Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2006., 14:30   #81
joj apropo kredita... nedavno sam čula da jedna poznanica za svadbu diže kredit na 7 godina i to oko 100.000 kn uz postojeći za auto i neriješeno stambeno pitanje.... neznam kaj bi mislila o tome, osobno da nismo u stanju financirati svadbu bila bi to večera s kumovima i roditeljima ili štednja ali kredit na 7 godina ni u ludilu...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:37   #82
to sam i ja doživjela na jednoj svadbi na kojoj sam bila se isto dizao kredit ! Ne znam djevojka nije radila k tome, on je dao otkaz, a ona je bila trudna, pa eto ne znam što bih mislila, sto ljudi sto čudi !
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:49   #83
Ova tema ide polako u k...., jedni napadaju, Lolitu, drugi spominju kako se tko zabavio na svadbi od 50 ili 500 ljudi..........eeeeeeejjjjjjj pa koja je tema????
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:51   #84
meni je to crni humor u neku ruku. jest, to treba biti poseban dan...ali ti i nakon toga trebaš od nečega živjeti!!! ja priznajem da i mi koristimo kredit, ali smo napravili tako da je njegov tata dao masu para za našu kuću, mi smo digli omanji kredit da dopunimo ostatak za kuću i onda smo ga malo uvećali, tako da imamo za vjenčanje i opremu kuće. nećemo otplaćivati taj kredit nego samo kamate na njega, jer planiramo tu kuću prodati za cca 5 godina, do tad će joj narasti cijena pa ćemo imat i za otplatu kredita u komadu i vratit pare njegovom tati i još će nama ostat za neku kuću ovdje.

puno smo računali i uvijek na papir stavili najgoru moguću situaciju u kojoj bi se mogli naći. tako smo došli do toga da smo sigurni da ćemo si sve moći priuštiti i uz to i stavljati sa strane u neku štednju svaki mjesec. dobro je porazgovarati s nekim tko se razumije u financije. ja sam toliko to proučavala da znam kako se to radi...

i preporučujem stranicu http://www.moneysavingexpert.com To je poznati ekspert iz UK, jedan od boljih financijskih savjetnika, a ima i poglavlje o vjenčanjima na svojim stranicama
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:51   #85
pa ja kažem "kokošinjac" prave smo babe !

Ne znam zašto se svi tako vrijeđaju odmah ! Ali dobro ne bi se štela mješati
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:52   #86
aaaaa!!! Tolko puno to košta??!! Ajme, kako ću ja? Bože, prije 3 godine smo kupovali NOVI auto (peugeot 307) iz salona izašao! I platili ga 16 000 eura! A svatovi tolko puno? Uf! Pa bome nisam znala da to toliko košta! BebeHappy, svatovi su stvaaaaarno bilo predivni, ali, hm, mislim da si ja tako nešto ipak neću moć priuštiti... smrk!

No ko zna! Još godinu dana studiram, a onda neki poslić, pa možda i kredit pa ćemo vidjeti! Isuse, stvarno moram priznati da toliku cifru nisam očekivala! I ja razmišljam o hrpi cvijeća, detalja, video zid,... sve tip top, ali malčice je preskupo!

Nadam se da ću moći! No ja ne živim u opatiji i oko mene nema hotela s pet zvjezdica, niti more kao savršeni background, pa mislim da će me sala, hrana i posluga puuuuno manje koštati!

Ali živim po sve što hoćeš to i možeš logici, pa ćemo vidjeti!

Pozdrav svima šaljem!
snenokla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:52   #87
Quote:
Wedding kaže:
Ova tema ide polako u k...., jedni napadaju, Lolitu, drugi spominju kako se tko zabavio na svadbi od 50 ili 500 ljudi..........eeeeeeejjjjjjj pa koja je tema????
ovo se pretvara u topic o novcu. nije to loše. tu će vjerojatno biti još ljudi koji će se moći orijentirati po tuđim iskustvima kako bi skužili koliko što dođe i dal' ih netko potkrada korisno, u svakom slučaju
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:52   #88
Wedding je potpuno u pravu. Cure drage, razumijem ja vaše uzbuđenje pred velikim danom, al držite se teme.

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:55   #89
tema je koliko vas košta svadba, neki su to u startu "lijepo" napisalo, neki su zatim to lijepo komentirali pa su onda došli komentari na komentare pa opomena od cats pa koliko toliko vračanje na temu sa čudnim upadicama o broju ljudi i na kraju krediti koje još i mogu svrstati pod temu jer imaju veze s financiranjem svadbe što je i bila prvobitna tema....
wedding jesi polovila.... predlažem da sve što ima veze sa financiranjem svadbe bude pod ovom temom ali bez kojekakvih komentara da opet ne uđemo u rasprave...
cure kaj kažete...
cats opet kasnim s prjedlogom, sorry neide mii pisanje danas...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:57   #90
Ja sam za!
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 14:57   #91
Napravite fino kategorije na što se sve troši pa redom odgovarajte koliko je koja dala ili planira dati. I napišite grad, da se može usporedit.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:00   #92
evo mi planiramo ovako za sada

restoran - 39 eur po stolici (120 gostiju za sada)
fotograf - 8000 kuna
cvijeće - 2000 kuna
band - 10000 kuna

Zagreb
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:00   #93
Cure moje,moze jedno pitanjce? Mislim kada vec placate te svadbe toliko skupo,a vidjela sam da je jedna od vas (nisam sigurna koja) napisala kako se to sve vrati....pitali bi samo dal onda radite liste zelja pa dobijete darove koje vi zelite ili im diskretno kazete da zelite novac?? Ono da izbjegnete navalu miksera i mikrovalni....

Jesam oftopik?? Opet pitam o trosku pa...
__________________
Nijedan nije ti bio ni blizu niti ce ko...a ja sam sa svakim otisla predaleko
Doria22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:02   #94
mi kada smo pozvani u svadbu uvijek pitamo želje mladenaca da li im štogod treba i ovisno o odgovoru tako postupimo, npr. sada smo pitali jedne i rekli su onako diskretno čujte mi smo podstanari ok sve nam je bilo jasno!

Mi nećemo određivati gostima što da nam kupe ali svi znaju da se kućimo i imamo kredit za auto pa će imati razumjevanja da ne navale sa mikserima, a ako navale bacam se na gastronomiju da sve to uopće i iskoristima za kolače hehehehe a tko zna možda ću i biti buduća profi slastićarka
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:08   #95
Doria22, ovo ti je dobro pitanje. ja sam uvijek poklanjala novac jer mi je to nekako najbolje, pa neka mladi bracni par ulozi u ono sto im je potrebno(beba, stan, kredit, ljetovanje).
A za sebe ne znam , ali smatram da ce ljudi biti normalni i ne poklanjat miksere jer svi gosti znaju da vec godinu dana zivimo u kuci i da imamo stvarno sve od besteka, miksera pa do posteljine, slika, vaza itd.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:09   #96
evo ovako:
hotel - 50eura po osobi (tik do mora, 4 zvjezdice, u cijenu je uključena sva hrana, od aperitiva do odojka i janjetine s prilozima iza ponoći. u toj cijeni će mi i tortu po želji napravit i sama nosim vino i žestice s time da mi to ne naplaćuju, to otvaranje i poslugu)
fotograf- 5500kn
snimatelj...nemam pojma. vjerojatno oko 350-400 eura, moram ići na dogovor
vjenčanica + dodaci - oko 3000kn (ne uključujući cipele)
prstenje - oko 400funti znači...oko 4000kn, možda malo više (za komplet)
sama radim sve papirnato, znači pozivnice, save the date, oznake mjesta i još neke detalje, zahvalnice...zasad me to koštalo oko 200kn, planiram oko 500kn za sve.

za sad je to sve.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:10   #97
cure ja sam otvorila novu temu o tome da nebi bile oftopik...i da cats ne sizi
pa tako da imate i to
__________________
Nijedan nije ti bio ni blizu niti ce ko...a ja sam sa svakim otisla predaleko
Doria22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:11   #98
Hm, ja osobno planiram napisati listu poklona u par trgovinica. Jer stvarno kad se isti pokloni nagomilaju sretni su samo rođaci koji ih dobiju! Zna se u svatovima vratit novac. Nek ti prosjećna kovertica bude oko 150 eura na nekih 50-60 ljudi, ovisi koliko ih ima. Barem nešto se vrati! Jedni moji su cvadbu u Kutini platili 9500 eura, a dobili su oko 11 000 eura. Još su si platili medeni mjesec!
snenokla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:17   #99
Nase je vjencanje kostalo 2500 eura, a imali smo 200 uzvanika. Ali kod nas je jeftinije. Valjda ce biti i kod nas tako skupo kad nam EU skine vize
__________________
I wanna peace in the world a.k.a. I wanna piss on the world.
LoveMeTender is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 15:27   #100
Quote:
LoveMeTender kaže:
Nase je vjencanje kostalo 2500 eura, a imali smo 200 uzvanika. Ali kod nas je jeftinije. Valjda ce biti i kod nas tako skupo kad nam EU skine vize
Gdje to ? Nas će toliko koštati za 50 ljudi,još i više.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.