Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2018., 18:56   #321
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Koji filozof u svom grbu (i plemićkoj tituli) ima - rukavicu?
Neznam. Vjerojatno neki markiz, ali ne znam.

Nego, baš sam neki dan htio pitati iz zajebancije, koja je nagrada za kviz - večera s moderatorom?

Zajebavam se.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2018., 20:26   #322
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Neznam. Vjerojatno neki markiz, ali ne znam.
Nije markiz. Niže plemstvo. Više onako, ("like") pro forma. Danas bi to bilo smiješno, naravno, a već je i u ono doba bilo smiješno. Možda ne toliko smiješno kao ovo: http://www.plemstvo.hr/, što, ne da je smiješno, nego je montipajtonovski apsurdno i u-nebesa-vapijuće smiješno do bola. Toliko je smiješno da više nije smiješno. Ali, to sam pitanje stavio naviše zbog toga da provjerim Parsijevu vještinu guglanja. Nije lako postaviti google-proof pitanje. To je prilično zanemarena vještina.

Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Nego, baš sam neki dan htio pitati iz zajebancije, koja je nagrada za kviz - večera s moderatorom?

Zajebavam se.
Zašto ne? Ne bih ja to automatski odbacio, samo bi moderator trebao staviti negdje svoju fotku (celo telo, molim!) da vidimo jel se isplati.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 00:31   #323
Daj neki dobar hint ili nam reci.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 11:33   #324
Bio je ritter von Handschuhsheim.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 19:44   #325
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
Bio je ritter von Handschuhsheim.
Sad ga je lako i guglati (što sam i učinio): Alexius Meinong.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 19:46   #326
Bravo Druid! :klap:
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 19:47   #327
Sljedeći zadatak:

Navedi barem 10 filozofkinja iz 19.,20. ili 21. stoljeća bez da koristiš gugl i ukratko veži uz njih neku filozofsku disciplinu ili koncept.

Ili:

Navedi barem 5 filozofkinja iz 19.,20. ili 21. stoljeća i napiši barem dvije rečenice o svakoj, a koje imaju veze s filozofijom.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 23:14   #328
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Sad ga je lako i guglati (što sam i učinio): Alexius Meinong.
Moram ispovjediti da sam i ja pronašao isti odgovor ali

a) nije mi se dalo pisati

b) čini mi se da 19 od 20 ljudi koji ovo čitaju nisu nikada čuli za tog opskurnog filozofa

c) pa mi je pitanje bilo ...nekako ..... suvo-parno i nepovezujuće
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2018., 23:18   #329
Nije baš tako opskuran.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 12:24   #330
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Sljedeći zadatak:

Navedi barem 10 filozofkinja iz 19.,20. ili 21. stoljeća bez da koristiš gugl i ukratko veži uz njih neku filozofsku disciplinu ili koncept.

Ili:

Navedi barem 5 filozofkinja iz 19.,20. ili 21. stoljeća i napiši barem dvije rečenice o svakoj, a koje imaju veze s filozofijom.
hmmm

1. Ja sam mislio da su samo žene ''hard to get '' ali vidim ima i muškaraca

2. parsifal je otvorio i temu u kojoj se može u dvije rečenice objasniti bilo što iz filozofije ,pa nitko nije ništa odgovorio ,a ti ovdje pod be ideš još suziti taj zahtjev i očekuješ odgovor

3. Ti mora da si bio odlikaš na faksu jel da

4. Hej Druide zalutao si ,ovo ti je light quiz ,ovo ti nije izrada maturalnog diplomskog rada
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 19:17   #331
Hint: OK, u redu je da se koristi i gugl, pogotovo ako će to doprinijeti kvaliteti odgovora.

Ostalo: Pobrkao si dva svoja vlastita topica, onaj drugi tvoj topic spominje "dvije rečenice", ne ovaj.

Slažem se da ovo nije tipično kvizaško pitanje, ali htio sam malo osvježiti tip pitanja, što ne bi značilo da ostala mogu biti takva. Povodio sam se za:

Quote:
6. Postaviti ćemo neko zanimljivo i poučno pitanje.
Slažem se da moje nije "pitanje" na koje se jednoznačno može odgovoriti i nije tipično kvizačko, ali možda možemo, radi duha slobode i kreativnosti, ponekad napraviti iznimku. Baš me zanima koje bi filozofkinje forumaši odabrali u odgovoru. Međutim, iako se na pitanje ne može odgovoriti na jedan način, na njega se može odgovoriti ispravno i neispravno ili bolje rečeno - više ili manje ispravno.

BTW 1: ne kužim s ovo da sam "hard to get"; čini mi se da to koristiš na drugačiji način nego što inače znači; ne znam koja je relevantnost toga.

BTW 2: vjerujem da su maturalni i diplomski rad dvije različite stvari, ali eto.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 19:47   #332
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post



BTW 1: ne kužim s ovo da sam "hard to get"; čini mi se da to koristiš na drugačiji način nego što inače znači; ne znam koja je relevantnost toga.
1. I to sam koristio lightly
2. Ja sam vrlo priprost čovjek kome je skoro sve dobro i malo mi je dobro.
3. Npr, Ako nekog vidiš da sjedi na stepenicama ili na podu gdje nitko ne sjedi i čeka u redu i žale se kako je teško stajati na nogama ,onaj koji sjedi sam ja .

4. Dakle hard to get u mom vokabularu je netko ko je izbirljiv (pretjerano),
tko od drugih i sebe puno traži(pretjerano), itd itd. Tko pazi što oblači,jede,govori,kako se ponaša (i to pretjerano) . Tko je neodlučan (pretjerano)

To su zasada samo žene ,tj još nisam upoznao muškarca koji je ''hard to get'' u bilo čemu .
Ti bi bio prvi kandidat, ali naravno, ne poznajem tvoj privatni život pa sam to deducirao iz ovog tvog pitanja

Quote:

BTW 2: vjerujem da su maturalni i diplomski rad dvije različite stvari, ali eto.
1. naravno za nekog tko je hard to get.

2. za nekog easy going to su iste stvari jer ja u tome vidim samo pretjeranu i nepotrebnu gnjavažu i pretjeravanje ...
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 20:18   #333
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
1. naravno za nekog tko je hard to get.
Ne, nego za ikoga tko je ikad pisao i jednu i drugu vrstu rada, ali i za svakoga tko zna razliku.

Ček ti to ozbiljno? Tebi je isto kamenčić i stijena?

Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
2. za nekog easy going to su iste stvari jer ja u tome vidim samo pretjeranu i nepotrebnu gnjavažu i pretjeravanje ...
Jer si intelektualno inertan. Ako ne razlikuješ tako jako velike stvari kao gore navedene, nećeš nikada moći ući ni u suptilnosti duhovnog i intelektualnog života u kojima se tek nalaze finese koje su ključne praktički za sve živo.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 22:35   #334
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ne, nego za ikoga tko je ikad pisao i jednu i drugu vrstu rada, ali i za svakoga tko zna razliku.

Ček ti to ozbiljno? Tebi je isto kamenčić i stijena?
Ah ,pa evo ti primjer da si opet metodološki ''hard to get ''.

Pa naravno da su maturalni i diplomski rad kao prvi belov telefon i aj fon , ali
zar je teško uvidjeti da sam htio reći kako si postavio pretjerano teško (hard ) ( sic! ) i opširno i nezanimljivo pitanje. (to get answers) ( sic ! )

Quote:

Jer si intelektualno inertan. Ako ne razlikuješ tako jako velike stvari kao gore navedene, nećeš nikada moći ući ni u suptilnosti duhovnog i intelektualnog života u kojima se tek nalaze finese koje su ključne praktički za sve živo.
1. Koliko moram godišnje knjiga pročitati da NE BIH BIO intelektualno inertan ?

2. broje li mi se otvorene teme na forumu u intelektualnu aktivnost ?

3. što bih još morao raditi da bi ti procjenio kako netko NIJE int. inertan

4. Kako ti to uopće mjeriš i ima li tu nekih općih preporuka

5. Naravno zanimalo bi me da i ostali na čet temi ukaži što je to njima intelektualna inertnost i aktivnost i kako bi sami sebe procjenili i kojim metrom se to mjeri.
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 23:29   #335
Ne stignem ti sad na ovo odgovarati. Idem na brzinu provjeriti šta ima drugo na forumu, možda neka zanimljivija tema za odgovoriti, a i da ne začetavamo ovaj topic bezveze. Ne kažem da tvoja pitanja nisu legitimna i volio bih ti ih odgovoriti, ali sada imam prioritete. Hvala na razumijevanju.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 11:21   #336
Podsjećam da je od Vladara Foruma Anderlona postavljen nadglednik ovog podforuma Beljki , obznanio sljedeće :

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Na prijedlog pokretaca teme kviz se ponovno otvara uz slijedeca donekle izmjenjena pravila:

- pitanja moraju biti nedvosmisleno odgovoriva, odnosno u domeni provjerivih cinjenica, a ne opcenitih filozofskih tema. Npr pitanje koje se godine Hegel prvi puta popisao uz vjetar je legitimno ako je taj podatak zabiljezen, ali pitanja poput onog "je li Hegel najveci filozof u povijesti" ili "je li Isus filozof" nisu posto su interpretativna.

- nikakav chat i digresije u opce filozofske i zivotne teme nisu dozvoljene

- bavljenje forumasima nije dozvoljeno

- bavljenje ne-filozofskim povijesnim licnostima, kulturnjacima, pjesnicima te ostalima koji nisu u uzem smislu u domeni filozofije kao niti skretanje u duhovne i religijske vode osim ako je u kontekstu nekog filozofskog (u uzem smislu) djela nije dozvoljeno.

- mjenja se pravilo od 24 sata poceka - osoba koja odgovori na pitanje treba odmah postaviti novo pitanje, u protivnom bilo tko moze odmah postaviti drugo.

- pravilo o 48 sati cekanja u slucaju nepostojanja odgovora nakon postavljenog pitanja, a prije postavljanja novog pitanja se mjenja i smanjuje na 24h. U slucaju postavljanja podpitanja vrijeme se NE produzuje


Navedena pravila ce biti stavljena u uvodni post takodjer.

Temu cistim vec masu vremena i nisam niti do pola dosao, visestrukoje vise obrisanih nego ostavljenih postova.

To pokzuje da je tema izuzeno sklona odlasku u off, a verlo cesto je sam autor teme uzrokovao takav skretanja.
Ukoliko se bude ponavljalo i opet svaki cas odlazilo u chatove, ofove, profiliranja forumasa itd biti ce obrisano bez mogucnosti povratka, a ne samo privremeno zatvoreno.
S tim u vezi treba reći da Druidovo teško,nejasno i nimalo zabavno ili kuriozno pitanje stoji već 2 dana , a da se Druid nije udostojio dati neku pomoć ili potpitanje ili ako neće mogao je dati odgovor .
Umjesto toga on je revijalno četao po forumu
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 11:36   #337
Neotkriveni filozofski genij za kojeg čak ni Druid nije čuo

PITANJE BR. 61

(bravo parsifal ! Jedini vi ste filozofski i numerološki aktivni i odgovorni i vodite evidenciju pitanja ,dok je Druid (i ostali) inertan i uz svoje pitanje ne napiše redni broj . )

Jučer sam za svoje vjerne čitatelje (bravo vjerni čitatelji :klap: ) lutajući bespućima pisane riječi nabasao na zanimljivo (sic!) ,kuriozno (sic !) , pitanjce vezano uz filozofa kojeg je jedan drugi filozof nazvao ''neotkriveni genij '' .

Dakle koji se filozof 1920. vjenčao i to sa ženom, i to na poseban način za koji ja prvi put čujem da je napravio neki filozof ,a valjda i naučenjak ili književnik pa i pesnik.

Dakle taj je filozof na svoje prezime dodao ženino prezime,a ona je na svoje nadodala njegovo prezime.

Tim je ''unikumalnim'' činom par simbolizirao međusobno prožimanje i povezanost .

Gotovo sam siguran da nitko od vas koji ovo čitate , nije pročitao ,niti držao u ruci (sic !) , niti jednu knjigu ovog neotkrivenog filozofskog genija .

O kome se radi
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 13:18   #338
Ne znam za dotičnog genija, ali naš bračni par pisaca Roman Simić Bodrožić (ranije samo Roman Simić) i Ivana Simić Bodrožić (ranije samo Ivana Bodrožić) su napravili isto to s prezimenima.


Što je meni bez veze, jer ne rješava problem načelno. Naime već sljedeća generacija bi na taj način imala 4 prezimena, potom 8 itd., što je očito nepraktično.
nitko drugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 13:55   #339
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ne znam za dotičnog genija, ali naš bračni par pisaca Roman Simić Bodrožić (ranije samo Roman Simić) i Ivana Simić Bodrožić (ranije samo Ivana Bodrožić) su napravili isto to s prezimenima.


Što je meni bez veze, jer ne rješava problem načelno. Naime već sljedeća generacija bi na taj način imala 4 prezimena, potom 8 itd., što je očito nepraktično.
Pa da.

Modifikacijom španjolskog sustava bi se to moglo 'riješit'. Kod Španjolaca, djeca dobiju 2 prezimena; prvo očevo i prvo majčino. Jasno, time se 'neravnopravnost' samo pomiče generaciju unazad, jer ovo 'prvo majčino' je dakle prvo djedovo preko majke.

No, u novije vrijeme poredak se određuje kod rođenja; ergo dijete može dobiti prvo majčino, pa prvo očevo; a ako je baka isto bila feministica, to 'prvo majčino' može zapravo biti i prvo bakino preko majke, i tako dalje.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 14:03   #340
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ne znam za dotičnog genija, ali naš bračni par pisaca Roman Simić Bodrožić (ranije samo Roman Simić) i Ivana Simić Bodrožić (ranije samo Ivana Bodrožić) su napravili isto to s prezimenima.


Što je meni bez veze, jer ne rješava problem načelno. Naime već sljedeća generacija bi na taj način imala 4 prezimena, potom 8 itd., što je očito nepraktično.
možda je i to bio razlog njihovog razvoda
pa će sada i njima i djeci pravni život osobne iskaznice biti jednostavniji

https://www.story.hr/vijesti/razveli...n-simic-290927
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.