Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2013., 03:15   #61
ovisi od vrste do vrste ptica, npr. kod pingvina je isto tako
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 01:33   #62
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Vidim da ovdje spominjete golubove, vrapce i slične pa ću tu pitat...

Preko puta moje zgrade jedan par golubova upravo ima svoje gnijezdo sa jajima.

Mogu ih dosta dobro vidjeti sa svog prozora i simpa su mi.

E sad, mene je nešto začudilo.
Ja sam uvijek mislila da samo ženka leži na jajima.
Ali kod njih vidim da se izmjenjuju. Otprilike pola dana ženka pa pola dana mužjak. Tako nekako.
Je l' to kod ptica uobičajeno ili su samo golubovi... papučari?

E da, i koliko dugo to traje? Koliko dugo oni leže na jajima prije nego što se izlegnu ptići?

Molim odgovore na ova pitanja.
I izmolimo jednu zajedničku molitvu da sve prođe u najboljem redu.
Nitko nema odgovor na ovo?
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 21:34   #63
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Nitko nema odgovor na ovo?
Ima raznih šema, i gdje mužjaci samo leže na jajima, gdje ženke samo leže (najčšeće) i gdje dijele posao.

Copy/paste wikipedia: In the species that incubate, the work is divided differently between the sexes. Possibly the most common pattern is that the female does all the incubation, as in the Coscoroba Swan and the Indian Robin, or most of it, as is typical of falcons. In some species, such as the Whooping Crane, the male and the female take turns incubating the egg. In others, such as the cassowaries, only the male incubates. The male Mountain Plover incubates the female's first clutch, but if she lays a second, she incubates it herself. In Hoatzins, some birds (mostly males) help their parents incubate later broods.
debeluzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 22:22   #64
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Nitko nema odgovor na ovo?
pozdrav,ženka leži do 10.00 sati onda dolazi mužjak i dok se ženka hrani leži do 14 sati tada se ženka vrača i leži do sutradan do 10 sati,točni su kao sat,leže 17 dana.ima još ptica koje sudjeluju u ležanju na jajima,zašto bi bili papučari,time osiguravaju bolje izglede za leglo.
mindtraveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 13:09   #65
Quote:
mindtraveler kaže: Pogledaj post
pozdrav,ženka leži do 10.00 sati onda dolazi mužjak i dok se ženka hrani leži do 14 sati tada se ženka vrača i leži do sutradan do 10 sati,točni su kao sat,leže 17 dana.ima još ptica koje sudjeluju u ležanju na jajima,zašto bi bili papučari,time osiguravaju bolje izglede za leglo.
Izlegli su se!

Za sad je sve ok, nitko ih ne dira. Nadam se da ni neće.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 16:55   #66
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Izlegli su se!

Za sad je sve ok, nitko ih ne dira. Nadam se da ni neće.

uživaj uči o golubovima,sad imaš priliku.
mindtraveler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 19:49   #67
ima jedna shema.... kad brisete stol nakon rucka.. uvijek ostaju mrvice od kruha..
umjesto bacanja u smece mozete ih bacati u neku vrećicu i prosut pticama kad se nakupi..

Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 00:57   #68
odlicna shema. ima jos bolja. sasusis dvi vete kruva i smrvis ih.

traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 19:20   #69
Quote:
traktor123 kaže: Pogledaj post
odlicna shema. ima jos bolja. sasusis dvi vete kruva i smrvis ih.

heheheh jesi me spustija
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:09   #70
U Splitu sada ima i vrana.
Starstrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2014., 11:33   #71
Svuda ih ima, proširile su se, zauzimaju prostor.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 19:30   #72
Na balkon mi ujutro dolaze sjenice. Rijetko kad istresem nekih sjemenki/mrvica kruha za njih, pa sam kupila u Lidlu onu neku plastičnu hranilicu koja je napunjena suncokretovim sjemenkama. E sad, zanima me hoće li sjenice to jesti ili da ispraznim tu spravu i kupim nekoo sjemenje za kanarince u pet shopu?

E i prije nego stavim tu hranilicu, zanima me hoće li mi dolaziti golubovi i vrane na to, ne želim da se susjedi bune il neš...
__________________
Mind Blown

Zadnje uređivanje Herbicidna : 11.12.2014. at 19:45.
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 19:43   #73
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
ima jedna shema.... kad brisete stol nakon rucka.. uvijek ostaju mrvice od kruha..
umjesto bacanja u smece mozete ih bacati u neku vrećicu i prosut pticama kad se nakupi..
ja skupim pileće kosti, kože i žlundre i bacim mom Pišulincu, sve proguta. A hoće i riblje, pa galeb je to
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 20:07   #74
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
Na balkon ...
Golubovi i vrane ionako ne mogu sletjeti na to, zar ne?
Možda ti dođu batokljuni u proljeće.
Možeš uzeti sjemenke za tigrice (uglavnom proso) i pomiješati s lanom (jer ima masnoće i vitamina) pa neka to jedu sjenice. Suncokretove, ako su još u ljusci, mislim da su ipak prevelike.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 20:29   #75
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Golubovi i vrane ionako ne mogu sletjeti na to, zar ne?
Možda ti dođu batokljuni u proljeće.
Možeš uzeti sjemenke za tigrice (uglavnom proso) i pomiješati s lanom (jer ima masnoće i vitamina) pa neka to jedu sjenice. Suncokretove, ako su još u ljusci, mislim da su ipak prevelike.
Aha. Al dolaze na ogradu balkona, doduše nešto kasnije ujutro.
Iđem kupit sjemenke za tigrice pa ću stavit pola-pola u hranilicu...

Inače na pakiranju je nacrtana nekakva zebica Osim suncokreta ima i malo nekih većih sjemenki/oraha
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 21:01   #76
galebovi se mogu hraniti čak i hranom kojoj je istekao rok. Npr. konzerve, stare hrenovke, smrdljiva salama ... ili jednostavno možete fetom kruha obrisat ostatak hrane u loncu i nahranit s tim galeba. Inače posuđe operete s kemijom i pošaljete u kanalizaciju a tamo na moru na to čekaju jata galebova ili bacite u smeće a na odlagalištu su jata galebova
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 21:13   #77
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
Aha. ..,
Manjim pticama koje ljudi drže kod kuće u kavezu (zeba, tigrica) se ne preporuča orah. Dok opet sjenicama, vrapcima i što još dođe se preporuča upravo masnija hrana jer zimi troše više energije da očuvaju toplinu.

Ove veće ćeš morat tjerati. Vjerojatno će čekati nadajući se hrani.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 21:33   #78
Na balkon mi dolazi jato vrabaca. Pored mrvica kruha, kupim u pet shopu vrećicu hrane za kanarince, koju uglavnom pokljucaju, ostave neke crne sjemenke. Dao sam i zrna pšenice ali nisu ih jeli, što me je iznenadilo. Jesu li im zrna pšenice prevelika? Što bi im još mogao dati? Te vrećice i nisu baš jeftine a i to je cijelo jato pa bih malo ekonomizirao, negdje na veliko kupio neko zrnjevlje, sjemenke (koje?) ...
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 21:37   #79
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Manjim pticama koje ljudi drže kod kuće u kavezu (zeba, tigrica) se ne preporuča orah. Dok opet sjenicama, vrapcima i što još dođe se preporuča upravo masnija hrana jer zimi troše više energije da očuvaju toplinu.

Ove veće ćeš morat tjerati. Vjerojatno će čekati nadajući se hrani.
sadržaj je 98% sjemenke suncokreta, 1% kikiriki i 1% konplja

još piše da je za hranjenje manjih ptica

imali su i one neke hranilice sa sjemenkama u nekoj masti, al ova hranilica mi se činila više fora za balkon jer ju mogu napunit opet

kupila sam hranu za tigrice i hranu za kanarince, pomiksat ću sad to s ovim suncokretom, javim sutra tko je sve došao
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:01   #80
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Na balkon ...
Imaš ovdje najjeftinije što znam, raznovrsno za 15 kn/kg, ali ove suncokrete vrapci neće zobat.
Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
još piše da je za hranjenje manjih ptica
To je sve nutritivno odlično za vanjske. Ostavi malo, pa vidi hoće li jesti. Ako budu super. Suncokret je ipak jeftiniji od hrane za tigrice.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.