Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2008., 07:57   #101
moja bebica je na 6+3 bila 5 mm, ,ali doc kaže da je trudnoća vjerojatno malo mlađa, kao što i jest
__________________
Baš kad trebam spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 08:08   #102
Ja sam se opterećivala i potvrdilo se s razlogom.. iako je moj gin. tvrdio da je sve super, ispalo je da je totalno u krivu... No, opet to ne znači da se sad svi redom trebaju zabrinjavat, moje sumnje su se meni obistinile.. ima negdje na prethodnim stranicama... ja bi da ponovno sumnjam otišla po drugo mišljenje, ali vanjaa ako si bila u vinogradskoj, oni su što se patologije tiče jako dobri, vrlo brzo uoče ako nešto nije ok i ostave te na promatranju, tako da bez brige (ko ti je radio uzv, mislim ja sam ih sve prošla )
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 08:56   #103
Ja ne razumijem one vrijednosti na UZV, pa ako netko zna, help.

Znači, jasno mi je da je CRL veličina bebe..

E sad, u gornjem dijelu slikice s uzv piše GA 9w5d (što mi je jasno, tada sam toliko trudna po zadnjoj menstruaciji), no što je ono pored CRL piše GA 10w2d

E sad, po nekoj logici, meni je to da veličina bebe odgovara 10 tjedana i 2 dana. Znači li to da je beba veća ili da je trudnoća duža (to isključujem, jer bi to značilo da sam zatrudnila još prije menstruacije)..

E sad sam sve zapetljala, pa eto, ako netko može pomoći.
Happily is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 09:12   #104
Quote:
Happily kaže: Pogledaj post
Znači, jasno mi je da je CRL veličina bebe..

E sad, u gornjem dijelu slikice s uzv piše GA 9w5d (što mi je jasno, tada sam toliko trudna po zadnjoj menstruaciji), no što je ono pored CRL piše GA 10w2d

E sad, po nekoj logici, meni je to da veličina bebe odgovara 10 tjedana i 2 dana. Znači li to da je beba veća ili da je trudnoća duža (to isključujem, jer bi to značilo da sam zatrudnila još prije menstruacije)..

E sad sam sve zapetljala, pa eto, ako netko može pomoći.
Prema gestaciji si 9+5, a veličina bebine glave spada u prosjek koji je za 10+2 starosti... to bi trebalo značit da se tvoja beba brže razvija, valjda...
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 10:21   #105
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
ko ti je radio uzv, mislim ja sam ih sve prošla )

dr. LJ. Jokanović
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 10:53   #106
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
dr. LJ. Jokanović
ok očito ih nisam baš sve prošla... iako me pregledalo njih barem 6-7
jel on u ginekološkog dolje, kojim danom?
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 11:04   #107
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Ja sam se opterećivala i potvrdilo se s razlogom.. iako je moj gin. tvrdio da je sve super, ispalo je da je totalno u krivu... No, opet to ne znači da se sad svi redom trebaju zabrinjavat, moje sumnje su se meni obistinile.. ima negdje na prethodnim stranicama... ja bi da ponovno sumnjam otišla po drugo mišljenje, ali vanjaa ako si bila u vinogradskoj, oni su što se patologije tiče jako dobri, vrlo brzo uoče ako nešto nije ok i ostave te na promatranju, tako da bez brige (ko ti je radio uzv, mislim ja sam ih sve prošla )
Tko je bio ginekolog koji ti je pratio trudnoću? I je li privatni ili socijalni?
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 11:15   #108
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Tko je bio ginekolog koji ti je pratio trudnoću? I je li privatni ili socijalni?
dr. Jeleković - privatni.. šta da ti kažem još sam i plaćala nekompetenciju
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 11:20   #109
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
dr. Jeleković - privatni.. šta da ti kažem još sam i plaćala nekompetenciju
Ma strašno Stvarno ne znaš kod koga bi išao I kog koga ćeš od sada?
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:49   #110
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
ok očito ih nisam baš sve prošla... iako me pregledalo njih barem 6-7
jel on u ginekološkog dolje, kojim danom?
Hm, ovo će zvučat glupo- ovak- taj doktor - Lj.Jokanović ja neznam jel on ili ona jer su me pregledavala i doktorica i doktor ( jer oni rade zajednički, neznam zašto,ali nije ni bitno ) ,a na pov . bol. piše samo to jedno ime
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 12:50   #111
i da to je bilo dolje na ginekologiji, a ja sam bila jučer- utorak
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 01:31   #112
ovdje http://www.poliklinika-harni.hr/teme.../04_tabele.asp imate UZV tablice sa vrijednostima po tjednima

meni su procjenjivali mlaca na preko 4 kile...tresla se brda rodio se miš od 3650...dok na porodu procjenio 3500...a na scvakom UZV-u bio za 2-3 tjenda veći nego što je trebao...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 08:50   #113
Kod mene mjerenja stalno pokazuju da je beba manja nego što bi trebala biti po tjednima trudnoće.
Moram priznati da se jako žalostim zbog toga.
Ali kada mjere uvrstim u tablice na stranici koju ste preporučile (http://www.poliklinika-harni.hr/teme.../04_tabele.asp ) ispada da je beba baš onakva kakva treba biti.
Očigledno jako puno ovisi o procjeni doktora (točno na kojem mjestu uzima mjere), a i o tablicama koje koristi.
Ipak na kraju krajeva, tablice su načinjene na osnovi mjerenih podatatka i daju nam samo nekakvu statističku sredinu...
Tako se ja tješim i nastojim se ne uzrujavati (iako mi teško ide)
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 08:54   #114
Curke, nema mjesta opterečivanju oko veličine bebice...
Ovisi o tome kakva je genetika, koliko ste vi i vaši dragi bili veliki...

A najbolja mi je ona stvar kako bebe u stvari rastu "parcijalno".
To se vidi i kasnije kod djece u rastu.
U jednom periodu im rastu ruke, u drugom noge, pa glava, pa se samo šire...
Izgleda skroz zanimljivo!

Znam da nije za usporedbu ali tako "raste" cijeli svijet. Sjećam se kad smo gledali jednog mog mačka i smijali se kako su mu jedan tjedan rasle šape, pa drugi nos, pa treći uši... Prava karikatura...

Isto je i kod ljudi...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 09:00   #115
Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Očigledno jako puno ovisi o procjeni doktora (točno na kojem mjestu uzima mjere), a i o tablicama koje koristi.
Mjere se uvijek uzimaju isto.. nema nekog drugog ili drugačijeg mjesta kuta ili slično....
Što se tablica tiče postoji neki prosjek i manja ili veća odstupanja.
I opet kažem ja da ponovno sumnjam da mjere nisu ok, otišla bi po drugo mišljenje i na detaljniji uzv sigurno!
A ako ti po ovoj tablici od harni sve odgovara, mislim da nemaš razloga za brigu
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 15:02   #116
a sto je na ovim tablicama samo da 14 tjedna?
gdje je nastavak
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 15:24   #117
Quote:
sunny55 kaže: Pogledaj post
a sto je na ovim tablicama samo da 14 tjedna?
gdje je nastavak
Mislim da se CRL mjeri do 14.tj., a ove ostale mjere imaš do 40 tj. u tablicama
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 15:35   #118
Po svim tim mjerama Gabi je veci od prosjeka. Sada ima 2kg, tako kazu.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 18:11   #119
mislim da najvise ovisi o modernosti uzv i da li se dr. njime zna sluzit.
moj je i meni i frendici procijenio s cca 10% greske.
rekao nam je 20 deka vise neg sto su bebe bile stvarno teske.

mandy, tvoj je je bio dugacak, zato je bio napredan. moj iste duzine i isto svaki put 2-3 tj veci.
tak da i o duzini ovisi procjena. a bebo mozda maneken ili sumo hrvac na istu duzinu
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 18:17   #120
meni je beba stalno bila veća 1-2 tjedna, rodila sam 2 dana poslije termina, teška 4420g, duga 55 cm. oni imaju neke standarde po kojima se ravnaju, pa se samo bezveze brinemo, svako dijete je za sebe
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.