Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2008., 16:42   #1
Urografija

Jel' netko bio na toj pretrazi? Koliko mogu zaključiti iz uputa za pacijente, poprilično je gadna....

Javite se ako ste bili, jel' bolna, koliko traje, koliko se čekaju nalazi.... Hvala svima na odgovorima!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 17:53   #2
Sama pretraga nije uopće gadna. "Gadno" je jedino to što ti moraju ubosti venu da ti apliciraju kontrast čije lučenje će poslije snimati RTG-om. Ništ drugo te ne boli, osim što se okrećeš tu i tamo na jednu il drugu stranu.
Pod "gadno" vjerojatno misliš na pripremu prije pretrage koju moraš obaviti kod kuće. A ona uključuje čišćenje crijeva s galonima vode i prašcima za lavažu. Priprema je u biti kao za kolonskopiju. No ukoliko se crijeva dobro ne očiste, na RTG-u se ništa neće vidjeti pa onda ti džabe pretraga.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 19:24   #3
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Pod "gadno" vjerojatno misliš na pripremu prije pretrage koju moraš obaviti kod kuće. A ona uključuje čišćenje crijeva s galonima vode i prašcima za lavažu.
Upravo tako.... to mi se ni najmanje ne sviđa....
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 19:34   #4
UZV nalaz mi kaže ovako - gore lijevo iznad uterusa tvrda hipoehogena tvorba, ne mogu diferencirati....

Kaj bi ovo moglo biti? Cista na bubregu? Uglavnom, idem sljedeći tjedan internisti na UZV bubrega, žena (ginekologinja) mi je preporučila da radim intravensku urografiju, ali to mi je nekako preinvazivna pretraga (kontrast i ostalo), radije bih još čula mišljenje interniste.

Ako imate ideju kaj bi to moglo biti, ili imate sličan problem , javite!
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 17:33   #5
Urografija

Pozdrav, zanima me gdje se u Zagrebu moze obaviti urografija.
antistatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 13:50   #6
Posvuda na odjelima radiologije u domovima zdravlja i bolnicama te kod brojnih privatnika.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 12:58   #7
Pozdrav, evo bijah danas na intravenskoj urografiji, pa možda moje iskustvo nekome pomogne. Bila sam na Sv. Duhu, naručena za tjedan dana, 2 dana prije pregleda sam jela bistre juhe i rižine krekere i pila čajeve. Dan prije popila 2. Dulcolax tablete da ispraznim crijeva. Kad sam došla na pregled dokotor je rekao da sam trebala piti sirup, ne tablete, jer je učinkovitiji i da nisam skroz prazna, ali dobro, što je tu je.

Čekala nisam, odmah su me uzeli, sam pregled traje 30 min, nije bolan ni neugodan, dobije se jod u venu i slika se. Nisam osjetila nikakvu toplinu, žarenje, niti je urin bio lude boje. Nalazi za par dana, nadam se dobri
renataša is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 11:41   #8
Bok svima. Narucena sam za urograiju . E sad mene zanima, da li je to moguce snimiti i dok imas one dane?
Mislim napuhan ti je stomak...

Od pripreme moram samo paziti sto jedem 3 dana prije.

Hvala

Ako je netko bio molim nek napise
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2024., 22:51   #9
Trebao bih ovu pretragu obaviti početkom lipnja pa dižem temu! 👏🤟

Ovdje se pišu gluposti o nekome čišćenju kao da je to kolonoskopija...

Koliko ste tekućine popili prije, kako je prošlo, je li bilo alergije na jod
Bilijuner is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2024., 08:32   #10
Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
Trebao bih ovu pretragu obaviti početkom lipnja pa dižem temu! 👏🤟

Ovdje se pišu gluposti o nekome čišćenju kao da je to kolonoskopija...

Koliko ste tekućine popili prije, kako je prošlo, je li bilo alergije na jod
Obavljeno prije 2 tjedna (Zg bolnica), nikakva specijalna priprema (čak mi nisu niti rekli za to prilikom naručivanja), kontrast (žarenje/intenzivna toplina par sekundi), sve skupa trajalo preko 30 min (posebno bubreg, posebno mjerhur) i nalazi bili gotovi za par dana...
tyn@zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2024., 13:03   #11
Quote:
tyn@zg kaže: Pogledaj post
Obavljeno prije 2 tjedna (Zg bolnica), nikakva specijalna priprema (čak mi nisu niti rekli za to prilikom naručivanja), kontrast (žarenje/intenzivna toplina par sekundi), sve skupa trajalo preko 30 min (posebno bubreg, posebno mjerhur) i nalazi bili gotovi za par dana...
Eto, baš ti hvala!
Bilijuner is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.