neda za najosnovnije



do prije braka sam budućem objašnjavala da se mora skockati po financijskim pitanjima jer je zbilja kupoval bedastoće, a u kuću nije ništ ili jako malo doprinosil, nije mi nikad palo na pamet, nadam se da ni nebu, da mu uzimam novce s računa ili da zahtjevam od njega da mi nekaj financira, kak reče gore, moji novci su moji, njegovi su njegovi, a naši ... su naši (ono kaj ide na stranu)
Vlastiti dojam je anegdtotalni dokaz, a ne realno stanje stvari.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 16:05   #74
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Nije mozda, žene su podzastupljene na dva faksa, FER i FOI.

http://www.srednja.hr/studenti/vijes...kojim-decki-7/
Da li su podzastupljene jer ih ne primaju na te fakultete ili se nedovoljan broj žena na njih prijavljuje?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 18:56   #75
Ali svi zaboravljaju jednu stvar ovdje... novac je prolazna stavka.
Sad ga imas, sad ga nemas. Doslovno.

Kladim se da su svi sa topica imali fazu i kad su imali puno novaca i kad ga nisu imali.
Isto je i sa poslovima.

Treba biti svjestan toga.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 20:58   #76
Quote:
LaTiTeA kaže: Pogledaj post
Ali svi zaboravljaju jednu stvar ovdje... novac je prolazna stavka.
Sad ga imas, sad ga nemas. Doslovno.
Novac je prolazna stavka jedino ako si financijski nepismena budala koja ne zna sa njime raspolagati.
Joaquin_Sanchez is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 21:29   #77
Aha... znas samo koliko te visih sila i nepredvidivih situacija strefi u zivotu.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 21:53   #78
Quote:
LaTiTeA kaže: Pogledaj post
Aha... znas samo koliko te visih sila i nepredvidivih situacija strefi u zivotu.
Ne znam, koliko?
Joaquin_Sanchez is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 22:09   #79
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Da li su podzastupljene jer ih ne primaju na te fakultete ili se nedovoljan broj žena na njih prijavljuje?
Manji broj se prijavljuje za takve fakultete, iako je osjetno porastao od vremena kad sam studirao na FERu.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 23:41   #80
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Ne znam, koliko?
Podosta.
Ne mora, ali može.
Bolest vlastita ili člana obitelji, otkaz, degradacija na poslu, nesreća, dug u Švicarcu...ovako, na prvu.

Svi se mi financijski stabilni volimo tješiti kako smo baš mi in control i kako su tuđe teškoće isključivo uzrokovane tuđom glupošću i nesposobnošću.
Tako se tješimo da se nama sranje ne može nikada dogoditi, jer sve je u našoj moći, ništa u vanjskim faktorima van naše kontrole.
Dok u biti podsvjesno seremo u gaće od neizvjesnosti koje život nosi.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger