Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2012., 18:15   #461
300 litara bojler grijanje tople vode + kuhanje u jednom mjesecu, dva stana su na tome, kuha se samo dolje cca 60 m3/mj,temperatura u bojleru na 48 C.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 09:03   #462
Eto stigao račun za plin i naravno opet neka stavka koja meni nije jasna, uz obračun po njihovom na računu je stavka u iznosu 49 i nešto za neku naknadu šta je sada to, uz onu fiksnu od 20 i nešto kn sad opet neka naknada o kojoj nemam pojma što je i odakle ta cifra?!

Molim one koji obračunavaju sami plin ako me mogu uputiti malo bolje, jer gledam na njihovoj strani njihov primjer obračuna potrošnje i kako dobiti cijenu za platiti nešto mi nije jasno, a to je ovaj primjer (http://www.gpz-opskrba.hr/default.aspx?id=27) :

Za V=100 Sm3 i za Hds =9,50847 kWh /Sm3, novčana obveza za obračunsko razdoblje (NO) iznosi:

NO = 100 (Sm3) x 9,508472 (kWh/Sm3) x 0,312071 (kn/kWh) = 296,73 kn (bez PDV-a)

Podaci iz primjera V (Sm3) i Hds (kWh/Sm3) su promjenljivi.

HDS kako se to izračuna-tj. dođe do tog iznosa?!

Zadnje uređivanje eMeM : 21.09.2012. at 09:14.
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 20:52   #463
ja sebi pomnozim potrosenu kubikazu sa ciienom plina + fiksni dio= kune za platiti
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 15:42   #464
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
ja sebi pomnozim potrosenu kubikazu sa ciienom plina + fiksni dio= kune za platiti
To množiš sa 3,50 kn + fiksni dio?! I da li si sada kad je bio obračun dobio neku veću razliku od onog što si ti plaćao po svom obračunu?!
Meni bi bilo sve ok samo da nisam dobila tih nekih 49 i nešto kuna neke naknade ne kontam
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 09:33   #465
kubici plina x 3.61 + fiksni dio
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 12:58   #466
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
kubici plina x 3.61 + fiksni dio
Da li onda ignorirate one njihove akontacije koje pošalju?
Bruxea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 14:17   #467
da budem iskren meni plinara salje ok cifre za placati, iako se previse ne uzbudjujem ako su mi dosta manje ili vece rate, jer na kraju opet se sve iznivelira.U principu ako mi je rata manja od potrosnje ,ostatak novaca stavim sastrane, a isto tako ako su rate prevelike onda u sljedecem razdoblju ne platim mjesec ili dva.
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 08:25   #468
Quote:
tominjo kaže: Pogledaj post
kubici plina x 3.61 + fiksni dio
Hvala tominjo

Quote:
Bruxea kaže: Pogledaj post
Da li onda ignorirate one njihove akontacije koje pošalju?
Ja da, jer njihove rate su jako male, onda bi mi razlika bila po par stotina kuna, ovako ne
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 15:34   #469
plin

što znači cijena 3,61 + fiksni dio. ne kužim.
malenavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 17:16   #470
malenavita

potroseni kubici plina x 3.61 ,
na dobiveni broj pribrojis fiksni dio
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 17:41   #471
za zagreb: fiksni dio 20.63kn + potrosnja*cijena plina 3.75kn=konacan iznos
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 17:51   #472
kaj nije cijena plin 3.61?
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 19:02   #473
meni su rekli na salteru 3.75, ali po novome cijena kubika je varijablna jer zavisi o kvaliteti plina pa ja racunam po 3.75. ali to je tu negdje tako da par lipa gore dole ne znaci puno u ukupnom racunu
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2012., 20:39   #474
Znate, meni nije ništa više jasno. Ja sam zaboravila poslati stanje plinomjera i onda su mi poslali svoj račun u kojem piše da je preplaćeno, a računali su na način da su pomnožili kubike ne sa 3.5 kn i ne sa 3.6 kn već sa 3.0 kn, a fiksnu naknadu uopće nisu uračunali.

Ja normalno plaćam plin i dalje i sada ću na vrijeme poslati stanje plinomjera pa ću vidjeti što će onda pisati.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 22:06   #475
adaptirali smo stan i uveli si etažno plinsko grijanje. protočni bojleer koji ima ona dva kotačića (za vodu i grijanje).
s obzirom da smo do sad imali samo iskustva sa grijanjem na toplanu i struju, nisam sigurna kako da kontroliram potrošnju plina.
izolacija u zgradi je jako dobra, prozori novi pvc.

situacija je ovak-jedan veliki radijator grije dnevni+kuhinju i dio hodnika (nema vrata), a onda u hodniku je drugi manji radijator.
dvije spavaće- s tim da želimo da nam jedna po noći bude hladna (hladnija) i kupatilo..

e sad me zanima:
1. da li zatvarati vrata od svih prostorija ili ih držati otvorene, ili je to svejedno? (dnevni i kupatilo i hodnik ćemo najviše grijati, jednu spavaću manje jer dijete još u njoj ne boravi, a našu malu spavaću bi držali što hladnijom)
2.da li po noći gasiti radijatore ili ih okrenuti na manju temp. (1, 2...). pogotovo me zanima taj u spavaćoj sobi gdje želimo da nam bude hladnije.. da li ga gasiti ili samo što više smanjiti...?
3. kad želim prozračiti prostor- da li potpuno ugasiti radijatore ili ih smanjiti?
4. da li da sva smanjivanja vršim na svakom radijatoru pojedinačno ili da smanjujem gore na termostatu bojela (koliko sam shvatila-pokazuje mi samo polaznu temp)


trenutno grijemo samo malo ujutro i navečer- tijekom dana nema potrebe. i što sad? da li da preko dana gasim grijanje baš na bojleru ili da ugasim radijatore? to mi stvarno nije jasno...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 00:16   #476
imate li termostat? ako da kakav? ako ne kupite ga po mogucnosti digitalni gdje mozete programirati u koliko sati da vam grije na koju temp. kosta oko 500njak kuna ali moze smanjiti potrosnju jer sami namjestate kada i koliko da grije
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2012., 00:41   #477
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
e sad me zanima:
1. da li zatvarati vrata od svih prostorija ili ih držati otvorene, ili je to svejedno? (dnevni i kupatilo i hodnik ćemo najviše grijati, jednu spavaću manje jer dijete još u njoj ne boravi, a našu malu spavaću bi držali što hladnijom)
Prilicno svejedno, ali ako zelis da spavaca bude hladna, onda je ipak bolje vrata zatvoriti da ne ide toplina u nju., ne?
Quote:
2.da li po noćigasiti radijatore ili ih okrenuti na manju temp. (1, 2...). pogotovo me zanima taj u spavaćoj sobi gdje želimo da nam bude hladnije.. da li ga gasiti ili samo što više smanjiti...?
Preporuceno je da nocna temperatura bude 4 stupnja manja od dnevne, naravno ako vam pase hladnije spustite si i za 5.
Quote:
3. kad želim prozračiti prostor- da li potpuno ugasiti radijatore ili ih smanjiti?
Ne treba i ni gasit,i ni smanjti, bar imo. (ako mislis na provjetravanje od 5-10min)
Quote:
4. da li da sva smanjivanja vršim na svakom radijatoru pojedinačno ili da smanjujem gore na termostatu bojela (koliko sam shvatila-pokazuje mi samo polaznu temp)
Najprakticnije je to ciniti na termostatu, sobnom. Ako ga nemate bilo bi dobro nabaviti ga, prepuruku za digitalni programibilni si vec i dobila.
Quote:
trenutno grijemo samo malo ujutro i navečer- tijekom dana nema potrebe. i što sad? da li da preko dana gasim grijanje baš na bojleru ili da ugasim radijatore? to mi stvarno nije jasno...
Da imas termostat, dok nisi doma bilo bi podeseno na ECO (temperatura podesena za noc i kad niste doma, manja za cca 4° od dnevne), a dnevna temperatura bi se ukljucivala onako kako ju na tajmeru podesis. (npr. da se upali u 6 ujutro, ugasi u 8, upali u 16, ugasi u 22)
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 19:23   #478
Imam plinsko etažno.

Mogu li uštediti ako pojedine radijatore u sezoni grijanja ugasim, naravni ne one u dnevnom boravku gdje je termostat?
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 20:06   #479
nil

da li zivis u kuci ili stanu?
koliko radijatora mislis gasiti?
tominjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 21:21   #480
u stanu. gasio bih 2 do 3 radijatora.izvrsna izolacija. jel ima to smisla (uštede)??
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:24.