Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2013., 01:13   #201
Quote:
bonihaniani kaže: Pogledaj post
jel zna netko možda pouzdano, od bliske osobe, ili iz vlastitog iskustva, može li se u Hrvatskoj, konkretno u Zagrebu živjeti od glume? Bilo da je to kazalište, film, vođenje dramskih radionica, dramski pedagog itd. U smislu jel se može dobit pristojna plaća da čovjek ne živi na cesti
jedino od sapunica ak si poznati glumac
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 16:53   #202
Quote:
sweet ivi kaže: Pogledaj post
Pa je.
Al na njegovim radionicama ne plešeš, nego samo radiš na monologu i/ili songu.
Al opet, ne uči te on tehnici pjevanja ko u glazbenoj školi ili školi pjevanja, tak da opet moraš ići "sa strane" na ples i pjevanje.
a steta.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 11:18   #203
To znas pouzdano ili?mislim cisto sumnjam da jedan dramski pedagog zapravo radi u rudniku pet dana u tjednu i onda dva dana kao dramski pedagog. Valjda zaraduju nes ak rade u nekom dramskom studiju.. Postoje i nagrade za amaterske glumce, valjda i za to dobiju neke novce, ne znam. Ima i amaterskih kazalista, al ne znam kak to ide, jel im kazaliste placa ili kako.. Jel netko placa da gleda njihove predstave? Pa valjda nekog vraga moraju zaraditi
Bonnie_odjebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 13:03   #204
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
a steta.
Hey jednokratni,

Ja sam inace musical theater glumac i producent. Kako u HR do sada nije bas bilo puno ljudi koji zele uciti i glumu i ples i pjevanje, moje radionice su se do sada fokusirale iskljucivo na glumu tj. interpretaciju monologa i/ili pjesme i tehniku audiciranja za kazaliste i/ili film.

Ukoliko zelis tehniku pjevanja, slobodno se javi no tehniku pjevanja poducavam na samo. U grupi je to jako tesko jer svatko je drugaciji i ne pomazu iste vjezbe razlicitim ljudima.

Sto se plesa tice, to je bolje u grupi no ponuda je stvarno velika jer ima puno plesnih centara (npr. TALA).

Samo da znate, vani se isto svaka disciplina uci POSEBNO. Jedan glumac u NYCu ide na satove plesa u jednu instituciju, na satove pjevanja (tehnika) privatno kod profesora a satove "song interpretation" kod drugog profesora, i na glumu u neku drugu instituciju ili kod profesora (obicno grupa). Jako skupi sport a stalno moras vjezbat (kao u teretani).

Jedino mjesto gdje dobijes sve zajedno su neke INTENSIVE radionice koje traju po tjedan dana a kostaju oko $2500 navise ili ako upises fakultet za mjuzikle gdje vas 2 ili 4 godine drilaju sa svime. A to pak kosta oko $30.000 godisnje, ovisno gdje.
BGladNYC is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 18:28   #205
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
jedino od sapunica ak si poznati glumac
tko kaze? a svi oni koji rade u kazalistu npr ?
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 02:14   #206
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
tko kaze? a svi oni koji rade u kazalistu npr ?
kaj misliš zašto se većina trga da glumi u sapunicama?
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 02:42   #207
zbog para! mnogo vecih nego u kazalistu !
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 09:35   #208
Mozda nisam dobro postavila pitanje.. Moze li se u Hrvatskoj zaradivati ako si amaterski glumac? Ne u smislu zaradivati tisuce i milijune, nego jel se moze onako barem osrednje zaraditi? Mislim gdje su zaposleni ti glumci, kako dobivaju novce?
bonihanibani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 14:52   #209
eh, negdje. http://www.jutarnji.hr/akademije-pos...nata-/1093779/
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 16:11   #210
Procitala sam taj clanak, ali nije mi odgovorio na pitanje.. Recimo da su idealni uvjeti gdje bi se mogla zaposliti osoba koja nije zavrsila akademiju. Rade li oni u kazalistu ili kako?
bonihanibani is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 18:40   #211
Quote:
bonihanibani kaže: Pogledaj post
Procitala sam taj clanak, ali nije mi odgovorio na pitanje.. Recimo da su idealni uvjeti gdje bi se mogla zaposliti osoba koja nije zavrsila akademiju. Rade li oni u kazalistu ili kako?
Jako teško. Teško je s akademijom, a kamoli bez nje.
Par glumaca mi je reklo da radiš najviše na akademiji (reklame,razni projekti,predstave) i kad završiš akademiju onda sjediš i čekaš kraj mobitela da dobiješ neku ponudu. Jako je teško, a situacija postaje sve gora i gora. Veza+ trpanje gdje stigneš je očito dobitna kombinacija.
venac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2013., 18:46   #212
kakva šteta da se i ono malo talentiranih i sposobnih ljudi u ovoj zemlji gazi kao najgore smeće, a pogotovo u kulturi :/
bonihanibani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 13:11   #213
Bok! evo ako je netko zainteresiran za suradnju neka se javi znaci traze se svi; glumci, montazeri, snimatelji, modeli, frizeri... svi koji žele pomoć, godine nisu bitne kao ni iskustvo ... stranica je još u izradi ali možete pogledat kako to otprilike izgleda http://afgnikota.webs.com/ ili nam se možete javiti na naš FB profil. http://www.facebook.com/afg.nikota sva pitanja i prijave možete poslati na [email protected]... prva snimanja počinju početkom ljeta.
Tahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 14:44   #214
Quote:
Tahi kaže: Pogledaj post
Bok! evo ako je netko zainteresiran za suradnju neka se javi znaci traze se svi; glumci, montazeri, snimatelji, modeli, frizeri... svi koji žele pomoć, godine nisu bitne kao ni iskustvo ... stranica je još u izradi ali možete pogledat kako to otprilike izgleda http://afgnikota.webs.com/ ili nam se možete javiti na naš FB profil. http://www.facebook.com/afg.nikota sva pitanja i prijave možete poslati na [email protected]... prva snimanja počinju početkom ljeta.
jel možete malo više detalja reći na pp ili ovdje, jer vjerujem da ima još zainteresiranih?koji su projekti u planu?koliko bi to trajalo vremenski itd.?! hvala..
venac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 16:28   #215
Quote:
venac kaže: Pogledaj post
jel možete malo više detalja reći na pp ili ovdje, jer vjerujem da ima još zainteresiranih?koji su projekti u planu?koliko bi to trajalo vremenski itd.?! hvala..
može slobodno pitate što vas interesira.... evo za početak radi se trenutno na nekoliko projekata (za sada se rade samo scenariji) tako da se početkom ljeta može početi snimati, (za sada je to film i mini serija ali otom potom)... prijave se primaju do 1.6 da vidimo oko koliko ljudi imamo na raspolaganju i što točno možemo napraviti. primamo sve ideje, prijedloge...
Tahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 00:06   #216
Quote:
Tahi kaže: Pogledaj post
može slobodno pitate što vas interesira.... evo za početak radi se trenutno na nekoliko projekata (za sada se rade samo scenariji) tako da se početkom ljeta može početi snimati, (za sada je to film i mini serija ali otom potom)... prijave se primaju do 1.6 da vidimo oko koliko ljudi imamo na raspolaganju i što točno možemo napraviti. primamo sve ideje, prijedloge...
Zna li se već ponešto filmu i mini seriji?po kojem kriteriju se dodjeljuju uloge pojedinim ljudima?Je li to u Zagrebu? Na tome bi se radilo cijelo ljeto ili? Film bi onda izašao ili ?Oprostite na puno pitanja, ali imam poneka loša iskustva u svezi snimanja filmova i serija, jer je uglavnom bilo riječi o niskobudžetnim produkcijama i planovima rada.
venac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 17:33   #217
Quote:
venac kaže: Pogledaj post
Zna li se već ponešto filmu i mini seriji?po kojem kriteriju se dodjeljuju uloge pojedinim ljudima?Je li to u Zagrebu? Na tome bi se radilo cijelo ljeto ili? Film bi onda izašao ili ?Oprostite na puno pitanja, ali imam poneka loša iskustva u svezi snimanja filmova i serija, jer je uglavnom bilo riječi o niskobudžetnim produkcijama i planovima rada.
Kao što i ime kaže radi se o amaterskoj filmskoj grupi, film ima već napisan scenarij, a za mini seriju je još u doradi. uloge se dodjeljuju tako da od svih prijavljenih odaberemo ljude koji po fizičkim karakteristikama najviše odgovaraju likovima, i zovemo ih na audiciju. da, snimanja će biti u Zagrebu. Po našim proračunima radilo bi se oko mjesec do mjesec i pol. ako film dobro ispadne, naravno da će izaći, ako ne ovisi o dogovoru sa ostalim ljudima koji su radili na filmu.
Tahi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 19:53   #218
Quote:
Tahi kaže: Pogledaj post
Kao što i ime kaže radi se o amaterskoj filmskoj grupi, film ima već napisan scenarij, a za mini seriju je još u doradi. uloge se dodjeljuju tako da od svih prijavljenih odaberemo ljude koji po fizičkim karakteristikama najviše odgovaraju likovima, i zovemo ih na audiciju. da, snimanja će biti u Zagrebu. Po našim proračunima radilo bi se oko mjesec do mjesec i pol. ako film dobro ispadne, naravno da će izaći, ako ne ovisi o dogovoru sa ostalim ljudima koji su radili na filmu.
jel možete reć nešto O SEBI na web stranici nemate ništa, ni na fejsu, malo je to neozbiljno
bonihanibani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 11:00   #219
U Sisku?? Ja baš tražim kako se upisati.Jako me to zanima,ali na internetu nikako da nađem kako se upisati.
JC1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 11:03   #220
Thumbs up

Pa prvo se mora završiti glumačka akademija,a u to nije lako upasti.Nakon toga može se glumiti u serijama,filmovima itd.Ali prije svega toga prvo kazalište.E tek onda se nešto može postići.
JC1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.