Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 12:57   #21
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Zdrav razum je frazem sa univerzalno prepoznatljivim znacenjem koje se ne odnosi na psihicko zdravlje, pa je takvo seciranje istog obicno trolanje.

Dakle prihvatiti svoju genetsku uvjetovanost
Prihvati ti svoju trolersku uvjetovanost umjesto da je projiciraš na mene

Pozz ljudi, odoh klopati.

Pošto sam neurozna i žderu me živci moram jesti puno junk fooda, kolača, špeka, gumenih bombona i ostalih finih stvarčica.

Uživajte
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:03   #22
Ja u patnji vidim baš to,samu patnju, ima još nešto?

Prije sam znao biti depresivan, i dobio sam dijagnozu neuroze, i jeli mi to pomoglo u životu? Pa baš i nije, valjda mi je moglo samo odmoći. Da li sam zato posta bolji čovjek? Nisam, posta sam bolji čovjek kad sam se polako riješio tih stanja i formirao svoju ličnost. Mogu reći da sam kao neurotičar bio čak i loš čovjek, zna sam biti strašno ljubomoran na ljude koji su imali društvo, ljubav i sl, čak bi im želio i zlo. Tako po meni patnja je patnja, tj obično sranje
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:48   #23
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post




Da, jer ajmo katastrofizirati umjesto da sagledamo i drugu stranu priče. Tema je POZITIVNE stvari poremećaja.
Sigurna sam da i dijabetes, tumor, epilepsija i ine divote takodjer imaju pozitivne strane, ali i da bi vlasnici istih dali bar jedan prst da mogu zivjet bez toga.

I da, postoji razlika izmedju romantiziranja depresije i isticanja (eventualnih, mozebitnih) pozitivnih strana.
Jednako kao sto mozes osobu opisati kao dobru ili pak kao savrsenu. Koje od tog dvojeg nije bas normalno?

Do sad nabrojane pozitivne stvari su pretjerivanja i pokusaji dokazivanja da smo "mi" ustvari nadmocni nad "njima", a stvar je u tome da trcimo razlicite utrke i ne mozemo se mjerit. Usporedbe zdrave i osobe i one sa problemima tesko da mogu zavrsit dobro po ovu drugu skupinu, samo djeluju kao... Mozda bolje da ne napisem kak djeluju.

Mogu i ja izromantizirat bogaisusa iz svog trenutnog stanja i okrenut sve na aposlutno najbolje stanje ikad, a realnost je da bi dala lijevu sisu istog casa samo da mogu zivit normalnim zivotom. Jer ovo nije normalno. Jebesmisve, al nije.

Kad cujem kako je nekome bas divno to sto se bas osjeca lose prva pomisao mi bude - ajdneseri.
A romantiziranje depresije radi upravo to.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 14:11   #24
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Sloboda izbora.
Ja mogu izabrati želim li biti luda ili "normalna". Ako želim biti normalna konzumirat ću lijekove, ako si želim priuštiti malo ludila prestat ću ih uzimati na neko vrijeme. Ti ne možeš izabrati da budeš "lud" ako si samo normalan. Ti, normalan, nikad nećeš iskusiti, doživjeti, kreirati ili zaključiti nešto što ja mogu, jesam ili budem. Ti normalan, ako želiš doživjeti vrhunsko iskustvo moraš uzeti neku ilegalnu supstancu i prekršiti zakon. Ja, s druge strane, samo moram prestati piti lijekove na par dana jer moj mozak sam proizvodi spojeve koje ti trebaš kupovati. Ja se mogu probuditi i osjećati se kao da sam na spidu, ekstaziju i koki zajedno i i zaljubljena do neba i osjetiti svu ljepotu svijeta dok se ti žališ da je vrijeme grozno i kako je hladno i kako je vruće i kako pada kiša dok ću ja udahnuti svu svježinu leda, upiti svu vrućinu sunca i osjetiti svaku kap kiše.

Ti si bila na godišnjem na nekom egzotičnom otoku. Ja sam bila u paklu.



Nisam nikog čula da kaže: "Ovaj šal je prekrasan ali je od svile". Ne valja, to je preosjetljivo, bolje bi mi pasao neki od lateksa.
"Pa što si tako osjetljiva?" - Ma nemoj, a što si ti tako neosjetljiv? - Jer na kraju krajeva pitanje "osjetljivosti" u ovom trenutku nit je upitno nit je relevantno. Kad bi ti bio korektan.

Ajme šta si tako mršava, sva si se usukala jadna, jesi bolesna? - Oprosti, ali to što si ti debela krava ne znači da sam ja premršava nego da sam normalne težine, tjelesne građe i kondicije, jača i izdržljivija od tebe, a to što se ti ne možeš kretati, znojiš se ko svinja, niti jedan komad odjeće ti ne stoji i umrijet ćeš od srčanog udara ne znači da sam ja mršava. I da, ja sam zabrinuta i za tvoje zdravlje. Ali neću ti reći da si debela jer nemam potrebu za time i nisam niti primjetila kolika si zapravo dok mi nisi rekla koliko kila imaš. Jer kad razgovaram s tobom gledam te u oči i slušam te što pričaš.

Ne, to što ja ne volim sjediti u bircu 2h nepomična na jednoj stolici ne znači da sam nedruštvena, nego da više preferiram smislen razgovor uz šetnju.


itditditd......
Meni je ovo super post.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 14:18   #25
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Ja u patnji vidim baš to,samu patnju, ima još nešto?

Prije sam znao biti depresivan, i dobio sam dijagnozu neuroze, i jeli mi to pomoglo u životu? Pa baš i nije, valjda mi je moglo samo odmoći. Da li sam zato posta bolji čovjek? Nisam, posta sam bolji čovjek kad sam se polako riješio tih stanja i formirao svoju ličnost. Mogu reći da sam kao neurotičar bio čak i loš čovjek, zna sam biti strašno ljubomoran na ljude koji su imali društvo, ljubav i sl, čak bi im želio i zlo. Tako po meni patnja je patnja, tj obično sranje
U našem društvu, da. U mnogim "primitivnim" zajednicama patnja je pozitivna stvar jer ti tada duhovi dolaze pomoći i ako se sprijateljiš s njima dobivaš supermoći, pojednostavljeno. Zato se u inicijacijskim obredima ljudi namjerno izgladnjuju, izlažu hladnoći i vrućini, jedu otrovno bilje itd. da bi tako namamili nevidljive pomagače koji će ostati uz njih cijeli život.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 02:31   #26
kad se rijesis "problema zla" rjesil si se puno toga sto te odvodi u tradicionalnu shizofrenu viziju borbe "dobra" i "zla" i shvatis da je djeda mraz pravi i jedini bog i samo dobru djecu nagradjuje a druge kaznjava poremecajima

kako je spomenuto prihvacanje genetske uvjetovanosti (ogranicenja) tako je prihvacanje svega simptom razuma (zdravog )

u nedostatku razuma odnosno ne prihvacanja cinjenica poremecaji ce cvasti

PRVO se covjek u poznatom drustvu "uci" (pere mu se mozak) sa konceptima dobroga i losega i ostalih nebuloza

DRUGO ga se uvjerava da je on nemocan i osudjen na patnju te da je sreca i zivot samo nesto sto ce brzo proci i zapravo nije dobro da previse razmislja o tome jer nije u redu prema okolini nedaj boze da zagadi okolinu nekakvih sretnim rjesenjima

TRECE da mu se da npr. na forumu pise pa ga se jos dodatno prca u mozak ako pranje mozga nije bilo uspijesno

CETVRTO on i dalje veli iskreno .. falili ste koncept .. lagali su vas .. u zabludi ste .. trosite energiju na laganje o lazima no nebi to bilo to kad nebi bilo "Ludjaka"

poanta u kontestu potreba "trazenja" pozitivnosti je u trazenju negativnosti
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 10:44   #27
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
kad se rijesis "problema zla" rjesil si se puno toga sto te odvodi u tradicionalnu shizofrenu viziju borbe "dobra" i "zla"
To. Samo, treba se riješiti i "težnje dobru" jer i ona vodi u različite poremećene vizije. Biti ono što jesi, ukratko.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 03:11   #28
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
To. Samo, treba se riješiti i "težnje dobru" jer i ona vodi u različite poremećene vizije. Biti ono što jesi, ukratko.
zasto "u kratko"?! .. ja bi zelio biti dugoooooo

biti, ono sto jesam naravno .. i nemogu biti nista drugo osim to sto jesam

COVJEK

od krvi i jebenog mesa

ali ne!, mozdane jebace smetaju ljudi u tri coska .. zuljaju ih i svrbe da im nedaju mira da budu ono sto jesu .. jebu ih odmalena u zdrav mozak

evo psovanje je jedna od pozitivnijih strani poremecaja iako ja samo bolujem od raka psihe .. tak da mislim da nisam kompetentat za iskustva o poremecajima .. osim kao objektivni promatrac bi mogao primjetiti puno vise od poremecenosti koja su drustveno prihvacena .. bolje reci ucena a toliko ih se mora ponavljati i objasnjavati da ne velim siriti da bi uopce bila primjecena a o nekom procesu definiranja da ne govorim .. juuhuhuuu koliko posla a tako malo vremena
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.