Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 14:52   #1281
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
koja je dobra cijena za adu po tebi? i kakve procjene joj dajes?
Gle 70% svega mi je u ADA-i . Logika mi govori da ako shitovi rastu preko 1000% za ništa, ADA mora porasti barem 300% u 2 godine. I neće vjerojatno puno više jer ima u startu već veliki makret cup.
Očekujem PUMP 31.10. (možda dan, dva prije) jer će tada objaviti datume i kompletni road map. Tada ćemo znati kada počinje reward mode - odnosno kada ćemo mi holderi dobijati pare za holdanje (nešto kao što sada imaju ARK). Tad bi trebao i drugi veći pump ...

Tehnikalije ne razumijem. Navodno oni su prvi koji sve probleme mogu rješavati soft forkom (dakle izbjegavaju ovo što će sada napraviti Bitcoin 25.10.). Taj Charles Hoskinson me "napao" na Redditu jer sam pitao kako Cardano može komparirati EOS-u koji po testovima ima 50000 transakcija po sekundi a Cardano 15. A našao sam i da neko sveučilište u Sydneju razvija tehnologiju koja će dozvoljavati i milijun transakcija ... Uglavno takva pitanja postavljaju neznalice i da to nije najbitnije, da to treba i dokazati a ne samo reći ...

Plan mi je prodati na 950 Shatoshija (to bi bilo skoro poduplavanje novaca) i onda kupovina nakon dumpa (700-750 statoshija) i čuvanje do 1800 (ili tu negdje i vjerojatno onda ostajem sa nekih 30% kod njih). Projekcija za naredne 2-3 godine, pogotovo ako ću dobijati lovu od holdanja.

Zadnje uređivanje abusaef : 20.10.2017. at 15:17.
abusaef is offline  
Old 20.10.2017., 15:35   #1282
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Gle 70% svega mi je u ADA-i . Logika mi govori da ako shitovi rastu preko 1000% za ništa, ADA mora porasti barem 300% u 2 godine. I neće vjerojatno puno više jer ima u startu već veliki makret cup.
Očekujem PUMP 31.10. (možda dan, dva prije) jer će tada objaviti datume i kompletni road map. Tada ćemo znati kada počinje reward mode - odnosno kada ćemo mi holderi dobijati pare za holdanje (nešto kao što sada imaju ARK). Tad bi trebao i drugi veći pump ...

Tehnikalije ne razumijem. Navodno oni su prvi koji sve probleme mogu rješavati soft forkom (dakle izbjegavaju ovo što će sada napraviti Bitcoin 25.10.). Taj Charles Hoskinson me "napao" na Redditu jer sam pitao kako Cardano može komparirati EOS-u koji po testovima ima 50000 transakcija po sekundi a Cardano 15. A našao sam i da neko sveučilište u Sydneju razvija tehnologiju koja će dozvoljavati i milijun transakcija ... Uglavno takva pitanja postavljaju neznalice i da to nije najbitnije, da to treba i dokazati a ne samo reći ...

Plan mi je prodati na 950 Shatoshija (to bi bilo skoro poduplavanje novaca) i onda kupovina nakon dumpa (700-750 statoshija) i čuvanje do 1800 (ili tu negdje i vjerojatno onda ostajem sa nekih 30% kod njih). Projekcija za naredne 2-3 godine, pogotovo ako ću dobijati lovu od holdanja.
hvala na detaljnom objasnjenju
karatas_os is offline  
Old 20.10.2017., 15:37   #1283
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ark je s korekcijom gotov, on vrlo skoro ide up.
izgleda da se ark malo probudio
karatas_os is offline  
Old 20.10.2017., 15:39   #1284
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
izgleda da se ark malo probudio
Cekam da predvecer jos padne ispod 50k da dokupim pa onda to the moon :klap:
dalmato86 is offline  
Old 20.10.2017., 16:05   #1285
Quote:
dalmato86 kaže: Pogledaj post
Cekam da predvecer jos padne ispod 50k da dokupim pa onda to the moon :klap:
na 50k ima sell od 3 BTCa. sumnjam da ce to probiti... no vidjet cemo
karatas_os is offline  
Old 20.10.2017., 16:32   #1286
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
hvala na detaljnom objasnjenju
Mada ne preporučam da se mene sluša - s obzirom na to koliko sam pogrešaka napravio u zadnje vrijeme
Prenestrpljiv sam, ponekada kockar - treba ostati miram i čekati svoju priliku. Nekada se sve dogodi u par minuta, a nekada trebaju mjeseci.

BTW
Ne gledajte order book - to su velike manipulacije. Gledao sam wallove od po 100BTC-a koji su samo nestajali bez da je itko išta kupovao ili prodavao.
abusaef is offline  
Old 20.10.2017., 16:40   #1287
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Mada ne preporučam da se mene sluša - s obzirom na to koliko sam pogrešaka napravio u zadnje vrijeme
Prenestrpljiv sam, ponekada kockar - treba ostati miram i čekati svoju priliku. Nekada se sve dogodi u par minuta, a nekada trebaju mjeseci.

BTW
Ne gledajte order book - to su velike manipulacije. Gledao sam wallove od po 100BTC-a koji su samo nestajali bez da je itko išta kupovao ili prodavao.
Bitno se sada dobro pozicionirati i onda pustiti vrijeme da odradi svoje.. Kad krenu hypeovi onda je već kasno za dobar profit. Ja se nadam pored svih ovih forkova i zbunjenosti da uvatim nešto u pravom trenutku.. A ne ide to baš tako jednostavno
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 20.10.2017., 18:03   #1288
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
na 50k ima sell od 3 BTCa. sumnjam da ce to probiti... no vidjet cemo
Sto si ono rekao o probijanju 50k
dalmato86 is offline  
Old 20.10.2017., 18:20   #1289
Neke stvari jednostavno ne možeš predvidjeti. BTC je u sat vremena skočio sa 5600 na 6000 USD.
Quorgyle is offline  
Old 20.10.2017., 18:22   #1290
Quote:
dalmato86 kaže: Pogledaj post
Sto si ono rekao o probijanju 50k
btc je kriv !!! )))))))
karatas_os is offline  
Old 20.10.2017., 18:33   #1291
sta je ovo bokte. nema me uru vremena na netu i BTC ode u drugu galakciju, a altovi se razlete ko zvecka
geronimo666 is offline  
Old 20.10.2017., 19:03   #1292
Ja se nadam da ce se i OMG ubrzo probuditi, samo ide dole u zadnje vrijeme :/

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
MoschuS is offline  
Old 20.10.2017., 19:10   #1293
Quote:
MoschuS kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da ce se i OMG ubrzo probuditi, samo ide dole u zadnje vrijeme :/

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
jos se nista nije probudilo, osim btc-a i ja se nadam omg-u... iako ga nemam puno
karatas_os is offline  
Old 20.10.2017., 20:47   #1294
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Plan mi je prodati na 950 Shatoshija (to bi bilo skoro poduplavanje novaca) i onda kupovina nakon dumpa (700-750 statoshija) i čuvanje do 1800 (ili tu negdje i vjerojatno onda ostajem sa nekih 30% kod njih). Projekcija za naredne 2-3 godine, pogotovo ako ću dobijati lovu od holdanja.
ja sam spoemenuo adu jos dok niko nije imao pojma kaj je cardano. zapravo negdje sam postavio pitanje naravno da su svi izignorali

isti sell order imamo! hihi. zapravo pola mi je na 850 pola na 950. al brijem da bumo se nacekali
exxo is offline  
Old 20.10.2017., 20:57   #1295
napokon sam sve prebacio u exodus. zapravo sam bio prinuđen skinuti ga jer sam encryptao electrum i iz nekog razloga sifra koja je trebala bit za decrypt nije radila. par puta odinstaliravao i nista. kaos. i skinem exodus, za razliku od ovog sucelje predobro. sve stima. prebacim sve napravim sifru, pospremim ju na sigurno i zgasim pa upalim da vidim jel sve stima. sifra ne radi. nema sanse da se u isti dan nekome dogodi ovakvo sranje dvaput. uspio sam rijesiti s onih 12 rijeci, ali moj boze, kaj je to bilo? svida mi se jako wallet- al morat cu uskoro narucit nano ledger jer ovo mi nema smisla, poceo mi je komp krckati, vjerojatno ventiltor, al ono, nije mi ugodno slusat to.

htjedoh jos nesto pitati, ak neko ima iskustva s openledger bitshares platformom. odurno nesto. uglavnom, kupio sam etp tamo i ne mogu ga prebaciti na bitfinex , kaze da adresa walleta nije ispravna. znaci to je naravno open.etp. jel netko zna u cemu bi mogla bit stvar? otvorio sam ticket al cekam
exxo is offline  
Old 20.10.2017., 23:41   #1296
Quote:
exxo kaže: Pogledaj post
ja sam spoemenuo adu jos dok niko nije imao pojma kaj je cardano. zapravo negdje sam postavio pitanje naravno da su svi izignorali

isti sell order imamo! hihi. zapravo pola mi je na 850 pola na 950. al brijem da bumo se nacekali
Iskreno što ga više proučavam sve sam manje oduševljen njime. Je da pol toga ne kužim ali ništa specijalno oni novoga ne uvode. No face su u timu i ponavljam to mora ići barem 300% u 2 godine. Dosta mi je shortanja, jer ispalo je da bi sada bio bogat da nisam toliko trejdao. Od danas postajem totalni holder !
abusaef is offline  
Old 21.10.2017., 00:11   #1297
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Iskreno što ga više proučavam sve sam manje oduševljen njime. Je da pol toga ne kužim ali ništa specijalno oni novoga ne uvode. No face su u timu i ponavljam to mora ići barem 300% u 2 godine. Dosta mi je shortanja, jer ispalo je da bi sada bio bogat da nisam toliko trejdao. Od danas postajem totalni holder !
evo ja nisam trejdao. Odlucio uci sa odredjenom svotom i uzeo BTC te onda ETH, IOTA, XRP, OMG, ARK i BTS (hahaha bts samo jer je cijena bila 1950 satoshija pa stavio 4% portfolia). Odlucan sam long holdat. Usao bih jos u PIVX, STRAT i WAves ali fali novaca. Jedini ICO koji sam uzeo je Render coin, ljudi kojis e bave tim su mi potvrdili da bi moga bit revolucionarna stvar.
Nakon mjesec dana gledajuci u eurima u plusu sam 20% (u BTC sam usao na 3350). ALi gledajuci u BTC uizgubio sam skoro trecinu vrijednosti pa lagano upadam u FUD ali odlucan da ne prodajem long term....
očalinko is offline  
Old 21.10.2017., 00:11   #1298
I ja, al sigurno ne fcking adu upravo tako, s tehnickog aspekta mi se cini preljevanje iz supljeg u prazno iako tehnicke dijelove whitepapera ne mogu tumacit niti inace. pricao sam o tom liku i eth classic itd. ma pizdrarije. da sam sve lijepo ostavio u btc sad bi imao dosta vise nego sto imam uz sve silne airdropove na kojima sam poprilicno profitirao, zapravo samo na jednom za sad, ecash. uspio sam izvuc 0.7eth, na kraju ko je prodao na vrhuncu mogao je kesirat skoro cijeli eth. e da, i eLITE. bas me zanima sta ce bit s edoge koji smo dobili 5m, ali su dev lockali coin i ne moze se micat iz mew-a do pon navodno, jako cudno ali je free money. dvajst dvajst, al znao sam da ce neki bit i vise. sto je zapravo smijesno, profit sam ostvario na airdropovima. mozda sam jednostavno glup i ovo sve skupa nije za mene iako da, radio sam pocetnicke greske kupujuci dok je raslo itd pa sam ponesto naucio iz toga za ubuduce. ali i to je bilo samo zato jer informacije koje bi mogle bit dostupne svima svi drze za sebe. i to je okej. ali valjda treba proc neko vrijeme, izgbuit nesto para da naucis na gori nacin.

a ko oce holdat godinama, nek holda. ja ne bum. bar ne shitcoinove. btc da. jer ispada da je holdanje btc-a jedino isplativo bilo( vidi sliku dole). i eth i onih prvih desetak na cmc. siguran am da bag holderi ne misle tako, ali eto. fkt ne kuzim ekipu koja je u cryptu iz ljubavi prema ne znam ni sam cemu pa kad je cijena viša od one za koju su kupili, lijepo spavaju s dudom u ustima jer kao znaju da su dobro ulozili i cuvaju svoje dragocjene gemove za vremena nuklearnih ratova misleci da ce vrijediti jos puno puno vise, bas kao bitcoin. mozda sam cryptorasist, ali primjetio sam to kod waves fanova. ko zna, mozda i hoce. i to pricam samo zato jer sam poorfag koji si ne moze dozvolit holdanje vecih kolicina. kad imas 100k u banci, tri nekretnine i jahtu pa mozes ulozit 10000 i holdat godinu dana, druga prica. tada bih holdao i ja jer sta jebe ti se. ovako, cim mi se ukaze prilika za uzet profit, uzet cu jer sve sto raste, padne kad tad. cak i veliki tata koji doduse u tome slijedi neka svoja pravila iz onog videa don't buy btc it's going to crash. tako da se uvijek stigne vratit nazad, nakon sto uzmes profit.

prenestabilno je to trziste i previse je sranja da ne bi uzeo profit svaki, ali svaki put kad mogu. i to en savjetujem nikome, samo vi holdajte do dvije i dvadestee kad ko zna sta ce postojat uopce osim bitcoina. prejebeno mi je kako ljudi koji su pred par tj zagovarali neke coinove sad jednostavno slijezu ramenima na njihov pad i nakon sto kazu evo ocekujem sad rast na tristo ziliona satoshija potom kazu, da , mozda bi moglo to jos dole ic ko zna, mozda dode do nule. pricam konkretno o amerima koji slazu videe na jutjubu iz amazone u koju su odselili valjda da mogu u miru jest dnt i majnat bez da placaju porez. ne o kucilu, da me ne bi neko napao sad tu jer primjetio sam kak ste svi umiljati prema tom kucilu. hehe. skroz okej, covjek valjda zna znajne i dugo je u ovome. prekratko sam tu, al da vam budem iskren, ne volim to bogobojazno učmarivanje i uvlačenje bilo kome zato jer mislim da zna hrpu toga vise od mene. ak oce podijelit informacije podijelit ce, ak ne ne. sto sam vise u ovome to sve vise shvacam da niko nema pojma o nicemu i da su sve pusta nagadanja na temelju informacija koje imamo i zakljucaka koje ponaosob donosimo iz tog.

informacije koje su bitne nisu na internetu i da bi dosao do tih insajderskih informacija na vrijeem, prije nego dodu na net i koje ce ti donijeti profit moras biti u jebenim kružocima. primjer je svaki coin koji vidim da raste, vidim to u trenutku kad je ath. i ne pricam tu o pumpovima uejlovskim nego o informacijama koje do internetskih pučana dođu prekasno. nakon toga pocne padat. a fore izlistavanja na binance ili spaljivanja coinova ionak ne moraju nuzno znacit nista. evo sad je kao informacija da ce taj zen cash rast ko lud tipa na par sto dolara, kao sto je neo vec trebao jer taj report floridski je to rekao za svaki coin za koji je rekao i taj je naraso masu. ba sme zanima kak ce zavrsit ta prica. najgore dno svih dnoova je 4chan iako se dogodi da neko neto pametno napise tu i tamo ili da neku suvislu informaciju koja se pokaze tocnom i korisnom za sire citatelje.

pobogu kaxe tu ubacuju slike? img tag se ne vidi uopce u postu,
ne kuzim

https://imgur.com/a/hgcJl


Zadnje uređivanje exxo : 21.10.2017. at 01:21.
exxo is offline  
Old 21.10.2017., 00:23   #1299
ljudiii kaj da radim s eth? pada žešće u odnosu na btc!
dal da čekam ili kaj? mislite da bu se malo oporavilo barem?
black_diamonds is offline  
Old 21.10.2017., 00:35   #1300
Quote:
black_diamonds kaže: Pogledaj post
ljudiii kaj da radim s eth? pada žešće u odnosu na btc!
dal da čekam ili kaj? mislite da bu se malo oporavilo barem?
cek sam da pogledam u kristalnu kuglu, uuu, da nije dobro, al vidim neku maglicu u daljini i žarku svjetlost.

sori, ma nemoj prodavat kad pada pobogu, baravno da bu se oporavilo, eth je eth. nece nestat tak skoro. osim toga evo na eterdelti nemres prdnut bez gasa. doslovno samo sto klikanje misom ili prebacivanje pogleda s coina na coin ili samo gledanje u ekran ne trosi eth. sad se zajebavam, jasno mi je potpuno zbog cega, ali hocu reci da decentralizirani exchange treba eth za sad. a ide se u tom smjeru nekako.

Zadnje uređivanje exxo : 21.10.2017. at 01:05.
exxo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:37.