Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 12:33   #81
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
Van Halen je band koji je zasigurno debelo debelo podcjenjen na ovim prostorima, to je jedan od bandova koji je jebački prodrmao scenu i donio nekakvu nadu i osvježenje, šteta što niti jedan band nije nastavio njihov niz.

i dan danas nestvarno zvuče a kamoli tamo još s početka osamdesetih...
Lololol, ne. Na njih se lože svi koji sviraju gitaru jer im je gitarist među cijenjenijim sviračima. I s te sviračke strane nisu nimalo podcijenjeni.

A što se tiče sveukupnog dojma, pjesme mi nisu toliko dobre. Nisam se nikad uspio naložiti na njih, a jesam probao. Malo kvalitetniji generički rock 80-ih, i to je to.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:47   #82
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Lololol, ne. Na njih se lože svi koji sviraju gitaru jer im je gitarist među cijenjenijim sviračima. I s te sviračke strane nisu nimalo podcijenjeni.

A što se tiče sveukupnog dojma, pjesme mi nisu toliko dobre. Nisam se nikad uspio naložiti na njih, a jesam probao. Malo kvalitetniji generički rock 80-ih, i to je to.
Upravo to. Meni nikad nisu sjeli, od tog njihovog radio friendly (hard) rocka su mi bolji npr i poison, europe, cak i rainbow 80-ih. Moze eddie bit neznam kako dobar ali fali im nesto kaj ih izdvaja iz mase slicnih bendova. Sad ce neko rec da ih izdvaja sviracko umijece ali to mi je samo jedan od faktora koji mi cine bend dobrim i zanimljivim.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:44   #83
upravo to i je problem što ima previše onih koji ne čuju tu razliku između njih i ove koje spominjete. a razlika je drastična.

ovo što oni sviraju je pravi rock and roll, jedina razlika je ta što je "na speedu"

eo poslušajte npr.



pa ćete znati o čemu pričam
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:55   #84
Ajuto meni jednostavno nije to to. Ocito kao netko ko je odrastal na beatlesima, queenovcima i sabbathima imam previsoke kriterije.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:03   #85
i ja sam odrastao na svima njima ali prije svih na creedencima, stonesima, zeppelinima, hendrixu, i to me opet ne spriječava da čujem njihovu genijalnost.
i nikako se ne mogu složiti da ih se stavlja u isti koš s generičkim bandovima koji su gore navedeni, razlika je preočita u korist VH.

to što su imali par sveprihvatljivih megahitova im je bila više igrarija, oni su u svojoj srži jedan rigidni heavy hard rock band i u tom kontekstu pričamo ovdje o njima.
ja tebe ne želim natjerati da ti se pod svaku cijenu svide, ali ako si znalac znat ćeš respektirati njihov utjecaj
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 00:29   #86
Ne osporavam njihov utjecaj, jednostavno nemaju mi svoje ja i svoj identitet, zvuce kao masu slicnih bendova i po nicem mi se ne izdvajaju kao nesto posebno koliko god oni sviracki bili dobri. Ima bendova za koje odmah znate da su oni kao npr queen a oni su koketirali sa vise zanrova pa je to kod njih jos fasinantnije. Dire straitsi, status quo... da ne nabrajam dalje bendove koji su instantno prepoznatljivi. Ali opet nije da su mi oni dobri samo zbog te svoje prepoznatljivosti, vise mi se tu stvari treba poklopit.
__________________
I watched as fear took the old men's gaze, Hopes of the young in troubled graves, 'I see no day' I heard him say So grey is the face of every mortal
fairy feller is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 11:16   #87
Quote:
fairy feller kaže: Pogledaj post
Ne osporavam njihov utjecaj, jednostavno nemaju mi svoje ja i svoj identitet, zvuce kao masu slicnih bendova i po nicem mi se ne izdvajaju kao nesto posebno koliko god oni sviracki bili dobri. Ima bendova za koje odmah znate da su oni kao npr queen a oni su koketirali sa vise zanrova pa je to kod njih jos fasinantnije. Dire straitsi, status quo... da ne nabrajam dalje bendove koji su instantno prepoznatljivi. Ali opet nije da su mi oni dobri samo zbog te svoje prepoznatljivosti, vise mi se tu stvari treba poklopit.
nemju svoj identitet? zvuče kao masa sličnih bandova?

to jednostavno nije istina

možda i najveći inovatori u novije vrijeme



legendarytones.com/edward-van-halen-brown-sound

shodno njemu svi članovi banda su ga pratili u svojoj domeni (bubanj, bass i glas) kao svojevrsna avangarda
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 19:33   #88
Manfred Mann's Earth Band

rijetko čujem, gotovo pa i nikad, da je netko uopće spominjao ovaj značajni band

band je nastao kao produkt progresivnijih glazbenih razmišljanja začetnika i osnivača manfred manna, hitmakera iz šezdesetih.

par meni njihovih najboljih stvari



Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 15:30   #89
Nopling - Najbolje se vidi
https://www.youtube.com/watch?v=2PGIpUI-4HY

Meni je ovo odličan bend, pogotovo prvi album, ali nažalost zaboravljen...
Šteta, po mom mišljenju su jedni od najboljih hrvatskih bendova ovog đira.
__________________
Klade valjam, kurca ne valjam!
slaba-dvotocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 19:36   #90
@Ajuto, dobra ta stvar Martha's Madman. Ja od njih znam samo ovu komercijalu (ako je to uopće isti bend, možda ovo neka druga formacija/reformacija).
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:12   #91
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
@Ajuto, dobra ta stvar Martha's Madman. Ja od njih znam samo ovu komercijalu (ako je to uopće isti bend, možda ovo neka druga formacija/reformacija).
kao i što sam napisao, manfred mann je bio osnivač i lider, glavni klavijaturista oba ta banda.

pošto je ovaj prvi band daleko poznatiji u ovu kategoriju zapostavljenih a bitnih bi stavio ovaj novonastali band, znači
Manfred Mann's Earth Band

eo npr. jedna njihova fantastična obrada sprengsteenova "Spirits In The Night"

treba obratiti pažnju na interesantni prateći vokal i sjajnu solažu pred kraj pjesme gitariste steva wallera koji je nažalost preminuo 2000. godine.



nije mi loša ni melankolična "Father Of Day, Father Of Night"



i dan danas tamburaju po njemačkoj i tim zemljama.

uglavnom radi se o jednom vrlo interesantom bandu
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2019., 21:40   #92
Frankie Valli

V E L I K A N

pjesme ispred svog vremena





čovjek ne radi nikakve egzibicije na bini a mogao bi ga
slušati i gledati danima
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2019., 21:31   #93
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
kao i što sam napisao, manfred mann je bio osnivač i lider, glavni klavijaturista oba ta banda.

pošto je ovaj prvi band daleko poznatiji u ovu kategoriju zapostavljenih a bitnih bi stavio ovaj novonastali band, znači
Manfred Mann's Earth Band

eo npr. jedna njihova fantastična obrada sprengsteenova "Spirits In The Night"

treba obratiti pažnju na interesantni prateći vokal i sjajnu solažu pred kraj pjesme gitariste steva wallera koji je nažalost preminuo 2000. godine.



nije mi loša ni melankolična "Father Of Day, Father Of Night"



i dan danas tamburaju po njemačkoj i tim zemljama.

uglavnom radi se o jednom vrlo interesantom bandu
M. M. je nesumnjivo veliki glazbenik sa velikim brojem hitova .
Često čujem na njemačkim stanicama "Blinded by the Light".
A kaj se tiče svirke, opet imaju turneju po Njemačkoj, koliko sam vidio 9 koncerata.
Ako mi budu blizu, možda odem ......
Uzgred, "Father of Day, Father of Night" jedna od najboljih ...
buc2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2019., 00:59   #94
Upravo slušam Gordona Lightfoota dok čitam ovu temu i baš se mislim kako je stvorena za njega. Valjda će proć stroge kriterije koje je nametnia autor pošto se radi se o čovjeku koji zasigurno nije neki nepoznati lik u SAD, a pogotovo to nije u rodnoj Kanadi i tamo ga smatraju za jednog od najvećih kantautora. S druge strane ne virujen da je nešto previše poznat širim masama iako je još uvik među živima, a mislim da i nastupa.

Svoju karijeru country-folk pjevača započea je još u 60ima, a svoj vrhunac proživljava 70ih kad snima svoje (po)najbolje i najpoznatije stvari i za koje slobodno mogu reć da su obilježile njegovu dugogodišnju karijeru. Izdava je on i u 80ima(i nakon), al te stvari nisu bile toliko prepoznate van Kanade pa ću se zadržati samo na onima koje su ga učinile poznatim van granica njegove domovine. Sve četiri koje ću postaviti su iz njegovih zlatnih 70ih i sve su završile u top 10 na Billboardu(završavale su i na listama u UK i AUST, al ne tako visoko) šta govori da se radi o pismama koje su u svoje vrime bile prepoznate od širih masa. Meni je iskreno samo prva bila poznata od ranije, a i to mislim u nekoj drugoj verziji. Kako bilo vrime je da obrišemo prašinu s imena ovog kanadskog velikana.

If You Could Read My Mind

Sundown

Carefree Highway

The Wreck of the Edmund Fitzgerald

PS kad se već spominje Blinded by the light dodajmo da je i ona napisana od Springsteena, a naknadno obrađena od već spomenutih MMEB. Zanimljivost je da iako on sam nikad nije ima pismu koja je dosegla br.1 u SAD ta ipak završila na samom vrhu samo u njihovoj izvedbi.
majstor s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2020., 23:53   #95
Ne znam koliko ima smisla otvarat novu temu samo za njih pošto se malo ili nimalo piše i o poznatijim glazbenicima od The Banda pa vraćam u život ovu od Ajuta. Iako moran reć da je pomalo žalosno da oni već nemaju svoje misto na ovom forumu pošto se ne radi o nekim anonimusima, al to na dušu vama šta duže pišete ovde

Ovaj kanadsko-američki bend široj je javnosti postao poznat nakon šta su postali prateći bend Bob Dylana na njegovoj prvoj električnoj turneji, a s njim su tijekom 60ih snimili još tri studijska albuma. Nakon toga su se otisnuli u solo vode i to poprilično uspješno. U svojoj prvoj fazi(1968-1978) izbacili su sedam studijskih albuma, a nakon šta su se ponovo okupili početkom 90ih izbacili su još tri komada s kojima nisu postigli neki komercijalni uspjeh. Ono šta je važno za spomenuti kad pričamo o njima je da su svojom svirkom i tekstovima utjecali na brojne druge glazbenike i velikane rocka poput Pink Floyda, Led Zepellina, Grateful Deada, CSN&Y, Eltona Johna, Erica Claptona, Georgea Harrisona, Elvisa Costella itd.

A kad pričamo o njihovim najznačajnijim stvarima onda svakako prvo moram istaknuti The Weight koja se nalazi na njihovom prvom albumu i za koju mislim da slobodno mogu reći kako se kroz godine isprofilirala kao njihova najpoznatija stvar. Ili je to bar moj dojam. Na studijskoj verziji se vokalno izmjenjuju basist Rick Danko i bubnjar Levon Helm koji po mom skromnom sudu ima jedan od najugodnijih glasova dok ga sama njegova pojava i karizma čini u mojim očima jednim od najvećih bubnjara/pivača.

Veliku većinu njihovih pisama potpisuje, ne samo meni vrhunski gitarist i tekstopisac, Robbie Robertson pa tako i The Night They Drove Old Dixie Down koja se nalazi na njihovom drugom albumu. Ako će nekom bit važan podatak onda čisto da spomenem da je Dixie inače naziv za južnjake.

Isto tako svakako je nezaobilazna je i Up On Cripple Creek koja je mislim bila njihova najuspješnija stvar na glazbenim ljestvicama.

Uvik me veseli kad otkrijem neku novu stvar koja me opčini i zaludi, a to je zadnjih dana It Makes No Difference koju opet potpisuje Robertson. Posluša sam ovu stvar još davnih dana i to u više navrata, al evo tek sam je nekidan ustvari čua. Nemoguće koliko je dobra..

PS sve snimke osim ove zadnje su sa njihovog zadnjeg nastupa poznatijeg kao "The Last Waltz" iz 1978. na kojem su u čast ovog benda nastupili Bob Dylan, Neil Young, Eric Clapton, Van Morrison, Muddy Waters, Joni Mitchell, Ronnie Woods, Ringo Star itd. Usput i preporuke za one koji ga još nisu poslušali(i pogledali) da to svakako urade.
majstor s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2020., 00:10   #96
Teško je u današnje vrijeme forumske mase zainteresirat za bilo što, pogotovo iz pozicije glazbenog entuzijasta, ali svaki trud se cijeni

Quote:
majstor s mora kaže: Pogledaj post
PS sve snimke osim ove zadnje su sa njihovog zadnjeg nastupa poznatijeg kao "The Last Waltz" iz 1978. na kojem su u čast ovog benda nastupili Bob Dylan, Neil Young, Eric Clapton, Van Morrison, Muddy Waters, Joni Mitchell, Ronnie Woods, Ringo Star itd. Usput i preporuke za one koji ga još nisu poslušali(i pogledali) da to svakako urade.
Baš gledao nedavno i napisao sam recenziju na temi za glazbene dokumentarce.

Dobro, to sam išao gledat jer je režirao Scorsese pa da ga kompletiram, al baš mi je bio dobar. Nisam prije toga znao uopće za njih, a s ozbirom da im je to bio oproštajni koncert i na ovakav način dokumentiran samo za sebe govori da se radilo o nečem posebnom.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2020., 00:24   #97
moram biti iskren i priznati da ih nisam baš pratio tj. zapazio. the weight sam čuo jer to je svjetski poznata stvar, ove druge su više za onako sjevenoameričko country područje. evidentno je da se radi o vrhunskim muzičarima a i bubnjar pjevač je prava rijetkost za vidjeti. hvala za pobliže upoznavanje ovog vrijednog banda
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2020., 01:35   #98
Quote:
Puky Lee kaže: Pogledaj post
Teško je u današnje vrijeme forumske mase zainteresirat za bilo što, pogotovo iz pozicije glazbenog entuzijasta, ali svaki trud se cijeni



Baš gledao nedavno i napisao sam recenziju na temi za glazbene dokumentarce.

Dobro, to sam išao gledat jer je režirao Scorsese pa da ga kompletiram, al baš mi je bio dobar. Nisam prije toga znao uopće za njih, a s ozbirom da im je to bio oproštajni koncert i na ovakav način dokumentiran samo za sebe govori da se radilo o nečem posebnom.

Moguće da mi je i tvoj post osta negdi u podsvijesti kad sam odlučia napisat koju o njima pošto si napisa kako i nisi baš upoznat s njihovim opusom i da ti je taj koncert zapravo jedina dodirna točka s njima.

U svakom slučaju radi se o zaista odličnom bendu i o vrsnim glazbenicima kao šta je Ajuto dobro primjetia. Usprkos onom gore postu ako/kad me jednom uvati volja možda i otvorim temu o njima pošto bendovi poput njih to definitvno zaslužuju.
majstor s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2020., 20:58   #99
Na prvu njeno ime neće bit poznato većini vas koji pratite ovu temu, al ova dama svakako zaslužuje bit spomenuta jer trag koji je ostavila u glazbi je neizbrisiv. Mislim da mogu slobodno reći da je Jackie DeShannon bila podcijenjena već u svoje vrime pa tako ni ne čudi da danas za nju znaju samo rijetki. Šteta jer radi se o jednoj zaista talentiranoj glazbenici koja je pisala za sebe i za druge i koja je svojedobno surađivala s velikanima kao što su Beatlesi, Van Morrison, Jimmy Page, The Byrds itd. Neke njene pisme su prepoznate tek godinama nakon što ih je ona snimila i to u izvedbi nekih drugih izvođača koji su s tim obradama znali dolazit do samoh vrhova svjetskih top ljestvica.

Njene dvije najveće uspješnice kojima je dotakla zvijezde su What The World Needs Now Is Love iz 1964. i Put A Little Love in Your Heart koja je izdana pet godina nakon. I jedna i druga su upale u top 10 s obe strane Atlantika, al prašina je kroz godine učinila svoje pa su obje već pomalo zaboravljene kao i Jackie sama..

Jedan od značajnijih bendova u Britaniji 60ih bili su The Searchers koji su obradili i tako dodatno populazirali dvi njene stvari, a sve to nedugo nakon šta ih je ona sama snimila. Prva je When You Walk In The Room koju i ovaj moj zna ponekad odsvirat na svojim koncertima, a druga je leđendarna Needles & Pins koju su isto tako brojni drugi glazbenici svirali i obrađivali godinama nakon. Ne mogu ne istaknit verziju od Ramonesa koja mi upada u uski krug najdražih pisama. Šta ću kad sam sentimentalno vezan za nju

Od njenih najpoznatijih stvari koje su svjetsku popularnost stekle nakon što su obrađene svakako triba još spomenit i Bette Davis Eyes s kojom se 80ih proslavila Kim Carnes, a isto tako veliki hit u tom deseteljeću je bila i njena Breakaway. Jel trebam uopće spominjat da je ova stvar 60ih u izvedbi Irme Thomas(za koju je napisana) prošla gotovo pa nezamijećeno? Al srećom imamo ovu temu pa će Jackie DeShannon na ovom forumu dobit bar malo pozornosti koju je nedvojbeno i zaslužila.
majstor s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2020., 00:19   #100
ma baravo prika! hvala na ovim novim saznanjima, čuo sam za sve ove stvari koje si okinuo ali nisam znao tko se krije iza njih, sad znam specifična i draga ženska
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.